Haftalık Teknik Hisse Portföyü

HAFTALIK TEKNİK ÖNERİ LİSTESİ


CLEBI: Aralık ayından başlayan yükseliş hareketinin ardından hissenin önemli sayabileceğimiz direnç seviyelerinde dinlendiğini izliyoruz. Mevcut seviyeler Aralık 2015 - Temmuz 2016 ilk fibonacci (%23,6) düzeltmesinin yanı sıra 200 günlük basit hareketli ortalama ve yatay dirençlerin geçtiği yerlerdir. Diğer yandan, 20 günlük ortalamasından destek alan hissede, günlük grafikte iyi sonuçlar üreten CCI indikatörünün sıfır çizgisinin üzerinde olumlu bir görüntü sergiledeğini izlerken, haftalık grafkte iyi sonuçlar üreten Ichimoku indikatörünün ise orta şiddette "al" vermek üzere olduğunu izliyoruz. Bu kapsamda hissenin, 23,25 civarında geçen 200 günlük hareketli ortalamasının üzerine çıkacağını ve bu ortalamadan uzaklaşarak 24'lü fiyat seviyelerini hedefleyebileceğini tahmin ediyoruz.


TTRAK: Hisse kısa vadeli yükseliş harketinin ardından 75,50/76,50 bölgesi bulunan alçalan kanal üst bandı ve yatay seviyesinden ilk etapta dirençle karşılaştı. Göstergeler tarafına baktığımzda, MACD sinyal çizgisi ile arasındaki farkı açarken, sıfır çizgisinin de üzerinde. RSI ise 60 seviyesine doğru güçlenmekte. 20 ve 50 günlük ortalamalarının da üzerinde bulunan hissede, söz konusu ortalamaların eğimlerinin iyileşme kaydettiğini izliyoruz. Grafik de dipten dönüş için müsait bir yapıda iken, hissenin yukarıda bahsettiğimiz direnç bölgesini aşarak 77,50 - 78,20 bölgesini hedefleyebileceğini öngörüyoruz.


VESTL: Hisse geçtiğimiz hafta son üç haftalık fiyat hareketinin tamamını yutarak, haftayı kısa - orta ve uzun vadeli ortalamalarının üzerinde kapattı. Göstergeler tarafında, haftalık grafikte MACD al vermek üzereyken, RSI ters omuz baş omuz formasyonunun boyun çizgisi ve eşik 50 seviyesinin üzerinde. Günlük grafikte ise yaşanan yükselişlere rağmen göstergeler halen aşırı alım bölgesinin altındalar. Bu kapsamda da hissenin geçtiğimiz hafta yaşanan ciddi yükselişini sürdüreceğini ve 6,80/85 bölgesini test edebileceğini düşünüyoruz.
 

ZİRAAT YATIRIM

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol