Erciyas Çelik Boru Sanayi+ÖZBAL Çelik Boru Sanayi

"Bist de Keşfedilmeyi Bekleyen Senetler." özbal  erciyas boru sanayi adeta unutulmuş dip seviyelerde Tanap projesinden ihaleye  6  firma ile birlikte katılmış toplamda  420 milyon dolar değerinde ihalede kazanmışlar. Haberi altda. Şirketle alakalı video da ekledik izleyiniz... Yatırım yapmış olduğunuz firmaları inceleyiniz araştınınız ne yapıyor sanayi şirketimi yoksa masa sandalye firmasımı ? o nedenle bizler keşfedilmeyi bekleyen şirketler başlığı altında  sizlerle paylaşıyoruz. Bu haftaki  hisse ÖZBAL erciyas boru T.C.A.Ş. TANAP'ın yüzde 80'i, 6 Türk firmasına emanet

TANAP ana hatları boru alım sözleşmeleri imzalandı. Yaklaşık 1800 kilometrelik ana hat borusu için açılan ihalenin yüzde 80'ini Tosçelik, Borusan Mannesmann, Erciyas Boru, Emek, Umran ve Noksel kazandı

TANAP'ın yüzde 80'i, 6 Türk firmasına emanet

13 Ekim 2014

ANKARA - Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Pojesi'nin (TANAP) ana hatları boru alım sözleşmeleri imzalandı.

TANAP'ın yaklaşık 1800 kilometrelik ana hat borusu için açılan ihalenin yüzde 80'ini Tosçelik, Borusan Mannesmann, Erciyas Boru, Emek, Umran ve Noksel kazandı.

Borusan Mannesmann-Noksel-Erciyas Konsorsiyumu, Ümran-Emek Konsorsiyumu ve Tosçelik Profil ve Sac Endüstrisi'nin  bulunduğu 6 yerli üretici firma, toplam kapsamın yüzde 80'ini alırken; kalan kısım ise yabancı tedarikçi Baosteel Europe firmasına verildi.

İhaleyi kazanan 6 Türk şirket ve Almanya merkezli Çinli firma ile sözleşmeler bugün imzalanırken; yapılan anlaşmalara göre boruların yaklaşık yüzde 30'u Borusan
Mannesmann-Noksel-Erciyas konsorsiyumu, yaklaşık yüzde 25'i Ümran-Emek konsorsiyumu, yaklaşık yüzde 25'i Tosçelik Profil ve yüzde 20'si Baosteel Europe GmbH tarafından sağlanacak.

Sözleşmelerin toplam bedeline ilişkin bir açıklama yapılmazken; Borusan Mannesmann bu sabah KAP'ta yer alan açıklamasında, Borusan'ın dahil olduğu konsorsiyumun kazandığı çelik boru ihalesinde bedelin 420 milyon dolar olduğunu duyurdu.


Davutoğlu: Kapasitenin 31 milyar metreküpe çıkmasını hedefliyoruz

İmza töreninde konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, “TANAP'ta imalatın yüzde 80'inin Türk firmaları tarafından gerçekleştirilecek olması, Türk sanayinin ulaştığı noktayı gösteriyor. TANAP projesi sadece enerji projesi değildir, büyük bir barış projesidir. TANAP hattında kapasitenin yıllık 31 milyar metreküpe çıkmasını hedefliyoruz. Enerji rekabetleri yerine enerji işbirlikleri kurmaya kararlıyız” diye konuştu.Açıklamaya göre, söz konusu kontrat kapsamında Borusan Mannesmann'ın payına 140 milyon dolar düşerken; ortaklık payına düşen kısmın şirketin 2013 brüt satış hasılatına oranı yüzde 26.5 seviyesinde bulunuyor. Çelik boruların sevkiyatının 24 ayda tamamlanması bekleniyor.

Türkiye'nin yüzde 30 hissesinin olduğu TANAP, Azerbaycan-Gürcistan-Türkiye ve Yunanistan üzerinden geçerek İtalya'da son bulacak 45 milyar dolar yatırım öngörülü boru hattı projeleri bütününün Türkiye bacağını oluşturuyor.

TANAP ana hat boruları ihale süreci 14 Şubat 2014 tarihinde ön yeterlik almış bulunan yerli ve yabancı 18 firmanın davet edilmesi ile başlamış ve teklifler 14 Nisan 2014 tarihinde alınmıştı.

Yapım işleri ayrıca ihale edilecek projeden 6 milyar metreküplük ilk gazın 2018'de Türkiye girmesi, Avrupa'ya ilk gaz sevkiyatının 2019 yılında gerçekleşmesi planlanıyor.

Bakan Yıldız: Kamulaştırma işlemleri başladı

Ana boru alım sözleşmeleri imza töreninde konuşan Enerji Bakanı Taner Yıldız, TANAP kapsamında kamulaştırma işlemlerinin başladığını; projelendirme, güzargah ve ÇED süreçlerinin devam ettiğini söyledi. Tedarikin yüzde 80'ini yerli firmaların almış olmasının önemine dikkat çeken Yıldız, "Boruların güzergaha transferi için 50,000'den fazla tren ve TIR seferi yapılacak. Bu sayede başta İskenderun Limanı olmak üzere çok ciddi bir sirkülasyon başlayacak" dedi. Yıldız ayrıca, projenin hem Avrupa enerji arz güvenliği çözümünün bir parçası olacağını, hem de TANAP ve benzeri enerji projelerinin barışın katalizörü olacağını söyledi.

ÖZBAL ÇELİK BORU SANAYİ TİCARET
VE TAAHHÜT ANONİM ŞİRKETİ

        
                    YÖNETİM
KURULU KARARI

Karar No                               : 2017/01

Karar Tarihi                          :  06/01/2017

Kararın Konusu
                   :
Sermaye Piyasası
İşlemleri Aracılık Sözleşmesi imzalanması hk.

Gündem maddesi
ile ilgili olarak yapılan toplantı sonucunda, aşağıdaki karar toplantıya
katılanların oybirliği ile alınmıştır :

Şirketimizin tüm
aktif ve pasifinin bir bütün halinde Erciyas Çelik  Boru Sanayi Ticaret A.Ş  tarafından "devir alınması"
suretiyle birleşilmesi ("Birleşme")  işleminde
ve söz konusu Birleşme işlemi sonucunda ayrılma hakkı ("Ayrılma Hakkı")
kullandırılması yoluyla şirketimiz paylarının alımına aracılık etmek üzere,
Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. ile Sermaye Piyasası İşlemleri Aracılık
Sözleşmesi imzalanmasına,

katılanların oybirliği ile karar
verilmiştir.

AÇIKLAMA:

Özbal Çelik Boru Sanayi Ticaret ve Taahhüt A.Ş. çoğunluk hissedarları Cemal Yücehan ÖZTÜRE, Bilgehan ÖZTÜRE, Hasan Tufan BALLI, Tülin ÖZTÜRE ve Gülgün ARKUN BALLI'nın, Şirket'te sahip oldukları şirket hisselerinin %51'ine tekabül eden, 7.900.000 adet (A) ve 2.575.400 adet (B) grubu hisselerinin tamamının Erciyas Holding A.Ş.'ye devri neticesinde; Şirket'in yönetim kontrolünün Erciyas Holding A.Ş.'ye geçmesi nedeniyle Sermaye Piyasası Kurulu'nun II. 26.1 sayılı Pay Alım Teklifi Tebliği'nin ilgili hükümleri uyarınca diğer ortaklara ait payları satın almak üzere pay alım teklifinde bulunma yükümlülüğü ve Sermaye Piyasası Kurulu tarafından 16.02.2016 tarihinde onaylanan Pay Alım Teklifi Bilgi Formu çerçevesinde, Özbal Çelik Boru Sanayi Ticaret ve Taahhüt A.Ş. diğer ortaklarının sahip oldukları hisse senetlerine Erciyas Holding A.Ş. tarafından Invest AZ Yatırım Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla yapılan pay alım teklif işlemi, 22/02/2016 - 04/03/2016 tarihleri arasında gerçekleştirilmiş olup; 04/03/2014 saat 17:00 itibariyle tamamlanmıştır.

Buna Göre;

22/02/2016 - 04/03/2016 tarihinde Borsa Dışında Hisse senedi toplama pay alım teklifine karşılık veren;

Toplam Pay Sahibi Sayısı : 0
Toplam Adet : 0

Borsadan alınan pay senedi

Adet: 0

Pay Alım Teklifine Konu Hedef Ortaklığın Unvanı

:

Özbal Çelik Boru Sanayi Ticaret ve Taahhüt A.Ş.

Pay Alım Teklifinde Bulunan Gerçek/Tüzel Kişi

:

Erciyas Holding A.Ş.

Pay Alım Teklifi Fiyatı (TL)

:

0,8726

Pay Alım Teklifine Aracılık Edecek Yatırım Kuruluşu

:

Invest AZ Yatırım Menkul Değerler A.Ş.

Pay Alım Teklifi Başlangıç Tarihi

:

22.02.2016

Başlangıç Saati

:

09:00

Pay Alım Teklifi Bitiş Tarihi

:

04.03.2016

Bitiş Saati

:

17:00

2015 FALİYET RAPORUNDAN ALINTILAR....BEKLENTİLERİ. 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Kamil Dede 10 ay önce

Ne kağıtmış arkadaş özbal.Helal olsun size böyle bir kağıdı keşfedip yazmışsınız.Bulun bir kağıt daha onu alacağım.Özbalı kaçırdık ikincisini kaçırmam artık.