HAFTALIK TEKNİK ÖNERİ LİSTESİ - Ziraat Yatırım

HAFTALIK TEKNİK ÖNERİ LİSTESİ 

FROTO: Geçtiğimiz hafta 20 günlük ortalama 50 günlük ortalamayı yukarı yönde keserken, MACD sinyal çizgisinden sekti. RSI da yatay 60 seviyesinde. Aynı şekilde hisse de yatay direncine yakın kapatırken, kısa vadeli grafiklerde yükselen üçgen formasyonu gözlenmekte. Kısa vadeli olumlu göstergelerle birlikte hissenin mevcut direnç seviyelerini aşıp 31,44 ardından 31,67 seviyelerini test edebileceğini düşünüyoruz.

TATGD: Tercih ettiğimiz Elliott sayımına göre, hissenin üçgenin düzeltmesinin sonuna geldiğini düşünüyoruz. Bu kapsamda da  "E" dalgasından gelen yükseliş hareketinin devam edebileceğini tahmin ediyoruz. Göstergelerde ise negatif bir uyumsuzluk gözlenmezken, hisse kısa - orta ve uzun vadeli ortalamalarının üzerinde seyretmektedir. 

TAVHL: Kısa - orta ve uzun vadeli ortalamalarının üzerinde bulunan hissede, özellikle haftalık grafikte göstergeler olumlu bir görüntü sergilemekteler. Orta vadeli de yükselen kanal hareketi içerisinde olan hisse  halihazırda Ekim 2015- Temmuz 2016 düşüşünün fibonacci %23,6 düzeltmesinin üzerinde. Şu aşamada da, 14,20 yakın direncinin de geçilmesiyle bir sonraki fibonacci düzeltmesi (%38,2) hedef olabilecekken, öncesinde 14,45/60 ara direnç bölgesi takip edilebilir.

Ziraat Yatırım

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol