PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : EGS Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118

yenice
10-04-2012, 18:48
Spek gözaltı kağıtlarına bulaşmaz.Gözaltı pazarındaki kağıtlarda küçük yatırımcı spek olur.Sadece tahmin....Bunca habere rağmen bu kağıdında hareket etmemesinin sebebi bu olmalı.

genco
10-04-2012, 18:55
Spek gözaltı kağıtlarına bulaşmaz.Gözaltı pazarındaki kağıtlarda küçük yatırımcı spek olur.Sadece tahmin....Bunca habere rağmen bu kağıdında hareket etmemesinin sebebi bu olmalı.
yenice bu görüşede katılırım neden olmasın.

demarco81
10-04-2012, 18:57
o zaman spek içimizden biri.dürüstçe çıkıp söylesin bari :)

demarco81
10-04-2012, 18:59
sn.genco içimizden biri spek ise buna en yakın sen görünüyorsun.köy sandığı falan filan bu işe uygun görünüyor:)

genco
10-04-2012, 19:14
sn.genco içimizden biri spek ise buna en yakın sen görünüyorsun.köy sandığı falan filan bu işe uygun görünüyor:)sn demarco81 sende benim gibi 14 seneni verseydin aramızdaki fark yıllarını degil köy sandıgına odalara imkanların dahilinde doldururdun sende maliyet 0.45 bende onu sorarsan aglayacak mendil bulamassın acaba sen neye yakınsın falanlı filanlı sende köstebekmisin.

genco
10-04-2012, 19:17
o zaman spek içimizden biri.dürüstçe çıkıp söylesin bari :)o zamanda kişi kendinden bilir işi misali sende spek olabilirsin.

genco
10-04-2012, 19:24
senin bahsettiğin speklerin ipini bu forumda genco pazara cıkardı sen daha cok yenisin biraz eski yadırgamıyorum göztebekliğini yancılıgını.

yenice
10-04-2012, 19:27
yenice bu görüşede katılırım neden olmasın. Teşekkür ederim.Sağoolun.

genco
10-04-2012, 19:29
Şu an 46 kullanıcı var. (6 üye ve 40 konuk)
genco+,
şirinyerli,
yenice,
mustafa1234,
chaksever,
sabırlı
bak ben burdayım 4 yıldır sen yoksun.

genco
10-04-2012, 19:32
Teşekkür ederim.Sağoolun.sende sağol önemli olan burada paylaşım vede dostluk ve anlayış ile yaklaşım.

genco
10-04-2012, 19:36
Hiç olmassa benim yatırım yaptıgımdaki yatırımı yapsaydın sen coktan imamın kayıgına binerdin.

genco
10-04-2012, 19:39
sn.genco içimizden biri spek ise buna en yakın sen görünüyorsun.köy sandığı falan filan bu işe uygun görünüyor:)sende gercek yüzünü gözterde tahminimde yanılmayım kaç gündür bekliyordum bir sen kalmıştın onunda muradına erdin hayırlısı.

genco
10-04-2012, 19:57
Şu an 48 kullanıcı var. (5 üye ve 43 konuk)

genco+, yenice, mustafa1234, chaksever, sabırlı

ilerki saatlerde görüşmek üzere aynı zamanda forumdaki yenilikler çok iyi olmuş emegi gecen yönetime teşekkürler.

necod
10-04-2012, 21:59
neden burada çakıldı kaldı anlamadım yoksa fırtınadan önceki sessizlikmi

değirmenci
10-04-2012, 22:04
Şu an 61 kullanıcı var. (7 üye ve 54 konuk)

değirmenci,
abdulgani,
sarıçarşıq,
genco
selocan35
, mustafa1234,
chaksever

demarco81
10-04-2012, 23:08
bahsettiğin kişi olmayı çok isterdim en azından çektirdiğim zulmü bilirdim.
ama maalesef yanlış kapıdasın.bu arada maaliyetimde hemen hemen senin kadar o yüzden sende bende buradaki bir çok kişide bunu 2 hanelilere gelmeden devretmek istemez.

sende gercek yüzünü gözterde tahminimde yanılmayım kaç gündür bekliyordum bir sen kalmıştın onunda muradına erdin hayırlısı.

şirinyerli
11-04-2012, 06:57
İzmir Limanı, 3 kat büyümeye hazırlanıyor
Binali Yıldırım, mevcut durumda en fazla 4 bin TEU'luk gemilerin yanaşabildiği limanla ilgili büyütme çalışmalarına başladıklarını söyledi
Giriş tarihi : 10.04.2012 18.45 Güncelleme : 18.45 KENT HABERLERİ

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İzmir Limanı'nı yaklaşık 3 kat büyütecek çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Yıldırım, mevcut durumda en fazla 4 bin TEU kapasiteli gemilerin yanaşabildiğini belirterek, limanı büyütecek rehabilitasyon çalışmalarına başladıklarını açıkladı. İzmir Limanı Yaklaşma Kanalı ve II. Kısım Konteyner Terminali etüt ve proje çalışmalarına 2.5 milyon TL ödenek ayırdıklarını bildiren Yıldırım, "İnşaat tamamlandığında 350 metre uzunluğunda, 10 bin TEU kapasiteli gemiler limana yanaşabilecek" dedi.

ISLAH ÇALIŞMALARI
Bakan Yıldırım, İzmir Limanı için "Alt-Üstyapı Tesisleri ve Ekipman Temini Projesi" kapsamında, 30 dönümlük liman alanında ıslah yapıldığını söyledi. Yıldırım, limanın otomasyona geçirilmesi ve yeni silo rıhtımında 50 dönümlük alanın ıslahı çalışmalarının devam ettiğini, 4 adet lastik tekerlekli saha gantry vincinin teslim aşamasında olduğunu, 3 adet MHC vinci alımı ihalesinin de 7 Mayıs'ta yapılacağını bildirdi.
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İzmir Limanı'nın, bölgesinde uluslararası kalitede hizmet veren bir liman olabilmesi için gerekli yatırımlarla mevcut ve gelecekte oynayacağı rolünü belirleyen "İzmir Limanı İşletme Planı"nı hazırlattıklarını anlattı. Dokuz Eylül Üniversitesi'ne "İzmir Limanı Yaklaşım Kanalı Taraması ve II. Kısım Konteyner Terminali Fizibilite Raporu"nun da hazırlatıldığını vurgulan Yıldırım, hali hazırda İzmir Limanı'na en fazla 4 bin TEU'luk gemilerin yanaşabildiğini ancak, II. Kısım Konteyner Terminali İnşası'nın tamamlanması sonrasında, 350 metre uzunluğunda, 10 bin TEU kapasiteli gemilerin limana yanaşmasına imkan sağlanacağını dile getirdi.

TİCARETE DEV KATKI
Bakan Yıldırım, II. Kısım İnşaatı'nın tamamlanması ile yaklaşık 550 dönümlük ilave sahanın da hizmete açılacağını vurgulayarak, "Liman kapasitesi 3 kat artarak, 830 bin TEU'dan 2 milyon 500 bin TEU'ya çıkacak. Bu nedenle bu yatırım İzmir için, İzmir ticareti için büyük önem taşıyor. İzmir Limanı için yapılacak yatırım sonrasında liman gelirleri de 100 milyon dolardan 300 milyon dolara çıkacak. Ayrıca bu yatırımlar sonucunda Avrupa'nın ilk 10, dünyanın ise ilk 50 limanı arasında İzmir Limanı yerini alacaktır" dedi.

Kruvaziyer limanı sorunu da çözülecek
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İzmir Limanı'nın rehabilitasyonu kapsamında İzmir Kruvaziyer Limanı'nın kurulması çalışmalarının da yer aldığını söyledi. Yıldırım, bu kapsamda İzmir Kruvaziyer Limanı'nın ihalesine 2 ay içinde çıkacaklarını belirterek, "Yılda 3 milyondan fazla turistin ziyaret edeceği liman, İzmir'in istihdamına ve ticaretine önemli katkı sağlayacak. 200 milyon TL yatırım yapılması beklenen kruvaziyer limanının ekonomiye katkısı ise yıllık 750 milyon TL olacak. Limanda 5 binin üzerinde İzmirli çalışacak. İzmir Kruvaziyer Limanı, aynı anda 5 kruvaziyer gemisinin yanaşabileceği şekilde projelendiriliyor" dedi.

şirinyerli
11-04-2012, 07:04
BIKTIK BU KİK’TENKamu İhale Kurumu İzmir’e yapılacak bir yatırımın daha önüne set çekti. Daha önce iki kez tekrarlattığı teleferik ihalesini, kaybeden firmanın itirazı üzerine iptal ederek İzmir’de 10’uncu iptal kararına imza attı

UTKU BOLULU İZMİR DHA

Kamu İhale Kurumu (KİK), beş yıldır kapalı olan Balçova Teleferiği’ni yenilemek için yapılan ve STM Sistem Teleferik Montajı ve Turizm A.Ş.’nin 10 milyon 225 bin TL teklifle kazandığı ihaleyi itiraz üzerine iptal etti. İhaleyi kaybeden Doppelmayr Şirketi’nin itirazını haklı bulan KİK’in aldığı iptal kararına karşı Büyükşehir ya dava açacak ya da yeniden ihaleye çıkacak.En yüksek teklifi vermiş
Şubat ayında sonuçlanan son teleferik tesisleri yenilenmesi ihalesini 10 milyon 225 bin TL’lik en düşük teklifi veren STM Sistem Teleferik Montajı ve Turizm A.Ş’nin kazandı. İhale sonucuna en yüksek teklifi 14 milyon 400 bin TL ile Doppelmayr Seilbahnen Gmbh şirketi Büyükşehir Belediyesi’ne yaptığı başvruyla itiraz etti. Büyükşehir Belediyesi, şirketin itiraz gerekçelerini haklı bulmadı. Başvuruyu reddetti. Doppelmayr şirketi bunun üzerine KİK’e itiraz başvurusu yaptı. KİK, 9 Nisan tarihinde yaptığı toplantıda ihalenin iptaline karar verdi. Kararın ön duyusunu yapan KİK gerekçeli karar henüz açıklamadı. Büyükşehir Belediesi gerekçeli karar açıklandığında ya kararın iptali için dava açacak ya da yeni bir ihale süreci başlatacak.

garanti26
11-04-2012, 07:24
EGS den hayırlı haberler,

garanti26
11-04-2012, 07:26
Cuma günü,

TMSF nin faaliyet rapronu mutlaka okuyun. 13.04.2012 yayınlanacak.

garanti26
11-04-2012, 08:24
Hisse beklentim;

Haber ile birlikte: 042 bire süre burada panik hareketler yaptırılacak ve daha sonra 052 yine burada aynı panik hareketler, bu islemi 080 e kadar sürdürülecek. Ondan sonra artık kimse panik satıs yapma cesarettinde bulunamaz.

HAYIRLISI BAKALIM...

demarco81
11-04-2012, 08:34
sn.Garanti26,TMSF raporunda neler yer alacakta hissede bu hareketlilik olacak

Hisse beklentim;

Haber ile birlikte: 042 bire süre burada panik hareketler yaptırılacak ve daha sonra 052 yine burada aynı panik hareketler, bu islemi 080 e kadar sürdürülecek. Ondan sonra artık kimse panik satıs yapma cesarettinde bulunamaz.

HAYIRLISI BAKALIM...

genco
11-04-2012, 09:05
bahsettiğin kişi olmayı çok isterdim en azından çektirdiğim zulmü bilirdim.
ama maalesef yanlış kapıdasın.bu arada maaliyetimde hemen hemen senin kadar o yüzden sende bende buradaki bir çok kişide bunu 2 hanelilere gelmeden devretmek istemez.demarco81 hayırlı günler ilk yanlış kapıyı calan sen oldun benim maliyetimle istersen senin maliyetini bir karşıkarşıya getirelim arzu edersen kiminki hafif gelirde bir hayır kurumuna bagışlamacasına.

genco
11-04-2012, 09:08
s.a hayırlı günler hakkımızda hayırlısı.

şirinyerli
11-04-2012, 09:20
s.a hayırlı günler hakkımızda hayırlısı.

S.A. sayın genco ve değerli dostlar hakkımızda hayırlısı...

yasal uyarı, burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tafsiyeleri yatırım danışmanlıgı kapsamındadegildir burada ulaşılan sonuçlar tercih edilen hesaplama yöntemi ve/veya yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmakta olup, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabileceginden sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi saglıklı sonuçlar dogurmayabilir

şirinyerli
11-04-2012, 09:54
Yargıtay'dan TMSF'ye 500 Milyon Liralık Fatura
11.04.2012 Çarşamba 05:08

Yargıtay, batık bankalarda açılan off-shore hesaplarına ödeme yapılmasının önünü açan tarihi bir karara imza attı. Emsal teşkil eden bu karar yüzünden TMSF; Egebank, Yurtbank ve Sümerbankta hesabı bulunan mudilere yaklaşık 500 milyon lira ödeme yapacak.
Bursa’da yaşayan işadamı Mücdat Mançu ile Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) arasındaki hukuk mücadelesinde son gülen Mançu oldu. Batan Yurtbank’a ait Yurt Off-Shore’a 12 sene önce 205 bin lira yatıran Mançu, seneler süren hukuk mücadelesinin ardından parasını gecikme faiziyle birlikte 1.2 milyon lira olarak tahsil etti. Mançu’ya yargı kararı gereği Ekim ayında ödeme yapan ING Bank, daha sonra bu parayı TMSF’den istedi. Ödemenin iptali için yargı yoluna giden Fon, Yargıtay’ın kapısını çaldı. Ancak buradan gelen haberle şoke oldu. Yargıtay, TMSF’nin yaptığı karar düzeltme talebini reddederek bankaların ödemediği off-shore mevduatların sorumluluğunu TMSF'ye yükledi.

Fon yetkilileri kararın emsal niteliği taşıdığını belirterek, “Yargı kararıyla devletin sırtına en az 500 milyon liralık yük bindi” yorumunu yaptı. Yetkililerin verdiği bilgilere göre söz konusu karar sadece Egebank Off-Shore Ltd., Yurt Security Off-Shore Bank Ltd. ve Efektifbank Off-Shore Ltd. nezdinde bulunan off-shore hesaplarını kapsıyor. Kararla yaklaşık 17 bin mudiye ödeme yapılması bekleniyor. Yargı kararını öğlen saatlerinde kamuoyuna açıklayan TMSF’nin telefonları o saatten itibaren susmadı. Off-shore da hesabı bulunan ve uzun zamandır paralarını almak için yasal yollara başvuran mudiler Fon’un santraline hücum etti. ‘Kıyı bankacılığı’ ya da bilinen adıyla ‘Off-shore bankacılık’ mevduat sahiplerine yüksek risk karşılığında daha yüksek faiz getirisi sunuyor. Yüksek risk ise bu hesapların devlet güvencesi kapsamında olmamasından kaynaklanıyor.

YARGI NE DEMİŞTİ?

Bursa 2. Asliye Ticaret Mahkemesi’nin verdiği kararı 27 Eylül 2011 tarihinde onayan Yargıtay 11. Hukuk Dairesi’nin kararının ilgili gerekçesindeki şu ifadeler dikkat çekmişti:

“Davalı şahsı bankanın Bursa şubesi çalışanları özendirmiştir. Davacı yıllardır elde ettiği kazancını davalı bankaya yatırmaya gittiğinde banka yöneticisinin yönlendirmesi ve off-shore hesaplardaki paralara devletçe güvence verilmediği hususunda ikaz edilmemesi nedeniyle parasını bu hesaplara yatırmıştır. Yurtbank’ın yöneticilerinin anılan kıyı bankasının da yönetiminde görevlendirildiği, kıyı bankasının davalı bankadaki hesabına gönderilen paraları grup şirketlerine verdiği bu kredilerin geri dönmeyecek şekilde verildiği ortaya çıkmıştır. Uyuşmazlık konusu hesabın açılmasını teşvik eden Yurtbank A.Ş. 22 Aralık 1999 tarihinde TMSF’ye devir olmuştur. 2001’de Sümerbank ile birleştirilmiş yine TMSF eliyle Oyakbank’a ve sonraki sahibi ING Bank’a satılmıştır. Hisse devir sözleşmesinde bankanın devir tarihinden önceki dönemle ilgili bankanın maruz kalabileceği her türlü taleplerden doğacak tüm yükümlülüklerden ve sonuçlarından TMSF’nin sorumlu olacağı kararlaştırılmıştır. Sonuç olarak TMSF vekilinin temyiz itirazının reddine ve kararın düzeltilmiş haliyle onanmasına 27 Eylül 2011 tarihinde karar verilmiştir.”

TMSF: Toplum vicdanı bu kararı kabul etmez

TMSF Başkanı Şakir Ercan Gül, off-shore’a bilerek para yatıran işadamına ödeme yapılmasını isteyen Yargıtay 11. Dairesi’nin kararını sert bir dille eleştirmişti. Gül, şunları söylemişti:

“Kararın hatalı olduğunu düşünüyorum. Çünkü bu ülkeye vergisini ödemeyen, sigorta kapsamında olmayan off-shore paralarının topluma ödettirilmesini toplum vicdanı kabul etmez diye düşünüyorum. Hiçbir sigortası olmayan off-shore gibi kayıtdışı bir işleme sınırsız güvence sağlanıp bu paranın ödenmesi toplum vicdanını yaralayacağı gibi dolaylı yoldan mevduat güvence sistemini de tahrip edecektir. Off-shore paralarının kamunun kasasından çıkmasına toplum olarak karşı çıkmamız lazım, biz de kurum olarak elimizden gelen ne varsa yapacağız”

Gül, İstanbul’da katıldığı bir basın toplantısında yine aynı konu hakkında şu eleştirileri dile getirmişti:

“Mudilerin talimatı olmadan banka yöneticileri kendileri inisitayif kullanarak mevduatları transfer ettiyse o zaman bunu ödüyoruz, zaten buna da bir eleştirimiz yok. Bizim itiraz ettiğimiz husus şu; yargıya intikal eden dosyanın sahibinin kendisinin talimatı var. Konu hakkında bilgisi var. Dolayısıyla bu sözleşmenin bu hükmünü yorumlarken yanlış yorumlandığını düşünüyorum. Off-shore çünkü hiçbir zaman devletin güvencesi içerisinde olmadı, en kötü zamanda dahi olmadı ve olmamalı da. ‘Nasıl olsa devlet büyüktür öder’ doğru bir mantık değil. Her şeyin bir temeli olması lazım, mantığı olması lazım. Devletin bu paraları ödemesi TMSF’yi sorgulatır hale getirir”

gazete haberleri

genco
11-04-2012, 10:12
Gercek egyodaşlarım ölmek var dönmek var hakkınızı helal edin bir gün yokum istanbula günü birlik gidip gelecem eyüp sultan camisinde saat 17 den sonra orda olacagım beni tanımak isteyen tanrı misafirim olur hoşcakalın.

birhakan
11-04-2012, 10:32
Gercek egyodaşlarım ölmek var dönmek var hakkınızı helal edin bir gün yokum istanbula günü birlik gidip gelecem eyüp sultan camisinde saat 17 den sonra orda olacagım beni tanımak isteyen tanrı misafirim olur hoşcakalın.

yıldırım beyyyy istanbula gelirmişinizz tel varsa tanışmak isterim inş.geç gördüm yazınızı umarım nasip olur saygılar hayırlı yolculuklar.

şirinyerli
11-04-2012, 14:13
0,23 hayırlısı...

şirinyerli
11-04-2012, 14:14
Piyasalarda Bugün TL TL

Alış
0.23 Satış
0.24
En Yüksek 0.23 En Düşük 0.23
Tavan Fiyatı 0.27 Taban Fiyatı 0.21

İşlem Adedi
16.-
İşlem Hacmi (Adet)
24,961.-
İşlem Hacmi (TL)
5,741.-

Şu an 53 kullanıcı var. (8 üye ve 45 konuk)

şirinyerli, 19*sato, explation, yenice, birhakan, genco, demarco81, garanti26

garanti26
11-04-2012, 14:16
Ferit31
ES ES ES
GENCO
şirinyerli

bu sene al sat yapamayacagız.

BU YAZI RAKI İÇMEYECEGİZ VEYA MEZE SİZ İCECEGİZ.

BENDEN BU KADAR,

şirinyerli
11-04-2012, 14:22
sayın garanti 26, bu rakamlar yeteri kadar hepimizi etkiledi...inşallah hayırlısı olur. (İçki kötülüklerin anasıdır.) teşekkürler..

yatırım tavsiyesi değildir.

mustafa1234
11-04-2012, 15:00
ne oldu bu batık kağıda .....çinmi , japonmu...hani birileri teklif vermişti......ulan bu üfürükçüler varya her yanı sarmış......adamın işi gücü yok üzerine kayıtlı hçbişeyi kalmamış tabelaya ortak olacak........izmirin belediyesi devrilirse belki egyo gözaltında hayatına devam eder........tabi ben görüneni anlatıyorum.....yok eğer devam ederse yakın zamanda egyo kalmaz.........çukurdaki hakkını birileri devralabilir....tabi para devletin kasasını boylar..........en iyisi şimdiden egyonun tüm yönetiminin hesabını sormaya hazırlanalım........egyoyu bu duruma düşürenlerden soralım hesabını........

dünyalı
11-04-2012, 16:55
ne oldu bu batık kağıda .....çinmi , japonmu...hani birileri teklif vermişti......ulan bu üfürükçüler varya her yanı sarmış......adamın işi gücü yok üzerine kayıtlı hçbişeyi kalmamış tabelaya ortak olacak........izmirin belediyesi devrilirse belki egyo gözaltında hayatına devam eder........tabi ben görüneni anlatıyorum.....yok eğer devam ederse yakın zamanda egyo kalmaz.........çukurdaki hakkını birileri devralabilir....tabi para devletin kasasını boylar..........en iyisi şimdiden egyonun tüm yönetiminin hesabını sormaya hazırlanalım........egyoyu bu duruma düşürenlerden soralım hesabını........

Sayfalarca hesap sormak için adresler telfonlar verildi. en üzüt kurumlara dilekçeler gönderildi, şikayetler bildirildi..

Ya siz ne yaptınız ?! ya da yapmaya çalışıyorsunuz ?

EGYO tabela şirketi, biz de elimizdekileri satalım zararın neresinden dönsek kardır.. Bunu mu tavsiye ediyorsunuz? :mrgreen:

değirmenci
11-04-2012, 20:39

Allah Ziyaretlerini Kabul Etsin Genco Kardeşim Kalbimiz Bir Kal Sağlıkla...

şirinyerli
11-04-2012, 23:24
Alış
0.23 Satış
0.24
En Yüksek 0.24 En Düşük 0.23

İşlem Adedi
32.-
İşlem Hacmi (Adet)
60,544.-
İşlem Hacmi (TL)
14,281.-

şirinyerli
11-04-2012, 23:26
Kademe Analizi - EGS GMYO

FİYAT GRAFİK LOT % ALIŞ SATIŞ

0,24 35.583 58,77 51 35.532
0,23 24.961 41,23 0 24.961

51 60.493

AORT (ALIS) : 0,24 - AORT (SATIS) : 0,24 - AORT : 0,24
Toplam Lot : 60.544

Şu an 60 kullanıcı var. (7 üye ve 53 konuk)

şirinyerli, sarıçarşıq, yenice, explation, chaksever, mustafa1234, demarco81

şirinyerli
12-04-2012, 08:25
REKABETİN KORUNMASI HAKKINDA KANUN hakkında kısaca bir bilgi paylaşımı gazete haberi değil?
İKİNCİ BÖLÜM
Kurulun Yetkileri
Menfi Tespit
Madde 8- İlgili teşebbüs veya teşebbüs birliklerinin başvurusu üzerine Kurul,
elinde bulunan bilgiler çerçevesinde bir anlaşmanın, kararın, eylemin veya birleşme
ve devralmanın bu Kanunun 4, 6 ve 7 nci maddelerine aykırı olmadığını gösteren bir
menfî tespit belgesi verebilir.
Kurul, bu belgenin düzenlenmesinden sonra 13 üncü maddedeki şartlar
çerçevesinde görüşünden her zaman dönebilir. Ancak bu durumda taraflara Kurulun
görüş değiştirmesine kadar geçen süre için cezaî müeyyide uygulanmaz.
İhlale Son Verme
Madde 9- Kurul, ihbar, şikâyet ya da Bakanlığın talebi üzerine veya resen bu
Kanunun 4, 6 ve 7 nci maddelerinin ihlal edildiğini tespit ederse ilgili teşebbüs veya
teşebbüs birliklerine bu Kanunun Dördüncü kısmında belirtilen hükümler
çerçevesinde, rekabetin tesisi ve ihlalden önceki durumun korunması için yerine
getirilmesi ya da kaçınılması gereken davranışları kapsayan bir kararı bildirir.
Meşru bir menfaati olan gerçek ve tüzel kişiler şikâyette bulunabilir.
Kurul, birinci fıkraya göre bir karar almadan önce ilgili teşebbüs veya teşebbüs
birliklerine ihlale ne şekilde son vereceklerine ilişkin görüşlerini yazılı olarak bildirir.
Kurul, nihaî karara kadar ciddî ve telafi olunamayacak zararların ortaya çıkma
ihtimalinin bulunduğu durumlarda, ihlalden önceki durumu koruyucu nitelikte ve nihaî
kararın kapsamını aşmayacak şekilde geçici tedbirler alabilir.
(...)4 Birleşme ve Devralmaların Kurula Bildirilmesi
Madde 10- (Mülga birinci fıkra: 02.07.2005-5388/2.Md)5
7 nci madde kapsamına giren birleşme veya devralma anlaşmaları Kurula
bildirildiği tarihten itibaren Kurul, onbeş gün içinde yapacağı ön inceleme sonucunda
4 2/7/2005 tarihli ve 5388 sayılı Kanunun 2 nci maddesiyle bu arada yer alan “Anlaşma, “ ibaresi madde
başlığından çıkarılmıştır.
5 Mülga fıkranın eski şekli: “4 üncü madde kapsamına giren anlaşma, uyumlu eylem ve kararlar yapıldıkları
tarihten itibaren bir ay içinde Kurula bildirilir. Bildirilmemiş anlaşmalara muafiyet hükümleri uygulanmaz.
Zamanında yapılmamış bildirimlere muafiyet verilmesi halinde muafiyet, bildirim tarihinden itibaren geçerlidir.”
REKABET KURUMU 5
birleşme veya devralma işlemine ya izin vermek ya da bu işlemi nihaî incelemeye
almaya karar verdiği takdirde, ön itirazını bildiren yazısı ile birlikte birleşme veya
devralma işleminin nihaî karara kadar askıda olduğunu ve uygulamaya
sokulamayacağını, gerekli gördüğü diğer tedbirlerle birlikte ilgililere usulüne göre
tebliğ etmek zorundadır. Bu durumda, bu Kanunun 40 ila 59 uncu maddeleri
hükümleri uygulanır.
Kurulun süresi içinde birleşme veya devralmaya ilişkin müracaata herhangi bir
cevap vermediği ya da herhangi bir işlem yapmadığı hallerde, birleşme veya
devralma anlaşmaları bildirim tarihinden 30 gün sonra yürürlüğe girerek hukukî
geçerlilik kazanır.
Birleşme ve Devralmanın Kurula Bildirilmemesi
Madde 11- Bildirilmesi zorunlu olan birleşme ve devralma işleminin Kurula
bildirilmemiş olduğu hallerde, Kurul, herhangi bir şekilde işlemden haberdar olduğu
zaman kendiliğinden birleşme veya devralmayı incelemeye alır. İnceleme
sonucunda;
a) Birleşme veya devralmanın 7 nci maddenin birinci fıkrası kapsamına
girmediğine karar vermesi durumunda birleşme veya devralmaya izin verir, ancak
ilgililere bildirimde bulunmadıkları için para cezası uygular.
b) Birleşme veya devralmanın 7 nci maddenin birinci fıkrası kapsamına
girdiğine karar vermesi halinde; para cezası ile birlikte, birleşme veya devralma
işleminin sona erdirilmesine; hukuka aykırı olarak gerçekleştirilmiş olan tüm fiili
durumların ortadan kaldırılmasına; şartları ve süresi Kurul tarafından belirlenecek
şekilde ele geçirilen her türlü payın veya mal varlığının eğer mümkünse eski
maliklerine iadesine, bu mümkün olmadığı takdirde üçüncü kişilere temlikine ve
devrine; bunların eski malik veya üçüncü kişilere temlik edilmesine kadar geçen süre
içinde devralan kişilerin devralınan teşebbüslerin yönetimine hiçbir

Kurulun İnceleme ve Araştırmalarında Usul
Önaraştırma
Madde 40- Kurul, resen veya kendisine intikal eden başvurular üzerine
doğrudan soruşturma açılmasına ya da soruşturma açılmasına gerek olup
olmadığının tespiti için önaraştırma yapılmasına karar verir.
Önaraştırma yapılmasına karar verildiği takdirde Kurul Başkanı, meslek
personeli uzmanlardan bir ya da birkaçını raportör olarak görevlendirir.
Önaraştırma yapmakla görevlendirilen raportör 30 gün içinde elde ettiği
bilgileri, her türlü delilleri ve konu hakkındaki görüşlerini Kurula yazılı olarak bildirir.

İspat Yükü
Madde 59- Zarar görenlerin, bir anlaşmanın varlığı ya da piyasada rekabetin
bozulduğu izlenimi veren, özellikle piyasaların fiilen paylaşılması, uzun sayılacak bir
süre piyasa fiyatında gözlenen kararlılık, fiyatın piyasada faaliyet gösteren
teşebbüslerce birbirine yakın aralıklarla artırıldığı gibi kanıtları yargı organlarına
sunmaları halinde, teşebbüslerin uyumlu eylem içinde bulunmadıklarını ispatlama
yükü davalılara geçer.
Rekabeti sınırlayıcı anlaşma, karar ve uygulamaların varlığı her türlü delille
ispatlanabilir

şirinyerli
12-04-2012, 08:31
Ruhsat çilesini bitirecek adım atıldı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, yapı ruhsatı ve yapı kullanma izni alımında, bürokrasiyi azaltacak adım attı. Şirketlerin izin belgesi alabilmesi için yapı denetim raporu yeterli olacak.

12 Nisan 2012 04:18 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, yapı ruhsatı ve yapı kullanma izni alımında, bürokrasiyi azaltacak adım attı. Şirketlerin yapı izin belgesi alabilmesi için yapı denetim raporu yeterli olacak. Belgeler sadeleştirilecek

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, yaklaşan dev kentsel dönüşüm hamlesi öncesi yatırımların daha hızlı, yapı takibinin daha kolay yapılmasını sağlamak amacıyla "Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliği'nde" değişikliğe gitti. Değişiklikle, idarenin keyfi uygulamalarının önüne geçilmesi de hedefleniyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, yaptığı açıklamada değiştirilen yeni yönetmelikle, yapı kullanma izin süreçlerinde evrak bakımından sadeleşme ve zamandan tasarruf sağlanacağını söyledi. Bakan Bayraktar, "Bakanlık olarak bürokrasinin azaltılması, işlemlerin hızlandırılması ve kolaylaştırılması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu çerçevede yaptığımız değişiklikle zamandan tasarruf sağlanacak, yapı denetimi kolaylaşacak ve yatırımlar hızlanacaktır" dedi. Kayıtlarda veya elektronik ortamda bulunan belgelerin yatırımcıdan yeniden istenmesinin engelleneceğini ifade eden Bayraktar, bu sayede zamandan tasarruf sağlanarak bürokrasinin ortadan kaldırılacağını bildirdi.

KEYFİ UYGULAMALARA SON

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesindeki Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliği'ndeki değişikliğinde yapılan en önemli değişiklikle yapı kullanma izin başvurularında fenni mesul veya yapı denetim kuruluşu raporları dışında herhangi bir belge istenmeyecek. Böylece evrak kullanımı azalacak, zamandan tasarruf sağlanacak ve idarenin keyfi uygulamalarının önüne geçilecek. Yönetmelik değişikliği ile elektrik, telefon ve doğalgaz tesisat projelerinin yapı ruhsatı verilmesi aşamasında idareye sunulması zorunlu olmayacak. Ruhsat alındıktan sonra ilgili fenni mesul veya yapı denetim kuruluşunca 30 gün içinde onaylanarak ruhsat vermeye yetkili ida- reye sunacak. Böylece yapının inşasına bir an önce başlanmasına imkân tanınacak.

MÜTEKABİLİYETE KOMİSYON VİZESİ

TBMM Adalet Komisyonu, yabancılara mülk satışına ilişkin tasarıyı kabul etti. Tasarı, müzakerelerin ardından yapılan bazı değişikliklerle kabul edildi. Tasarıya göre, ülke menfaatlerinin gerektirdiği hallerde, yabancı kişiler Türkiye'de taşınmaz edinebilecek. Bu taşınmazların toplamı, ilçe yüzölçümünün yüzde 10'unu, ülke genelinde ise kişi başına 30 hektarı geçemeyecek.

gazete haberleri...

şirinyerli
12-04-2012, 12:13
Cevre ve sehircilik bakani erdogan
bayraktar, turkiye`de kentsel donusumun bir sekilde devam ettigini belirterek,
son 9 yilda yaklasik 5 milyon konut uretildigini soyledi.
Yapi-endustri merkezi as tarafindan ``mimarlik ve yapi sektorunde
ekoloji, surdurulebilirlik, cevre dostu binalar ve uygulamalar`` konusuyla
duzenlenen ``5. Ekodesign konferansi``nin acilisinda konusan bayraktar,
turkiye`nin gelismesi dogrultusuna bakanligi yeniden olusturduklarini ve
yapilandirdiklarini kaydetti.
Bayraktar, 2003 yilinda turkiye`nin cevre duzeni planlarinin yuzde 5,5
oldugunu, bugun bu rakamin yuzde 90 seviyelerine ulastigini belirtti.
Enerji, konut, iklim degisikligi, atik su konularinda cevreye duyarli bir
yapi olusturmak icin calismalar yaptiklarini anlatan bayraktar, fosil yakitlar,
yerinde yenilebilir yakitlarin daha cok tuketilmesi ve temiz sehirler
olusturulmasi noktasinda cok ciddi adimlar attiklarini vurguladi.
Bayraktar, 55 milyar dolarlik enerji ithalati yapildigini, bunun yarisina
yakinin binalarda, konutlarda tuketildigini dile getirerek, ``biz bu yeni
sistemlerle binalarimizi enerjiye duyarli hale getirirsek, ilk etapta 6 milyar
dolarlik tasarruf yapmayi amacliyoruz. Daha sonra binalarin ruzgar enerjisinden,
gunes enerjisinden istifadesi, atik sularin kullanilmasi noktasinda da adimlar
attigimiz takdirde, bunu daha ileri rakamlara cikarabilecegiz`` diye konustu.

-turkiye`de sehirlesme orani-

bakan bayraktar, bakanliginin onundeki en onemli meselenin ``kentsel
donusum`` oldugunu ifade ederek, sunlari kaydetti:
``kentsel donusum turkiye`de bir sekilde devam ediyor. Son 9 yilda
turkiye`de 5 milyon civarinda konut uretildi. Bu konutlar daha fazla muhendislik
hizmeti alan, daha fazla hesaba dayanan binalardir. Bu binalarin tamami eskiyle
mukayese edilemeyecek kadar duzenli binalardir. Tum dunyada bas dondurucu sekilde
sehirlesme artiyor. Dunyada bu rakam yuzde 50`nin uzerine cikti, turkiye`de bu
rakam yuzde 75-78`lerde. Bu sayi artacak. Bu kacinilmaz bir olgu. Tarimda
makinelesme arttikca, hizmet sektoru gelistikce, teknoloji ilerledikce, dunyada
bilisim sektoru one ciktikca sehirlesme artacak.``
bir yandan tarim sektorunun de gelisecegini, ancak tarimda calisan kisi
sayisinin azalacagini aktaran bayraktar, bunun yaninda tarima dayali sanayi ve
tarima dayali hizmet sektorunun de gelisecegini ve bunlarin desteklenmesi
gerektigini vurguladi.

-``insanlarimiz oldugu yerden baska yere gitmek istemiyor``-

erdogan bayraktar, gelismis ulkelerde sanayilesmenin 18. Yuzyilin
sonlarinda, turkiye`de ise 20. Yuzyilda basladigini anlatarak, konusmasini soyle
surdurdu:
``hicbir sekilde devlet, sehirlere olan yogun yigilmayi, hesapsiz gocu
engelleyemedi. Ruhsatli yapilarda duzensiz, denetimden yoksun, enerjiyi savuran
binalar uretildi. Simdi nufusu 350-400 binin uzerinde olan sehirlerde, sehrin
kendi ana yapisi icerisinden donusumu yapmak cok zor. Buyuk bir gayretle bu ise
girismis vaziyetteyiz. Ancak cok ciddi sorunlar ortaya cikiyor. Insanlarimiz
oldugu yerden baska yere gitmek istemiyor. Boyle bir acmaz icerisindeyiz. Ancak
bunu en az hasarla, en ince hesapla nasil cozeriz diye arastirmalar yapiyoruz. Bu
konuyu ilgili tum aktorlerle, ulkemizin uygun sartlari icinde cozmek
zorundayiz.``

-``afet riski altindaki binalar``-

bakan bayraktar, turkiye`nin kentsel donusum konusunda buyuk bir gayret
icinde oldugunu vurgulayarak, sunlari kaydetti:
``ancak simdi biz afet riski altindaki binalari ve afet riski altindaki
alanlari donusturmek icin bir oncelik getirmeye calisiyoruz. Yani mulkiyet hakki
esastir, sehirlerimizi duzenlemek esastir, kentsel donusum yapmak esastir.
Insanlarin mulkiyet hakki anayasa ile guvence altina alinmistir. Fakat can
emniyeti, yasam hakki, daha onemli bir haktir. Simdi biz bu yasanin onune,
vitrinine yasama hakkini koymak suretiyle birtakim pratiklikler, birtakim
basitlikler, insanlarimizi koruma yonunde kolayliklar saglamak icin onemli
adimlar atacagiz. Halkimizla butunleserek bunu yapmak zorundayiz. Bu calismalar
hem yesil binalar getirecek, hem enerjiyi savurmayacak, sehirlerimizi
duzenleyecek, insaat sektorunu gelistirecek. Yasamizin yarisi meclisten gecti.
Diger maddeler insallah onumuzdeki gunlerde meclisten gececek. Ayrica
muhendislik, mimari ve yapi kanadinda bir dizi yenilikler, pratiklikler getirmeye
calisiyoruz.``

şirinyerli
12-04-2012, 14:11
0,24 hayırlısı olsun...

Şu an 36 kullanıcı var. (2 üye ve 34 konuk)

şirinyerli, yenice

şirinyerli
12-04-2012, 14:15
Piyasalarda Bugün TL TL

Alış
0.23 Satış
0.24
En Yüksek 0.24 En Düşük 0.24

İşlem Adedi
14.-
İşlem Hacmi (Adet)
27,009.-
İşlem Hacmi (TL)
6,482.-

şirinyerli
12-04-2012, 14:53
sayın yenice çıkmam lazım... sayın genco ve değerli dostlara iyi günler.....

MECLIS GENEL KURULU’NDA 2B TASARISI GORUSULUYOR.

MECLIS GENEL KURULU, MECLIS BASKANVEKILI GULDAL MUMCU BASKANLIGINDA TOPLANDI.
GENEL KURUL’DA DUN BASLANILAN 2B TASARISININ GORUSMELERINE DEVAM
EDILIYOR.

yenice
12-04-2012, 15:17
sayın yenice çıkmam lazım... sayın genco ve değerli dostlara iyi günler.....

MECLIS GENEL KURULU’NDA 2B TASARISI GORUSULUYOR.

MECLIS GENEL KURULU, MECLIS BASKANVEKILI GULDAL MUMCU BASKANLIGINDA TOPLANDI.
GENEL KURUL’DA DUN BASLANILAN 2B TASARISININ GORUSMELERINE DEVAM
EDILIYOR.Sizede iyi günler

şirinyerli
12-04-2012, 17:17
0,24 hayırlısı olsun...

şirinyerli
12-04-2012, 17:22
Bugün TL TL

Alış
0.23 Satış
0.24

İşlem Adedi
31.-
İşlem Hacmi (Adet)
49,476.-
İşlem Hacmi (TL)
11,874.-

Şu an 41 kullanıcı var. (1 üye ve 40 konuk)

şirinyerli hayırlısı olsun...

şirinyerli
12-04-2012, 17:40

0,24 49.476 100,00 0 49.476

0 49.476

AORT (ALIS) : 0,00 - AORT (SATIS) : 0,24 - AORT : 0,24
Toplam Lot : 49.476

şirinyerli
12-04-2012, 17:46
sayın inci beril iyi akşamlar hoşgeldiniz....

şirinyerli
12-04-2012, 17:50
"İzmir'e pozitif ayrımcılık yapıyoruz"
"İzmir'i çok önemli bir hizmet ve imalat sanayi üssü olarak görmek lazım"
12.04.2012 14.45

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 28 Şubat soruşturmasına ilişkin olarak, ''Türkiye, geçmişteki bazı karanlık fasıllarını aydınlatmaya çalışıyor, işin özü bu...'' dedi. 15. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne katılmak üzere geldiği İzmir'de, partisinin il başkanlığını ziyaret eden Şimşek, soruları yanıtlarken 28 Şubat sürecine ilişkin başlatılan soruşturmayı değerlendirdi.
Türkiye'nin bir hukuk devleti olduğunu ifade eden Şimşek, ''Türkiye, geçmişteki bazı karanlık fasıllarını aydınlatmaya çalışıyor, işin özü bu... Türkiye bir hukuk devletidir ve son yıllarda gerek demokratikleşme, gerek temel hak özgürlükler anlamında çok önemli mesafeler katetti. Bunu milletin desteğiyle yapabildik. Milletin iradesini üstün kılma çabasının bir sonucu tüm bu geldiğimiz nokta. Bugünkü operasyonları da o çerçevede görmek lazım. Yargının aldığı bir karar, bu çerçevede değerlendirmek lazım'' diye konuştu. ''28 Şubat süreciyle ilgili dava açılması halinde AK Parti müdahil olacak mı?'' sorusuna Şimşek, şu yanıtı verdi: ''Tabii ki. 28 Şubat gibi, 12 Eylül gibi, bu türden fasılların bir daha yaşanmaması, bu tür müdahalelerinin tahayyül bile edilememesi için tabii ki bizim taraf olmamız lazım, vatandaş olarak, millet olarak... Sadece parti olarak değil, herkesin burada taraf olduğu çok açık. Ben hükümetimiz adına bir şey söylemiyorum, yanlış tarafa çekilmesin ama genel anlamda tabii ki, hükümet olarak vatandaş olarak hepimiz tarafız, ileri demokrasinin temel hak ve özgürlüklerin, milletin iradesinin en güçlü şekilde, en üst düzeyde hissedilmesi anlamında biz hepimiz tarafız.''
Bununla birlikte, Türkiye ekonomisinin çok sağlam temellere sahip olduğunu, son 60 yılın en büyük krizinden başarıyla çıktığını, makro ekonomik performansta ilk üçte olduğunu belirten Şimşek, ''Biz hiçbir şekilde, hiçbir komşumuzla bir sıkıntı yaşanmasını arzulamayız. Suriye'de yapılan zulümde de tarafsız kalamayız. Bu konuda, ülke olarak değerlendirmeler yapılıyor'' dedi.
Şimşek, Suriye konusunda yapılan doğrudan harcamalardan çok, bunun Türkiye ekonomisine dolaylı etkilerinin düşünülmesi gerektiğini, petrol fiyatlarındaki 10 dolarlık artışın 4-4,5 milyar dolar fatura çıkardığını kaydetti.

"İZMİR, 5. BÖLGE TEŞVİKİNİ ALIYOR"

Mehmet Şimşek, bir gazetecinin yeni teşvik sistemine ilişkin olarak, ''bölgeler arasındaki farklılıkların giderilmediği, İzmir'in, Manisa'ya göre dezavantajlı konumunu devam ettirdiği'' yorumlarını hatırlatması üzerine yaptığı değerlendirmede ise yeni sistemle artık illerin konumunun anlamlı olmadığını, bölgeler arasındaki gelişmişlik farkını giderme yönünde adım atıldığını, yeni sistemin çok boyutlu olduğunu ifade etti.
Yeni teşvik sisteminin, cumhuriyet tarihinin en büyük vergi indirimi olduğunu dile getiren Şimşek, bu vergi indirimini yaparken de tercihlerini, tüketimden yana değil, yatırımdan, üretimden istihdamdan ve ihracattan yana kullandıklarını söyledi.
Şimşek, İzmir'in, katma değer zincirinde yukarılarda olması gerektiğini, bilgi yoğun teknoloji ürünlerde Türkiye ekonomisinin motoru görevini görmesi gerektiğini dile getiren Şimşek, şöyle konuştu: ''İzmir'i çok önemli bir hizmet ve imalat sanayi üssü olarak görmek lazım. Yeni teşvik sisteminde en önemli husus, stratejik yatırımlar hususu. Bu yatırımlar nerede olursa olsun 5. bölge teşvikini alıyor. Diyelim ki Türkiye'nin ağırlıklı olarak ithal ettiği ürünü İzmir'de üretmeye karar verdiniz. Siz, 5. bölge, yani memleketin en az gelişmiş illerindeki teşvikleri alacaksınız. Yeni teşviklerden İzmir maksimum derecede yararlanacak. Yeter ki, bu kent de girişimci, işveren dostu bir yaklaşım içinde olsun. İllerin başarısı sadece devletin verdiği teşviklerle belirlenemez. Kent olarak yatırımların önünü mü açıyorsunuz, engel mi koyuyorsunuz. Bunlar kritik konulardır.''
Hükümetin İzmir'e çok önem verdiğini, rakamların da bunu doğruladığını ifade eden Şimşek, şöyle devam etti: ''2002 yılından bu yana rakamlara baktığınızda hükümet olarak bizim İzmir'e pozitif ayrımcılık yaptığımızı göreceksiniz. Türkiye'nin tüm illerine yapılan yatırımlarda İzmir'in payı yüzde 2,7'den 3,8'e geldiyse bu olsa olsa İzmir'e yönelik bir pozitif ayrımcılığı gösterir. Yine İzmir Büyükşehir Belediyesine aktarılan imkanların vergilere oranı İstanbul'un da üzerindeyse yine aynı şekilde. Miktar olarak da 6 kat artmış. Altyapı yatırımlarına baktığımız zaman, İzmir'in ciddi şekilde desteklendiğini görürsünüz. 80 yılda İzmir ve çevresine yapılan duble yol, otoyol miktarı belli, biz bunu neredeyse 3'e katlamışız. 9 yılımız 80 yıla bedeldir.''
"İLGİLİ BAKAN DEĞİLİM"
Bakan Şimşek, bir gazetecinin Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası'nın İstanbul'a taşınmak istenmesi konusunda ne düşündüğünü sorması üzerine ise hükümet olarak, İstanbul'u bölgesel finans merkezi haline getirmek için bir eylem planı belirlediklerini belirterek, İstanbul'un finans merkezi olması anlamında konumunu güçlendirecek bir tasarıyı yakın zamanda TBMM gündemine taşıyacaklarını, konunun Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın yönetiminde olduğunu ifade etti.
Şimşek, ''Biz İstanbul'un konumunu güçlendirmek istiyoruz, ama şuradaki borsa, burada olmalı mı hangi konumda güçlü olur, memlekete faydası nasıl olur'. Bunlar tabii ki konuşulan, irdelenen konulardır. Doğrusu o anlamda ilgili bakan değilim, önümüze gelmiş bir husus da yok'' dedi. Bakan Şimşek daha sonra AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay ile birlikte parti binası yanında bulunan bir konfeksiyon mağazasını ziyaret etti. Burada kahve içerek işyeri yetkilileriyle sohbet eden Şimşek, yeni teşvik sisteminin getirdikleri konusunda bilgi verdi.

şirinyerli
12-04-2012, 17:52
"Ege Bölgesi'nin kalkınmasında EXPO önemli rol oynayacak"
12.04.2012 16.26
EXPO 2020 İzmir Yönlendirme Kurulu Üyesi ve Ege Ekonomiyi Geliştirme Vakfı (EGEV) Başkanı Yılmaz Temizocak ''Ege Bölgesi'nin kalkınmasında EXPO 2020 çok önemli rol oynayacak'' dedi. EGEV Yönetim Kurulu Toplantısı, Uşak'ta yapıldı. Dülgeroğlu Oteli'nde yapılan toplantıya Uşak Valisi Özdemir Çakacak, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Sait Çelik, Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kuvvet, UTSO Meclis Başkanı Osman Zeki İşman ve EGEV yönetim kurulu üyeleri katıldı. İzmir'in 2020 EXPO adaylığı ile ilgili değerlendirmelerin yapıldığı toplantıda konuşan Temizocak, İzmir'in adaylık çalışmaları ile ilgili bilgi verdi.

İzmir'in adaylığında temayı sağlık olarak belirlediklerini, bugüne kadar bu temada bir EXPO'nun yapılmadığını ifade eden Temizocak, ''Bu İzmir için çok önemli bir avantaj. Bu tema altıda dünyanın tüm ülkeleri teknolojilerini İzmir'e taşımayı hedefliyoruz. Ege Bölgesi'nin kalkınmasında EXPO 2020 çok önemli rol oynayacak. Bizler bölgemizi ve sağlık turizmini en iyi şekilde anlatarak önemli kazanımlar elde etmeyi planlıyoruz. Bu nedenle EXPO 2020 için çevre illerin desteğini almak istiyoruz'' diye konuştu. UTSO Başkanı Mustafa Kuvvet ise Uşak'ın İzmir'in EXPO 2020 adaylığını desteklediğini, bu süreçte ellerinden geleni yapacaklarını belirtti. EXPO'nun bölgeye önemli ekonomik fırsatlar sunacağına inandığını vurgulayan Kuvvet, ''Evrensel nitelik taşıyan EXPO'nun İzmir'de yapılıyor olması demek tüm Ege Bölgesi'nin canlanması demektir'' dedi.

gazete haberleri...

yenice
12-04-2012, 19:08
Denizli avm 30 milyon dolar,basmane 110 milyon dolar.Toplam 140 milyon dolar=252 milyon ediyor.Buda egyo nun yükümlülüklerini karşılıyor . Borç bittimi egs holding açılır mı acaba?Dardanel 250 milyon borcuyla kurtuldu.Alıcısıda adm capital ve Ülker.Sonuçta sattığı balık.Yani egyo ya alıcı gelmesi çok mantıksız değil. Elindede 2 tane serbest bölge var.Alıcı gelip pazarlık oldumu egyo nunda borcu bir miktar düşer herhalde. ytd.

inci beril
12-04-2012, 20:00
sayın inci beril iyi akşamlar hoşgeldiniz....

sn şirinyerli tşkler. hayırlı akşamlar ve cumalar dilerim

genco
12-04-2012, 20:32
s.a gercek egyodaşlarım hayırlı akşamlar.

genco
12-04-2012, 20:37
yıldırım beyyyy istanbula gelirmişinizz tel varsa tanışmak isterim inş.geç gördüm yazınızı umarım nasip olur saygılar hayırlı yolculuklar.sn birhakan evet istanbula geldim vede gecesine dönüşüm oldu artık birdaki sefere nasip olursa tanışma ortamımız olur saygılar.

genco
12-04-2012, 20:41
Allah Ziyaretlerini Kabul Etsin Genco Kardeşim Kalbimiz Bir Kal Sağlıkla...

degirmenci kardeşim amin sag ol var ol sende saglıcaklı kal kalplerin bir olması önemli olan.

genco
12-04-2012, 20:46
aklı selim kardeşimle tanıştık gercek dost bir kardeşim oldugu için onu burada anlatamam sayfalarada sıgdıramam sag olsun seni tanımak gercekten çok güzel.

sarıçarşıq
12-04-2012, 20:53
aklı selim kardeşimle tanıştık gercek dost bir kardeşim oldugu için onu burada anlatamam sayfalarada sıgdıramam sag olsun seni tanımak gercekten çok güzel.

ağbicim gelme planım vardı avcılara bi iş çıktı kısmet olmadı özür dilerim ..

genco
12-04-2012, 20:55
10.04.2012 - 12.04.2012
No Senet (1) Takas (1) Lot (1) Mily TL. % (2) Takas (2) Lot (2) Mily TL % Lot Fark MTL Fark %

1 IS BANKASI A.S. 5.700.566 5.700.566 1.368 15,78 5.701.407 5.701.407 1.368 15,78 841 0 0,01
2 YAPI KREDI YAT. 4.728.765 4.728.765 1.135 13,09 4.722.327 4.722.327 1.133 13,07 -6.438 -2 -0,14
4 TOPLAM FARK 2.338.449 2.338.449 561 6,47 2.334.349 2.334.349 560 6,46 -4.100 -1 -0,18
5 AKBANK T.A.S. 1.467.713 1.467.713 352 4,06 1.471.727 1.471.727 353 4,07 4.014 1 0,27
6 ZIRAAT YAT. 1.490.401 1.490.401 358 4,13 1.463.397 1.463.397 351 4,05 -27.004 -6 -1,81
7 TEKSTIL MEN. 1.416.544 1.416.544 340 3,92 1.387.544 1.387.544 333 3,84 -29.000 -7 -2,05
8 HSBC YATIRIM 1.289.746 1.289.746 310 3,57 1.289.746 1.289.746 310 3,57 0 0 0,00
9 DENIZ YATIRIM 1.287.141 1.287.141 309 3,56 1.282.602 1.282.602 308 3,55 -4.539 -1 -0,35
10 VAKIF YAT. 1.207.758 1.207.758 290 3,34 1.187.758 1.187.758 285 3,29 -20.000 -5 -1,66
11 YATIRIM FINANSMAN 1.148.620 1.148.620 276 3,18 1.168.620 1.168.620 280 3,23 20.000 5 1,74
12 FINANS YAT. 1.083.618 1.083.618 260 3,00 1.083.581 1.083.581 260 3,00 -37 0 -0,00
13 ECZACIBASI MEN. 870.996 870.996 209 2,41 870.996 870.996 209 2,41 0 0 0,00
14 EURO YATIRIM 804.151 804.151 193 2,23 854.151 854.151 205 2,36 50.000 12 6,22
15 GEDIK YATIRIM 739.891 739.891 178 2,05 757.282 757.282 182 2,10 17.391 4 2,35
16 OYAK YATIRIM 742.800 742.800 178 2,06 743.403 743.403 178 2,06 603 0 0,08
17 GLOBAL MENKUL 679.551 679.551 163 1,88 681.395 681.395 164 1,89 1.844 0 0,27
18 TEKSTILBANKASI A.S. 657.232 657.232 158 1,82 656.232 656.232 157 1,82 -1.000 0 -0,15
19 TEB YATIRIM 612.118 612.118 147 1,69 574.127 574.127 138 1,59 -37.991 -9 -6,21
20 TURKISH YAT. 543.887 543.887 131 1,51 543.387 543.387 130 1,50 -500 0 -0,09
24 HALK YATIRIM 376.786 376.786 90 1,04 376.829 376.829 90 1,04 43 0 0,01
25 TAKSIM YATIRIM 371.510 371.510 89 1,03 376.610 376.610 90 1,04 5.100 1 1,37
26 SEKER YATIRIM 448.181 448.181 108 1,24 370.785 370.785 89 1,03 -77.396 -19 -17,27
27 MEKSA YATIRIM 136.839 136.839 33 0,38 260.907 260.907 63 0,72 124.068 30 90,67
33 BIZIM MENKUL 118.932 118.932 29 0,33 123.032 123.032 30 0,34 4.100 1 3,45
40 ATA YATIRIM 79.888 79.888 19 0,22 57.888 57.888 14 0,16 -22.000 -5 -27,54
46 OSMANLI MENKUL DEGERLER A.S. 15.546 15.546 4 0,04 37.546 37.546 9 0,10 22.000 5 141,52
51 ALAN MENKUL 36.596 36.596 9 0,10 16.596 16.596 4 0,05 -20.000 -5 -54,65

genco
12-04-2012, 21:05
ağbicim gelme planım vardı avcılara bi iş çıktı kısmet olmadı özür dilerim ..sarıçarşıg kardeşim saglık olsun nasılsa bir birimizi daha önceleri tanıdık saglık olsun.

genco
12-04-2012, 21:10
Şu an 54 kullanıcı var. (5 üye ve 49 konuk)

genco+, selocan35, sarıçarşıq, yenice, explation

hayırlı akşamlar ilerki saatlerde görüşmek üzere.

aklı selim
12-04-2012, 22:01

Olduğum gibi çıktım karşına Yıldırım abi...sayende Eyüpte güzel bir mevlit dinledim...yatsıyı kıldım....
Eyüp kutsal bir belde bizim için..vesile olduğun için Allah razı olsun...
Topik..kağıt..teferruattır benim için..ayrıca sizi de tanımak keyfli idi...Davetin için ayrıca teşekkürler...
Eski İstanbulluların babacanlığınla kucakladın beni..
----
Baki kalan bu kubbede bir hoş seda imiş...
Bunu söyleyen boşa söylememiş...

şirinyerli
12-04-2012, 22:19
sn şirinyerli tşkler. hayırlı akşamlar ve cumalar dilerim

sayın inci beril tekrar iyi akşamlar hayırlı Cumalar....

şirinyerli
12-04-2012, 22:21
s.a gercek egyodaşlarım hayırlı akşamlar.

sayın genco abi hoşgeldin...hayırlı akşamlar, şimdiden size ve değerli dostlara hayırlı Cumalar...

değirmenci
12-04-2012, 22:35
Şu an 60 kullanıcı var. (9 üye ve 51 konuk)
değirmenci+, aklı selim, inci beril, demarco81, sarıçarşıq, genco, selocan35, yenice, explation

Hayırlı Cumalar Değerli Arkadaşlarım...Hoş Geldin Genco Kardeşim..

ferit31
12-04-2012, 22:40
Bravoooo yenİce ama sen yenİ deyİlsİn gİbİ gelİyor bana ama Öyle ama bÖyle egyo ve egs gurubu Şahlanacak senİn dedİĞİnle
denizli avm 30 milyon dolar,basmane 110 milyon dolar.toplam 140 milyon dolar=252 milyon ediyor.buda egyo nun yükümlülüklerini karşılıyor . Borç bittimi egs holding açılır mı acaba?dardanel 250 milyon borcuyla kurtuldu.alıcısıda adm capital ve Ülker.sonuçta sattığı balık.yani egyo ya alıcı gelmesi çok mantıksız değil. Elindede 2 tane serbest bölge var.alıcı gelip pazarlık oldumu egyo nunda borcu bir miktar düşer herhalde. Ytd.

ferit31
12-04-2012, 22:45
İyİ geceler hepİnİze tmsf den haber dÜŞecek elbet İlelebet hasir alti edecek hallerİde yok kİ Çikarlarini dÜŞÜnÜp mantikli aÇiklama yapacaklardir elbet............................................. ...................

ferit31
12-04-2012, 22:47
Zaten sen İnsan deĞİlsİnkİ..................
olduğum gibi çıktım karşına yıldırım abi...sayende eyüpte güzel bir mevlit dinledim...yatsıyı kıldım....
Eyüp kutsal bir belde bizim için..vesile olduğun için allah razı olsun...
Topik..kağıt..teferruattır benim için..ayrıca sizi de tanımak keyfli idi...davetin için ayrıca teşekkürler...
----
baki kalan bu kubbede bir hoş seda imiş...
Bunu söyleyen boşa söylememiş...

ferit31
12-04-2012, 22:48
Sen neslİ tÜkenen bİr İnsansin
zaten sen İnsan deĞİlsİnkİ..................

ferit31
12-04-2012, 22:50
Tmsf ye burdan seslenİyorum alma mazlumun ahini Çikar aheste aheste !

genco
12-04-2012, 23:08
Olduğum gibi çıktım karşına Yıldırım abi...sayende Eyüpte güzel bir mevlit dinledim...yatsıyı kıldım....
Eyüp kutsal bir belde bizim için..vesile olduğun için Allah razı olsun...
Topik..kağıt..teferruattır benim için..ayrıca sizi de tanımak keyfli idi...Davetin için ayrıca teşekkürler...
----
Baki kalan bu kubbede bir hoş seda imiş...
Bunu söyleyen boşa söylememiş...aklıselim kardeşim bizler ALLAHIN yarattıgı kullarız sadece yaratanımızın yarattıgını kullarına sevgimizi verebildiğimizce verebilsek herşeyin bereketini görmememiz için bir nedenimiz olmaz sadece dünyamalı dünyada kalır biz insan ogulları anılırız yaptıklarımızla sadece aynı keyifi zamanın azlıgıda olsa bende yaşadıgım için vede seninle ilk karşılaşmamın anı benim için çok unutulmayacak rabbimin anısı olarak kalacak dünyalara bedel bende sana teşekkür eder katkıların için minnettarım.

genco
12-04-2012, 23:11
sayın genco abi hoşgeldin...hayırlı akşamlar, şimdiden size ve değerli dostlara hayırlı Cumalar...şirinyerli kardeşim hoş bulduk hayırlı akşamlar sag ol var ol.

genco
12-04-2012, 23:12
Şu an 60 kullanıcı var. (9 üye ve 51 konuk)
değirmenci+, aklı selim, inci beril, demarco81, sarıçarşıq, genco, selocan35, yenice, explation

Hayırlı Cumalar Değerli Arkadaşlarım...Hoş Geldin Genco Kardeşim..Hayırlı cumalar degirmenci kardeşim hoş bulduk.

genco
12-04-2012, 23:17
Şu an 58 kullanıcı var. (6 üye ve 52 konuk)

genco+, sarıçarşıq, demarco81, selocan35, yenice, explation

şuan burda olan vede olmayan üye dost kardeşlerim hayırlı geceler Allaha emanet olun gün ola devran döne zalimin zülmü varsa mazlumun ALLAHI VAR kalın saglıcakla.

yenice
12-04-2012, 23:39
Bravoooo yenİce ama sen yenİ deyİlsİn gİbİ gelİyor bana ama Öyle ama bÖyle egyo ve egs gurubu Şahlanacak senİn dedİĞİnleBen yeniyim hemde çok yeni..Hayırlısıyla

yenice
13-04-2012, 00:55
Şu an 47 kullanıcı var. (6 üye ve 41 konuk)
yenice,
genco,
sarıçarşıq,
demarco81,
selocan35,
explation

şirinyerli
13-04-2012, 08:11
Şu an 47 kullanıcı var. (6 üye ve 41 konuk)
yenice,
genco,
sarıçarşıq,
demarco81,
selocan35,
explation

sayın yenice hayırlı sabahlar, hayırlı Cumalar...

şirinyerli
13-04-2012, 08:15
Türkiye’ye açılmak için Ankara en doğru tercih
Giriş tarihi : 12.04.2012 19.00
KADİR KEMALOĞLU

Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan ve 21. Dönem Milletvekili, Ege-Koop Ankara Temsilcisi, Sanatçı Faruk Demir'in oluşturduğu güç birliği, Ege-Koop'un İzmir ve Ege'deki deneyimlerini, yeni projelerle yurt geneline yayacak.
Çalışmalarını ara vermeden sürdüren Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan geçtiğimiz günlerde görkemli bir törenle açtıkları Ankara Temsilciliği'nin bu amaca hizmet edeceğini, Ege-Koop farkını Ankara üzerinden tüm Türkiye'ye göstereceklerini kaydetti.
Ankara Temsilciliği'ne 21'inci Dönem Milletvekili ve Türk Halk Müziği Sanatçısı Faruk Demir'in getirilmesi de Ege-Koop'un gücüne güç katmasını sağladı. Bu birlikteliğin nasıl başladığını konunun taraflarına sorduk. İzmir'de yüz binleri ev sahibi yapan projelerle tanınan Hüseyin Aslan ve sanatçı kimliğiyle siyasetin sert rüzgarını yumuşatan Faruk Demir'in çıktıkları yeni yolda görüşlerini aldık.
- Ankara İzmir arasında yoğun bir trafik yaşayacaksınız, hatta yaşamaya başladınız. Peki neden Ege-Koop?
F.D.: Dünya küçüldü artık. Uluslararası şirketler ve yöneticiler bir günde dünyanın üç beş ülkesinde toplantı ve iş görüşmesi yapıyorlar,, dolayısıyla benim alışkın olduğum bir, çalışma temposu. Bildiğiniz gibi Ankara'da oturup İstanbul'dan Yeni Asır için yaklaşık üç yıl röportajlar da yaptım. Ege-Koop'a gelince, Ege-Koop bir marka. Genel Başkan'ı Hüseyin Aslan da bu markayla özdeşleşmiş, İzmir İçin önemli bir şahsiyet. Çok büyük prestiji var. Bunu özellikle belirtmek istiyorum."
- Faruk Demir'in hem siyasi hem sanatçı kimliği var. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz? Neden Faruk Demir?
H.A. "Yöneticiliğini 21.Dönem Milletvekili ve Sanatçı Sayın Faruk Demir'in yapacağı temsilciliğimiz; Ege-Koop'un konut üretme ve modern kentler oluşturma faaliyetinin yanında, İzmir ve Türkiye için her açıdan yaşamsal önemde olan İzmir'in EXPO-2020 adaylık sürecinde, etkili ve güçlü bir sivil inisiyatif olarak "proje merkezi" görevini yapacak ve İzmirli işadamlarımıza da hizmet verecektir. Faruk Demir'in burada rolü çok önemli. Ankara'daki çevresi, saygınlığı, hem siyasi hem de sanat çevresine olan yakınlığı bizi cezbetti. Ankara için önemli olan bir kişi, bizim için de önemlidir. Faruk Demir ismi Ankara'da bizim gücümüze güç katacak."
-Ankara'da şu anda nasıl bir hava var. Ege-Koop aradığını bulabilecek mi?
F.D.: Ankara'da böylesine rağbet göreceğimizi tahmin bile edemiyordum. Daha işin başında olmamıza ve tam anlamıyla tanıtım yapmamamıza rağmen arsasını, projesini alan, temsilciliğimize geliyor. Bence Ege-Koop aradığını bulmuştur. Türkiye Açılımı'nın doğru yeri Ankara'dır.
İzmir'e kapanarak İzmir'i yönetemezsiniz... Türkiye'yi yönetmeye talipseniz dünyayla iç içe olmanın kaçınılmaz olduğu geçeğini kavramanız lazım. Ege Koop'ta bu öngörü ve birikim var. Zannediyorum başka da bir kurumun böyle bir açılımı yok"
H.A.: Ege-Koop'un Cumhuriyetimizin Başkenti'nde temsilcilik açması; özde önemli ve anlamlı olduğu kadar "simgesel" bir değere de sahiptir.
"Hızlı tren projesiyle", "çevre yollarıyla" ve "duble yollarla" İzmir-Ankara arasının 4.5-5 saate ineceği öngörülmektedir. Böylece İzmir'le Ankara fiziki olarak daha yakınlaşacaktır. Bu yakınlaşma sürecinde Ege-Koop, Ankara'da proje geliştirip uygulamada, İzmir-Ankara işbirliği ve iletişiminde yeni ve güvenilir bir kurum işlevini görecektir. Denilebilir ki, temsilciliğimiz, İzmir'le Ankara arasında köprü olacaktır. Ege-Koop'un dünü bugününe kefil, bugünü de yarınının güvencesidir. Gördüğümüz ilgi bizi memnun etti. Bunun artarak devam edeceğine inanıyorum"
-Kentsel dönüşümün sizin açınızdan önemi nedir?
H.A.: "Burada öncelikle kentsel dönüşümün tanımını iyi yapmak gerekir. Bugün birçok kişi kentsel dönüşümden bahsediyor ancak ne olduğunu tam olarak bilmiyor. Kentsel dönüşüm, bozulma ve çökme olan kentsel alanın ekonomik, toplumsal, fiziksel ve çevresel koşullarının kapsamlı ve bütünleşik yaklaşımlarla iyileştirilmesine yönelik olarak uygulanan strateji ve eylemlerin bütününü ifade eden yöntem demektir. Bunun da inşaat sektörünü oldukça hareketlendireceği kesindir. Gerek uygulama öncesi riskli yapıların belirlenme aşamasında gerekse yeni yapıların inşaası aşamasında ciddi bir istihdam yaratılması bekleniyor. Projeler başladığı zaman 300 yan sektör de bundan faydalanacak, bu da işsizliğin giderilmesine büyük katkı yapacaktır. Örneğin biz EGE-KOOP olarak bu kriz döneminde bile 30'a yakın firmaya iş imkanı sağladık, bin 500 insanımızın evine ekmek götürmelerine imkan verdik. Ancak bildiğiniz gibi bugüne kadar sadece bir yasa gündemde. Bu yasa çok ama çok gerekli ancak mevcut haliyle yeterli değil. Yasanın uygulanmasına dair bir yönetmelik hem de detaylı bir yönetmelik şart. Hatta keşke mümkün olsa kentsel dönüşümün yapılacağı her bölgenin, fiziksel, demografik, mülkiyet, sosyal yapısı ve özelliklerine uygun şekilde uygulama yönetmeliği hazırlanabilse. Her bölge için ayrı ayrı modelleme yapılabilse ve koşulları, uygulama öncesi belirlense. Bu yapıldığı taktirde yoruma mahal vermeyecek şekilde o bölgede kentsel dönüşüm doğru yönetilebilir diye düşünüyorum.
- Şu anda kısmen de olsa şekli belirlenen bir proje var mı? Siyasetin içinde yer aldığınız gibi aynı zamanda da sanatçısınız. Bu nedenle bunu sormak şart. Sanatçılar ya da siyasetçilerin konut sahibi olacağı bir proje var mı?
F.D.: "Bir aç proje üzerinde görüşmeler başladı, çok olumlu bakılıyor. Ege-Koop'un bu güven duyulan özelliğini yaşayarak gurur duydum. Kentsel dönüşümü Ege-Koop yılardır başarıyla sürdürüyor. Ankara da bunun farkında ve önemseniyor. Devlet Ege-Koop'la çalışmak isteğinde."

şirinyerli
13-04-2012, 08:26
Kıtalar, İzmir`de buluştu
İzmir Ticaret Odası (İZTO) ve Marmara Vakfı ortaklığında 15. Avrasya Ekonomi Zirvesi`nin İzmir ayağı 3 Kıta 1 Deniz İzmir`de Buluşuyor sloganıyla Swiss Otel`de gerçekleştirildi. Asya, Afrika ve Avrupa`daki 38 ülkeden 13 Cumhurbaşkanı ve üst düzey yöneticilerin katıldığı toplantıda konuşan Başkan Ekrem Demirtaş, Davos`un yaz ayında Çeşme`de yapılmasını önerdi.

Geçtiğimiz gün İstanbul`da başlayan Avrasya Ekonomi Zirvesi`nin İzmir ayağı Swiss Otel`de yapılan toplantıyla devam etti. İzmir Ticaret Odası ve Marmara Grubu Vakfı tarafından organize edelin toplantıya 3 kıtadan 13 Cumhurbaşkanın yanı sıra, 1 Başbakan, 2 cumhurbaşkanı yardımcısı, 3 Başbakan Yardımcısı, 18 Bakan, 17 yabancı milletvekili katıldı. Toplantıda Türkiye`yi ise Maliye Bakanı Mehmet Şimşek temsil etti. Zirvenin ana konusunu ise açlık, yoksulluk ve işsizlik oldu.

Toplantıda bir konuşma yapan İTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş son Meclis toplantısında dile getirdiği Yaz Davos`unun İzmir`de yapılması fikrini tekrarlayarak, Zirve`ye katılanlardan EXPO 2020 için de destek istedi. İzmir`e gelen konuklara seslenen Demirtaş, "Türkçe`de `bunu saymıyoruz` diye bir deyim vardır. Biz de bunu saymıyoruz. İzmir iş ve tatil için cennettir. Hepinizin bildiği gibi Davos Ekonomik Forumu var. Kış koşullarında yakalı montlarla görüntü veriyorlar. Sayın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül`den destek alabilirsem Ağustos - Eylül 2012 aylarında Çeşme`de `Yaz Davosu düzenleyip hepinizi de buraya davet edeceğim. Kürk yakalı mont, eldiven ile değil kravatsız spor kıyafetle dünyanın birçok başka sorunun birkaç oturumda konuşabiliriz" dedi. Katılımcılara İzmir hakkında bilgiler de veren Başkan Demirtaş, uzak yakın demeden, tüm dünyayı pazar kabul ettiklerini; pek çok ülkeyle karşılıklı işbirliği anlaşmaları olmasına rağmen her konuda işbirliğine hazır olduklarını sözlerine ekledi.

Zirvede Türkiye`yi temsil eden Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, son 10 yılda Türkiye`nin global krizleri aştığını, bugün için bu krizlerden etkilenmeyen birkaç ülkeden biri olduklarını söyledi. Global krizlere rağmen Türkiye`nin 2007-2010 döneminde 3,4 milyon vatandaşına istihdam yarattığını vurgulayan Bakan Şimşek, cılız büyümelerle istihdamın başlı başına bir sorun olmayı sürdüreceğini ifade etti.

Şimşek, 2030 yılına kadar küresel enerji talebinin yüzde 44 artacağının beklendiğini mevcut kapasitelerin bu oranı karşılayacak düzeyde olmadığını belirtti. Şimşek, "Küresel ısınmadan tutun birçok sorunla karşı karşıya olacağız. Bunun için çalışıp işbirliği yapmamız gerekiyor. Biz iş dengelerimizi koordine etmezsek çok ciddi sıkıntılarla karşı karşıya kalabiliriz. Bizim işbirliği yapmamız gereken çok konu var. Bunlar küresel ısınma, yoksulluk, enerji verimliği, temiz su. Bizim belki de yeni bir felsefeye ve bakış açısına ihtiyacımız var" dedi. Türkiye`nin tasarruf oranının ve rekabet gücünün düşük olduğunu vurgulayan Şimşek, bunu güçlendirmeleri gerektiğini kaydetti.

Petrol fiyatlarındaki artışın Türkiye`yi etkilediğini aktaran Bakan Şimşek, "Enerji ithalatımız 54 milyar dolar. Bu ciddi bir rakam. Yenilenebilir enerjiye odaklanmamız lazım. Rüzgar enerjisi burada önemli. 40 bin me*****lık enerjinin yarısını rüzgârdan elde edeceğiz. Yeni teşvik sistemi ortaya koyduk. Muazzam teşvikleri içeriyor. Türkiye`nin neresinde yatırım yaparsanız yapın çok ciddi destekler var. İstihdam yaratmak için teşvik sistemini ortaya koyduk. Doğu ve Güneydoğu Türkiye`nin Çin`i olmaya aday. Uluslararası rekabet gücünde Türkiye 149 ülke arasında 52 ülke oldu. Türkiye çok yol aldı ama yetmez. Durmak yola devam" dedi.

Açılışa `birliktelik` damgasını vurdu
Zirvenin açılış konuşmasını yapan Bosna Hersek Federasyon Başbakanı Nermin Niksic, dünyadaki değişiklik ve dinamizme uyum sağlamak için işbirliği ve sinerjinin gerektiğini söyleyerek, "Küresel olarak birbirimize bağımlı yaşıyoruz. Toplantı yaptığımız yer dünyanın kesişim yeri. Tüm fikirlerin küresel olarak aktığı yerdir. Farklılık bizim zenginliğimizdir. Eşitsizliklere karşı savaş etmemiz, yoksulluğa karşı mücadele etmemiz gerekiyor. Altyapıda ortak üretim, ticarette de iş birliği yapmalıyız. Avrasya zirvesi ile birlikte daha zengin, kalkınma ve jeopolitik konumla ilgili farklılık bizim birbirimizi tamamlamamızı sağlıyor. Bilgi transferi ile eksiklikleri tamamlayalım. Zirveyle ortak sorumluluklara sahip olacağımızı göreceğiz. Harika bir organize ile işbirliği olacağımızı düşünelim" dedi.

4`ü aktif 13 Cumhurbaşkanı katıldı
15. Ekonomi Zirvesi 3 Kıta 1 Deniz toplantısında 13 Cumhurbaşkanının katıldığı Açlık, Yoksulluk ve İşsizlik konulu oturum yapıldı. Zirveye katılan Cumhurbaşkanları şöyle:

"Arnavutluk Cumhurbaşkanı Bamir Topı, Bulgaristan 2. Cumhurbaşkanı Zhelyu Zhelev, Bulgaristan 3. Cumhurbaşkanı Petar Stoyanov, Estonya 3. Cumhurbaşkanı Arnold Rüütel, Gagavuzya Cumhurbaşkanı Mihail Formuzal, Karadağ Cumhurbaşkanı Filip Vujanovic, Kosova 1. Cumhurbaşkanı Fatmir Sejdiu, Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov, Moğolistan 1. Cumhurbaşkanı Punsalmaa Ochirbat, Moğolistan 2. Cumhurbaşkanı Natsagiin Bagandi, Nijerya 12. Cumhurbaşkanı Olesegun Obasanjo, Romanya 2. Cumhurbaşkanı Ion Iliescu, Romanya 3. Cumhurbaşkanı Emil Constantinescu"

gazete haberleri...

şirinyerli
13-04-2012, 08:35
410 bin hektarlık alanın 2-B arazisi

Saat: 07:33

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, 410 bin hektarlık alanın 2-B arazisi olduğunu ifade etti.
TBMM Genel Kurulu'nda görüşülen orman özelliğini yitirmiş ve 2-B arazisi olarak bilinen Hazine arazilerinin satışını öngören tasarı üzerinde konuşan AK Parti Karabük Milletvekili Osman Kahveci, dünyada 13 milyon hektarlık alanın yok olduğunu söyledi.

Türkiye'nin ise orman varlığını artıran nadir ülkelerden birisi olduğunu belirten Kahveci, ormanların, yerleşim yeri açmak ve tarım için yok edildiğini kaydetti.

Tasarının 1. bölümü üzerinde milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Cevdet Yılmaz, 2-B arazilerinin iki katı kadar orman alanı oluşturulacağını söyledi.

Orman köylülerine kredi ve nakit olarak destekler sağlanacağını dile getiren Yılmaz, ''Afet Türkiye'nin gerçeği. 15 milyon konut deprem yönetmeliğinden önce yapılmış olan evler. Bunların gözden geçirilmesi gerekiyor. Bu da o sürece katkıda bulunacak'' dedi.

Yılmaz, tasarıyla mülkiyet hukukunu güçlendirmiş olacaklarını kaydetti.

2-B arazilerinin yüzde 5,4'ünün yapılaşma olan araziler olduğunu ifade eden Yılmaz, ''410 bin hektarlık alan 2-B arazisi olarak görünüyor'' diye konuştu.

Yılmaz, bu düzenlemenin amacının sadece gelir elde etmek olmadığını kaydederek, ''Öyle olsaydı rayiç bedel yüzde 100 olurdu. Bu varlıklarüzerinde herkesin hakkı var ve bunu da gözetmek zorundayız. Bir taraftan o arazilerin satışına ilişkin kolaylık yapacağız, diğer taraftan da milletin hakkını arayacağız'' dedi.

gazete haberi...

genco
13-04-2012, 08:51
Gercek egyodaşlarım hayırlı cumalar.

değirmenci
13-04-2012, 10:51
Gercek egyodaşlarım hayırlı cumalar.
Hayırlı Cumalar Genco Kardeşim Ve Değerli Arkadaşlarım...

genco
13-04-2012, 11:48
Hayırlı Cumalar Genco Kardeşim Ve Değerli Arkadaşlarım...cümlemize hayırlı cumalar olsun degirmenci kardeşim.

genco
13-04-2012, 11:51
şimdi telefon konuşmamda TMMS,nin acıklama yapmıcagını ögrenmiş durumdayım sadece paylaşım ve bilgilendirmek istedim
hayırlısı.

yenice
13-04-2012, 12:15
Sayın Genco Bey hangi konuda açıklama yapmayacak.Teklif mi yoksa avm satışı

necod
13-04-2012, 12:53
egyo kendini kurtarmak için elinden geleni yapıyor

demarco81
13-04-2012, 13:06
arkadaşlar birileri bir yerlerde çalışma mı yapıyor.1 hafta önce bu ve diğer egs sitesi çok hareketliydi ama bu hafta tamamen sessiz kapanıyor.
sessiz ve derinden yapılan çalışmalar mı var.

demarco81
13-04-2012, 14:13
yine 0,24 hayırlı olsun herkese.lime lime dökene kadar devam.
herkesin pes edip çıkmasını bekliyor.

şirinyerli
13-04-2012, 14:17
Piyasalarda Bugün TL TL

Alış
0.24 Satış
0.25

İşlem Adedi
25.-
İşlem Hacmi (Adet)
162,983.-
İşlem Hacmi (TL)
39,116.-

şirinyerli
13-04-2012, 14:33
Sayın Genco Bey hangi konuda açıklama yapmayacak.Teklif mi yoksa avm satışı

sayın yenice genco abi ile telefonla görüştüm, bilhassa denizli avm nin satışı ile ilgili harhangi bir pürüzün olmadığını satışın gerçekleşmiş olduğu, alan şirket yetkililerine gerekli davetiye mektubu gönderilmiş, diye telefonla görüştüm...

yasal uyarı, burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tafsiyeleri yatırım danışmanlıgı kapsamındadegildir burada ulaşılan sonuçlar tercih edilen hesaplama yöntemi ve/veya yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmakta olup, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabileceginden sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi saglıklı sonuçlar dogurmayabilir

dünyalı
13-04-2012, 15:28
sayın yenice genco abi ile telefonla görüştüm, bilhassa denizli avm nin satışı ile ilgili harhangi bir pürüzün olmadığını satışın gerçekleşmiş olduğu, alan şirket yetkililerine gerekli davetiye mektubu gönderilmiş, diye telefonla görüştüm...

Sayın ES-ES-ES

Nerelerdesiniz? Hani sesimizi duyurmuştuk? Canım EGS PARK bedavaya gitti mi şimdi?

Doğrusu canım sıkıldı.:wallbash:

ferit31
13-04-2012, 16:02
sıkma canını gönlünü ferah tut
Sayın ES-ES-ES

Nerelerdesiniz? Hani sesimizi duyurmuştuk? Canım EGS PARK bedavaya gitti mi şimdi?

Doğrusu canım sıkıldı.:wallbash:

şirinyerli
13-04-2012, 16:02
Kap : Egs gayrimenkul yatirim ortakligi a.s. / egyo [] sgbf-sermaye piyasasi araclarinin kote edildigi borsalar/piyasalar 13.04.2012 16:01:35

sgbf-sermaye piyasasi araclarinin kote edildigi borsalar/piyasalar
---------------------------------------------------------------------------------------------
son durum itibariyle ortaklik sermaye piyasasi araclarinin kote edildigi borsalar veya islem gordugu teskilatlanmis piyasalar
kote edilen/islem goren kote edildigi/islem gormeye ilgili piyasanin/borsanin ilgili piyasanin/borsanin piyasanin/borsanin ilgili
sermaye piyasasi aracinin basladigi tarih bulundugu ulke ismi pazari
turu
imkb gozalti pazari

---------------------------------------------------------------------------------------------

bu haberin kap `in sitesindeki orjinal hali ve ekli dosyalarini gorebilmek icin asagidaki link`i tiklayiniz!
http://www.kap.gov.tr/yay/bildirim/bildirim.aspx?id=197639|

chaksever
13-04-2012, 16:14
Sayın Şirinyerli, bu bildirimin ne anlama geldiği konusunda bir fikriniz var mı acaba?

şirinyerli
13-04-2012, 16:18
Sayın Şirinyerli, bu bildirimin ne anlama geldiği konusunda bir fikriniz var mı acaba?

sayın chaksever, lütfen kusuruma bakmayın ben sadece alıntı yaptım, bir fikrim yok...fikri olan paylaşır herhalde...

şirinyerli
13-04-2012, 16:20
bu tür konuları sayın es es çok iyi değerlendiriyordu... şimdi nerelerde bilemiyorum... saygılar.

dünyalı
13-04-2012, 16:21
sıkma canını gönlünü ferah tut

Yaratıcımız Bir. Allah sizden razı olsun.

Daha önce sizel telefonla da görüşmüştük. Protokol yapıldıktan sonra KAP'a arsa satışı ile ilgili bir haber düşmüştü. Siz yanlışlıkla göndermişlerdir, geri çekerler demiştiniz. Ve gerçekten sonra hata olduğu anlaşılmıştı.

Niçin anlattım. Sizi tanımayanlar tanısın diye. Şimdiye kadar sizi özü sözü bir insan olarak tanıdık.

Tekrar teşekkür ederim.

chaksever
13-04-2012, 16:21
sayın chaksever, lütfen kusuruma bakmayın ben sadece alıntı yaptım, bir fikrim yok...fikri olan paylaşır herhalde...

Bana içerik metni eklenmemiş eksik bir bildiri gibi geldi de onun için sordum.

şirinyerli
13-04-2012, 16:23
sayın chaksever, aynen olduğu gibi yansıttım...saygılar.

chaksever
13-04-2012, 16:47

chaksever
Gümüş Üye
--------------------------------------------------------------------------------

Tecrübe :548

Tecrübe puanımın birkaç eksilmesi çok önemli değil. Ancak bu mesajıma - rep veren kişinin derdini merak ettim doğrusu!!

ferit31
13-04-2012, 16:58
valla benimde.Sizin 7797 Tecrübe Puanınız var. diyor ama yansımıyor kardeşim

chaksever
Gümüş Üye
--------------------------------------------------------------------------------

Tecrübe :548

Tecrübe puanımın birkaç eksilmesi çok önemli değil. Ancak bu mesajıma - rep veren kişinin derdini merak ettim doğrusu!!

chaksever
13-04-2012, 17:02
valla benimde.Sizin 7797 Tecrübe Puanınız var. diyor ama yansımıyor kardeşim

Ferit Bey sistem o sayıyı önce 100 e bölüp sonra bulunan sayıya 5 ekliyor.

ferit31
13-04-2012, 17:11
boş ver ya tecrübe puanına ben hiç bakmıyorum
Ferit Bey sistem o sayıyı önce 100 e bölüp sonra bulunan sayıya 5 ekliyor.

şirinyerli
13-04-2012, 17:17
0,24 hayırlısı olsun...

genco
13-04-2012, 19:21
Teknik Veriler
Kapanış 0.24
Açılış 0.24
Önceki Kapanış 0.24
Önceki Açılış 0.24
Değişim 0.00
% Değişim 0.00%
Hacim 217,585
En Yüksek 0.24
En Düşük 0.24
20 Günlük Hareketli Ort. 0.24
50-Günlük Hareketli Ort. 0.24
65-Günlük Hacim Ort. 124,111
13.04.2012 VERİLERİ HAYIRLISI.

şirinyerli
13-04-2012, 19:23

0,24 217.585 100,00 0 217.585

0 217.585

Toplam Lot : 217.585

şirinyerli
13-04-2012, 19:24
Piyasalarda Bugün TL TL

Alış
0.24 Satış
0.25

İşlem Adedi
35.-
İşlem Hacmi (Adet)
217,585.-
İşlem Hacmi (TL)
52,220.-
hayırlısı olsun...

şirinyerli
13-04-2012, 19:49
09.04.2012 - 13.04.2012
No Senet (1) Takas (1) Lot (1) Mily TL. % (2) Takas (2) Lot (2) Mily TL % Lot Fark MTL Fark %

1 IS BANKASI A.S. 5.699.433 5.699.433 1.368 15,77 5.710.121 5.710.121 1.370 15,80 10.688 3 0,19
2 YAPI KREDI YAT. 4.733.752 4.733.752 1.136 13,10 4.722.484 4.722.484 1.133 13,07 -11.268 -3 -0,24
3 GARANTI BANKASI A.S. 2.554.880 2.554.880 613 7,07 2.551.621 2.551.621 612 7,06 -3.259 -1 -0,13
4 TOPLAM FARK 2.338.449 2.338.449 561 6,47 2.334.349 2.334.349 560 6,46 -4.100 -1 -0,18
5 AKBANK T.A.S. 1.507.713 1.507.713 362 4,17 1.471.527 1.471.527 353 4,07 -36.186 -9 -2,40
6 ZIRAAT YAT. 1.490.351 1.490.351 358 4,12 1.463.397 1.463.397 351 4,05 -26.954 -6 -1,81
7 TEKSTIL MEN. 1.416.544 1.416.544 340 3,92 1.407.544 1.407.544 338 3,90 -9.000 -2 -0,64
9 DENIZ YATIRIM 1.297.141 1.297.141 311 3,59 1.286.612 1.286.612 309 3,56 -10.529 -3 -0,81
11 YATIRIM FINANSMAN 1.148.620 1.148.620 276 3,18 1.151.120 1.151.120 276 3,19 2.500 1 0,22
14 EURO YATIRIM 809.853 809.853 194 2,24 854.151 854.151 205 2,36 44.298 11 5,47
15 GEDIK YATIRIM 739.888 739.888 178 2,05 753.283 753.283 181 2,08 13.395 3 1,81
16 OYAK YATIRIM 742.798 742.798 178 2,06 743.403 743.403 178 2,06 605 0 0,08
17 GLOBAL MENKUL 643.151 643.151 154 1,78 681.395 681.395 164 1,89 38.244 9 5,95
18 TEKSTILBANKASI A.S. 657.232 657.232 158 1,82 661.232 661.232 159 1,83 4.000 1 0,61
19 TEB YATIRIM 612.118 612.118 147 1,69 584.129 584.129 140 1,62 -27.989 -7 -4,57
20 TURKISH YAT. 543.887 543.887 131 1,51 542.887 542.887 130 1,50 -1.000 0 -0,18
22 ATAONLINE MEN. 470.502 470.502 113 1,30 458.617 458.617 110 1,27 -11.885 -3 -2,53
24 HALK YATIRIM 377.223 377.223 91 1,04 376.837 376.837 90 1,04 -386 0 -0,10
25 TAKSIM YATIRIM 371.510 371.510 89 1,03 374.510 374.510 90 1,04 3.000 1 0,81
26 SEKER YATIRIM 461.436 461.436 111 1,28 360.785 360.785 87 1,00 -100.651 -24 -21,81
27 MEKSA YATIRIM 119.702 119.702 29 0,33 266.838 266.838 64 0,74 147.136 35 122,92
30 EKINCILER YAT. 172.546 172.546 41 0,48 172.146 172.146 41 0,48 -400 0 -0,23
41 CAMIS MENKUL 61.141 61.141 15 0,17 56.808 56.808 14 0,16 -4.333 -1 -7,09
46 OSMANLI MENKUL DEGERLER A.S. 15.546 15.546 4 0,04 37.546 37.546 9 0,10 22.000 5 141,52

ferit31
13-04-2012, 19:54
genco aklı selim.e selamlarımı iletmedinmi
Teknik Veriler
Kapanış 0.24
Açılış 0.24
Önceki Kapanış 0.24
Önceki Açılış 0.24
Değişim 0.00
% Değişim 0.00%
Hacim 217,585
En Yüksek 0.24
En Düşük 0.24
65-Günlük Hacim Ort. 124,111
13.04.2012 VERİLERİ HAYIRLISI.

ferit31
13-04-2012, 19:56
çıkmam lazım biliyorsunuz paskalya bayramımız var cümleten hayırlı akşamlar iyi sohbetler elinizdekilere sahip çıkın

şirinyerli
13-04-2012, 20:01
13 Nisan 2012 Cuma İMKB en çok para çıkışı olan hisseler

Kod Fiyat Günlük
Ağ. Ort. Günlük Lot Para Çıkışı % Değ.

EGYO 0,24 0,24 162.983 32.634 0,00

çok kağıt vardı ancak fazla alan kaplamasın diye alıntı yapmadım iyi akşamlar....

Şu an 52 kullanıcı var. (6 üye ve 46 konuk)

şirinyerli, genco, selocan35, dünyalı, demarco81, explation

şirinyerli
13-04-2012, 20:05
Karasu Limanı inşaatı ihalesini kazanan firma yetkilileri, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası'nı (SATSO) ziyaret etti.

Geçen yıl "yap-işlet-devret" modeliyle inşa edilen Karasu Limanı ihalesini kazanan İÇTAŞ Firması yetkilileri SATSO Yönetim Kurulu üyeleriyle görüş alışverişinde bulundu.

Limanın potansiyeline ve kapasitesine uygun, ihtiyacı karşılayacak yatırımdan yana olduklarını ifade eden yetkililer, ulusal ve uluslararası deniz ticareti ve ihracatın merkezi olacağı göz önüne alınarak, limanın kalıcı ve tüm sektörlere yönelik oluşturulmasının uzun vadede Sakarya ve Karasu için önemli olduğunu vurguladı.

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul ise Sakarya ve çevre illerin ihracat potansiyelini oldukça yukarılara çıkaracağını düşündükleri limanın büyük bir lojistik üs olmasının gelecek açısından oldukça yararlı olacağına inandıklarını bildirdi.

"Hedefimiz, Karadeniz'den dünyaya açılan bir Sakarya'yı inşa etmek" diyen Kösemusul, "Bu doğrultudaki vizyon çalışmalarımızda yeni karayolları, demiryolları, Karasu Limanı, lojistik bölge konumu gibi unsurlarla Sakarya'nın orta vadede farklı konuma geleceğine inanıyoruz" ifadelerini kullandı.

gazete haberleri...

şirinyerli
13-04-2012, 20:08
Beşiktaş, Sakarya Karasu'da Tesis İçin Arazi Baktı Haber Yayın Tarihi : 13.04.2012 17:44
Doğan Haber Ajansı [3536795]
Bu haberi paylaş:

Google Reklamları

Adana Masel Hotel
İş Dünyasının Adana'daki Oteli Telefon : 0(322) 292 00 00
www.maselhotel.com/TR/

Beşiktaş Yönetim Kurulu, Sakarya'nın Karasu İlçesi'nde yapmayı düşündükleri spor kompleksi için baktıkları araziyi çok beğenerek proje için start verdi.

Beşiktaş Yönetim Kurulu, Sakarya'nın Karasu İlçesi'nde yapmayı düşündükleri spor kompleksi için baktıkları araziyi çok beğenerek proje için start verdi.

Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu'nu ziyaret eden yöneticiler Beşiktaş Kulübü Genel Sekreteri Mesut Urgancılar, Yalçın Kaya Yılmaz, Yatırımlar ve Tesisler Sorumlusu Berkan Gocay ile eski yöneticilerden Hüseyin Mican daha sonra tesislerin yapılması düşünülen İhsaniye Köyü'nde Sakarya Nehri'nin Karadeniz ile buluştuğu ve Kum Mahallesi olarak bilinen alandaki 250 dönüme yakın yeri gezdiler.

Kulüp Genel Sekreteri Mesut Urganlar ile Yatırımlar ve Tesislerden Sorumlusu Yalçın Kaya, İhsaniye Köyü'ndeki arazi çok beğendikleri belirterek, "Hem coğrafi olarak çok güzel, hem de İstanbul'a yakın olması bizim için avantaj. Aynı zamanda 3. Boğaz Köprüsü'nün yol olarak doğuya açılacak olan yeni Karadeniz yoluna çok yakın olması da Karasu'daki bu alan için bizim için kaçınılmaz bir fırsat olacak" dedi.
Karasu İhsaniye Köyü aynı zamanda Beşiktaş'ta yıllarca oynayan Milli futbolcularından Recep Çetin'in de köyü. Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu ise Beşiktaş Kulubü'ne ellerinden geleni yapacaklarını belirtirken, "Bu arazi belediye mücavir alanında kalıyor. Beşiktaş'ın ilçemize spor anlamında yatırım yapması bizim için sevindirici bir durum" dedi. - Sakarya / Karasu

gazete haberi

genco
13-04-2012, 20:17
genco aklı selim.e selamlarımı iletmedinmiferit31 hangi zaman iletmem için alo veya mesajın olduda aklıselim kardeşime selemlerını iletmem için en son 03.04. 2012,de bana özel bir mesajın oldu kendin ile ilgili oda cevapsız kalmadı.

genco
13-04-2012, 20:29
Şu an 53 kullanıcı var. (5 üye ve 48 konuk)

genco+, selocan35, demarco81, dünyalı, explation

gercek egyodaşlarım hayırlı geceler ilerki saatlerde görüşmek üzere.

değirmenci
13-04-2012, 21:41
Şu an 59 kullanıcı var. (7 üye ve 52 konuk)
değirmenci+,genco,recep çetin, selocan35, demarco81, dünyalı, explation

Sıkıntı Yok Her Şey Güzel Olacak İnşallah...

şirinyerli
13-04-2012, 22:01
İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
2012 YILI NİSAN AYI TOPLANTISI I. BİRLEŞİMİ
MECLİS GÜNDEMİ

Toplantı Tarihi:09.04.2012 Toplantı Yeri:İBB Meclis Salonu Toplantı Saati:18.00

I. BAŞKAN TARAFINDAN MECLİSİN AÇILIŞI.
II.GEÇEN TOPLANTI TUTANAĞINDA MADDİ HATA YAPILIP YAPILMADIĞININ GÖRÜŞÜLMESİ.
III. BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ENCÜMEN ÜYELERİNİN SEÇİLMESİ.
5216 Sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanununun 16. maddesi ile Belediye Meclisi Çalışma Yönetmeliğinin 20. maddesi gereği, Büyükşehir Belediye Encümeninde bir yıl süre ile görev yapmak üzere, Meclis Üyeleri arasından, gizli oyla 5 üye seçiminin yapılması.(Enc. ve Kar. Şb. Md. 174)
IV. MECLİS İHTİSAS KOMİSYONLARI ÜYELERİNİN SEÇİMİ.
5216 Sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanununun 15. Maddesine göre, Meclis Üyeleri arasından en az 5 en çok 9 kişi olmak ve görev süreleri bir yılı geçmemek üzere, ayrı ayrı işaretle oylamak suretiyle, aşağıda belirtilen ihtisas komisyonlarına üye seçimlerinin yapılması.(Meclis Şb. Md.588)
1- İmar ve Bayındırlık Komisyonu Üyelerinin Seçimi.
2- Çevre ve Sağlık Komisyonu Üyelerinin Seçimi.
3- Plan ve Bütçe Komisyonu Üyelerinin Seçimi.
4- Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyelerinin Seçimi.
5- Ulaşım Komisyonu Üyelerinin Seçimi.
6- Hukuk Komisyonu Üyelerinin Seçimi.
7- Esnaf ve Meslek Odaları Komisyonu Üyelerinin Seçimi.
8- Şirketler Komisyonu Üyelerinin Seçimi.
9- Yerel Gündem 21 Komisyonu Üyelerinin Seçimi.
10- Sosyal Hizmetler Komisyonu Üyelerinin Seçimi.
11- Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Komisyonu Üyelerinin Seçimi.
12- Kültür ve Turizm Komisyonu Üyelerinin Seçimi.
13- Mesken ve Gecekondu Komisyonu Üyelerinin Seçimi.
14- Tüketiciyi Koruma Komisyonu Üyelerinin Seçimi.
15- Tarım Komisyonu Üyelerinin Seçimi.

X. BAŞKANLIKTAN GELEN ÖNERGELERİN GÖRÜŞÜLMESİ.
9. 1/25000 ölçekli Nazım İmar Planı Değişikliği ile Doğal ve Ağaçlık Karakteri Korunacak Alanlar olarak belirlenen alanda kalan, Narlıdere ilçesi, Yeniköy Mahallesi, 24 ada, 95, 96, 99, 100, 109, 113 ve 169 parsellerin bulunduğu alanın; çevredeki yapılaşmalar ve 1/100000 ölçekli Çevre Düzeni Planı hakkında parsellere ilişkin verilen yürütmenin durdurulması kararı dikkate alınarak Konut Alanı olarak belirlenmesine yönelik talebin incelenmesi. (Nz.Pl.2883)

10. 1/25000 ölçekli İzmir Kentsel Bölge Nazım İmar Planı Revizyonunda; İzmir ili, Buca ilçesi, 37 pafta, 131 ada, 2, 3, 4, 5, 6, 10, 11, 13, 22, 23, 24, 27, 28, 29, 30, 40, 46, 47, 48, 49, 50 nolu parsellerin içinde bulunduğu bölgede getirilen “Seyrek Yoğunluklu Kentsel Gelişme Alanı” kullanım kararına ilişkin, Pakize CİRİT ve Ali SEZER tarafından İzmir 1. İdare Mahkemesinin 2010/227 sayılı Esasına kayden açılan davada, 09/12/2011 tarih ve 2011/1779 sayılı kararla dava konusu işlemin iptaline karar verilmiş olup; söz konusu iptal kararı doğrultusunda, yukarıda adı geçen parsellerin içinde bulunduğu bölgenin “Kentsel ve Bölgesel Büyük Spor Alanı” olarak belirlenmesine yönelik hazırlanan, 1/25000 ölçekli İzmir Kentsel Bölge Nazım İmar Planı Değişiklik önerisinin incelenmesi. (Nz.Pl.3219)
11. İzmir 2 Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Komisyonunun 26/01/2012 tarih ve 10 sayılı kararı ile İzmir I Nolu Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulunun 09/03/2012 tarih ve 374 sayılı kararı doğrultusunda yeniden düzenlenerek hazırlanan, İzmir ili, Urla ilçesi, Gülbahçe Mahallesi sınırları içinde tamamı 2. Derece Doğal Sit Alanında olan ve içerisinde yer yer 1. ve 3. Derece Arkeolojik Sit Alanları bulunan, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Kampüs Alanına yönelik, 1/5000 ölçekli Koruma Amaçlı Nazım İmar Planının incelenmesi. (Nz.Pl.3241)
12. 13/02/2012 – 13/03/2012 tarihleri arasında askıya çıkarılan, İzmir ili, Menderes ilçesi, Cüneytbey Mahallesi, 15M-IIId pafta, 256 ada, 2 ve 3 nolu parsellerin “Ticaret Tercihli Gelişme Konut Alanı” kararının “Belediye Hizmet Alanı” olarak değiştirilmesine ilişkin hazırlanan, 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı Değişikliğine yönelik, İzmir Büyükşehir Belediye Meclisinin 12/12/2011 tarih ve 05.1023 sayılı kararına söz konusu parsellerin hissedarı İzmir Valiliği Defterdarlık Milli Emlak Dairesi Başkanlığı tarafından askı süresi içinde yapılan itirazın incelenmesi. (Nz.Pl.3065)
13. 13/02/2012 – 13/03/2012 tarihleri arasında askıya çıkarılan, İzmir ili, Bornova ilçesi, Altındağ Mahallesi, 23 O pafta, 7632 ada, 5 parselde Hazine adına kayıtlı taşınmazın yürürlükteki imar planında kuzeyinde yer alan Parklar ve Dinlenme Alanları kullanımına dahil edilmesine ilişkin, 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı Değişikliğine yönelik, İzmir Büyükşehir Belediye Meclisinin 11/01/2012 tarih ve 05.36 sayılı kararına İzmir Valiliği Defterdarlık Milli Emlak Dairesi Başkanlığı tarafından askı süresi içinde yapılan itirazın incelenmesi. (Nz.Pl.2893)
23. Konak Belediye Meclisinin 06/02/2012 tarih ve 28/2012 sayılı kararı ile uygun görülen; Çınarlı Mahallesi, 24N-IIIa, 24N-IIIb paftalarda yer alan Park Alanının, E:0.03 yapılaşma koşullu “Rekreasyon Alanı” olarak belirlenmesine ve “Mevcut ağaçlar korunacaktır.” şeklinde plan notu getirilmesine yönelik, 1/1000 ölçekli İmar Planı Değişiklik önerisi. (Nz.Pl.2555) XI. BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİNİN MART AYI TOPLANTISINDA GÜNDEMDE BIRAKILAN KOMİSYON RAPORUNUN GÖRÜŞÜLMESİ.

7. 1/25000 ölçekli İzmir Kentsel Bölge Nazım İmar Planı Revizyonu Plan Uygulama Hükümlerinin, Sit Alanlarına Özel Hükümler başlığı altına 7.36.5. madde numarasıyla plan notu ilave edilmesine yönelik hazırlanan, 1/25000 ölçekli Nazım İmar Planı Değişiklik önerisinin Oybirliği ile kabulüne ilişkin İmar ve Bayındırlık – Kültür ve Turizm Komisyonları raporu. (Nz.Pl.9493)30. Konak Belediye Meclisinin 02/01/2012 tarih, 09/2012 sayılı kararı ile uygun görülen; 1/1000 ölçekli Kale Arkası Toplu İşyeri Örneği Kentsel Sit Alanı Koruma Amaçlı İmar Planı, 1/500 ölçekli Yerleşim Planı ile Plan Notları ve Kentsel Tasarım Rehberinin; 2863 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kanunu gereği, İzmir I Nolu Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kuruluna gönderilmesinin Oybirliği ile kabulüne ilişkin İmar ve Bayındırlık – Kültür ve Turizm Komisyonları raporu. (Nz.Pl.2055)

şirinyerli
13-04-2012, 22:12
"Çin'de sayın Başbakan ile yaptığımız ziyarette, İzmir'in adaylığı gündeme geldi."
Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, İzmir Expo'su ile ilgili adaylık sürecinin yeniden değerlendirildiğini belirterek,

"Çin'de sayın Başbakan ile yaptığımız ziyarette, İzmir'in adaylığı gündeme geldi. Karşı taraftan da olumlu, sıcak mesajlar aldık. Bütün gayretimizle İzmir Expo'su için çalışmalarımıza devam ediyoruz" dedi.

Güney Kore'nin Yeosu şehrinde 12 Mayıs-12 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek ve ana teması "Yaşayan Okyanuslar ve Kıyılar: Kaynak Çeşitliliği ve Sürdürülebilirlik" olan Expo 2012 Yeosu Uluslararası Fuarı'na Türkiye de katılacak.

Organizasyonun tanıtımı için Ceylan Intercontinental'de düzenlenen resepsiyonda konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Günay, Türkiye'nin tanıtımı konusunda fuarın çok büyük anlam taşıdığını belirtti.

Günay, Kore'de yapılacak fuarda Türkiye'nin en iyi şekilde tanıtılmasının önemli bir sorumluluk olduğunu ifade ederek, "İzmir Expo'su ile ilgili adaylık süreci yeniden değerlendiriliyor. Çin'de sayın Başbakan ile yaptığımız ziyarette, İzmir'in adaylığı gündeme geldi. Karşı taraftan da olumlu, sıcak mesajlar aldık. Bütün gayretimizle İzmir Expo'su için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yarın akşam Tunus'a gideceğim. Orada da İzmir Expo'su için üzerimize düşeni yapacağız" diye konuştu.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker de Türkiye'nin Expo konusunda önemli bir zaman kaybı yaşadığını vurgulayarak, şunları söyledi:

"Türkiye ilk Expo'ya 2016'da ancak başlayabildi. Türkiye ev sahipliğinde Antalya'da 'Çocuk ve Çiçek' temalı Expo yapılacak. Bu temalardan birisi insanlığın vicdanını, masumiyeti ve geleceği temsil ediyor. Diğeri de estetik alanının sembolize edildiği bir unsurdur. Anadolu, endemik bitki türü açısından oldukça zengindir. Yaklaşık 2 bin 400 bitki türü bulunuyor. Bunların anlatılması büyük önem taşıyor."

Türkiye pavyonunun tasarımı, üretimi ve etkinliklerini gerçekleştiren İkon Events Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güreli de Türkiye'nin dünya vitrininde en etkin şekilde yer alması için çok kapsamlı ve etkileyici bir organizasyona imza attıklarını belirterek, "Türkiye'de gerçekleşmiş en büyük organizasyon olan 5. Dünya Su Forumu başta olmak üzere çok sayıda uluslararası etkinliği başarıyla gerçekleştiren bir ekip olarak, Türkiye adına güçlü bir değer yaratacağımıza inanıyoruz" diye konuştu.

-2 milyon kişiye ulaşılması hedefleniyor-

-Türk mutfağı ön plana çıkarılacak-

Türkiye pavyonunun en önemli unsuru olarak yorumlanan Türk mutfağı, 250 metrekare alana kurulacak. Türk mutfağında, geleneksel yemek ve tatlılar ziyaretçilerin beğenisine sunulacak. İki ayrı noktada Maraş Dondurması stantları bulunacak.

Fuarda, Türkiye'nin deniz zenginliği ve kültürünü anlatmak için "Piri Reis Haritası", "Marmaray ve Yenikapı Kazıları", "Türkiye'nin Sualtı Zenginlikleri", "Haliç'in Dönüşümü", "Leb-i Derya Yalılar", "Bir Balığın Gözünden İstanbul", "Doktor Balıklar" belgeselleri, dokunmatik ekranlarda gösterilecek.

Ayrıca fuarda, "Türkiye'nin Deniz Yaşamı ve Kıyıları" sunumları,

"Karadeniz Eğitim Kutusu" uygulaması, "Kore-Türkiye İlişkileri" sergisi, İzmir'in 2020 Expo adaylığını ve Türkiye'nin son 10 yılda sağladığı ekonomik kalkınmayı anlatan yapımlar da ziyaretçilerle buluşacak.

aklı selim
13-04-2012, 22:42
genco aklı selim.e selamlarımı iletmedinmi

Eğer sen Genco abiye söyleseydin Genco Abi iletirdi...
Ben yinede almış gibi Alyküm Selam derim sana...
İyimisin Ferit Abi...Halin keyfin yerindemi.??
---
Yıllar geçti..abiler..kardeşler dostlar...ortada somut bir gelişme yok...
Burdaki herkes zararda...bunu nasıl pozitife çevirebiliriz...??
-----
Herkesin katılacağı bir toplantı öneriyorum...kafalar dağılsın..maksat sohbet olsun...
Sayın Es-Es--İnci Beril--Chaksever--Şirinyerli--DEmarco--Genco abi..Ferit Abi..aklıma gelmiyen diğer arkadaşlarım...
-----
İlginizi çekerse..ortak bir mekan belirleriz...sohbet ederiz..kaynaşırız..çözümse çözüm..katkıysa katkı..sohbetse sohbet..güzel ve pozitif olan herşeye varım...

travma
14-04-2012, 00:27
---
-----
Herkesin katılacağı bir toplantı öneriyorum...kafalar dağılsın..maksat sohbet olsun...
Sayın Es-Es--İnci Beril--Chaksever--Şirinyerli--DEmarco--Genco abi..Ferit Abi..aklıma gelmiyen diğer arkadaşlarım...
-----
İlginizi çekerse..ortak bir mekan belirleriz...sohbet ederiz..kaynaşırız..çözümse çözüm..katkıysa katkı..sohbetse sohbet..güzel ve pozitif olan herşeye varım...

bana uyar ama ankarada olursa katılabilirim.

inci beril
14-04-2012, 08:52
---
-----
-----

sevgili dostum davetiniz için tşkler...

yazın olabilir, şu an muhtemelen hepinize çok uzağım. erzincandayım.

sn şirinyerli, es es, genco, demarco, ferit31,aklı selim ayırca yeni katılan ve özür dileyerek adını yazmayı unuttuğum tüm dostlar... hepinize mutulu huzurlu bir haftasonu ve arkasından mutlu bir hafta dilerim.

kıymetli dostlar...
son mesajımdan sonra bahsettiğim 1-2 kademelik geri çekiliş gerçekleşti. haftalık grafikte de göstergeler sıkıştı...

dedikten sonra şunu ifade etmek istiyorum. bir süre yazmadım... sebebi ise bu cümleleri duymaktan hepimiz bıktık. ancak eğer ki bundan sonra bir terslik olmazsa (en son... yoksa.... diye birşey yazmıştım) daha da bıktırmak için en kötü senaryomuz 0.18-20 aralığı olur.( şahsi yorumum)

daha önce yazdığım teknik yorum aynen geçerli olup grafikte ciddi bir sıkıntı yok. bilanço ve satış meseleleri kafamızdaki senaryoya biraz ters düşse de, ve ayrıca kap a tuhaf görünen haberler düşse de borsada bir çok örneği olup garip yerlere çıkan hisselerden daha kötü değiliz. bir bakmışsınız 10-15 gün sonra 0.40 dan versek mi, 5 ay sonra 1.2 den çıksam mı? 5 - 10 olur mu diyebiliriz.

bakınız eplasa 0.47 den aldık ... dan verdik. şimdi oraya gelen yeni arkadaşlar 10 olacak 20 olacak diyor :) (olacak/olabilir ama şimdi olmaz) 0.75 lerde dolanıyor,çok ucuz muhteşem şirket vs cümleleri uçuşuyor. %60-70 gitti hisse.. şimdi ise kızmaya başladılar yeter artık niye gitmiyor diye.

ancak bana göre egyo çok farklıdır.... yatırımcısı da çok farklıdır... beklentileri ise bütün hisselerden farklıdır.

basit ancak çok benzemeyen bir örnek... netas 2009 başında 6.7 iken yüzüne bakan yoktu şimdi 200 den herkes saldırıyor 700 olacakmış. ben oraya da yazıyorum arada. ancak burada da herşeyi yazamıyorsunuz.

burada kıymetli üstadlarımızın (adlarını tekrarlamaya gerek yok) anlattığı şeylerin %90 ı doğru % 10 u ise onların ellerinden birşey gelmeyen konulardır. bizim meselemiz onların ve benim arada bir yazdığımız sıkıntılardır. bunlar çözülmeden yazmaya çizmeye canımızı sıkmaya gerek yok.

ancak ümitsizlere şunu ifade etmek isterim. izmir bataklığını cennete çevirmek için yapılanlar muhteşemdir. bu bataklığın heryerini cennete çevirdiklerinde ufak bir egyo bataklığı bırakmayacaklardır. çirkin görünür... yakışmaz... istemeselerde oraya da bir iki çiçek böcek koymak zorundalar. (daha çok şey var da..)

biz bunu bekliyoruz....................................

saygılar tüm dostlar ytd.

genco
14-04-2012, 09:14
gercek egyodaşlarım iyi hafta sonları dilerim.
Teknik Veriler
Hafta İçi Kapanış 0.24
Hafta Açılışı 0.24
Geçen Hafta Kapanış 0.24
Geçen Hafta Açılış 0.25
Değişim 0.00
% Değişim 0.00%
Haftalık Hacim 665,980
Haftalık En Yüksek 0.24
Haftalık En Düşük 0.23
20 Haftalık Hareketli Ort. 0.24
50 Haftalık Hareketli Ort. 0.27
20 Haftalık Hacim Ort. 616,047

haftalık egyonunun işlemi hayırlısı.

demarco81
14-04-2012, 09:15
sn.inci beril değerli yorumların için çok teşekkürler.
şu aşağıdaki cümleni burada çok uzun zamandır bekleyen herkes söylemeyi o kadar çok istiyor ki.
bakalım kısmet ne zamana olacak.

diğer taraftan merak ettiğim ise şikayet bildirimleri ile ilgili hiç bir arkadaşımıza ulaşan bir geri bildirim varmıdır.
olan varsa paylaşırsa sevinirim.

herkese mutlu bir hafta sonu dilerim.

bir bakmışsınız 10-15 gün sonra 0.40 dan versek mi, 5 ay sonra 1.2 den çıksam mı? 5 - 10 olur mu diyebiliriz.

sevgili dostum davetiniz için tşkler...

yazın olabilir, şu an muhtemelen hepinize çok uzağım. erzincandayım.

sn şirinyerli, es es, genco, demarco, ferit31,aklı selim ayırca yeni katılan ve özür dileyerek adını yazmayı unuttuğum tüm dostlar... hepinize mutulu huzurlu bir haftasonu ve arkasından mutlu bir hafta dilerim.

kıymetli dostlar...
son mesajımdan sonra bahsettiğim 1-2 kademelik geri çekiliş gerçekleşti. haftalık grafikte de göstergeler sıkıştı...

dedikten sonra şunu ifade etmek istiyorum. bir süre yazmadım... sebebi ise bu cümleleri duymaktan hepimiz bıktık. ancak eğer ki bundan sonra bir terslik olmazsa (en son... yoksa.... diye birşey yazmıştım) daha da bıktırmak için en kötü senaryomuz 0.18-20 aralığı olur.( şahsi yorumum)

daha önce yazdığım teknik yorum aynen geçerli olup grafikte ciddi bir sıkıntı yok. bilanço ve satış meseleleri kafamızdaki senaryoya biraz ters düşse de, ve ayrıca kap a tuhaf görünen haberler düşse de borsada bir çok örneği olup garip yerlere çıkan hisselerden daha kötü değiliz. bir bakmışsınız 10-15 gün sonra 0.40 dan versek mi, 5 ay sonra 1.2 den çıksam mı? 5 - 10 olur mu diyebiliriz.

bakınız eplasa 0.47 den aldık ... dan verdik. şimdi oraya gelen yeni arkadaşlar 10 olacak 20 olacak diyor :) (olacak/olabilir ama şimdi olmaz) 0.75 lerde dolanıyor,çok ucuz muhteşem şirket vs cümleleri uçuşuyor. %60-70 gitti hisse.. şimdi ise kızmaya başladılar yeter artık niye gitmiyor diye.

ancak bana göre egyo çok farklıdır.... yatırımcısı da çok farklıdır... beklentileri ise bütün hisselerden farklıdır.

basit ancak çok benzemeyen bir örnek... netas 2009 başında 6.7 iken yüzüne bakan yoktu şimdi 200 den herkes saldırıyor 700 olacakmış. ben oraya da yazıyorum arada. ancak burada da herşeyi yazamıyorsunuz.

burada kıymetli üstadlarımızın (adlarını tekrarlamaya gerek yok) anlattığı şeylerin %90 ı doğru % 10 u ise onların ellerinden birşey gelmeyen konulardır. bizim meselemiz onların ve benim arada bir yazdığımız sıkıntılardır. bunlar çözülmeden yazmaya çizmeye canımızı sıkmaya gerek yok.

ancak ümitsizlere şunu ifade etmek isterim. izmir bataklığını cennete çevirmek için yapılanlar muhteşemdir. bu bataklığın heryerini cennete çevirdiklerinde ufak bir egyo bataklığı bırakmayacaklardır. çirkin görünür... yakışmaz... istemeselerde oraya da bir iki çiçek böcek koymak zorundalar. (daha çok şey var da..)

biz bunu bekliyoruz....................................

saygılar tüm dostlar ytd.

genco
14-04-2012, 09:20
aklı selim kardeşim önerin dostuk ve bilgi paylaşımın için cok olumlu olmamasınada bir olumsuzluk görmüyorum turkiyenin her yöresine giderek ben her ortama hazırım zaman herşeyin aynasıdır hakkımızda hayırlısı.

genco
14-04-2012, 09:54
Benim burada sadece bu forma üye olarak mesaj yazan bir üyenin yazdıgı mesajındaki düşüncelerinemi karşı cıktıgımın bir ispatı varmı olamaz sadece burda kafa karıştırarak garanti26 üyenin yönetime hakaret sn..... soyadı bilerek bilinçli son üç harfi oynamalı sn......adı soyadı tam ES.ES.ES biloncolarda görmediğiniz dikkatleri cekmek spegi öpmek ortamının geniş ve sadece şti,lerden haberlerle hisseye yatırım ucuk rakamlar arkadan hong hong işi ile ilgili iyiniyetlerle bu foruma alıntı ve burada hareketlenme PEKİ O TOPİĞİN ÜYELERİ BU TEKLİFİ GÖRMÜYORLARMI İDİ,DE BENİM kafamın takıldıgı konu ve akabinde başkanla konuşup işin gercegini ögrenmek ve burada ky,leri bilgilendirmek aynen söylenenleri burda yazdım BOLANdendi vede MAVİŞEHİR EGE PARKI kimin satmasına ön ayak olan eski yetkili T.M.S.F,deki hasan ...... kişiye dava acılsın dendi ben bunları yazdıgımda sanki benim on döert senelik yatırımcılıgım burada Garanti 26 ky dosttu genco tekerlemeleri ES.ES.ES sen bir şey bilmiyorsunnnnnnnnnnnnn peki siz ne biliyor sanız BURDA ACIKCA YAZDIM feritte benim alom var neye bana tamam genco denmedi buda benim kafamda bazı gelişmelerin düşüncelerinin nedenini cözmeye calıştım kişilerin tek bir kişiden olmasımıdır benimle irtibata gecmemesinin sebebi onların dogruları dogruda benim dogrularım neye burda kulak arkası oldu acaba çeşitli mesajlarla burda ?????????????????????????????????????*

genco
14-04-2012, 10:12
feritin caldırıp benim aradıgımda abi inanmıyormusun ben sana niye inanmıyayım inanıyorum sadece üç sene evelde sana fakslar gelmişti milyonlotlar alacaklardı bunu sen gelen faksların delilleri ile alıntı yapmıştın bunu hatırlattım o olay gibi olmasın hayır bu farklı dedin bende benim istediğim T.M.S.F,ye teklifi veren şti,nin gazetelerde veya yayın kuruluşlarında bu yaptıkları teklifin haberi cıksın ferit konuştugum kişi bir kaç gün içinde haberi cıkacak bekleniyor.
T.M.S.F,nin cevabını yazmama gerek yok peki ben bunlara karşımıydım seninle konuşurken vede bana senin aldıgın ve bana alo dediğin duyumu amam abi yazma diyen sen degilmisin yazdımmı yazmam sen benim jopan işine karşı cıkmadıgımı bildiğin halde ve burda her ortama varım dediğim halde biri gider biri gelir hesabı ile bana burda neden sessiz kaldın sebeb neydi o zaman burdaki sadece ben akarte olayım yılayım istenilen sahnede at koşsun birine sadece alomda cevap yaz dedim kaç gün sonra ismini bile yazmadan yanlış alıntı ile beyler dikkat edelim isim zikretmeyelim dedin banada kusurum af ola bende af ola yazdım işte bu ortamların kafamdaki ???????????????????????????????? cözmek için kişiler gecer benimle diyolaga tabi gercekleşirse.

genco
14-04-2012, 10:41
ben varım aklı selim kardeşimin önerisine sadece bir şartım var oda buluştugumuz ortamda burda ne ad kullanıyorsa hepimiz ayrı ayrı topige ve emaillerede mesaj cekecez toplandık ve ortak noktada hareket edilecek sadece duyumlarla degil ispatlı ve delilli.

genco
14-04-2012, 10:47
ferite alolarımla ES.ES.ES tanıyormusun hayır abi aynen büyük cesaretli biri peki tanımadıgın kişi ile diğer topikte alo ve emiil,le irtibatınız yokta burdamı tanıştınız??????????????????????????????

genco
14-04-2012, 10:54

Üyelik tarihi Jun 2008
Bulunduğu yer İZMİR
Mesajlar 9,156Tecrübe 4570
DİBE YAKIN HİSSELER NELER? ferit31 Nickli Üyeden Alıntı
nice yıllara arkadaşlar
nice yıllar ferit31 kardeş aramıza hoş geldin.
Benim sana mesajım

ES-ES-ES
14-04-2012, 10:57
dostlara selam;
işlerimin yoğunluğu nedeni ile formu takip edemiyorum, ama telefonlaştığımız arkadaşlar durumu biliyorlar zaten.
kap düşen habere gelince merak edilecek bir şey değil. Sadece;
13.04.2012 tarih ve saat 15:57:52 itibariyle de egyo nun Sermaye Piyasası Araçlarının Kote Edildiği Borsalar/Piyasalar olarak IMKB de kote edildiği ve burada GÖZALTI PAZARI nda işlem yaptığı açıklanmıştır o kadar.
sanırım neden belli aralıklar da işlem yapıyor gibi sorular sorulduysa o yüzden açıklama yapılmış olabilir. vesaire .............
TMSF nin kolay kolay en kısa sürede açıklama yapamayacağını uzun süre önce yazmıştım. Bu yüzden en son gelişen durumlar netleşmeden bir açıklama yapamayacaktır da. Fakat şu iyi bilinsinki egyo nun her iki türlü satışı gerçekleştiğinde herşey eskisi gibi olmayacak ve daha hayırlı olacak, fakat tek fark egyo nun değeri arasında olacak.........burada spek in tetikçilerinin de yazdığını unutmayınız.......... daha sağlıklı bilgiler için takasları sürekli takip ediniz..............çalışmalar devam etmektedir...........sesimize başbakanlıktan cevap verilmiştir. sayın bakanımız konunun çok yakın takipçisidir.Bu yüzden TMSF bugüne kadar açıklama yapamamaktadır....Ancak şuda unutulmamalıdır ki satış işlemi tamamen yasal prosedüre uygundur. sadece bu satışın iptal edilmesi için yasal süreç arayışı mevcuttur.Burada da rekabet kurulu topu TMSF ye atmaktadır. KAMU YARARI için bu işlem yapılabilir.ancak bu durumda her dört taraf için ( TMSF-HONG KONG-EGYO yatırımcısı -Satış yapılan şirket ) mahkeme yolları gözükür. o yüzden bu iş mahkemesiz çözülme yolları arayışı vardırrrrrr. 14 sene sabredildiğine göre sanırım biraz daha sabredilebilir.......... ......... Bildiğimiz veya bildiğimiz olarak zannettiğimiz her şeyi yazarak veya açıklayarak gereksiz tartışmalara girmek istemiyorum..........saygılar.....................

genco
14-04-2012, 11:11
:gossip:burda olan spegin tetikceleri seni ürkütüyorsa bana ulaş ben o spegide tetikcisinede cay ısmarlayayım sende görünmiyen bir yerden cayını zevkle yudumlarsın yeni senoryayıda kılıfına uydurmada gercekle hayal arasında cok güzel denk getiriyorsun alkışlamamak elde degil.:clapping:

genco
14-04-2012, 11:15
25-12-2011, 17:54 #11088 ES-ES-ES
Profil bilgileri
Yazdığı Mesajlar
Günlükleri
Gümüş Üye

Üyelik tarihi Oct 2011
Mesajlar 440Tecrübe 494
arkadaşlar birbirimizi hiç görmediğimiz halde egyo dostluğu veya arkadaşlığı oluştu ve bilgilerimizi seviyeli bir şekilde paylaşıyoruz. Daha önce de belirttiğim gibi haber akışları hızlanınca egyo yu kimse tutamaz ve malınıza sahip çıkın, bezdirme noktasına vuruşlar yapılır sonra da ucuşlar başlar demiştik. Şimdi artık haber akışlarının başlangıçlarını yaşamaya başlayacağız. Geçen hafta şunu belirtmiştim. Bu haftadan itibaren egyo da hareketler başlayabilir diye. Bir takım haberler resmi olmasa da hafta sonunda gazetelerden felan yazılmaya başlandı. Ben egyo nun peşindeki kişinin daha önce bakanlık yapmış ve egs grubunu 85.000 seviyelerine kadar taşıyan grubu biliyorum. Bu grub uzun süredir de egyo nun peşinde asla da vaz geçmez. Ama ismini açıklarsam mahkemelik olurum o yüzden ismini açıklayamam. Fakat egs grubuna el konulduktan sonra bakanlık yaptığını söyleyebilirim. İşte bu yüzden devletin elindeki egs grubuna ait %90 lık hissenin akıbeti ne durumda diye sürekli düşünürüm. sayın genco nun beyin jimnastiğine gelince;
Bu o kadar basit bir şey değil. çok yönlü düşünmek gerekir. 1- Egyo nun kapanan şirketlerden alacağı yaklaşık 200 trilyon var idi ve egs grubu devlete geçtiği için egyo nun alacağı devletten alacağı şekline dönüştü ve egyo devlete asla alacak davası açmadı. Benim düşüncem % 90 lık hisse egyo ya aktarılacak ve böylece egyo da egs grubunun borçlarını kabul edecekti ve bu protokol ile imzalandı. 2- Egyo halen esas faaliyet alanlarını devam ettiriyor gözükmekte, her ne kadar icra ve ihtiyati tedbirler elini kolunu bağlamış olsada. Ancak diğer egs grubu tahtaları kapalı olanlar esas faaliyetleri durmuş durumdadır. bunun harekete geçmesi de çok kolaydır.çünkü ortağı olmayan iştirakleri halen esas faaliyetlerine devam etmektedirler. dolaysı ile egs grubunun borçları bittiğinde hemen harekete geçerler. Tabiki egs grubunun borçlarının ödenmesi demek KAPANMASINA NEDEN OLAN ENGELLERİN ORTADAN KALKMASI DMEKTİRKİ BU DA KAPALI OLAN TAHATALARIN AÇILMASI DEMEKTİR. zaten bunu resmi yetkililer söylüyor. 3- Eğer egyo nun bahsedilen satışları gerçekleşirse bunun üç aşaması olur. bedelinde satış, bedelinin üstünde satış,bedelinin altında satış. hangisi olursa olsun yeterki egyonun önünde ve tahtası kapalı hisseler önündeki engel olan borçların ödenmesi gerçekleşirse hemen kapalı tahtalar açılır. Böylece bütün egyo grubu sıfır borçla yoluna devam eder. Ancak özsermaye sıkıntısı gündeme gelirki işte burada %90 lık hisse devreye girer. Bu %90 lık hisse fonlara veya grublara satışı ile egs grubu yeniden doğar. Daha önce de söylediğim gibi 2012 yılı egs nin yılı olabilir. ancak bunun için haberleri ve gelişmeleri çok iyi takip etmek gerekir. egs grubu tarihinin en düşük seviyelerinde ve endekse göre hiç kıyaslamadık bile. değer biçme konusuna gelince. zaten borsadaki nominal hisse değeri 1,00 TL olmak zorundadır. buna göre hesap yapılır. e daha önce leri 85.000 TL leri görmüş egs grubundan bahsediyoruz. 13 yılın açısını fena çıkaracaktır. EGS grubu yeni trilyonluklar doğuracakkkk. ama bu beklediğimiz şekilde gerçekleşmeler olursa ve egyo yönetimi iyi görev yaparsa olur. benim tahminim egyo yuda hemen kapatırlar ve 7 gün kapalı kaldığı için ve diğerleri de serbest marjda işleme açılır. Kafadan 7,00 TL ile işleme başlayacağını düşünüyorum. hele bi o günler gelsinnnnnnnn. bakarız. o spek e dünya yı dar edeceğiz ama şu an onun borusu ötüyorrrr. Cevapla Alıntı ile Cevapla Günlüğe Ekle
bu mesajları yazarken spegin tetikcisi yokmuydu acaba şimdimi türedi tetikciler

genco
14-04-2012, 11:25
burda sanal alemde dilediğini yazarsın hangi mahkemeden bahsediyorsun bu konuları sadece senmi dile getiriyorsun hadi hodri meydan her şeyin masrafıonı karşılıyorum kimi kime davalı yapacaz.
bir kurucu üye degiliz.
iki egese grubu devrede.
üç borsada yatırımcıyız.
dört T.M.S.F,nin denetimindeyiz.
beş hangi sıfatla mahkemeye verdiğimiz davanın kabulunu kabul ettircez bir yetkimiz olmayınca.
altı hangi avk bu konunun elinde somut delil olmayınca davayı üslencek.

genco
14-04-2012, 11:33
EGS grubu yeni trilyonluklar doğuracakkkk. ama bu beklediğimiz şekilde gerçekleşmeler olursa ve egyo yönetimi iyi görev yaparsa olur. benim tahminim egyo yuda hemen kapatırlar ve 7 gün kapalı kaldığı için ve diğerleri de serbest marjda işleme açılır. Kafadan 7,00 TL ile işleme başlayacağını düşünüyorum. hele bi o günler gelsinnnnnnnn. bakarız. o spek e dünya yı dar edeceğiz ama şu an onun borusu ötüyorrrr. Cevapla Alıntı ile Cevapla Günlüğe Ekle
bu mesajları yazarken spegin tetikcisi yokmuydu acaba şimdimi türedi tetikciler
ES.ES.ES yukardaki mesajı yazarken gercekten yüreklerine saglık bugün için yazdıgın mesajının içindeki bahsettiğin tetikcilere karşı cekinmene gerek yok dün dündür bugün bugündür önemli olan sözün arkasında durmaktır demekki senden geri atılımlı olmanda beni bayagı endişelendirdi bak sana bir tafsiye yapamıcagın sözler ile geri adım atma gülünç durama düşme.

genco
14-04-2012, 11:50
burada benim gibi her üye verilen imkanları kullanıyor kimse kimseyi spektir tetikcidir yargılayamaz çünki kimse kimseyi şahsi olarak bilmiyor.
bir burada üyelerin sanal ortamda bilgi paylaşımı sevyeli kişilikli işine gelirse cevaplarsın yoksa sessizlik sebebi onun sevyesine inmemek.
ben burada acıkca spegin adamıyım tetikciyim sözlerinle çok karşılaştım burdayım ben bunu bilirim vede kanunlar var dag başında veya orman kanunları yok.
misal burda yazmıyan hisse toplayan yatırımcıya kim mani olacak.
ES.ES.ES sen spegi öptün diyemi burda yazdıgın içinmi teddit aldında şimdi geri adım atıyorsun ama işte demekki sen işi mahkemelerde bitirecek kadar bir bilgiye sahip degilmişsinnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

genco
14-04-2012, 11:57
genco olarak bu forumda 20 bini geçmiş mesajım olarak kimseye AL SAT tafsiyesinde bulunmadım bulunmam RAKAM TELEFFÜSÜDE ETMEM sadece teknik analiz rakamlarını burda alıntı yaptırmışımdır TEKNİK ANALİZLERDE HATA OLMAZ olursa o günki borsa genelindeki satış ve alış baskıları yön degiştirir yanılgım varsa ikaz edilsin hoşnut olurum.

genco
14-04-2012, 12:14
işte gecek borsada satan var bas çiz al elinden kim kime mani olacak para konuşacak kardeş oda grubunda var oldugunu burda ima ediyorsun gerisi boş bahane ben acıklık getireyim yönü engelci olarak bana hitap etmeye anladıgım kadarıyla getirmeye calışıyorsun gencoyu hedefliyorsan sınıfta kalırsın ben düşünülen biri olacam burda işim olmaz hesabımı borsada hallederim ben sadece burada hakkımda ne düşünülürse düşünülsün sözümün arkasındayım satacagım gün burada ky,nin haberi olacak hemde bir gün evel işte söz ve yerine getirilcek en büyük benim için onur kulaklarım cınlarsa bu onurdan cınlasın onursuz yaşamaktansa onurlu olmak paradanda önemlidir genco için.

genco
14-04-2012, 12:32
ES.ES.ES sen degilmisin bana burda yazdıgın mesajda bırak sn genco spegi onun işine karışma yaptıgım takfiyelerden dolayı senin bana hitabın tabi işinize gelmiyor hisse 18/20,lere gelsin corbayı götürün burda fırsatcılık varsa sizin ortamınızda var sen ve hangi grubun varsa acıklıyorsunun spegi öptüm şu rakamlara gidecek genco satmıyor ben öbürlenmiyorum burdan aldım burdan sattım ky,lere yazık degilmi varını yogunu yatırsın siz hak olmayanı ellerinden alın sonra bekleyin düşmesini Allah revamı görür sanıyorsunuz görünmüyen yerlerden cıkarır iyi ve kötü rollere devam edin diğer ky,leride kafalama sizde meydanda at koşturun ondan sonra işte mahkeme yolları acık ky,nin gönlünü fet,et ama ortada politakacılar gibi sözler bir biri ardına mesajlar alınan cevaplar belli başka her koyun kendi bacagından asılır sözümyok.

genco
14-04-2012, 12:47
burda sözüm söz aklı selim kardeşimin dedikleri kişilerle yaratalım ortamı 14 senelik yaptıgımın ilk tarih,ile belgelerini calıştıgım aracı kurmundan kaşeli olarak sunmassam namertim sadece 2008 yılındaki 20 bin lot alım satımım hariç 0.26/0.28 sattım sebebinde acıklayım korkmuş egyo hissesinden 750 veya 790,dan bende korksa idim satsaydımda hiç olmassa şimdi sadece yatırımcılara şu duam olurdu ALLAH yardımcıları olsun diye her ortama acıgım bekliyorum.

genco
14-04-2012, 13:00
Gercek egyodaşlarım iyi günler dilerim görüşmek üzere Allaha emanet olun.

şirinyerli
14-04-2012, 16:48

sayın genco abi iyi günler ellerine yüreğine sağlık...

şirinyerli
14-04-2012, 17:13
saıyın İnci beril, katkınız için çok teşekkürederim. saygılar.

değirmenci
14-04-2012, 19:28

Hayırlı Hafta Sonları Genco Kardeşim Ve Değerli Arkadaşlarım..Yeni Haftada İnşallah Hepimizi Mutlu Edecek Gelişmelerin Olması Temennisi İle Kalın Sağlıkla...

değirmenci
14-04-2012, 19:53
Şu an 33 kullanıcı var. (5 üye ve 28 konuk)
değirmenci+, genco, şirinyerli, selocan35, aklı selim,

genco
14-04-2012, 21:51
Şu an 36 kullanıcı var. (5 üye ve 31 konuk)
genco+,
şirinyerli,
sarıçarşıq,
selocan35,
aklı selim
Hayırlı geceler gercek egyodaşlarım.

şirinyerli
14-04-2012, 21:52
teşekkürler genco abi ve değerli dostlar...

genco
14-04-2012, 21:54
sayın genco abi iyi günler ellerine yüreğine sağlık...şirinyerli kardeşim sag ol var ol önemli olan nasipten ziyade olmaz oda Yaradanımın kullarına verdiği nimetlerin degerini bilmek ve paylaşım.

şirinyerli
14-04-2012, 21:57
Milliyet.com.tr » Ege» Haber

BAŞBAKAN ÇİN’DEN EXPO’YA OY ALDI
Kültür ve Turizm Bakanı Günay, Başbakan Erdoğan’ın Çin Başbakanı ve Devlet Başkanı’ndan EXPO oylamasında İzmir’e destek istediğini açıkladı; “Her iki lider bunu memnuniyetle kabul etti” dedi

Her fırsatta kulis
Çin gezisine EXPO temsilcisi olmamasını eleştiren yazarımız Feyzi Hepşenkal’a cevap Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’dan geldi. Günay, “EXPO temsilcisi yoktu ama biz vardık” dedi ve hem kendisinin hem de Ulaştırma Bakanı’nın herkese EXPO’yu anlattıklarını açıkladı.

En üst düzeyde çağrı
Günay, “Sayın Başbakanımız da, Çin Başbakanı Vın Ciabao ve Devlet Başkanı Hu Jintao’dan, İzmir’in EXPO 2020 adaylığı için destek istedi. Onlar da memnuniyetle kabul etti” sözlerini kullandı.

genco
14-04-2012, 22:00
Hayırlı Hafta Sonları Genco Kardeşim Ve Değerli Arkadaşlarım..Yeni Haftada İnşallah Hepimizi Mutlu Edecek Gelişmelerin Olması Temennisi İle Kalın Sağlıkla...hayırlı haftalar değirmenci kardeşim amin bütün temenlimiz hepimizi mutlu edecek gelişmelerin sevinçi için saglıklı mutlu yaşamlar dilerim.

genco
14-04-2012, 22:03
insan oglunun yaşantısında hayaller ile gercekler arasında tercihi iyi bir yaşantıdır ama sadece hak ve adaletli olmasıdır.

şirinyerli
14-04-2012, 22:13
YAŞAMAYI ÖĞRENMEK....

Yardım eden eller, dua eden ellerden daha kutsaldır.
Herkes mükemmel olmak ister,ama bunun için çabalayanlar çok azdır.
Herkes hak ettiğini bulur,ama sadece başarılı olanlar itiraf eder.
Herkes çok çalışır ama sadece fark edilenler yükselir.
Hayatın anlamını arama, kendi içinde bul.
Yaşamayı öğrendiğimiz sürece yaşamın değerini anlarsınız. SENECA

genco
14-04-2012, 22:49
ADAM OLMAK

çevrende herkes şaşırsa bunu da senden bilse
sen aklı başında kalabilirsen eğer
herkes senden kuşku duyarken hem kuşkuya yer bırakır
hem kendine güvenebilirsen eğer
bekleyebilirsen usanmadan
yalanla karşılık vermezsen yalana
kendini evliya sanmadan
kin tutmayabilirsen kin tutana

düşlere kapılmadan düş kurabilir
yolunu saptırmadan düşünebilirsen eğer
ne kazandım diye sevinir ,ne yıkıldım diye yerinir
ikisini de vermeyebilirsen eğer
söylediğin gerçeği büken düzenbaz
kandırabilir diye safları dert edinmezsen
ömür verdiğin işler bozulsa da yılmaz
koyulabilirsen işe yeniden
döküp ortaya varını yoğunu
bir yazı turada yitirsen bile
yitirdiklerini dolamaksızın dile
baştan tutabilirsen yolunu
yüreğine sinirine dayan diyecek
direncinden başka şeyin kalmasa da herkesin
bırakıp gittiği noktaya
sen dayanabilirsen tek

herkesle düşüp kalkar erdemli kalabilirsen
unutmayabilirsen halkı krallarla gezerken
dost da düşmanda incitemezse seni
ne küçümser nede büyültürsen çevreni
her saatin her dakikasına
emeğini katarsan hakçasına
her şeyiyle dünya önüne serilir
üstelik oğlum ADAM OLDUN demektir

şirinyerli
15-04-2012, 07:59
Türkiye'yi enerji tesisleri ile saracakİzmirli işadamı Mustafa Kürkan, ortağı ve yönetim kurulu üyesi olduğu Hotrock Jeotermal ile Denizli, Kahramanmaraş ve Şırnak'taki asfaltit ve kömür madenlerinde termik santral kurma projeleri üzerinde çalışıyor
Giriş tarihi : 14.04.2012 19.36 Güncelleme : 19.36 EKONOMİ

MURAT ŞAHİN (HABER MERKEZİ)

İzmir'de 14 yıldır yarım kalan Dünya Ticaret Merkezi Projesi'ni hayata geçirmek için Ahmet Küçükbay, Rıza Akça, Mesut Sancak'ın da içinde yer aldığı İzmir Girişim Grubu'nun ortağı olan İzmirli işadamı Mustafa Kürkan, enerji ve madencilik sektöründe dünyanın önde gelen yatırımcılarını Türkiye'ye getiriyor. Son olarak Alman yatırımcı Hotrock Holding Grubu'nu Türkiye'ye getiren Kürkan, İzmir'de Hotrock Jeotermal A.Ş'yi kurarak öncelikle yenilenebilir enerji olmak üzere yeni enerji yatırımlarına girecek. Kürkan ortağı ve yönetim kurulu üyesi olduğu Hotrock Jeotermal ile birlikte Denizli, Kahramanmaraş ve Şırnak'ta bulunan asfaltit ve kömür madenlerinde termik santral kurma projeleri üzerinde çalışıyor. Ayrıca Ege ve Karadeniz'de hidroelektrik, jeotermal ve rüzgar enerji santralları için projeler yürüten Kürkan, Çeşme'ye Rusya'nın en zengin işadamı Mikhael Prokorov'un da tatil köyü kurması projesine önderlik ve danışmanlık yapıyor.

GAYRİMENKUL PROJESİ
Değişik bölgelerde ve ciddi büyüklüklerde gayrimenkul projeleri geliştirdiklerini belirten Kürkan, son olarak Denizli'de yaklaşık 350 dönüm arazide otel, okul, AVM, işmerkezi ve 2 bin- 2 bin 500 konuttan oluşan yaklaşık 600 bin metrekarelik bir konsept projeyi geliştirdiklerini, yatırımcı ile anlaşma sağlayarak 2012 yılı sonu itibariyle temel atmayı hedeflediklerini belirtti. Ağırlıklı olarak dış ticaret, madencilik, enerji, gayrimenkul sektörlerinde birçok şirketleri ile faaliyet gösterdiklerini belirten Mustafa Kürkan, enerji ve gayrimenkul sektöründeki proje geliştirme şirketleriyle de milyar dolarlık yatırımları yerli ve yabancı yatırımcılarla birlikte hayata geçirmeye çalıştıklarını söyledi. 2012 ve 2013 yıllarında temelleri Denizli, Şırnak ve Silopi'de atılacak yaklaşık 455 MW'lık enerji projeleri için toplamda 500 milyon dolarlık yatırım gerçekleştirileceğini dile getiren Kürkan, 3 projenin de kendi projeleri olduğunu yerli ve yabancı ortaklıklar kurarak bu projeleri hayata geçirdiklerini söyledi.

KÖMÜR REZERVLERİ
Şırnak'ta 270 MW ve Silopi'de 135 MW kapasitesinde iki ayrı termik santral projelerinde yatırım aşamasına geldiklerini dile getiren Kürkan, "Bu yatırımları Adopen ve Global Yatırım Holding gibi Türkiye'nin önde gelen firmaları ile hayata geçireceğiz. Şırnak'taki 270 MW büyüklüğünde olacak tesis için 250 milyon dolarlık yatırım yapılacak. Silopi'deki 135 MW tesis için 190 milyon dolar civarında yatırım gerçekleştirilecek olup bu sahalarda mevcut zengin kömür rezervleri üzerinde ilave termik santral üniteleri kurmayı planlıyoruz. Ege'de de Denizli'nin Tavas ilçesinde rezerv tespit çalışmaları tamamlanmış olan firmamıza ait bir kömür sahasında 50 MW gücünde 75 milyon dolar değerinde bir termik santral kuracağız. Şırnak ve Silopi santrallarının temellerini de kısa sürede atacağız. Denizli projemizde ÇED ve lisans çalışmaları başladı. 2013 yılı itibariyle temel atılması planlanıyor" dedi.

KROM CEVHERİ
Türkiye'nin önde gelen proje geliştirme şirketlerinin bünyesinde barındırdığını belirten Kürkan, Kahramanmaraş'ta da 750-800 bin ton linyit kömürü sahasında 1200 MW büyüklüğünde bir termik santral kurmak için ÇED ve lisans çalışmalarını başlattıklarını, en az 1.5-2 milyar dolarlık yatırım için dünya devi Alman, Fransız, Çinli ve Rus firmalarla görüşmelerini sürdürdüklerini kaydetti. Madencilik tarafında da Soma'da bir kömür madeninde sondajlarının devam ettiğini, Muğla Yatağan ve Uşak İlyaslı'da linyit kömürü madeni işlettiklerini vurgulayan Kürkan, bu işletmelerde yıllık 250 bin ton civarında kömür üretimi ve satışını gerçekleştireceklerini belirtti. Adıyaman Gerger ilçesinde de bir krom madeni işletmesini satın aldıklarını ifade eden Kürkan, bu sahada yapılacak yatırımlarla yıllık 200 bin ton krom cevheri işleyeceklerini ve yıllık 35-40 bin ton konsantre krom ihracatı gerçekleştireceklerini söyledi. Yaklaşık 7 yıldır madencilik sektöründe faaliyet gösterdiklerine dikkat çekerek kömür madenciliğinin yanında endüstriyel ve metalik madencilik alanında birçok sahada jeolojik ve jeofizik etüd ve sondaj çalışmaları yaptıklarını ifade etti.

Proje geliştiriyor
Faaliyet gösterdikleri her alanda ana konularının proje geliştirmek olduğunu anlatan Mustafa Kürkan, projeleri belirli bir aşamaya getirdikten sonra yerli ve yabancı yatırımcı firmalarla görüştüklerini kaydetti. Yabancı yatırımcılar ve enerji fonları ile çok iyi diyalogları olduğunu belirten Kürkan, "Geliştirdiğimiz projelerden, belirli bir hizmet bedeli ve bedelsiz hisse alımının yanında bu projelere aktif yatırımcı ortak olarak da katılıyoruz. Enerji projelerinde yatırım aşamasına gelmek 2-3 yıllık bir süre alıyor. Yerli ve yabancı yatırımcılarla bu süre içinde sürekli görüşüyoruz" diye konuştu. Türkiye'de enerji yatırımları revaçta
Türkiye'de halen yaklaşık 53 bin MW kurulu güç olduğunu hükümetin kısa süre içinde bu kurulu gücü 110 bin MW üstüne çıkarmayı hedeflediğini anlatan Mustafa Kürkan, bunun da yeni yatırımları gündeme getirdiğini söyledi. Bu nedenle enerji yatırımlarının revaçta olduğunu anımsatan Kürkan, şöyle konuştu: "Türkiye ekonomisinin büyümesine paralel olarak gelişen enerji sektöründeki ihtiyacın da mutlaka karşılanması gerekiyor. Önümüzdeki 10 yıllık süreçte yapılacak 50 bin MW üzerindeki enerji yatırımından birçok firma gibi biz de pay almayı hedefliyoruz. Özellikle yerli kaynaklar kullanılarak yapılacak ve cari açığın azaltılmasına ciddi katkılar sağlayacak enerji yatırımlarının teşvik kapsamına alınması, bürokratik işlemlerin azaltılarak proje geliştirme sürecinin hızlandırılması, enerji sektörünün büyümesi ve gelişmesi açısından büyük önem taşıyor."

şirinyerli
15-04-2012, 08:03
"EXPO'da Türkiye adına yarışıyoruz"
Yeni Asır TV’de yayınlanan “Hakkımız Hukukumuz” programına katılan İzmir Valisi Cahit Kıraç, bir “ülke takımı” olarak çalışmaları sürdürdüklerini vurguladı
Giriş tarihi : 14.04.2012 18.30 Güncelleme : 18.30 KENT HABERLERİ

ALİ EYCE (HABER MERKEZİ)

Yeni Asır TV'de yayınlanan "Hakkımız Hukukumuz" programına konuk olan İzmir Valisi Cahit Kıraç, EXPO sürecini değerlendirdi. Kıraç, 2015 EXPO adaylığının bile İzmir'e 25 milyon dolar ekonomik katkı koyduğunu, turizmin yüzde 20 büyüme kaydettiğini, bu açıdan kentin en fazla büyüme gösteren 4. büyükşehir olduğunu söyledi. Yeni Asır Muhabiri Ali Eyce ve Avukat Ali Onar'ın hazırlayıp sunduğu programın çekimleri, EXPO 2020'nin çalışmalarının yapılması için hazırlanan yeni binada yapıldı.
Kıraç, "EXPO, ürünlerin değil, fikirlerin, düşüncelerin sergilendiği bir fuardır. Mesela ilk televizyon, telefon ve faks EXPO'larda sergilenmiştir. Biz de EXPO'ya, daha iyi dünya için yeni yollar ve sağlık temasıyla girdik" dedi.
İzmir'in 2015 adaylığını kaybetmiş gibi görünsede aslında bundan kazançlı çıktığını söyleyen Kıraç, "Çok tecrübe kazandık. 2010'lı yıllarda Türkiye turizmin aldığı büyümenin üzerinde İzmir'in büyümesi oldu. İzmir'in turizm büyümesi yüzde 20'lere kadar çıktı. Metropol şehirlerde 2011 yılında en fazla büyüme gösteren 4. büyükşehir İzmir oldu. 2011 yılında İstanbul ve Ankara'nın önünde ekonomik büyümeyi gösterdik" dedi. İzmir'in geçmişten kaynaklanan bir deneyimle 2020 için tüm hazırlıklarını tamamlandığını söyleyen Vali Kıraç, "İlk günden beri Sayın Başbakan'ın özel ilgisiyle yola devam ediyoruz. İzmir'in iki bakanı bizimle beraber. Biz Türkiye takımıyız. Türkiye'e adına yarışıyoruz. Kanunumuz hazır, İnciraltı tanzim edildi. Bütçesi, profesyonel yöneticisi olan EXPO'ya kavuştuk" dedi.

"İnciraltı'nda güneş balçıkla sıvanmaz"
İnciraltı'nda 200 hektarlık bir alanın EXPO alanı olacağını ve buraya bir "başyapıt" yapılacağını belirten Vali Cahit Kıraç, "İzmir'in simgesi ve Türkiye'nin EXPO simgesi budur diyebileceğimiz bir yapı oluşacak" dedi. Kıraç, "İnciraltı, İzmir'in müstesna yeri. Tavuk kümesi, bir iki mandalina ağacı, sera ve domates bahçesinin olduğu alan olabilir mi? Bu bölge aslına uygun planlanmalı. Tabii ki gökdelenlerle şehrin silüetini bozacak yapılaşmaya kimsenin gönlü razı olmaz. İnşallah bu sefer akli selim galip gelecek. EXPO'ya evsahipliği yaparsak, yeni planlamayla çok katlı binaların olmadığı bölge turizme kazandırılacak. Güneş balçıkla sıvanmıyor. Yeni planlamalarla, hukuksal altyapı da oluşturulmuş olacak" dedi.

gazete haberleri...

şirinyerli
15-04-2012, 08:05
İzmir`e "en çevreci" yatırım
Türkiye`nin en önemli çevre yatırımlarından biri yine İzmir`den başladı. Büyükşehir Belediyesi, günlük 800 tona oluşan arıtma çamurlarını yaklaşık 6 kat azaltarak 120 tona düşürecek Çamur Çürütme ve Kurutma Tesisi için alan çalışmalarını başlattı. Tesiste yüzde 90 oranında kurutulacak çamurlar "toprak iyileştirici" olarak tarımda ya da ek yakıt olarak çimento fabrikalarında kullanılabilecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Türkiye`nin en önemli çevre projelerinden birini daha başlattı. Arıtma tesislerinde oluşan çamurların doğaya zarar vermeden bertarafı ve kokunun önlenebilmesi için hazırlanan projenin yapımını üstlenen firma ile Büyükşehir Belediyesi arasındaki protokolün imzalanmasının ardından, tesisin yapılacağı alanda ön çalışmalar başladı. İZSU Genel Müdürlüğü yetkilileri, firmanın zemin etüdü çalışmalarını tamamladığını açıkladı.

şirinyerli
15-04-2012, 08:30
Bayraklı Belediyesi`nden körfez manzaralı arazi
Bayraklı Belediyesi Onur Mahallesi`nde 2 bin 183 metrekarelik taşınmazını ihale ile satışa çıkarıyor.

Çevre Yolu kenarında Körfez Evleri`nin hemen altında muhteşem bir İzmir manzarasına sahip arazi için 17 Nisan Salı günü saat 14.00`de ihale yapılacak.

Müracaat Emlak ve İstimlâk Müdürlüğü`ne
25 bin 841 ada 1 parselde bulunan arazi 2 bin 183 metrekare. 2 bin 636 metrekare inşaat alanına sahip arazi için açık teklif usulü ihaleye çıkılacak. 8 kat imarlı arazi için bir trilyon 400 bin TL`ye satışa başlanacak. Osmangazi Binası encümen odasında yapılacak ihale için mürâcâatları Emlak ve İstimlâk Müdürlüğü alacak.

Belediye bütçesine katkı
Onur Mahallesi`ndeki arazinin satışına ilginin yoğun olduğunu kaydeden Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, "İhale ile satışa sunulacak arazi ile Bayraklı Belediyesi`nin bütçesine katkıda bulunulacak. Daha önce Osmangazi mahallelerinde buna benzer arazilerimizi daire karşılığı anlaştık. Satışı ile bütçemiz katkıda bulunduk. Hayırlısı olsun" dedi

inci beril
15-04-2012, 11:40
sn şirinyerli günaydın...

erkencisiniz. dostum izmirden düşeş bir ev denk gelirse alıcıyım :) şaka değil...

neyse... sn şirinyerli ve sevgili dostlar. bir haftalık grafik daha atıyorum.

32699

bknz... bollinger yön arayışı içinde. stof dipten dönüş sinyali veriyor. son yazdığımda hatırlarsanız 1-2 kademelik ürkütme operasyonu olacak demiştim. bu oldu 25 den 24, 23 ü gördük. cumaya dikkat ederseniz işlem hacmi artarak alış 24 satış 25 olarak kapandı. yani 24 kademesi kaldırıldı. evvelki gün yazdığım gibi artık isterse diplesin 0.18 - 0.20 nin altı olmaz. olursa zaten maç bitmiş +3 oynanıyor demektir.

sonuç olarak artık haberin zamanı grafiğe göre gelmiştir. bu süre benim tahminimce 10-15 günü geçemez. grafikte alttan yatay kırmızı bir çizgi çizdim. bunun manası şudur. par sar ın sat vereceği yer 0.22 dir çizgi bu hizadadır. ayrıca ortalama o seviye tarihi dip seviyeleridir.

60 dk.lık grafik ise rsi, mom, ccı ile yukarıyı gösteriyor. evvelki gün yazmak istemediğimi ifade etmiştim ancak bazı arkadaşların ricası üzerine kendimce teknik bir yorum yazdım. yatırım tavsiyesi değildir.

saygılar sevgiler buradaki değerli dostlarım.

şirinyerli
15-04-2012, 11:48
sayın inci beril, sizlerede günaydın hayırlı sabahlar, Ev'i inşallah alırsınız. Ben İzmir'de değilim yardımcı olurdum, ayrıca katkınız için çok teşekkürederim.

sayın genco ve değerli dostlara hayırlı sabahlar...

değirmenci
15-04-2012, 12:04
Hayırlı Sabahlar Hayırlı Pazarlar Değerli Dostlarım..
Sayın İnciberil'e Katkılarından Dolayı Teşekkürler..

şirinyerli
15-04-2012, 12:11
09.04.2012 - 13.04.2012

1 IS BANKASI A.S. 5.699.433 5.699.433 1.368 15,77 5.710.121 5.710.121 1.370 15,80 10.688 3 0,19
2 YAPI KREDI YAT. 4.733.752 4.733.752 1.136 13,10 4.722.484 4.722.484 1.133 13,07 -11.268 -3 -0,24
3 GARANTI BANKASI A.S. 2.554.880 2.554.880 613 7,07 2.551.621 2.551.621 612 7,06 -3.259 -1 -0,13
5 AKBANK T.A.S. 1.507.713 1.507.713 362 4,17 1.471.527 1.471.527 353 4,07 -36.186 -9 -2,40
6 ZIRAAT YAT. 1.490.351 1.490.351 358 4,12 1.463.397 1.463.397 351 4,05 -26.954 -6 -1,81
7 TEKSTIL MEN. 1.416.544 1.416.544 340 3,92 1.407.544 1.407.544 338 3,90 -9.000 -2 -0,64
9 DENIZ YATIRIM 1.297.141 1.297.141 311 3,59 1.286.612 1.286.612 309 3,56 -10.529 -3 -0,81
11 YATIRIM FINANSMAN 1.148.620 1.148.620 276 3,18 1.151.120 1.151.120 276 3,19 2.500 1 0,22
14 EURO YATIRIM 809.853 809.853 194 2,24 854.151 854.151 205 2,36 44.298 11 5,47
15 GEDIK YATIRIM 739.888 739.888 178 2,05 753.283 753.283 181 2,08 13.395 3 1,81
16 OYAK YATIRIM 742.798 742.798 178 2,06 743.403 743.403 178 2,06 605 0 0,08
17 GLOBAL MENKUL 643.151 643.151 154 1,78 681.395 681.395 164 1,89 38.244 9 5,95
18 TEKSTILBANKASI A.S. 657.232 657.232 158 1,82 661.232 661.232 159 1,83 4.000 1 0,61
19 TEB YATIRIM 612.118 612.118 147 1,69 584.129 584.129 140 1,62 -27.989 -7 -4,57
20 TURKISH YAT. 543.887 543.887 131 1,51 542.887 542.887 130 1,50 -1.000 0 -0,18
22 ATAONLINE MEN. 470.502 470.502 113 1,30 458.617 458.617 110 1,27 -11.885 -3 -2,53
23 YAPI VE KREDI BANKASI A.S. 448.336 448.336 108 1,24 448.336 448.336 108 1,24 0 0 0,00
24 HALK YATIRIM 377.223 377.223 91 1,04 376.837 376.837 90 1,04 -386 0 -0,10
25 TAKSIM YATIRIM 371.510 371.510 89 1,03 374.510 374.510 90 1,04 3.000 1 0,81
26 SEKER YATIRIM 461.436 461.436 111 1,28 360.785 360.785 87 1,00 -100.651 -24 -21,81
27 MEKSA YATIRIM 119.702 119.702 29 0,33 266.838 266.838 64 0,74 147.136 35 122,92
41 CAMIS MENKUL 61.141 61.141 15 0,17 56.808 56.808 14 0,16 -4.333 -1 -7,09

değirmenci
15-04-2012, 12:29
Şu an 19 kullanıcı var. (6 üye ve 13 konuk)
değirmenci+, şirinyerli, selocan35, demarco81, dünyalı, genco

şirinyerli
15-04-2012, 12:45
performans analizi

Hisse Kapanış En Düşük* En Yüksek* İşlem Adedi
06.01.2012 13.04.2012 Değişim % 06.01.2012 13.04.2012 Değişim %
EGYO 0,21 0,24 14,29 0,21 0,28 37.866 244.594 545,95

sepeku
15-04-2012, 13:48

erkencisiniz. dostum izmirden düşeş bir ev denk gelirse alıcıyım :) şaka değil...

32699

bknz... bollinger yön arayışı içinde. stof dipten dönüş sinyali veriyor. son yazdığımda hatırlarsanız 1-2 kademelik ürkütme operasyonu olacak demiştim. bu oldu 25 den 24, 23 ü gördük. cumaya dikkat ederseniz işlem hacmi artarak alış 24 satış 25 olarak kapandı. yani 24 kademesi kaldırıldı. evvelki gün yazdığım gibi artık isterse diplesin 0.18 - 0.20 nin altı olmaz. olursa zaten maç bitmiş +3 oynanıyor demektir.

sonuç olarak artık haberin zamanı grafiğe göre gelmiştir. bu süre benim tahminimce 10-15 günü geçemez. grafikte alttan yatay kırmızı bir çizgi çizdim. bunun manası şudur. par sar ın sat vereceği yer 0.22 dir çizgi bu hizadadır. ayrıca ortalama o seviye tarihi dip seviyeleridir.

60 dk.lık grafik ise rsi, mom, ccı ile yukarıyı gösteriyor. evvelki gün yazmak istemediğimi ifade etmiştim ancak bazı arkadaşların ricası üzerine kendimce teknik bir yorum yazdım. yatırım tavsiyesi değildir.

teşekürler sn.beril,yorumladıgınız grafikle,diğer arkadaşların haber beklentileri uyuşuyor umarım herkesın iyi beklentileri kısa zamanda gerçekleşir

hepinize iyi pazarlar

genco
15-04-2012, 18:01

32699

saygılar sevgiler buradaki değerli dostlarım.sn inci beril katkılarınız emekleriniz için sag olun var olun izmirden düşündüğünüz ev için hertürlü paylaşıma katkımın olacagından emin olabilirsin yeterki semt bilgisi ile araştırmalar yapılır.

genco
15-04-2012, 18:03
sayın inci beril, sizlerede günaydın hayırlı sabahlar, Ev'i inşallah alırsınız. Ben İzmir'de değilim yardımcı olurdum, ayrıca katkınız için çok teşekkürederim.

sayın genco ve değerli dostlara hayırlı sabahlar...sn şirinyerli iyi günler dilerim.

değirmenci
15-04-2012, 19:04
Şu an 26 kullanıcı var. (5 üye ve 21 konuk)
değirmenci+, genco, selocan35, sepeku, dünyalı

inci beril
15-04-2012, 19:31
sn genco, şirinyerli, sepeku, değirmenci ve diğer dostlar hepinize sevgiler...

hayırlı akşamlar ve hayırlı, uğurlu bir hafta dilerim. sizlerin sayesinde seviyeli güzel bir ortam oluştu. umarım bu hissenimizin fiyatına da yansır :)

sn genco 2+1 küçük uygun bir ev arıyorum. eşimin annesi komple boyundan aşağı felçli onlar için ya da olmazsa kendim için. sahile yakın yerler olursa yabi güzel olur. acelem yok zaten tam da karar veremedik ama kaçırılmayacak bir yer bulursak olur. size zahmet olmasın denk gelirse...

tekrar hayırlı akşamlar. sevgiler

değirmenci
15-04-2012, 19:47
Sizede Hayırlı Akşamlar Sayın İnciberil..Kayınvalidenize Mevlam Şifalar Versin..

Hissemizde Çok Çok İyi Olacak İnşallah Malımıza Sahip Çıkalım...

genco
15-04-2012, 21:34
Şu an 19 kullanıcı var. (3 üye ve 16 konuk)
genco+,
selocan35,
sepeku

Hayırlı akşamlar degerli dostlarım.

genco
15-04-2012, 21:41

hayırlı akşamlar ve hayırlı, uğurlu bir hafta dilerim. sizlerin sayesinde seviyeli güzel bir ortam oluştu. umarım bu hissenimizin fiyatına da yansır :)

sn genco 2+1 küçük uygun bir ev arıyorum. eşimin annesi komple boyundan aşağı felçli onlar için ya da olmazsa kendim için. sahile yakın yerler olursa yabi güzel olur. acelem yok zaten tam da karar veremedik ama kaçırılmayacak bir yer bulursak olur. size zahmet olmasın denk gelirse...

sn inci beril kayın valideniz için Allahtan şifalar diler sizlerede sabırlar dilerim.
sahil kısımından tercihin neresi olursa her zaman yardımcı olurum.

değirmenci
15-04-2012, 23:02
Şu an 18 kullanıcı var. (2 üye ve 16 konuk)
değirmenci+, genco

değirmenci
15-04-2012, 23:05
Şu an 19 kullanıcı var. (3 üye ve 16 konuk)
genco+,
selocan35,
sepeku

Hayırlı akşamlar degerli dostlarım.

Hayırlı Akşamlar Genco Kardeşim Ve Değerli Dostlarım..

şirinyerli
15-04-2012, 23:13

sayın İnci beril, geçmiş olsun, Rabbim acil şifalar versin...

ferit31
15-04-2012, 23:33
benim iki abim özürlüydü ondan dolayı sevgiyi ayrı tadıyorum sana en güzel yeri alabilirsek ne mutlu bize

genco
16-04-2012, 07:51
Gercek egyodaşlarım iyi haftalar saglıklı günler diler hakkımızda hayırlısı neyse bizlerin olsun.

genco
16-04-2012, 08:09
16 Nisan 2012 - 02:30Milliyet.com.tr » Ege» Haber

YENİ AVM’LER YOLDA
Ege Park Genel Koordinatörü Timuçin Öner, AVM’lerin sayısının daha da artacağına dikkat çekerek, “rekabet kalite getirecek” yorumu yaptı...
inShare0Yorum: 0
ERAY ARPAŞİN İzmir DHA

Mavişehir Ege Park ve Balçova Ege Park Alışveriş Merkezleri’nin genel koordinatörü Timuçin Öner, son yıllarda AVM’lerin İzmir’e hareket getirdiğini ve AVM kültürünün sadece alışveriş değil aynı zamanda sosyalleşmenin göstergesi olduğunu belirtti. AVM’lerin çoğalmasıyla rekabetin artacağını ifade eden Öner, “kaliteli hizmetin çıtası yükselecek” dedi.

200 bin insan ağırlıyor
Günde 200 binden fazla insanın zamanını Alışveriş Merkezleri içinde geçirdiğini belirten Ege Park AVM Genel Koordinatörü Timuçin Öner, önümüzdeki yıllarda AVM sayılarının artacağını söyledi. İzmir’in iki yakasında hizmet veren Ege Park’ın önceliği alışverişe değil sosyalleşmeye verdiğini anlatan Timuçin Öner “Ege Park olarak günde 40 binden fazla kişiyi ağırlıyoruz. Ama biz müşterimizi sadece alışveriş için değil, zamanını kafe, restoran, oyun alanları, sinema ve birçok etkinlik ile AVM içinde tutmak istiyoruz. İşte bu yüzden Balçova’da İzmirlilerin sevdiği balkonu sunduk. 750 metrekarelik terasta tam bir keyif zamanı var” dedi.

Sosyal etkinlikler
Alışveriş mantığı ile içeriye giren müşterinin sosyal etkinliklerle zaman geçirdiğini ve bunun kendilerini mutlu ettiğini belirten Genel Koordinatör Timuçin Öner, “Alışverişini yapan kişi kahvesini içiyor, yemeğini yiyor, sinemaya gidiyor ve gününü AVM’de harcamış oluyor. İçeri giren sayının yanısıra AVM’nin başarısını bu belli eder. Ama İzmirlinin bir farkı var. Balkon sevdası. İşte bunu için teraslarımıza ve dış yapılanmamıza daha çok önem veriyoruz” diye konuştu.

İstihdam yaratan sektör
Önümüzdeki beş yıl için AVM sayısının ikiye katlanacağını belirten Öner, “İşte o zaman belki de günde bir milyon kişi zamanını AVM’de geçirecek. Bu hem istihdamı yaratacak hem de yatırım konusunda İzmir’e ekonomik destek olacak. AVM’ler sayesinde kalifiye personel konusunda çıtanın yükselecek. Yeni yatırımlar ile yeni Ege Park AVM’leri İzmir’in çeşitli yerlerine kurulacak” diye konuştu.

İşte dava acılacak MAVİ ŞEHİR EGESE PARKIN satılmasına peşkeş ceken kişi için atılımlar yapılmıyorda?????????????????????????????????????

şirinyerli
16-04-2012, 08:25
Gercek egyodaşlarım iyi haftalar saglıklı günler diler hakkımızda hayırlısı neyse bizlerin olsun.

s.a. genco abi ve değerli dostlar...

şirinyerli
16-04-2012, 08:30
İzmir'e "dünyalar" akıyorGeçtiğimiz yıl yüzde 8.5 ile Çin'den sonra en hızlı büyüyen ikinci ülke olan Türkiye, uluslararası sermayenin iştahını kabartıyor
Giriş tarihi : 15.04.2012 19.40 Güncelleme : 19.40 EKONOMİ

Lojistik avantajları nedeniyle öne çıkan İzmir'e 2-3 milyar dolarlık yatırımın gelerek, binlerce kişiye de iş imkanı yaratması bekleniyor

SİNAN DOĞAN (HABER MERKEZİ)

Geçen yıl yüzde 8.5 oranı ile Çin'den sonra en hızlı büyüyen ikinci ülke olan Türkiye, yabancı yatırımcıların iştahını kabartıyor. Yabancı yatırım dalgasında özellikle eğitimli iş gücü ve lojistik avantajı ile İzmir öne çıkıyor. Son aylarda İzmir'de yatırım yapmak için çok sayıda yabancı firma, Başbakanlık Yatırım ve Tanıtım Ajansı'na ve İzmir Kalkınma Ajansı'na başvuru yaptı. Başvuruların 7'si geçen yıl yatırım ile sonuçlanırken, 20'nin üzerinde yeni yatırım için görüşmeler sürüyor. Hükümetin açıkladığı yeni teşvik yasası da stratejik sektörde yatırım planlayan yabancıların gelişini hızlandıracak. Aralarında ABD'li, Çinli, Hint, Singapur, Yunan, Danimarkalı, Alman, Hollandalı firmaların da bulunduğu yabancı şirketlerin yatırım planlarının gerçekleşmesi halinde İzmir'e en az 2-3 milyar dolarlık yeni yatırım gelecek. Binlerce kişiye de istihdam sağlanacak.
TANITIM TURU
İzmir Kalkınma Ajansı verilerine göre, 2008 yılından bu yana gerçekleştirilen çalışmalar ile İzmir'e 14 yatırım getirildi. 485 milyon euroluk yatırım karşılığında 2 bin 432 kişiye istihdam sağlandı. İZKA geçen yıl ise 185 firma ile görüşme yaptı, 63 yatırım projesini takip etti. 6 yurtdışı tanıtım ve yatırım turu düzenlendi. Geçen yıl sonuçlanan 7 proje ile 32 milyon euro yatırım ve 212 kişilik istihdam sağlandı. Geçen yıl gerek Başbakanlık Yatırım ve Tanıtım Ajansı gerekse İZKA kanalıyla 20'nin üzerinde yabancı firma, İzmir'de yatırım için başvuruda bulundu. Bu başvuruların önemli bölümünün bu yıl içerisinde olumlu olarak sonuçlanması bekleniyor.
YENİLERİ YOLDA
İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) Genel Sekreteri Dr. Ergüder Can, yabancı yatırımcıların çok sayıda başvurusu ile karşılaştıklarını belirterek, İzmir'i tanıtmak için başlattıkları kampanyanın meyvelerini toplamaya başladıklarını söyledi. Can, "İzmir'in lojistik ve altyapı yatırımları ve kentin tanıtımı yabancıların gelmesinde büyük rol oynuyor. 4 yıldır
sürdürdüğümüz tanıtım çalışmalarının da meyvelerini toplamaya başladık. Türkiye'nin geçen yıl yüzde 8.5 büyümesi de yabancı yatırımcıları etkiliyor. Ülkemizin ekonomik gelişmesinin yarattığı rüzgardan İzmir olarak biz de pay almaya çalışıyoruz. Bu yıl daha fazla başvuru alacağımıza, bu başvuruların büyük çoğunluğunun yatırım ile sonuçlanacağına inanıyoruz" dedi.

VİKİNG REKLAMI
Danimarkalı bir grup yatırımcının İzmir'in Çandarlı ilçesinde kuracağı 400 milyon euroluk turizm yatırımının da çok önemli olduğunu belirten Can, 3 tane 5 yıldızlı otel ile 600 lüks villanın kurulacağı yatırımın İzmir'in tanıtım çalışmasına ciddi katkı yaratacağını açıkladı.
Yabancı yatırımcıların kendilerine en çok liman ve işgücünü sorduğunu dile getiren Can, şöyle konuştu: "Biz Türkiye'nin ikinci büyük konteyner limanının İzmir'de olduğunu, Çandarlı'da dünyanın en büyük limanının kurulacağını anlatıyoruz. Her yıl İzmir'e daha fazla doğrudan uçuş düzenlendiğini açıklıyoruz. İzmir-İstanbul otoyolu ve hızlı tren yatırımları ile kentin daha rahat ulaşılabilir hale geleceğini ifade ediyoruz. 9 üniversitemiz ile kalifiye işgücümüzün büyük avantaj olduğunu, yabancı çalışanların yaşaması için İzmir'in bir çok olanağa sahip olduğunu belirtiyoruz. Bu anlattıklarımızı dinleyen yatırımcılar, İzmir'e yatırım kararı veriyor".

gazete haberleri...

genco
16-04-2012, 10:08
s.a. genco abi ve değerli dostlar...a.s şirinyerli kardeşim sag ol var ol.

genco
16-04-2012, 10:42
12.04.2012 - 16.04.2012

1 IS BANKASI A.S. 5.701.407 5.701.407 1.368 15,78 5.710.121 5.710.121 1.370 15,80 8.714 2 0,15
3 GARANTI BANKASI A.S. 2.558.880 2.558.880 614 7,08 2.551.621 2.551.621 612 7,06 -7.259 -2 -0,28
4 TOPLAM FARK 2.334.349 2.334.349 560 6,46 2.334.349 2.334.349 560 6,46 0 0 0,00
5 AKBANK T.A.S. 1.471.727 1.471.727 353 4,07 1.471.527 1.471.527 353 4,07 -200 0 -0,01
7 TEKSTIL MEN. 1.387.544 1.387.544 333 3,84 1.407.544 1.407.544 338 3,90 20.000 5 1,44
9 DENIZ YATIRIM 1.282.602 1.282.602 308 3,55 1.286.612 1.286.612 309 3,56 4.010 1 0,31
11 YATIRIM FINANSMAN 1.168.620 1.168.620 280 3,23 1.151.120 1.151.120 276 3,19 -17.500 -4 -1,50
12 FINANS YAT. 1.083.581 1.083.581 260 3,00 1.083.580 1.083.580 260 3,00 -1 0 -0,0
15 GEDIK YATIRIM 757.282 757.282 182 2,10 753.283 753.283 181 2,08 -3.999 -1 -0,53
18 TEKSTILBANKASI A.S. 656.232 656.232 157 1,82 661.232 661.232 159 1,83 5.000 1 0,76
19 TEB YATIRIM 574.127 574.127 138 1,59 584.129 584.129 140 1,62 10.002 2 1,74
20 TURKISH YAT. 543.387 543.387 130 1,50 542.887 542.887 130 1,50 -500 0 -0,09
22 ATAONLINE MEN. 470.502 470.502 113 1,30 458.617 458.617 110 1,27 -11.885 -3 -2,5
25 TAKSIM YATIRIM 376.610 376.610 90 1,04 374.510 374.510 90 1,04 -2.100 -1 -0,56
26 SEKER YATIRIM 370.785 370.785 89 1,03 360.785 360.785 87 1,00 -10.000 -2 -2,70
27 MEKSA YATIRIM 260.907 260.907 63 0,72 266.838 266.838 64 0,74 5.931 1 2,27
Aracı kurum takas degişimleri.

inci beril
16-04-2012, 13:11
benim iki abim özürlüydü ondan dolayı sevgiyi ayrı tadıyorum sana en güzel yeri alabilirsek ne mutlu bize

sn ferit, şirinyerli, genco, değirmenci, es es, demarco... tüm dostlar selamlar...

egyodan henüz para kazanamasak da daha değerlisi siz dostları kazandım... benim için bu daha değerlidir. saygılar

emrek83
16-04-2012, 13:24
Genco abime hayırlı günler bol kazançlar...

travma
16-04-2012, 13:56
gerçekten berbat bir haldeyiz. herkes borsadan malları götürüp zengin olurken burda biz salak bir kagıdı inadına bekliyoruz.
netas egeen brisa comdo glyo erbos gelen tüyolardan bazıları. ama inadına bu hissede duruyorum. bu kagıdı gerçekten kapasınlar gerçekten batsın bu kagıt /o pislik spek de .okunda bogulsun. elime gecerse gerçekten o kagıtları yedirtecegim

genco
16-04-2012, 13:59
sn ferit, şirinyerli, genco, değirmenci, es es, demarco... tüm dostlar selamlar...

egyodan henüz para kazanamasak da daha değerlisi siz dostları kazandım... benim için bu daha değerlidir. saygılara.s sn inci beril kardeşim.

genco
16-04-2012, 14:00
Genco abime hayırlı günler bol kazançlar...emrek83 kardeşim sag ol var amin cümlemize bol kazançlar.

genco
16-04-2012, 14:11
Egyo 0.24. 0.24 .0.25 rakamları ile yola devam hayırlısı.

genco
16-04-2012, 14:34
Günlük Veriler
1. Seans
Günlük Kapanış 0,24
En Düşük 0,24
En Yüksek 0,24
Önceki Kapanış 0,24
Ağırlıklı Ortalama 0,24
İşlem Adedi lot 39.061,00
İşlem Hacmi tl 9.374,64
Son Güncelleme : 16.04.2012 14:11

değirmenci
16-04-2012, 14:48

egyodan henüz para kazanamasak da daha değerlisi siz dostları kazandım... benim için bu daha değerlidir. saygılar

Saygılar Bizden Sayın İnciberil..İnşallah Kazanacağımız Günler Yakın Sabırla....

demarco81
16-04-2012, 14:54
sana katılmamak elde değil.

gerçekten berbat bir haldeyiz. herkes borsadan malları götürüp zengin olurken burda biz salak bir kagıdı inadına bekliyoruz.
netas egeen brisa comdo glyo erbos gelen tüyolardan bazıları. ama inadına bu hissede duruyorum. bu kagıdı gerçekten kapasınlar gerçekten batsın bu kagıt /o pislik spek de .okunda bogulsun. elime gecerse gerçekten o kagıtları yedirtecegim

demarco81
16-04-2012, 14:55
bu arada artık kimsede sabır kalmamış ,sanırım patlama yaklaşıyor.çünkü ne zaman bu şekilde küfürler gelmeye başlarsa sancı bitişi diyebiliriz.

şirinyerli
16-04-2012, 15:27

Teşekkürler, sayın İnci beril...

şirinyerli
16-04-2012, 15:52
"Yaz Davos'u önerimiz büyük ilgi gördü"
Giriş tarihi : 16.04.2012 13.02 Güncelleme : 13.02 EKONOMİ

İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, 15. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde önerdikleri ''yaz Davos'u'' önerilerinin büyük ilgi gördüğünü, etkinliğe katılan tüm devlet adamlarının bu organizasyona katılacaklarını belirttiğini bildirdi. Demirtaş yaptığı yazılı açıklamada; 15. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nin ''3 Kıta Bir Deniz: İzmir Buluşması''nın 4'ü görevde 9'u eski olmak üzere 13 Cumhurbaşkanı'nın katılımıyla gerçekleştirildiğini, ''Açlık, Yoksulluk ve İşsizlik'' konulu oturumda liderlerin bu sorunların çözümü konusunda görüşlerini, önerilerini paylaştığını kaydetti. Tüm liderlerin açlık, yoksulluk ve işsizliği ''temel küresel sorun'' olarak gördüğüne dikkati çeken Demirtaş, açıklamada şu görüşlere yer verdi: ''Gelir dağılımında gerçekten çok ciddi bir bozulma var. Diğer yandan kaynakları da çok daha hızlı tüketiyoruz. Cumhurbaşkanlarının da belirttiği gibi hem daha hızlı hareket etmeliyiz hem anlaşmazlıklar bitmeli hem de etnik kültürel berberlik sağlanmalı.

Artık dünya sorunları ile yüzleşmeli. Ancak bu yüzleşme yapılırsa işbirliği ve uyum içinde sorunlara çözüm bulunabilir. Artık sağlıklı beslenme ve güvenlik gibi konular en temel insan hakları arasında kabul ediliyor. Açlık, yoksulluk ve işsizliğin adeta doğal afetler gibi insanlığın en kutsal ve temel hakkı olan yaşama hakkını ciddi şekilde tehdit ediyor. Cumhurbaşkanları da yoksul olup olmama ölçütünün kaynakların tüketimi, yönetimi ve dağıtımı ile yakından ilgili olduğunu belirtti. Sınırları olmayan küresel bir köyde yaşıyoruz ve bu sebeple yoksulluğu sona erdirmenin hepimizin ahlaki yükümlülüğü olması konusunda görüş birliğine varıldı. Tüm sonuçları bir sonuç bildirgesi ile kamuoyu ile tekrar paylaşacağız.'' Toplantının İzmir'in tanıtımı açısından da büyük önem taşıdığını dile getiren Demirtaş, pekçok devlet adamının İzmir'in EXPO 2020 adaylığını desteklediğini ifade etti. Demirtaş, ''Özellikle Yaz Davos'u önerimiz büyük ilgi gördü. Tüm devlet adamları bu organizasyonu desteklediklerini ve katılacaklarını belirttiler'' dedi.

şirinyerli
16-04-2012, 16:07
Milliyet EGE 14.04.2012

Mustafa Yılmaz

Özellikle 16’ın yüzyıldan sonra Osmanlı İmparatorluğu’nda yeniçeriler, padişah ya da sadrazamların yaptığı yeniliklere karşı ‘İstemezük’ naraları ile ayaklanırlarmış.

Bu durum 1826 tarihinde İkinci Mahmut’un Yeniçeri Ocağı’nı kanlı bir şekilde ortadan kaldırmasına kadar devam etmiş.
Fakat attıkları nara bugün bile yeniliklere karşı gelenleri anlatmak için neredeyse sosyolojik bir kavram olarak kullanılıyor.
Ben bu kavramı ilk defa 17-18 yıl önce İzmir Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Burhan Özfatura’dan duydum.
Projelerine karşı çıkan sivil toplum örgütlerinin temsilcileri için sık sık kullanırdı.
Özellikle de Kent Plancıları, Mimarlar, İnşaat Mühendisleri odaları gibi teknik meslek odaları temsilcileri için.
Son 25 yıldır onları sadece Özfatura değil nedense hemen hemen hiçbir yönetici sevmedi.
Onlara ‘hamam böcekleri’ diyenler de oldu, ‘yarasalar’ diyenler de, vatan haini ilan edenler de.
Oysa hepsi okumuş çocuklar. Aralarında en düşük tahsile sahip olanları üniversite mezunu, çok sayıda doktora yapan ve profesör olan da var.
Ayrıca hepsi de meslek sahibi. Mimar, mühendis, şehir plancısı, avukat ya da doktor olarak görev yapıyorlar.
Bir de onlara, İskoç İktisatçı Adam Smith’in 250 yıl önce açıkladığı ‘bırakınız yapsınlar, bırakınız geçsinler’ ilkesini körü körüne savunanlar kızıyor.
Şimdi de ‘İstemezükçüler cezalandırılsın’ diye onların hapse atılmasını isteyenler bile var.
* * *
Aslında istemezükçü diye itham edilen teknik meslek odası temsilci ve üyeleri yeniliklere en açık kesim.
İstemedikleri ve karşı çıktıkları ise; planlama ilkelerine, akla, mantığa ve bilime aykırı olarak ortaya atılan projeler.
İşte bu yüzden de açtıkları hemen hemen her davayı kazanıyorlar. Çünkü onlar dava açtıkları konuların uzmanları.
Hem eğitimini aldıkları hem de her gün fiili olarak çalıştıkları konularla ilgili fikir ileri sürüyorlar.
Üstelik bağlı bulundukları meslek odaları da yarı kamu kurumu niteliğinde.
Yani söyledikleri sözler, açtıkları davalar bir anlamda resmi görevleri.
Fakat kamunun diğer kurumları yapacakları neredeyse hiçbir işte onlara danışma gereğini bile duymuyor.
Halbuki eğitimlerinden, teknik bilgilerinden ve deneyimlerinden yararlanmak isteseler hem kendileri hem de bu kent rahatlayacak.
Kamunun sınırlı kaynakları boş yere harcanmayacak.
* * *
Bir de isterüzükçüler var. Onlar, Konak Meydanı’na bile çok katlı yapı kondurmak istiyor.
Mübalağa ettiğimi sanmayın. Yaklaşık 20 yıl önce İzmir’de istemezükçü denilen insanlar karşı çıkmasaydı, bugün Konak Meydanı’nda Saat Kulesi’nin yanıbaşında 4-5 katlı bir bina bulunacaktı. Adı da Galeria olacaktı.
Bugün böyle bir yapı yoksa istemezükçü diye itham edilenler sayesindedir.
Çünkü onlar yürüttükleri mücadele ve açtıkları davalar sonucunda Konak Meydanı’nın yapısının bozulmamasını sağladılar.
Tuhaf olan ise isterüzükçülerin de çoğu zaman kentteki aşırı betonlaşmadan şikayet etmeleri.
Örneğin Birinci Kordon’daki çok katkı yapıların çirkinliğinden, İzmir’in simgelerinden biri olan imbatı kestiğinden isterüzükçüler de çok şikayetçi.
Keşke 50-60 yıl önce de şu istemezükçüler olsaydı da Bostanlı’dan Üçkuyular’a kadar Çin Seddi gibi yapılar Körfez’i kuşatmasaydı. Herhalde bugünün isterüzükçüleri buna memnun olurdu.
Ama şimdi istemezükçü dedikleri insanların cezalandırılmalarını istiyorlar.
Bence bu kavgada kimin haklı kimin haksız olduğu konusundaki en iyi kararı yarım yüzyıl sonra bu kentte yaşayanlar verecek

kelnet
16-04-2012, 16:50
Şu an 49 kullanıcı var. (6 üye ve 43 konuk)
kelnet, şirinyerli, demarco81, inci beril, genco, emrek83
HERKESE SLM OLSUN İYİ BİR HAFTA OLACAK BOL ŞANS

travma
16-04-2012, 17:00
bu hafta bir haber gelse iyi olacak. ya satış onayı yada satılmama onayı-bu daha pozitif bir yaklasım olur çünkü bu grubun onayının geldiği anlamındadır.

demarco81
16-04-2012, 17:12
bir yerden haber mi geldi ,yoksa içine mi doğuyor.

HERKESE SLM OLSUN İYİ BİR HAFTA OLACAK BOL ŞANS

şirinyerli
16-04-2012, 17:17
0,24 hayırlısı olsun...

şirinyerli
16-04-2012, 17:22
Piyasalarda Bugün TL TL

Alış
0.23 Satış
0.24

İşlem Adedi
31.-
İşlem Hacmi (Adet)
56,298.-
İşlem Hacmi (TL)
13,512.-
hayırlısı olsun...

Şu an 45 kullanıcı var. (6 üye ve 39 konuk)

şirinyerli, demarco81, travma, inci beril, genco, emrek83

şirinyerli
16-04-2012, 17:41

0,24 56.298 100,00 0 56.298

0 56.298

Toplam Lot : 56.298

değirmenci
16-04-2012, 17:58
Şu an 49 kullanıcı var. (8 üye ve 41 konuk)
değirmenci+, şirinyerli, selocan35, demarco81, travma, inci beril, genco, emrek83

inci beril
16-04-2012, 19:59
sevgili dostlar tmsf bana cevap verdi bilginize :)

04.04.2012 tarih ve 177294 numaralı başvurunuza cevaptır.

08.06.2011 tarihli EGS Grubu Protokolü’nün “5.1 Nakit Anaparanın Tespiti ve Kabulü” maddesine göre, EGS Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., söz konusu protokole sadece kendi borçlarıyla sınırlı olmak üzere imza atacağını kayıtsız şartsız gayrikabili rücu kabul ve beyan etmiştir. Dolayısıyla, EGS Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., kendi borçları dışında hiç bir borçdan sorumlu tutulmadığı gibi ilave bir borç altına da sokulmamıştır.

Fonun, borç tasfiyesi ile ilgili kendisine gelen teklifleri açıklamak gibi bir zorunluluğu bulunmamakla birlikte,

Bu tür teklifler Fon Kurulu tarafından değerlendirilerek karar alındığında, mevzuat hükümleri çerçevesinde, gerekirse kamuoyuna açıklama yapılacaktır.

Diğer taraftan, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılması gereken tüm açıklamalar ve raporlar, Şirket tarafından gönderilmektedir. TMSF’nin, bu konuda her hangi bir yükümlülüğü bulunmamaktadır.

Bilgilerinizi rica ederiz.

demarco81
16-04-2012, 20:37
sn.inci beril bilgilendirme için tşkler.
ama sana verilen cevaptan şunu anlıyorum egyo nun zararını oluşturan tüm rakamlar egyo nun kendi borçları o zaman.
ama burada tmsf ye şunuda sormak gerek diğer egyo şirketlerinden alacaklı olan borçlarını el koyan tmsf ödemeyecek mi.eğer tmsf ödemeyecekse bu borçları kim ödeyecek.

ayrıca burada bilgilendirme konusunda tmsf ve egyo yönetimi karşılıklı paslaşıyorlar gibi bir durum var.tmsf topu egyo yönetimine,egyo yönetimide topu tmsf ye gönderiyor.

08.06.2011 tarihli EGS Grubu Protokolü’nün “5.1 Nakit Anaparanın Tespiti ve Kabulü” maddesine göre, EGS Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., söz konusu protokole sadece kendi borçlarıyla sınırlı olmak üzere imza atacağını kayıtsız şartsız gayrikabili rücu kabul ve beyan etmiştir. Dolayısıyla, EGS Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., kendi borçları dışında hiç bir borçdan sorumlu tutulmadığı gibi ilave bir borç altına da sokulmamıştır.

Fonun, borç tasfiyesi ile ilgili kendisine gelen teklifleri açıklamak gibi bir zorunluluğu bulunmamakla birlikte,

Bu tür teklifler Fon Kurulu tarafından değerlendirilerek karar alındığında, mevzuat hükümleri çerçevesinde, gerekirse kamuoyuna açıklama yapılacaktır.

Diğer taraftan, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılması gereken tüm açıklamalar ve raporlar, Şirket tarafından gönderilmektedir. TMSF’nin, bu konuda her hangi bir yükümlülüğü bulunmamaktadır.

genco
16-04-2012, 20:55
Şu an 48 kullanıcı var. (6 üye ve 42 konuk)
genco+,
demarco81,
sarıçarşıq,
inci beril,
selocan35,
travma
s.a hayırlı geceler gercek egyodaşlarım.

inci beril
16-04-2012, 20:59
sn.inci beril bilgilendirme için tşkler.
ama sana verilen cevaptan şunu anlıyorum egyo nun zararını oluşturan tüm rakamlar egyo nun kendi borçları o zaman.
ama burada tmsf ye şunuda sormak gerek diğer egyo şirketlerinden alacaklı olan borçlarını el koyan tmsf ödemeyecek mi.eğer tmsf ödemeyecekse bu borçları kim ödeyecek.

ayrıca burada bilgilendirme konusunda tmsf ve egyo yönetimi karşılıklı paslaşıyorlar gibi bir durum var.tmsf topu egyo yönetimine,egyo yönetimide topu tmsf ye gönderiyor.

zaten bir ali cengiz oyunu olduğunu biliyoruz. bu cevap da teyit oldu :)

genco
16-04-2012, 21:01

sn inci beril paylaşımlarınız için sag olun var olun hakkımızda hayırlısı.

şirinyerli
16-04-2012, 21:08
zaten bir ali cengiz oyunu olduğunu biliyoruz. bu cevap da teyit oldu :)

sayın İnci beril ve değerli dostlar, bende 11.04.2012 günü TMSF ye EGYO nun satışı hakkında bir bilgi istedim en geç 01.05.2012 günü belirtilmekte" Başka bir birimden bilgi istenildiğine" dair şerh düşülmüş kısaca banada gelecek olan cevap 3 aşağı 5 yukarı öyle olacak, hayırlısı ile beklemediyim. saygılar.

genco
16-04-2012, 21:11
HERKESE SLM OLSUN İYİ BİR HAFTA OLACAK BOL ŞANSa.s kelnet kardeşim inşallah dediğin gibi iyi bir haftanın bol şansından egyodaşların nasiplenmesi dileklerimle hayırlısı.

genco
16-04-2012, 21:21
bu hafta bir haber gelse iyi olacak. ya satış onayı yada satılmama onayı-bu daha pozitif bir yaklasım olur çünkü bu grubun onayının geldiği anlamındadır.travma satış onayı tamam duyumunu burda bildirdim sadece mektup ile davet bu kadar bilgi ve paylaşımım.

demarco81
16-04-2012, 22:06
Bu dÜnyada yerlerİ yok.

zaten bir ali cengiz oyunu olduğunu biliyoruz. Bu cevap da teyit oldu :)

travma
17-04-2012, 02:07
Bu dÜnyada yerlerİ yok.

yatacak yerleri yok demek istediniz galiba

değirmenci
17-04-2012, 08:56
Hayırlı Sabahlar Genco Kardeşim Ve Değerli Arkadaşlarım..Bol Hayırlı Kazançlarımız Olsun İnşallah...

şirinyerli
17-04-2012, 08:57
"İzmir'e sağlık serbest bölgesi"
Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, "Urla Yarımadası'nda ilk başta 4 bin dönümlük alanda kurulabilir. Proje için Bakanlar Kurulu'nun İzmir'i işaret etmesi yeterli" dediGiriş tarihi : 16.04.2012 19.29 Güncelleme : 19.59 EKONOMİ

SİNAN DOĞAN (HABER MERKEZİ)

Ege-Koop, İzmir'i EXPO 2020 yarışındaki rakibi Dubai'nin bir adım önüne geçirecek olan mega projesini açıkladı. Ege-Koop'un hazırladığı detaylı projeye göre Türkiye'nin ilk sağlık serbest bölgesinin İzmir'de kurulması öngörülüyor. İzmir Sağlık Serbest Projesi'nin kentin 5-10 yılını değil 2050 yılını hedeflediğini belirten Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, projenin hem sağlık temalı EXPO 2020 adaylığına güç vereceğini hem de kente yılda 10 milyar euro bırakabileceğini açıkladı.

"ÇABUK OLALIM"
Sağlık serbest bölgesi için en ideal yerin İzmir olduğunu dile getiren Aslan, "İzmir geç kalmadan ilk olmanın onurunu yaşamalı. Biz yapmazsak başka şehirler yapacak. Bu tür hazırlıklar olduğunu biliyoruz. Sağlık serbest bölgesi için her türlü yasal altyapı hazır. Serbest bölge Urla Yarımadası'nda ilk başta 4 bin dönümlük alanda kurulabilir. Proje için Bakanlar Kurulu'nun İzmir'i işaret etmesi yeterli" dedi. Aslan, Ege-Koop Proje Merkezi tarafından hazırlanan detaylı projeyi İzmir Valisi Cahit Kıraç başta olmak üzere İzmir milletvekilleri ve ilgili tüm kesimlerle paylaşacaklarını açıkladı. İzmir Sağlık Serbest Bölgesi Projesi'ni Mövenpick Hotel'de düzenlediği basın toplantısı ile açıklayan Aslan, İzmir'i sadece 2020'de değil, her zaman EXPO'ya ev sahipliği yapabilecek kapasiteye kavuşturmayı hedeflediklerini söyledi. Aslan, "Bu görkemli projemiz, İzmir'in ve Türkiye'nin sağlık altyapısından kentsel gelişimine, ekonomik ve ticari faydasından kültür ve turizm tanıtımına kadar ülkemizi uluslararası platformlarda zirveye ve dünya ligine taşıyacak" diye konuştu.
Dev bir sağlık kenti ve sağlık turizminde başkent olmanın yolunun sağlık serbest bölgesinden geçtiğini vurgulayan Aslan, Urla Yarımadası'nın bu projenin gerçekleşeceği en uygun yer olduğunu söyledi. Ulaşım, hava temizliği, uygun kamulaştırılacak alan, otel yeterliliği ve kışın atıl halde bulunan konut bolluğu nedeniyle bölgenin öne çıktığını kaydeden Aslan, "Çeşme, Seferihisar, Karaburun, Urla'yı kapsayan yarımada en ideal bölgedir. Serbest bölge en az 4 bin dönüm olarak belirlenmeli. İleriki dönemlerde ihtiyaç halinde genişleyebilmeli. Sağlık serbest bölgesinde medikal turizm, termal turizm, engelli tedavi merkezleri, yaşlılığa bağlı hastalıkların tedavisi, uyuşturucu ve alkolle mücadele romatizmal hastalıklar, tıbbi malzeme üretimi ve pazarlanması, kısırlık tedavi merkezleri, diş bakımı, organ nakli ve tüp bebek gibi pek çok konuda uluslararası platformda hizmet verilecek. Sağlık serbest bölgesi 50 bin Türk vatandaşına da iş imkanı sağlayacak" dedi.

10 MİLYAR EURO GELİR
Bir turistin günlük 5 dolar harcarken, sağlık turizminde bu rakamın 100 dolara çıktığını kaydeden Aslan, dünyada sağlık harcamalarının 5.5 trilyon doları geçtiğini söyledi. Avrupa ülkelerinin yaşlı nüfusunun 2050 yılında 200 milyona çıkacağını belirten Aslan, "AB toplamda 400 milyar euro harcama yapıyor. Türkiye'nin bu pazardaki hedefi en az yüzde 10 olmalı. Bunun da dörtte birini İzmir almalı. Bu da yıllık 10 milyar euroluk gelir demektir. Dünyanın tek sağlık serbest bölgesi Dubai'de. İzmir Dubai'den sonra ikinci büyük merkez olabilir. Bu proje sayesinde İzmir'e yüksek nitelikli yeni yatırımlar gelecek. Ege beyin göçünün de önüne geçebilecek" diye konuştu.

PAYLAŞACAKLAR
Ege-Koop'un misyonunun bu mega projeyi hayata geçirecek kurulların oluşturulmasıyla sınırlı olduğunu ifade eden Aslan, her platformda projeyi biçimlendireceklerini, daha sonra da oluşturulacak yetkili kurullara devredeceklerini söyledi. Aslan, şöyle devam etti:
"İzmir'i 2050 yılına taşıyacak bu önemli proje için başta İzmir Valisi Cahit Kıraç olmak üzere İzmir milletvekilleri, belediye başkanları, ilgili bürokratlar, devlet ve özel üniversitelerin rektörleri, tıp fakültesinin dekanları, siyasi partilerin il başkanları, medya temsilcileri ve sivil toplum örgütleriyle iletişime geçeceğiz. Projeyi onlara en kısa sürede göndereceğiz. Sağlık serbest bölgesi için yasal süreç hazır. Bakanlar Kurulu'nun İzmir'de karar kılması yeterli"

Sağlık serbest bölgesi ne getirecek?
* Yılda 10 milyar euro gelir.
* Türkiye'ye yabancı sermaye ve teknoloji gelecek.
* Sağlık sanayicileri hammaddeye rahatlıkla ulaşabilecek.
* Teşvik ve vergi avantajı nedeniyle rekabet gücü artacak.
* İthal sağlık ürünlerinin transit noktası olacak.
* En az 50 bin kişilik istihdam yaratılacak.
* Türk mallarının ihracatı kolaylaşacak.
* İnşaat ve yan sektörler canlanacak.

gazete haberleri...

şirinyerli
17-04-2012, 09:01
sayın selocan35,travma ve genco hayırlı sabahlar....

genco
17-04-2012, 09:15
s.a hayırlı günler gercek egyodaşlarım.

genco
17-04-2012, 09:17
Hayırlı Sabahlar Genco Kardeşim Ve Değerli Arkadaşlarım..Bol Hayırlı Kazançlarımız Olsun İnşallah...hayırlı günler degirmenci kardeşim amin cümlemize bol nasipler bol kazançlar.

genco
17-04-2012, 09:18
sayın selocan35,travma ve genco hayırlı sabahlar....sn şirinyerli hayırlı günler.

genco
17-04-2012, 09:33
Bu dünyada yatacak yer çok dünya malı dünyada kalıyor ama sadece kabirde kabir azabını cekerken nasıl yatacak ölümde varrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.

genco
17-04-2012, 09:46
17 Nisan 2012 - 02:30Milliyet.com.tr » Ege Ana Sayfa » Mustafa Yılmaz « Yazarın Önceki Yazısı
İzmir’in trilyonları yine boşa gitmesin
inShare0Yorum: 0Mustafa Yılmaz
--
ege@milliyet.com.tr
Tüm Yazıları »

Sekizinci Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal’ın bir İzmir ziyareti sırasında eşi Semra Hanım da yanındaymış. Kordon’dan geçerken Semra Hanım, “Burada deniz kıyısına bir otoyol yapılsa ne güzel olur” demiş.
Bu temenniyi emir telakki eden dönemin bürokratları kısa süre sonra İzmir’de en çok tartışılacak konulardan birinin projesine start verdi.
Böylece Kordon Yolu hikayesi de başlamış oldu. O güne kadar bırakın projesini tek bir dosya kağıdına çizili planı bile bulunmayan bir iş için trilyonlarca liralık bir kamu kaynağı harcandı.
En başından beri “yapmayın” diyenler oldu elbette. Ama sözlerini dinletemediler.
Kordon Yolu’nu savunanlar İzmir’in önemli bir sorununu çözeceğini söylüyorlardı.
Ama, başı sonu düşünülmeden plansız, projesiz girişilen bu işin kendisi İzmir için daha büyük bir sorun haline geldi.
Sonuçta da kamunun son derece değerli 50 trilyon liranın üzerindeki bir parası heba olup gitti.
* * *
Şimdilerde benzer bir durum yine yaşanıyor. Yeşildere’yi Bahribaba’ya bağlayacak bir yolun çalışmaları başladı.
Yine plan yok, yine proje yok.
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluk sınırı yeni yasa ile kuş uçuşu 50 kilometreye kadar uzatıldı. Selçuk’tan bile sorumlu.
Yeşildere’den başlayacak yolun çıkış noktası olan Bahribaba Parkı, İzmir Büyükşehir Belediyesi binasına 100 metre uzaklıkta.
Fakat bu proje ile ilgili olarak bırakın belediyenin onayını almayı, haber bile verme gereği duymadılar.
İzmir’in ulaşım master planları var. Konu gündeme gelince Büyükşehir Belediyesi’nin bürokratları “Acaba bu yol planlarda var da biz mi görmüyoruz?” diye kendilerin şüpheye düştüler.
Emin olmak için açıp bir kez daha planlara baktılar. Evirip çevirip saatlerce incelediler.
Zinhar böyle bir yol planlarda yoktu.
En büyük şoku ise Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği(TMMOB) üyeleri yaşadı.
Planlama ilkelerine aykırı bu girişime karşı nasıl hukuki girişim başlatacaklarını şaşırdılar. Çünkü dava açacakları bir plan bile yoktu ortada.
TMMOB Sözcüsü Ferdan Çiftçi, “Neye dava açacağız. Ortada dava açacağımız bir plan bile yok. Kazma, küreğe mi dava açalım?” diyerek bu trajikomik durumu anlatmaya çalıştı.
* * *
Hal böyleyken, Karayolları İkinci Bölge Müdürü Erol Altun şaka gibi bir açıklama yaptı.
Yeşildere tüneli ile ilgili açılan herhangi bir davanın bulunmadığını, davayı gerektirecek bir durumun da olmadığını söyledi.
Karayolları Bölge Müdürü Altun ayrıca, şu an temel portallarına güçlendirme yapıldığını kısa bir süre sonra tünelin kazılmaya başlanacağını ifade etti.
Anlayacağınız ciddi ciddi planı, projesi olmayan bu tünelin çalışmaları başlıyor.
İstiklal Marşımızın şairi Mehmet Akif Ersoy, “Tarih tekerrürden ibarettir diyorlar. Ders alınsaydı hiç tekerrür eder miydi?” diye sanki İzmir’de bu yaşananları tarif etmiş.
Kordon’daki dolguyu merhum Ahmet Piriştina park haline getirdi. Dünyanın en pahalı parkı oldu ama hiç olmazsa yapılan yanlış bir şekilde düzeltildi.
Şayet yanlıştan dönülmezse Yeşildere tüneli için nasıl bir çözüm bulunur bilemem ama yapılan ne olursa olsun dünyanın en pahalı düzenlemesi olacağı kesin.

şirinyerli
17-04-2012, 10:32
operasyoncu ekiplerden bir grup 0,24 den mal topluyor.....

sayın ES ES, mal toplayan ekibin çalışması bitmedi mi?

şirinyerli
17-04-2012, 12:40
Bakan Çelik: İzmir'e yazık oldu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, İzmir'in uzun yıllar önce aldığı göçlerden ve uygulanan yanlış politikalardan gelişemediğini, şehre yazık olduğunu söyledi.

değirmenci
17-04-2012, 19:43
Şu an 46 kullanıcı var. (7 üye ve 39 konuk)
değirmenci+, Trader, chaksever, selocan35, dünyalı, demarco81, explation

genco
17-04-2012, 20:08
Egyo 0.24 0.24 0.25 rakamları ile yola devam hayırlısı.

genco
17-04-2012, 20:11
TUT 0.24 0.00%
Teknik Veriler
Kapanış 0.24
Açılış 0.24
Önceki Kapanış 0.24
Önceki Açılış 0.24
Değişim 0.00
% Değişim 0.00%
Hacim 125,068
En Yüksek 0.24
En Düşük 0.24
65-Günlük Hacim Ort. 117,785
17.04.2012 verileri.

genco
17-04-2012, 20:16
Şu an 46 kullanıcı var. (6 üye ve 40 konuk)
genco+,
selocan35,
chaksever,
dünyalı,
demarco81,
explation

Hayırlı geceler ilerki saatlerde görüşmek üzere.

değirmenci
17-04-2012, 20:35
Hayırlı Geceler Genco Kardeşim Ve Değerli Dostlarım..

değirmenci
17-04-2012, 20:44
Şu an 45 kullanıcı var. (7 üye ve 38 konuk)
değirmenci+, genco, selocan35, chaksever, dünyalı, demarco81, explation

dünyalı
18-04-2012, 08:04
Şu an 9 kullanıcı var. (1 üye ve 8 konuk)
dünyalı

Günaydın EGYO ortaklarım.

İnşallah her günümüz bir öncekinden dahahayırlı ve güzel olur

genco
18-04-2012, 09:12
s.a gercek egyodaşlarım iyi günler dilerim.

genco
18-04-2012, 09:13
Hayırlı Geceler Genco Kardeşim Ve Değerli Dostlarım..hayırlı günler değirmenci kardeşim.

travma
18-04-2012, 12:49
ölü topragı serptik bekliyoruz canlansın diye. üstünde yosunlar bağladı ama bizdeki ümit bitmedi. hala kagıtla uğrasan .alak a sesleniyorum, okuyorsan eger: .erizekalı hala anlamadın mı kimse satmıyor, bi bahane bulup sattırmak da kolay değil cok bekledik 1 de olmaz 5 de olmaz 10 da olmaz artık. bendeki kagıdı ALAMAYACAKSIN. kagıdı batırmak istersen de istersen BATIR umrum değil. olay inada bindi.

genco
18-04-2012, 13:18
16.04.2012 - 18.04.2012

1 IS BANKASI A.S. 5.710.005 5.710.005 1.370 15,80 5.704.975 5.704.975 1.369 15,79 -5.030 -1 -0,09
2 YAPI KREDI YAT. 4.726.894 4.726.894 1.134 13,08 4.719.534 4.719.534 1.133 13,06 -7.360 -2 -0,16
3 GARANTI BANKASI A.S. 2.550.733 2.550.733 612 7,06 2.501.733 2.501.733 600 6,92 -49.000 -12 -1,92
4 TOPLAM FARK 2.334.349 2.334.349 560 6,46 2.334.349 2.334.349 560 6,46 0 0 0,00
5 AKBANK T.A.S. 1.493.532 1.493.532 358 4,13 1.463.539 1.463.539 351 4,05 -29.993 -7 -2,01
6 ZIRAAT YAT. 1.463.447 1.463.447 351 4,05 1.455.083 1.455.083 349 4,03 -8.364 -2 -0,57
7 TEKSTIL MEN. 1.427.544 1.427.544 343 3,95 1.447.544 1.447.544 347 4,01 20.000 5 1,40
10 VAKIF YAT. 1.187.873 1.187.873 285 3,29 1.182.623 1.182.623 284 3,27 -5.250 -1 -0,44
11 YATIRIM FINANSMAN 1.148.620 1.148.620 276 3,18 1.164.010 1.164.010 279 3,22 15.390 4 1,34
12 FINANS YAT. 1.083.580 1.083.580 260 3,00 1.083.968 1.083.968 260 3,00 388 0 0,04
13 ECZACIBASI MEN. 870.996 870.996 209 2,41 868.919 868.919 209 2,40 -2.077 0 -0,24
15 GEDIK YATIRIM 748.444 748.444 180 2,07 748.626 748.626 180 2,07 182 0 0,02
24 HALK YATIRIM 376.955 376.955 90 1,04 377.997 377.997 91 1,05 1.042 0 0,28
25 TAKSIM YATIRIM 374.410 374.410 90 1,04 375.510 375.510 90 1,04 1.100
27 MEKSA YATIRIM 228.060 228.060 55 0,63 300.582 300.582 72 0,83 72.522 17 31,80
42 CAMIS MENKUL 56.808 56.808 14 0,16 52.808 52.808 13 0,15 -4.000 -1 -7,04
44 SINAI KALKINMA BANKASI A.S. 42.939 42.939 10 0,12 43.439 43.439 10 0,12 500 0 1,16
Aracı kurum takas degişimleri.

explation
18-04-2012, 14:01
Sessiz sessiz takibe devam...

genco
18-04-2012, 14:11
Egyo 0.24 0.24 0.25 rakamları ile yola devam hayırlısı.

şirinyerli
18-04-2012, 17:18
Piyasalarda Bugün TL TL

Alış
0.00 Satış
0.00

İşlem Adedi
15.-
İşlem Hacmi (Adet)
21,345.-
İşlem Hacmi (TL)
5,123.-

Şu an 39 kullanıcı var. (8 üye ve 31 konuk)

şirinyerli, genco, ferit31, explation, zeus, inci beril, travma, demarco81

şirinyerli
18-04-2012, 17:26
Piyasalarda Bugün TL TL

Alış
0.00 Satış
0.00

İşlem Adedi
31.-
İşlem Hacmi (Adet)
81,196.-
İşlem Hacmi (TL)
19,487.-

genco
18-04-2012, 17:29
Egyo 0.24 0.24 0.25 rakamları ile yola devam hayırlısı.Egyo ilk seans 21 bin lot işlem ikinci seans 0.24 0.24 0.25 rakamları ile kapanışı hayırlısı.

şirinyerli
18-04-2012, 17:32
Egyo ilk seans 21 bin lot işlem ikinci seans 0.24 0.24 0.25 rakamları ile kapanışı hayırlısı.

sayın genco abi ve değerli dostlar hayırlı akşamlar...

genco
18-04-2012, 17:36
sayın genco abi ve değerli dostlar hayırlı akşamlar...hayırlı akşamlar şirinyerli kardeşim.

necod
18-04-2012, 18:04
bugünkü işlem ne kadar arkadaşlar

şirinyerli
18-04-2012, 19:01
sayın İnci beril hayırlı akşamlar, haber gelmiyor hiç olmazsa Teknik olarak bilgilendirirmisiniz.? Teşekkürler.

şirinyerli
18-04-2012, 19:08
16.04.2012 - 18.04.2012

1 IS BANKASI A.S. 5.710.005 5.710.005 1.370 15,80 5.704.975 5.704.975 1.369 15,79 -5.030 -1 -0,09
2 YAPI KREDI YAT. 4.726.894 4.726.894 1.134 13,08 4.719.534 4.719.534 1.133 13,06 -7.360 -2 -0,16
3 GARANTI BANKASI A.S. 2.550.733 2.550.733 612 7,06 2.501.733 2.501.733 600 6,92 -49.000 -12 -1,92

5 AKBANK T.A.S. 1.493.532 1.493.532 358 4,13 1.463.539 1.463.539 351 4,05 -29.993 -7 -2,01
6 ZIRAAT YAT. 1.463.447 1.463.447 351 4,05 1.455.083 1.455.083 349 4,03 -8.364 -2 -0,57
7 TEKSTIL MEN. 1.427.544 1.427.544 343 3,95 1.447.544 1.447.544 347 4,01 20.000 5 1,40
10 VAKIF YAT. 1.187.873 1.187.873 285 3,29 1.182.623 1.182.623 284 3,27 -5.250 -1 -0,44
11 YATIRIM FINANSMAN 1.148.620 1.148.620 276 3,18 1.164.010 1.164.010 279 3,22 15.390 4 1,34
12 FINANS YAT. 1.083.580 1.083.580 260 3,00 1.083.968 1.083.968 260 3,00 388 0 0,04
13 ECZACIBASI MEN. 870.996 870.996 209 2,41 868.919 868.919 209 2,40 -2.077 0 -0,24
15 GEDIK YATIRIM 748.444 748.444 180 2,07 748.626 748.626 180 2,07 182 0 0,02
24 HALK YATIRIM 376.955 376.955 90 1,04 377.997 377.997 91 1,05 1.042 0 0,28
25 TAKSIM YATIRIM 374.410 374.410 90 1,04 375.510 375.510 90 1,04 1.100 0 0,29
27 MEKSA YATIRIM 228.060 228.060 55 0,63 300.582 300.582 72 0,83 72.522 17 31,80
42 CAMIS MENKUL 56.808 56.808 14 0,16 52.808 52.808 13 0,15 -4.000 -1 -7,04
44 SINAI KALKINMA BANKASI A.S. 42.939 42.939 10 0,12 43.439 43.439 10 0,12 500 0 1,16

inci beril
18-04-2012, 19:41

32699

32912

sevgili dostum, bu hareketsizlik habersizliğin sonucu.... ancak basit bir şekilde şunu söyleyim. buradaki arkadaşlardan alan satan kimse yok diye tahmin ediyorum. daha doğrusu satan yok.. ancak gördüğünüz gibi gözaltılardan işlem hacmi bu kadar olan fazla kağıt yok. demek ki alan varsa satan da var, satan varsa alan da var. en son yazdığım yorumdan bu yana farklı birşey yok.. tek sıkıntı göstergelerin arasındaki tutarsızlıktır. bir kademeye sıkışmış olması kötü. daha önce dediğim gibi 0.22 olmamalıdır. 1-2 kademelik ürkütme harekatı yapılmıştır. ancak çok eskiden bir ekonomistin dediği bir cümle hep böyle durumlarda canımı sıkar:" bir hisse çıkmıyorsa onun çıkması için bir seber yoktur da ondan çıkmaz" tmsf nin bana verdiği cevabı zaten biliyorduk... ama tabi bu cvp iyi oldu bir yandan. egyo demiş ki ben ödemem... onlar da tamam ödeme ama bunu bilançoda göster ??

neyse... egyo kabak tadı vermiştir... ancak bu bizim çocuğumuz kucağımıza problemli doğmuştur ne yapalım :)

şimdi yukarıya hem endeks hem de egyoyu alt alta koydum. genel olarak daha önceki dönemlerde flört etseler de, 2010 başından sonu endeks egyoyu kendi haline bırakmıştır. bu kadar teşvik, bu kadar olumlu hava son iki senede yaratılmışken, bir memsa, ceyln, maktk bizden daha mı iyiydi? kör ölüp badem gözlü olsun mu istiyorlar. ne egyo ne tmsf adam gibi bir cvp vermemekte ve diretmektedirler. denizli satışi için yıllarca boğuşup satılınca şimdi badem gözlü mü oldu neyin kararı verilemiyor, neyin beklentisi içindeler?

endeksi 70 - 72 aralığına getirmeden ciddi satışlar başlamayacaktır diye düşünüyorum, bu da kısa vadede aşağı 1-2 aylık bir süreçte ise yukarı olacak bir süreçtir tahminimce. burdaki büyük abiler şimdiden hergün 20 - 30 bin kumbaraya atıyorlardır. ben ceyln ile egyo arasında çok ikilemde kalmıştım. ceyln 0.98 idi. ben almadım arkadaşlara önerdim. ancak ceyln da cesur adımlar atılmıştır. egyo dakiadımları da anlamak için kendimizi yırtıyoruz... ve bir sır gibi saklanıyor. ama nereye kadar... hayırlısı olsun sabretmeyi öğrendik..

başka da yazasım yok sevgili dostum. daha önce de siz dostlarımı uyarmıştım naçizane. buranın nabzını almamalıdır spek amcalar. yazmayalım susalım demiştim. kendi çalsın kendi oynasın biz değil o kararsız kalsın. bazı kişilere komik gelebilir bu yazdıklarım. ancak zaten gözaltındaki kağıtlarda işlem hacmi çok dar olduğundan nabza göre şerbet verme işi kolay olur. örneğin hadi hepimiz yarından itibaren 20 binşer lot satalım taban taban götürürüz günlerce... ama adamın ekmeğine kaymak süreriz. o da işte bu yüzden götürmüyor.

kendinize iyi bakın tüm dostlar boşverin gidin kafanızı dinleyin :) iyi akşamlar cümlenize

şirinyerli
18-04-2012, 20:03
sayın İnci beril, samimi katkınız için çok teşekkürederim. Hayırlı akşamlar.

Şu an 37 kullanıcı var. (8 üye ve 29 konuk)

şirinyerli, inci beril, genco, necod, ferit31, explation, zeus, travma

yenice
18-04-2012, 20:10
Mrb dostlar .Benden bu kadar , az bişey bıraktım.Size hayırlı olsun.

değirmenci
18-04-2012, 22:41
Şu an 31 kullanıcı var. (4 üye ve 27 konuk)
değirmenci+, necod, ferit31, explation

demarco81
19-04-2012, 00:49
tmsf veya rk nın 3 aylık süresi bu cuma doluyor sanırım.yasal olarak 20/04 e kadar açıklama yapmaları gerekiyor.cuma akşamı seans bitiminde bir açıklama gelebilir diye düşünüyorum aksi takdirde suç işlemiş olacaklar.
bu kadar hukuksuzca davrandıklarını biliyoruz fakat artık bunada cesaret edemezler sanırım bu kadar yazılan dilekçelerden sonra.

genco
19-04-2012, 09:20
Gercek egyodaşlarım iyi günler hakkımızda hayırlısı.

genco
19-04-2012, 09:28
Yeni fuar alanının inşaat ihalesi bugün

Giriş tarihi : 18.04.2012 18.32 Güncelleme : 18.32 KENT HABERLERİ
A+ A-
İzmir Büyükşehir Belediyesi, ilk çalışması 2005'te yapılan, 2006'da ise kamulaştırma işlemlerine başladığı Yeni Fuar Alanı Projesi'nin inşaat ihalesini bugün yapacak. Özellikle büyük alanlara ihtiyaç duyan Mermer ve Doğal Taş Fuarı katılımcılarının yıllardır beklediği Gaziemir ESBAŞ yanındaki Yeni Fuar Alanı'nın 2014 yerel seçimlerinden önce tamamlanması planlanıyor. Komisyonun ihalede en uygun teklifi veren firmayı belirlemesinin ardından herhangi bir itiraz olmazsa yeni fuar alanı 550 günlük inşaat süresinin ardından hizmete girmiş olacak. ERTAN GÜRCANER

genco
19-04-2012, 09:30
Kocaoğlu: EXPO'da kazanan biz olacağız

Giriş tarihi : 18.04.2012 18.32 Güncelleme : 18.32 KENT HABERLERİ
A+ A-
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Kordon'daki yeni EXPO 2020 İzmir ofisini ziyaret etti. İzmir Ticaret Odası İş Merkezi'nin 7. katında hizmete giren ofiste EXPO 2020 İzmir Yürütme Komitesi Başkanı Mahmut Özgener, Yürütme Komitesi üyeleri, Dışişleri Bakanlığı İzmir Temsilcisi Serpil Alpman ve Muzaffer Tunçağ ile bir araya gelen Başkan Kocaoğlu, çalışan tüm ekibe başarılar diledi. EXPO Yönlendirme Kurulu üyesi de olan Başkan Kocaoğlu, "Hep birlikte EXPO 2020'yi göğüsleyeceğiz. 2013 Kasım sonunda kazanan biz olacağız" dedi. Nezaket ziyareti için teşekkür eden EXPO 2020 İzmir Yürütme Komitesi Başkanı Mahmut Özgener ise, "Sizin varlığınız ve desteğiniz, EXPO süresince hem bizim için hem İzmir adaylığı için son derece önemli. Bir kez daha bugün yanımızda olduğunuz için teşekkür ediyorum. İzmir'in bu güzel projesinde hep birlikte arzuladığımız hedefe ulaşacağız" diye konuştu.

şirinyerli
19-04-2012, 09:31
Gercek egyodaşlarım iyi günler hakkımızda hayırlısı.

S.A genco abi hayırlı sabahlar...hakkımızda hayırlısı olur inşallah...

genco
19-04-2012, 09:47
S.A genco abi hayırlı sabahlar...hakkımızda hayırlısı olur inşallah...a.s şirinyerli kardeşim hayırlı sabahlar inşallah.