HAFTALIK TEKNİK ÖNERİ LİSTESİ - Ziraat Yatırım

HAFTALIK TEKNİK ÖNERİ LİSTESİ

KORDS: Yükselen kanal içerisinde olumlu göstergelerle birlikte yükselişini sürdürmekte. Alçalan trend çizgisinin yanı sıra kısa - orta ve uzun vadeli ortalamalarının da üzerinde olan hisse, geçtiğimiz hafta içerisinde yaşadığı geri çekilmeler kısa sürmüş ve kanal alt bandından tepki ile kaşılaşmıştı. Bu kapsamda hissenin bu hafta içerisinde de kanal hareketini sürdürerek kanal üst bandına doğru bir yükseliş gösterebileceğini düşünüyoruz.


SISE: Yükselen kanalda hissenin düzeltme hareketi içerisinde olduğunu düşünürken (ikinci düzeltme 4 no'lu dalga), 20 günlük ortalamasının üzerinde tutunarak hafta içerisinde yakın zirvesini test edebileceğini düşünüyoruz. Göstergeler tarafında RSI 50 eşik seviyesinin üzerinde sınırlı da olsa dönüş eğilimi içerisine girmeye çalışırken, MACD sat vermesine karşın yatay desteğine yakın seyretmektedir.


TOASO: Hisse geçtiğimiz ay uzun vadeli yükseliş hareketinin ardından dönüş formasyonlarından omuz baş omuzun boyun çizgisini kırmış; ancak bu çizginin altında kalıcılı olamayarak hacimli ve sert bir yükseliş sergilemişti. Boyun çizgisinin altında kalıcılık sağlanmaması hisse için sağ omuzun geçtiği 23,74 seviyesini teknik olarak önemli kılmaktadır. Geçtiğimiz hafta da bu seviyenin altına geri çekilse de orta - uzun vadeli ortalamalarından destek olarak kapanışı söz konusu seviyenin üzerinde yaptı. Göstergeler tarafında RSI 50 eşik seviyesinin üzerinde yukarı yönlü tepkinin devam edebileceğinin işaretini verirken, MACD sat vermesine karşın yatay desteğine yakın. Stokastik slow ise al vermek üzere. Bu kapsamda, hissenin Cuma günkü güçlü yükselişini devam ettirebileceğini öngörüyoruz.

ZİRAAT YATIRIM


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol