Başarılı bir Emlakçıda Bulunması Gereken Özellikler Nelerdir?

Başarılı bir Emlakçıda Bulunması Gereken Özellikler Nelerdir ?

- Doğru kişilere doğru hedef kitlerine doğru iş yerlerini gösteren,

- Etik davranışları bulunan,

- Teknolojiye ayak uyduran,

- Kalitesini en iyi şekilde müşterilere sunan,

- Müşterilerine karşı hoşgörülü olan,

- Özgüveni yüksek olan,

- Müşterilere beklentilerinin ilerisinde bir hizmet sunan,

1-İYİ BİR İLETİŞİM

İyi bir iletişim kurmak bireyler arası sağlıklı ilişkilerin en başında gelmektedir. Kim olduğunuzu, ne iş yaptığınızı, ne için geldiğinizi müşterilere en iyi anlatmanın yolu iletişimden geçmektedir. Müşterilerinizle iyi bir iletişim kurmak emlakçılık da çok önemli faktördür. Müşterilerinize beklentilerini ancak konuşarak ve iyi bir iletişim kurarak anlatabilirsiniz. Birbirinizi anlamanızın en önemli rolü iletişimden geçmektedir.

2- İYİ BİR ZAMANLAMA

Yapacağımız iş de zamanlama çok önemlidir. Yeni olan müşterilerimize çok zaman ayırarak onlarda daha iyi ilgilendiğimizde onların isteklerini ve arzularını daha iyi anlarız ve daha çok yardımcı olmaya çalışırız. Bu onlarda daha iyi memnuniyet yaratacaktır. Karşımızdaki müşterilerimizin isteklerini daha iyi anlamadığımızda onlara çok yardımda bulunamayız. Oysa ki müşterilere ayırdığımız zamanlar iler ki zamanlarda bizlere olumlu sonuçlar ile geri dönecektir.

3- DEĞİŞİMİ KABUL EDİN

Dünyada ki her şey gün geçtikçe değişime uğramaktadırlar. Bu değişimlere ve teknolojiye ayak uydurmak emlakçılar için olumlu sonuçlara yol açar. Bu değişimler olumsuz sonuçlara da yol açabilmektedir. Bunun için bu değişimlere ve teknolojilere ayak uydurmak için gerekli eğitimlere tabi tutulmanız lazımdır. Müşterilerin istedikleri de zamanla teknolojiye uyumlu olabilmektedir. Gelişimlere ayak uyduran emlakçılar gelişmeye açık olmaktadırlar. Böylece kolayca büyümeye gitmektedirler. Bu değişikliklere hemen ayak uyduramazsınız biraz değişime ayak uydurmanız için zaman lazımdır. Bu zamanı iyi bir eğitim alarak değerlendirdiğinizde kısa zamanda işinizde uzmanlaşmış olacaksınızdır.

4-SOSYAL ORTAMDA UYUM

Herkesin yaşam biçimi değişik olduğu gibi, herkes bir başkasının yaşam biçiminden hemen etkilene bilmektedir. İnsanın her ne olursa olsun, hem kendini geliştirebilmeli, hem de karşısındakinin alanına ve sınırına saygılı ve sevgili olmalı, tüm bunları uygularken de işlerini aksatmaması lazımdır. İş yerlerinizde duvarlarınızın tek renkli olmasına dikkat ediniz. Renk renk duvarlar olduğunuzda insanları kendinizden itmiş olursunuz. Doktorların beyaz giymelerinin nedenlerinden birisi de bundandır. Koyu ve tek renkli giysileri tercih ederseniz kendinize daha çok dikkat çekmiş olursunuz. Polis üniformalarının rengi de bu yüzden koyu renktedir. Sürekli sizler toplum içinde olduğunuz için giyiminize dikkat etmeniz gerekmektedir. Aralara müşterilerinizin dikkatini çekebilecek renkler katmaktan çekinmeyin.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.