HAFTALIK TEKNİK ÖNERİ LİSTESİ Ziraat Yatırım

ALGYO: Tercih ettiğimiz elliott sayımına göre hissenin geçtiğimiz hafta ortasında gelen hacimli alımlarla  (5) no'lu dalganın içerisine girdiğini tahmin ediyoruz. Halihazırda 20 günlük ortalamasının da üzerine çıkan hissede, MACD al vermek üzere. Hissenin 20 günlük ortalamasını destek yaparak 42,76 ardından 43,14 seviyelerini teste edebileceğini tahmin ediyoruz.

ANACM: Yaşanan yükselişlerin ardından hissenin üçgen düzeltmesi içerisinde olduğunu izlerken, yukarı yönde kırılacağını tahmin ettiğimiz söz konusu üçgenin sonlarınında olabiliriz. Bollinger bantlarındaki sıkışma da bunun işareti. Göstergeler tarafında, MACD vev RSI olumsuz bir görüntü sergilemelerine rağmen, her ikisi de kendi yatay ve yükselen trend çizgilerine yaklaşmış durumdalar. Bu kapsamda, hissenin üçgenin ve Bollinger'in alt bandı; göstergelerin ise trend çizgilerinden destek alarak üçgenin üst bandını yukarı yönde kırarak yükseliş hareketi içerisine girebileceğini öngörüyoruz. Hissenin, 2,99 seviyesinin altında kapanış yapması durumunda ise olası düzeltme hareketi belirgineleşebilir.

TMSN: Hissenin 2016 başında yaşadığı düşüş trendinin ardından, yassı bir düzeltme yaptığını tahmin ediyoruz.  Yatay düzeltme kalıpları olan yassıların dalga yapısı 3 - 3 - 5'tir. Nitekim Temmuz ayından beri olan hareket de bu kalıba uygun iken, hissenin [(C) - 5 ] içerisinde olabileceğini tahmin ediyoruz. Diğer yandan, altın kesişme olarak bilinen ve yukarı yönlü trendin başladığının işareti olan 50 günlük ortalamanın 200 günlük ortalamayı yukarı yönde kestiğini izliyoruz. Bu kapsamda, hissenin yukarı yönlü hareket ederek 5 no'lu dalgasını tamamlayacağını öngörüyoruz.

ZİRAAT YATIRIM

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol