Endeks Teknik Analizi 24 Ocak 2017

Son 2 gündür kısa vadeli hareketli ortalamasına doğru düşerek güç kaybediyor. Fiyat, hareketli ortalamanın üzerinde seyrettiği için alış pozisyonunu. En son 12 gün önce kısa dönemli hareketli ortalama , orta vadeli hareketli ortalamasını yukarı yönde keserek olası bir alım sinyali verdi. Kısa dönemli hareketli ortalama, orta dönem hareketli ortalamanın üzerinde seyrettiği için alım pozisyonunu koruyor.
En son 24 gün önce kısa dönemli hareketli ortalama , orta vadeli hareketli ortalamasını yukarı yönde keserek olası bir alım sinyali verdi. Kısa dönemli hareketli ortalama, orta dönem hareketli ortalamanın üzerinde seyrettiği için alım pozisyonunu koruyor.
CCI , aşırı alım ya da satım bölgelesinde değil. En son 2 gün önce +100 seviyesini aşağı yönde keserek olası bir sat sinyali verdi. 
Momentum , aşırı alım bölgesinde bulunuyor. En son 5 gün önce yeniden aşırı alım bölgesine girmesi yükselişin bir süre daha devam edebileceği şeklinde değerlendirilebilir. 
RSI , +70 seviyesinin üzerinde ve aşırı alım bölgesinde bulunuyor. En son 8 gün önce yeniden aşırı alım bölgesine girmesi , yükselişin bir süre daha devam edebileceği yönünde değerlendirilebilir. 
MACD , hareketli ortalamasının üzerinde olması sebebiyle alış pozisyonunu koruyor. En son 8 gün önce hareketli ortalamasını yukarı yönde keserek olası bir alım sinyali verdi.Stokastik, aşırı alım ya da satım bölgelesinde değil. Sotkastik, 80 seviyesini aşağı yönde keserek olası bir sat sinyali verdi. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol