PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İpek Doğal Enerji Kaynakları Araştırma ve Üretim A.Ş.

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57

deniz52
10-02-2010, 22:26
Sayın AVAHİT,
Burada birşeylerin tartışılamayacağını görmemiz gerekli. Fikrimizi sorduğunuz için bizlere saygı duyanlar ve helal süt emmiş insanlar olduğunu düşünerek cevap veriyoruz.
.

helal süt.mü.?bizler helalle.beslendik.haramın senin nasıl boğazından geçtiği.ve geçerken dayanılmaz bir lezzet bıraktığı.ve sen onunla.nasıl palazlandığın belli.

şu insana.soru sormayın..kendini.24 ayar sanıyor..yapmayın..

Serender
10-02-2010, 22:28
Sep 17, 2009 08:30 ETBioteQ Signs Contract for Design of New SART Plant for Gold Mine Operation
VANCOUVER, BRITISH COLUMBIA--(Marketwire - Sept. 17, 2009) - BioteQ Environmental Technologies Inc. (TSX:BQE), a leader in the treatment of industrial waste water, has signed a contract for process design services with Koza Gold for a SART plant at the Mastra gold mine site in Turkey. BioteQ will complete the design services within a 12 week period, on a fee basis plus disbursements. When the design work is complete, Koza Gold has the option to extend BioteQ's contract to provide plant supply, commissioning, and operating services.

Brad Marchant, BioteQ's Chief Executive Officer, stated, "We are pleased to be working with our new customer, Koza Gold, applying our proven expertise in SART process design. This enabling technology can change the project economics for gold projects that are associated with copper-complexed deposits."

The Mastra site is a gold mine located near Gumushane,Turkey. The ore body is rich in cyanide soluble copper, which can potentially interfere with the metallurgical process to extract gold. SART technology (sulphidization-acidification-recycle-thickening) will be applied at the site to recover copper from the gold leach solution, and regenerate cyanide for recycle back to the gold leach operation. The process is expected to improve gold yields, reduce site operating costs for Koza Gold, and enhance the overall sustainability profile of the mine by minimizing the use of cyanide in gold leaching, reducing the risk of potential long term environmental liability associated with copper and cyanide laden waste, and improving overall resource recovery by turning copper contained in waste into a high grade copper by-product that can be sold to generate an incremental revenue source.

Many of the known large gold deposits in the world are in copper-complexed ore bodies. The SART process, developed by SGS Lakefield and Teck Corporation and used by BioteQ with permission, can be combined with BioteQ's sulphide technologies to provide a cost-effective method to recover gold using a conventional cyanide system, while at the same time removing cyanide soluble copper that would otherwise pose a technical, environmental, and economic impediment to the development of some of these large gold sites.

BioteQ has successfully applied its sulphide precipitation technology with the SART process at the Lluvia de Oro gold mine site in Mexico. The plant has been proven to recover a high grade copper concentrate, and recycle up to 95 percent of the cyanide for re-use in gold extraction.

Beni doğruladığınız için teşekkür ederim.Burada şunun sorulması gerekir.seni yönetici diye oraya getiriyolar ama senin bilgi birikimin bunları görüp önlemini almaya yetmiyor.Sonra napalım canım buluruz bir danışman şirket yaptırırız diyosun.Patronda onca zararına rağmen seni hala tutuyor.Peki soralım Koza bir şirketmi, okulmu..?

honeyman
10-02-2010, 22:31
helal süt.mü.?bizler helalle.beslendik.haramın senin nasıl boğazından geçtiği.ve geçerken dayanılmaz bir lezzet bıraktığı.ve sen onunla.nasıl palazlandığın belli.

şu insana.soru sormayın..kendini.24 ayar sanıyor..yapmayın..

Deniz kardeşim tebrik ederim doğruları görün topik müdavimleri,tam bir leş karğalığı yapılıyor şu aşamada,gidin başka hisselerde bu kadar değil birtane bile bulamazken nedense tümü buraya üçüşmüş bunlarıda adam yerine koyup soru soruyorsunuz ya ne diyim söylenecek birşey bulamıyorum adamların amacı neydi burdaki iyi niyetli üstatları kaçırmaktı belkide aynı kişi iki nikle birtaraftan yazıyor diğer taraftanda kendi kendine cevap veriyor yazık demekki bogaz değil petrol varili adamların buğazı ne gelse yarabbi şükür diyen cinslerden

eskisehirli26
10-02-2010, 22:32
Sayın Eskişehirli hoş geldiniz...
Ama üzücü olan bugünden sonra yine yazmama kararı almış olmanızdır...
Neden bu forum sayfaları sadece belirli görüşlere mi açık... Diğer muhalif görüşlerde olmalı ki bizler de tartıp biçebilelim...
Lütfen yazmaya devam ediniz...

Bu arada sayın Çılgın lütfen siz de yazınız... Yazmama kararı almak, küsüp gitmek kime ne kazandıracak anlamadım...

Millet olarak alıngan, kırılgan bir millletiz, duygusalız.... Bunu şu sanal oltamda yüzlerini hiç görmediğimiz, huyunu suuyunu bilmediğimiz kişilere karşı bile yapıyoruz.
Bence bundan kurtulmalı ve borsaya odaklanmalıyız...

Ben kendi beceriksizlipğimden kozaa ları satamadım... 5,63 den 4,10 lara geldi belki daha da gelecek... 4,80 stop dendi yapamadım... Merakla Cuma sabahını bekliyorum... Bakalım artık ya çok çok uzun yatırımcı olacaz ya da kurtulacaz...
Yaşayıp hep birlikte göreceğiz...

Sayın avahit,
Uzun süredir sizler de okudunuz yazdınız. Sizin gibi doğal ve gerçek kişileri burada bulamadığım için 24:00 ten sonra yazmayacağız. Kusura bakmayın. Meyve veren ağaç taşlanır örneğinde olduğu gibi sürekli taşlandık. Duygusal davrandığımızı düşünmüyoruz. Yazdıklarımızın bir yerleri değiştiriliyor. Onları dönüp neresi değiştirildi kontrol etmemiz mümkün değil. Hele bir de sürekli YASAKlanmak kolay değil. Üstelik HALKA ARZ zamanında tek TUTARLI yazar olarak... YASAKLANMA nedenimiz SPEKÜLASYON. Senet 30 lira diye BAZ aldık. Ona göre finansal rasyoları yazdık. 30 lira olursa alırız. 36 lira olursa düşünürüz dedik. Bu araştırmaları bizler zaten yapıyoruz. Kim haklı çıktı?
5-6 kişi aynı anda 50-60 lira dediler. Onlar spekülasyon yapmadılar. Onlar MANİPÜLASYON Yaptı ve KY'yi SPEK'in kucağına attılar. Site de buna yardımcı oldu. Gördüniz MANİPÜLASYONU ... Düşüncelerimizi anlamanız bizler için büyük mutluluk kaynağı olacaktır.
Ayrıca Sayın Çılgın'ın yazmama kararına üzüldüğümüzü belirtmek isteriz. Zaman zaman kendisinin düşüncelerinden yararlanmıştık. Kendisine teşekkür ederiz.

Serender
10-02-2010, 22:32
-2007 de 100 bin onsa yakın 2009 da 100 onsa yakın stok gzöüküyor..2006 ve 2008 de yok...2007 deki stok fazlalığı 2008 deki üretime ve ciroya yansıması gerekmezmiydi?...

2006 stoğu 2007 nin üretimine dahil edilmiştir.2008'de cevher mastradan trabzon'a oradan gemi ile İzmir'e izmirden de kamyonlarla Ovacığa gelmiş o üretimde Ovacık'ın üretimine dahil edilmiş olarak gösterilmiş olabilirmi..?Araştırın bakalım,şeytan bunun neresinde.

ft-2
10-02-2010, 22:33
Beni doğruladığınız için teşekkür ederim.Burada şunun sorulması gerekir.seni yönetici diye oraya getiriyolar ama senin bilgi birikimin bunları görüp önlemini almaya yetmiyor.Sonra napalım canım buluruz bir danışman şirket yaptırırız diyosun.Patronda onca zararına rağmen seni hala tutuyor.Peki soralım Koza bir şirketmi, okulmu..?

-devletin-kamunun bir malı, beceriksiz yönetim nedeniyle tam verim alınmayıp bir kısmı helak olmuşsa bunun bir cezası varmıdır?...

ft-2
10-02-2010, 22:38
2006 stoğu 2007 nin üretimine dahil edilmiştir.2008'de cevher mastradan trabzon'a oradan gemi ile İzmir'e izmirden de kamyonlarla Ovacığa gelmiş o üretimde Ovacık'ın üretimine dahil edilmiş olarak gösterilmiş olabilirmi..?Araştırın bakalım,şeytan bunun neresinde.

Tahir Ongun böyle bir iddiada bulundu..ama bu 2008 de değil de 2007 de söyledi......2007 de stok artışı bundan mı kaynaklandı demek istediniz pek anlamadım...şirket, mastradan ciddi bir cevher getimediklerini deneme amacıyla çok az bir miktar getirdiklerini söylemişdi...

-mastrada kesinlikle bir kimyasal tesisi kurlacaksa böyle bir taşımanın mantığı varmıdır?...

turbinis
10-02-2010, 22:39
-devletin-kamunun bir malı, beceriksiz yönetim nedeniyle tam verim alınmayıp bir kısmı helak olmuşsa bunun bir cezası varmıdır?...

helak olmus bırsey yok, yakında SART tesısı kurulunca ayrıca her ton altın basına yaklasık 125 ton yuksek derecelı bakır uretılecek yanı ek gelır....

Serender

Maalesef yoktur sayın ft-2, bunun cezasını özel şirketlerde patron verir ama maalesef patronada kırmızı beyaz olarak gösterilirse hisseli harikalar kumpanyası oynanması devam edecektir...

DELİMAVİ
yaww eskişehirli sen hani gidiyordun,,,

ya ne utanmaz,arlanmaz bir adam çıktın sen ,,,,,5 lira diyor halen utanmadan ,,bende atayım 20-40 arası diye, tutturdum diye kendimi göklere çıkarıyım,,,,şu bilimsel analizlerini hangi kıçı kırık rasyolarla yapıyon anlatda gülelim biraz,,,,,:lol1:

seni ciddiye alanlara sadece gülüyorum,,,,topiği onlar bunlar diye ikiye bölüp resmen kirletiyorsun,,,,

hadi kardeşim dansöz gibi kırıtmadan bu kadar yerden yere vurduğun yerden,,,,,,,,,,,,,,,
:kicking:

---------------------------------------------
gerçek üstadlara sevgilerle,,,,,

Serender
10-02-2010, 22:42
helak olmus bırsey yok, yakında SART tesısı kurulunca ayrıca her ton altın basına yaklasık 125 ton yuksek derecelı bakır uretılecek yanı ek gelır....

Peki bu süreç içinde kaçanlar ne oluyor.Yakın ne kadar yakın hiç bir fikriniz varmı sayın turbinis..?Ben söyliyeyim 1 seneden önce bu yakınlık söz konusu değildir...

ft-2
10-02-2010, 22:42

biraz önce verimsiz çalıştığını söyleyip çamura havuzuna giden altınlar, SART tesisi ile değerlenecek mi demek isitediniz?...

idris63
10-02-2010, 22:45
yaww eskişehirli sen hani gidiyordun,,,

ya ne utanmaz,arlanmaz bir adam çıktın sen ,,,,,5 lira diyor halen utanmadan ,,bende atayım 20-40 arası diye, tutturdum diye kendimi göklere çıkarıyım,,,,şu bilimsel analizlerini hangi kıçı kırık rasyolarla yapıyon anlatda gülelim biraz,,,,,:lol1:

seni ciddiye alanlara sadece gülüyorum,,,,topiği onlar bunlar diye ikiye bölüp resmen kirletiyorsun,,,,

hadi kardeşim dansöz gibi kırıtmadan bu kadar yerden yere vurduğun yerden,,,,,,,,,,,,,,,
:kicking:

---------------------------------------------
gerçek üstadlara sevgilerle,,,,,

bencede............
yönetim bu adamı boşuna yasaklamamış arka sayfada bu sitenin maipilasyon yaptığını falan yazmış
kafa kırık olabilir

Serender
10-02-2010, 22:45
Tahir Ongun böyle bir iddiada bulundu..ama bu 2008 de değil de 2007 de söyledi......2007 de stok artışı bundan mı kaynaklandı demek istediniz pek anlamadım...şirket, mastradan ciddi bir cevher getimediklerini deneme amacıyla çok az bir miktar getirdiklerini söylemişdi...

-mastrada kesinlikle bir kimyasal tesisi kurlacaksa böyle bir taşımanın mantığı varmıdır?...

Koza'nın bütün işlerinde mantık aramak ne derece doğru acaba sayın ft-2..?

eskisehirli26
10-02-2010, 22:47
Duran varlıklar; 128 milyon tl
Dönen varlıklar; 489 milyon tl
Toplam Varlıklar;617 milyon tl.

Kısa vadeli yükümlülükler;115 milyon tl.
Uzun vadeli yükümlülükler; 52 milyon tl.
Öz kaynaklar................;450 milyon tl
TOPLAM KAYNAKLAR......;617 milyon tl.

Esas faaliyet karı..................; 120,7 milyon tl.
finansal gelir- gider sonrası kar; 162,9 milyon tl
Vergi sonrası net 9 aylık kar ...; 138,7 milyon tl.
olarak gösterilmektedir.

Esas faaliyet karı; + 120,7 milyon tl.
------------------------------------------------------------------------------------
TEŞEKKÜRLER
------------------------------------------------------------------------------------
31/9/2009

F/K Oranı 13.0
Sermaye Artırım Oranı 8.8
Piyasa Değeri/ Defter Değeri 3.1
Hisse Defter Değeri 9.809
Aktif Karlılığı % 22
Özvarlık Karlılığı % 24
Cari Oran 4.25
Finansal Yapı % 28
Karlılık Kaldıracı 1.1

F/K Oranı 30.00 baz alınarak bulunmuştur. Aynı fiyata göre PD/DD hesaplanmıştır.

ard niyetli yazan arkadaşları dikkate almıyoruz. Onların arkalarına saklnmış kişilere yazıyoruz.

DELİMAVİ
10-02-2010, 22:47
bencede............
yönetim bu adamı boşuna yasaklamamış arka sayfada bu sitenin maipilasyon yaptığını falan yazmış
kafa kırık olabilir

adam yemek yediği yere pislemeyi seviyor demek,,,,,,:surprise:

deniz52
10-02-2010, 22:49
Deniz kardeşim tebrik ederim doğruları görün topik müdavimleri,tam bir leş karğalığı yapılıyor şu aşamada,gidin başka hisselerde bu kadar değil birtane bile bulamazken nedense tümü buraya üçüşmüş bunlarıda adam yerine koyup soru soruyorsunuz ya ne diyim söylenecek birşey bulamıyorum adamların amacı neydi burdaki iyi niyetli üstatları kaçırmaktı belkide aynı kişi iki nikle birtaraftan yazıyor diğer taraftanda kendi kendine cevap veriyor yazık demekki bogaz değil petrol varili adamların buğazı ne gelse yarabbi şükür diyen cinslerden

hepsi.hikaye..hepsi şaibe..hepsi.oyuncak..bir Keşanlı Ali Destanı oyunu vardı..çoçukluğumda tiyatrosunu seyretmiştim..
''Üç beş uyuz,kalkmış bizden habersiz ev yapmış.''ne var yani YIKARIZ tabi.'' ya bu kadar yalakalık olmaz..hepsi.ama hepsi..beyinleri doldurulmuş.emdikleri süt l kesinlikle helalinden..ama içtikleri sütün helalini unutmuş.günümüze uyarlanmış çilekeş varlıklar..

ft-2
10-02-2010, 22:50
Koza'nın bütün işlerinde mantık aramak ne derece doğru acaba sayın ft-2..?

konuya hakim olduğunuz için kafamı kurcalayan bir şey soracağım...tahir Ongun ve bazı maden mühendisleri maden çıkarılığı yerde işlenir diyor ve taşımay karşılar...verimin yüzde 30 civarında kalacağını çoğunluğun telef olacağını iddia ediyorlar..Ovacığın cevheri ile küçükderenin cevheri ayni yöntemle mi işleniyor...yoksa farklı mı?...

bugüne kadarki üretim rakamlarına baktığımızda verimin düşeceği iddiası pek doğru çıkmamış gibi gözüküyor..

eskisehirli26
10-02-2010, 22:51
.borsacı bir arkadaşımın dediği çok doğru olduğuna artık kanaat getirdiğim bir sözü var.siz kağıtla evleniyorsunuz sonrada ah kafam diyorsunuz,kağıtla birlikte yaşayacaksın ama zamanı geldiğinde buraya kadarmış deyip ayrılacaksın. bence biz kendi duygusallığımızla olayı abarttık.

Sn dolun_ay , Kimsenin bir şey bildiği yok herkes bir tahminde bulunuyor sadece, kimsede bilemez zaten.Gerçekleşmelere göre benim yorumum ,ikizlerin buraya kadar yükselmesinin nedeni sadece kozaal ın arz beklentisi idi ,beklenti bitti,arz oldu ,talep az yada çok o spekülatif tarafı sonuç olarak halka arz gerçekleşti, ve beklentiler bitti.Önümüzde biraz tepki olmasının bekleneceği 12 şubat kozaal ın işlem günü ve 12 mart bilanço lar var, tabi o güne kadar nereye kadar düşeriz Allah bilir..Şirket sağlam zarar falan yok üretiminde sorun yok ama bunlara bakan da yok.Malesef acı gerçek bu.

MEsajlarını beğendim arkadaşlardan alıntı yapıyoruz. Helal olsun sizlere...

eskisehirli26
10-02-2010, 22:53
20 F/K yüksek bulundu
Koza Altın’da beklenen satışın gerçekleştirilememesinde en büyük etkenin,
fiyatın yüksek bulunması olduğu öne sürüldü. Borsada Fiyat/Kazanç oranı
ortalaması yüzde 16 iken Koza Altın’ın yüzde 20’nin üzerinde F/K ile halka arz
edilmesi hisseye talebi önemli oranda azalttı. Bu arada halka arzın
gerçekleştirildiği geçtiğimiz hafta global borsaların ve İMKB’nin kötü bir
performans sergilemesi de yatırımcıların bu hisseye olan ilgisini azalttı.
Dün grup şirketlerinden yapılan açıklamada, Koza Anadolu Metal Madencilik ve
İpek Matbaacılık’ın halka arzedilen yüzde 30 hissenin yüzde 13’ünü satın aldığı
duyuruldu.

Koza hisseleri 12 Şubat’ta borsada işlem görmeye başlayacak.
[/COLOR][/I][/B]
PİYASA DEĞERİ 2.2 MİLYAR TL
Halka arzda fiyat ise tabanda oluştu. Verilere göre 36.80-46 TL aralığında
yapılacak satış 36.80 TL'den yani taban fiyattan yapılmak zorunda kalındı.
Tavan fiyattan satış olsaydı 828 milyon lira gelir elde edecek olan şirket 689.8
milyon TL'lik gelirde kaldı ve 138.2 milyon TL'lik tavandan daha düşük gelir
sağladı.
Yüzde 100 Türk sermayeli Koza Altın'ın tamamlanan halka arzıyla 2.2 milyar TL
piyasa değerine ulaşmış bir şirketin yüzde 30'u İMKB'ye gelmiş oldu. Yapılan
açıklamaya göre 13 bin 757 yatırımcının katıldığı halka arzda gelirin 99.4
milyon TL'si (yüzde 15'i) fiyat istikrarı için ayrıldı.

Sayın eskisehirli26,

öncelikleri bildiklerinizi açık gönüllülükle paylaştığınız ve zamanınızı verdiğiniz için size teşekkür etmek istiyorum. Bilmek ayrı bir meziyet bunu saklamadan insanlarla paylaşmak ise apayrı bişey. Sizi tebrik ederim.

Ben de bir ky olarak bu işi sizin gibi öğrenmek istiyorum. Artık kesinlikle inanıyorum ki bu iş emek vermeden, okumadan, araştırmadan olmayacak. Bu teknik analiz yöntemlerini ve özellikle de sizin örneğinizdeki gibi kişisel analiz metodlarını öğrenmek arzusundayım. Bu konuda önerileriniz olursa memnuniyetle dikkate alacağımı bilmenizi isterim.

Allah gönlünüze göre versin…
ALLAH razı olsun... Helal süt emmiş birilerini görmek bizleri son derece mutlu ediyor. Demek ki yazdıklarımızı okuyan ve anlayan birileri varmış. Bizi mutlu eden bunlar. ALLAH sizin de gönlünüze göre versin...
ALLAH bizlere ne diliyorsanız 10 katını sizlere versin....

ft-2
10-02-2010, 22:57
Duran varlıklar; 128 milyon tl
Dönen varlıklar; 489 milyon tl
Toplam Varlıklar;617 milyon tl.

Kısa vadeli yükümlülükler;115 milyon tl.
Uzun vadeli yükümlülükler; 52 milyon tl.
Öz kaynaklar................;450 milyon tl
TOPLAM KAYNAKLAR......;617 milyon tl.

Esas faaliyet karı..................; 120,7 milyon tl.
finansal gelir- gider sonrası kar; 162,9 milyon tl
Vergi sonrası net 9 aylık kar ...; 138,7 milyon tl.
olarak gösterilmektedir.

Esas faaliyet karı; + 120,7 milyon tl.
TEŞEKKÜRLER
31/9/2009

F/K Oranı 13.0
Sermaye Artırım Oranı 8.8
Piyasa Değeri/ Defter Değeri 3.1
Hisse Defter Değeri 9.809
Aktif Karlılığı % 22
Özvarlık Karlılığı % 24
Cari Oran 4.25
Finansal Yapı % 28
Karlılık Kaldıracı 1.1

F/K Oranı 30.00 baz alınarak bulunmuştur. Aynı fiyata göre PD/DD hesaplanmıştır.

ard niyetli yazan arkadaşları dikkate almıyoruz. Onların arkalarına saklnmış kişilere yazıyoruz.

-bu rakamların hepsi yanlış..bunu daha önce de tartışdık..izahnamede doğru bilanço var iken neden bu yanlış verileri getiriyorsunuz ki?.

Serender
10-02-2010, 22:58
konuya hakim olduğunuz için kafamı kurcalayan bir şey soracağım...tahir Ongun ve bazı maden mühendisleri maden çıkarılığı yerde işlenir diyor ve taşımay karşılar...verimin yüzde 30 civarında kalacağını çoğunluğun telef olacağını iddia ediyorlar..Ovacığın cevheri ile küçükderenin cevheri ayni yöntemle mi işleniyor...yoksa farklı mı?...

bugüne kadarki üretim rakamlarına baktığımızda verimin düşeceği iddiası pek doğru çıkmamış gibi gözüküyor..

Tahir Öngür'ün konuya ideolojik yaklaştıgını düşünüyorum.Yanlışları doğrularını götürüyor bazen.Denilen kısmen doğru jeolojinin aynı olduğu yerde taşıma yolu ile işlenebilir.Ovacık ve küçükdere için bu söylediğim geçerlidir.Fakat mastra için aynı şey geçerli değildir.

deniz52
10-02-2010, 22:58
ALLAH razı olsun... Helal süt emmiş birilerini görmek bizleri son derece mutlu ediyor. Demek ki yazdıklarımızı okuyan ve anlayan birileri varmış. Bizi mutlu eden bunlar. ALLAH sizin de gönlünüze göre versin...
ALLAH bizlere ne diliyorsanız 10 katını sizlere versin....

yok.benim için ne düşünüyorsan sana iki katınız versin masalı.20 katını size vermeyecek..çünkü yok böyle bişi..geçiniz..dileyişiniz bile aciz.

eskisehirli26
10-02-2010, 23:03
Hepinize teşekkürü bir borç biliriz. İşte formdaki gerçek kişiler bunlar... Gerisi kes kopyalamacı belki de aynı nüfus cüzdanını taşıyan kişiler... Bunları ortaya çıkardığımız için yasaklandık. ey HALKIM.
Forma soruyoruz : KAİ'nin sermayesi kaç diyoruz ?
Koskoca üstadlardan cevap YOK. Neden? Sermayesini bile bilmediğin şirketin
fiyatını nasıl belirlersin? Üstelik aynı hatayı 3-5 kişi birden yapıyor. İşte yasaklanma sebebimiz.
Buraya yazan kişiler kes kopyala yaparak rezerv değeri buluyorlar. Aktif toplamını, yedekleri ve karı yazan bir ALLAHIn kulu YOK... Nasıl 50.000 buldunuz peki? NASIL?
Madem hesabınız doğru diğer senetlerin İKİZLERİN TAVAN TAVAN gitmesi gerekli...
Lütfen bilginiz yoksa üfürmeyin....
Biz en az 3-4 halka aracılık ettik. Sizler kaç halka arz yaptınız? Yazdıklarım bunlar... Amacım KY'yi korumak...... Zaten yanlış hesaplama yapsaydık senetler TAVAN yapardı...
Şimdi şirketin EDERİNİ bulamayan kişiler nasıl KY'ye yardımcı olacaklar?
Şirketin bilanço kalmelerinden birini bile yazamayan kişiler nasıl sizlere bilgi verecekler. ?

İşte aylar öncesinde forma eklediğimiz yazı. Sermayesini yaklaşık 15 gün sonra yazdırabildik. Bizler onların verdiği değerlere göre fiyat tespiti yaptık. Bizler kimsenin canının yanmasını istemedik. Onlar hep ikincil kişilerle saldırmayı yeğledi.
Son günlerde Sayın ağustos11 bizler insanız hata yapabiliriz tarzında bir açıklama yaptı. Evet bizler insanız hata yapabiliriz. Herkes hata yapabilir. Bunu elbetteki anlayışla karşılarız.
Fakat aynı matematiksel hatayı 5-6 kişinin yapmasını sindirmek pek mümkün değildi. Burada çok ilgi çekici noktaları tespit ettik. Bu tespitler dönen dolapları görmememizi sağladı.
Bunları dilimiz döndüğünce anlattık. Herkes artık kendi aklı ve mantığına göre KARAR verecektir. Bizler saat 24:00 e kadar yazacağımızı belirttik. Bu ana kadar bile sabredemeyen ilginç şahsiyetler bulunmakta.

ft-2
10-02-2010, 23:04
Tahir Öngür'ün konuya ideolojik yaklaştıgını düşünüyorum.Yanlışları doğrularını götürüyor bazen.Denilen kısmen doğru jeolojinin aynı olduğu yerde taşıma yolu ile işlenebilir.Ovacık ve küçükdere için bu söylediğim geçerlidir.Fakat mastra için aynı şey geçerli değildir.

Teşekkürler, son bir soru...Ağrı-diyadin-mollokara bölgesindeki kaynağın tenörü 1 civarındaymış izahnameye göre...burada tesis kurulmadan mastraya taşınabilir mi?...tenörün çok düşük olması nedeniyle konsantra hale getirilipi taşınraka mastrada işlenebilir mi?...konsantra eden bir tesis oluyor mu?...burada bazı arkadaşlar zaman zaman böyle olacağını iddia ediyorlar da onun için sordum...

eskisehirli26
10-02-2010, 23:04
-bu rakamların hepsi yanlış..bunu daha önce de tartışdık..izahnamede doğru bilanço var iken neden bu yanlış verileri getiriyorsunuz ki?.

bunlar sizlerin daha önce bize verdiği rakamlar.....

Serender
10-02-2010, 23:07
Teşekkürler, son bir soru...Ağrı-diyadin-mollokara bölgesindeki kaynağın tenörü 1 civarındaymış izahnameye göre...burada tesis kurulmadan mastraya taşınabilir mi?...tenörün çok düşük olması nedeniyle konsantra hale getirilipi taşınraka mastrada işlenebilir mi?...konsantra eden bir tesis oluyor mu?...burada bazı arkadaşlar zaman zaman böyle olacağını iddia ediyorlar da onun için sordum...

Mümkündür sayın ft-2 ve büyük ihtimalle öyle olcaktır mantıken...

deniz52
10-02-2010, 23:07
bencede............
kafa kırık olabilir

nartık.yüzsüzlüğü çıktı meydana..napsın.arkadaş bana gerçekçi bilgili yaklaşaşak.beni kendine bağlayacaktı..yaptıda..ama sonrası.o denilen binlercesine katıldı..

eskisehirli26
10-02-2010, 23:09
Bütün DOSTLARA HOŞÇAKALIN... Herhalde yazacaklarımız bu kadar. Herşey gönlünüzce OLSUN...

ft-2
10-02-2010, 23:11
bunlar sizlerin daha önce bize verdiği rakamlar.....

ben o zman müdahale etmişdim...veren arkadaş da hatasını kabullenmişdi...

KAİ nin bilançosu izahnamede var...Ona bir bakın ve yeniden bir değerlendirme yapınız...bakalım şirket değerlemesinden ne kadar haberiniz var...

mevcut verilere göre pd-dd f/k sı kaça geliyor...rezervine, kayanağıına, özsermaeysine ve aktiflerine bakın da bir değerleme yapın...

honeyman
10-02-2010, 23:17
İKİLE YÜRÜÜÜ Kozal a biçtiğin fiyatın üst limiti ile halka arz oldu o zaman neden üçüzlerin içinde kozal daha avantajlı olsun saftirikmi sandın burdakileri,laf kalabalığı yapmana gerek yok şimdi git diger nikinle yaz hadi yürüüüüüüüüüüüüüüü................................ ............................Başka kapıya............................................ ..............................

kaybedici
10-02-2010, 23:18
Burada eleştiri yapanlar daima saldırıya uğradı, provake edildi ve yeri geldi hakarete maruz kaldı. Tahammülsüzlük aldı başını gitti, halende öyle. Burada saygın bazı kişileride istisnaya tabi tutmak lazım elbetde.

Özellikle sayın syncelık bu süreçde bizlerle olan diyaloğunda olgunluğu ve babacan tavırlarıya olumluların arasında sivrildi ve ön plana çıktı. Olgun insan her yerde belli ediyor kendisini.

Maalesef bizim insanımız denge ve ölçü olayını yakalayamıyor, ne eleştiride ne de başka herhangi bir meselede, gerek kendi özel hayatında gerek toplumsal ilişkilerinde. Millet olarak bu huyumuz çok kötü. Sevincimizi yaşamamışzda bir acayip üzüntümüzü yaşamamızda, ölçü nedir bilmeyen bir milletiz. Görgü ve kültür seviyemiz maalesef bir türlü arzu edilen düzeyi yakalayamıyor.

Maç kazanırız kutlamada balkonda etrafa bakan çocuğu öldürürüz, maç kaybederiz kendimizi kaybederiz.................. gibisinden bir sürü vaka say say bitmez.

Doğrusunu söylemek gerekirse bunun değişeceğine dair zerre kadar ümidim kalmadı.

deniz52
10-02-2010, 23:21
sayın.demelerine bakmayın..aslında hepimiz sayınız..doğruları.doğrultusunda.kendilerine fikir danıştığımız da.arkadaşlar.bunlar helal süt emmiş..günümüzün gerçeleri arkadaşlarımız..

DELİMAVİ
10-02-2010, 23:23
bende alt limite fitil oldum arkadaş,,,

havanda su dövüyor ya kendi çok slak yada burdakileri slak yerine koyuyor,,,

5 liradan arz olması için kozanın acilen paraşütsüz 1 liraya düşmesi lazım,,,çünkü bu durumda kozalın piyasa değeri nin % 60 ı ancak kabaca kozanın sermayesine denk geliyor,,,,burda bir kaç saf arkadaşda buna soru sorup ,,mübarekde kendini bulunmaz hint kumaşı sanıyor,,sanmakla kalmıyor burdaki diğer arkadaşlarada terbiyesizce saldırıyor,,,,

------------------------------

yazmasa çok sevinecem ,helal süt emmiş zatı muhterem dingil,,,,,.....

deniz52
10-02-2010, 23:27
Burada eleştiri yapanlar daima saldırıya uğradı, provake edildi ve yeri geldi hakarete maruz kaldı. Tahammülsüzlük aldı başını gitti, halende öyle. Burada saygın bazı kişileride istisnaya tabi tutmak lazım elbetde.

Özellikle sayın syncelık bu süreçde bizlerle olan diyaloğunda olgunluğu ve babacan tavırlarıya olumluların arasında sivrildi ve ön plana çıktı. Olgun insan her yerde belli ediyor kendisini.

Maalesef bizim insanımız denge ve ölçü olayını yakalayamıyor, ne eleştiride ne de başka herhangi bir meselede, gerek kendi özel hayatında gerek toplumsal ilişkilerinde. Millet olarak bu huyumuz çok kötü. Sevincimizi yaşamamışzda bir acayip üzüntümüzü yaşamamızda, ölçü nedir bilmeyen bir milletiz. Görgü ve kültür seviyemiz maalesef bir türlü arzu edilen düzeyi yakalayamıyor.

Maç kazanırız kutlamada balkonda etrafa bakan çocuğu öldürürüz, maç kaybederiz kendimizi kaybederiz.................. gibisinden bir sürü vaka say say bitmez.

Doğrusunu söylemek gerekirse bunun değişeceğine dair zerre kadar ümidim kalmadı.

politikanız bu.uçunuz.yok bizler den o balkondaki çocuğa zarar gelmez..bizler aslında balkondayız..ve sizler..ateş edenlersiniz..kültür seviyemiz de muazzam.lakin sizlerle baş etmek.ve kültürümüzü sizlere sanal da aşılamak zor.ancak seviyeli.kültürü kemikleşmiş kişileriz.

honeyman
10-02-2010, 23:29

Bu eskişehirli sizmisiniz yoksa o topikten çıkar çıkmaz siz damladınızda sonra eskişehirliyle karşılıklı muhabbet ediyor numarası falan yemezler kardeşim,tamam kültür çok önemli ancak Ahlakta çok önemli bu nasıl bir ahlak bunu açıklarmısınız hisse netteki zorro siz değilmisiniz kaldıki burda etik kurallardan bahsediyorsunuz işinize bakın burda herkes kimin ne olduğunu gayet iyi biliyor,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,_________

ft-2
10-02-2010, 23:31
-ne mübarek adammış...tlf ile 150 kişiye ulaşmış ve İPMAT larını 4 ün üzerinde sattırmış... bu forumda e-mail,tlf alışvrişi yasak ama nasıl almış...

-istediği mesajı da vermişdi ...ama o kelimeleri yönetim silmiş...başka bir forumda başka bir isimle yazıyorumuş...oraya davet etme için teşrif etmişler...

-Akıllı biri olsa, düşüncelerini yazar geeçer...birine al ya da sat ya da tut demek suçtur...daha bundan haberi yok...

deniz52
10-02-2010, 23:35
-ne mübarek adammış...tlf ile 150 kişiye ulaşmış ve İPMAT larını 4 ün üzerinde sattırmış... bu forumda e-mail,tlf alışvrişi yasak ama nasıl almış...

-istediği mesajı da vermişdi ...ama o kelimeleri yönetim silmiş...başka bir forumda başka bir isimle yazıyorumuş...oraya davet etme için teşrif etmişler...

-Akıllı biri olsa, düşüncelerini yazar geeçer...birine al ya da sat ya da tut demek suçtur...daha bundan haberi yok...

arkadaşlar .burda üç beş arkadaş.kel kör ,birbirlerini ağırlayıp duruyor..

ve valla.yatırım tavsiyesi değildir..

kaybedici
10-02-2010, 23:41
Bu eskişehirli sizmisiniz yoksa o topikten çıkar çıkmaz siz damladınızda sonra eskişehirliyle karşılıklı muhabbet ediyor numarası falan yemezler kardeşim,tamam kültür çok önemli ancak Ahlakta çok önemli bu nasıl bir ahlak bunu açıklarmısınız hisse netteki zorro siz değilmisiniz kaldıki burda etik kurallardan bahsediyorsunuz işinize bakın burda herkes kimin ne olduğunu gayet iyi biliyor,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,_________

Adam çıkmış hemen üstüne alınmış ve kendini belli etmiş. Böyle ne yazdığını bilmeyen, çamur at izi kalsıncı, iddia ettiği şeylerin aslı astarı olmayan, gerçek olmayan ve bunun en ufak bir delili olmadan çirkeflik yapan densiz seviyesiz adamlar olduğu sürece kusura bakmayın bir halt olmaz.

Seni ben şimdi bir güzel red listeme ekleyeyim de birdaha asılsız gerçek dışı saçmalıklarına cevap vermek için vaktimi boşa harcamayayım.

quasar2007
10-02-2010, 23:42
yaw bana mı öyle geliyor yoksa roller değişmeye mi başladı. İpmat a hedef gösterenler şimdi ters yönde, ft2 de nerdeyse ipmat destekçisi olamaya başlıcak. neler oluyor ya.........

quasar2007
10-02-2010, 23:45
sayın syncelik ve asenas buforumda bir tek sizin yorumlarınıza güveniyorum. önümüzdeki kısa ve orta vadede ne olur sizce. yorumda bulunursanız çok sevinirim.

deniz52
10-02-2010, 23:50
evet.kel kör.birbirine karıştı..artık son demleri.ağırlamaya başladılar.

deniz52
10-02-2010, 23:55
kendilerine verilen rolleri beğenmedi kel..ben körü oynarım dedi.kör ise,körüm zaten.ama benden de iyi kel kör var.valla senaryo dışı bunlar..arkadaşlar,.birbirine girdi..

ft-2
10-02-2010, 23:55
yaw bana mı öyle geliyor yoksa roller değişmeye mi başladı. İpmat a hedef gösterenler şimdi ters yönde, ft2 de nerdeyse ipmat destekçisi olamaya başlıcak. neler oluyor ya.........

-neye göre karar verdiniz ki?...eskişehirlinin tutarsızlıklarını yazım diye mi?...ipmat destekçisi de olurum...benim art niyetim yok..doğru bir şey yaptıkalrını görürsem olurum..

-ben, tutarsız yazanlara, desteksiz atanlara karşı oldum..

-malum şahıs ne diyor...adamalr daha şirketin bilanço kalemlerinden haberi yok ama şirkete değer biçiyor diye eleştiryor...sonra o verilen rakamlarla kendisi yalan yanlış değerleme yapıyor...gerçek rakamları önüne getirdik o zaman..ala buna göre yap dedik dolaylı yapmadı...

yanlış rakamarla yaptığı değerlemede pd-dd 3.1...oysaki 14-15 civarında...

Beekeeper
11-02-2010, 00:00
Arkadaşlar sanki gören de büyük bir pastayı paylaşamıyorsunuz sanacak! Herkes birisine kızıyor, nedir bu böyle! Gerekten de küçük çocuklar gibi o onu dedi, bu bunu dedi ile ne bir fikir alış-verişi olur ne de sizi burada izleyenler sizlerden en ufak birşeyler öğrenebilirler. Maksat içini boşalt da kızgınlığın gitsin, rahatla ise o ayrı mesele... Ben teknik analizden anlayan arkadaşlardan bir yorum alabilir miyiz acaba diye şunu sormak istiyorum. Bugünden itibaren bir hafta kadar süre içinde hisse tamamlaması gereken formasyonunu tamamlayıp da düştüğü hızla tekrar geriye toplayıp, hatta düşme hareketine başladığı noktayı da geçebilir mi? Geçerse 4.40-4.45 seviyesini görebilir miyiz? Zira ben sadece grafiğe bakarak ayın 12si itibariyle o noktaya geleceğimizi zannetmiştim ama, belli de olmaz!

deniz52
11-02-2010, 00:01
aa.stanley demi.bu arkadaşlarımın safın da.nasıl olur..demek ki balkonda..olmak tan korkmuş..

asenas
11-02-2010, 00:05
sayın syncelik ve asenas buforumda bir tek sizin yorumlarınıza güveniyorum. önümüzdeki kısa ve orta vadede ne olur sizce. yorumda bulunursanız çok sevinirim.

Bak sevgili kardeşim öyle şey olmaz...Bize de güvenme tabi kendi adıma konuşuyorum...İnsan denen canlıdan herşey beklenir...Ve elimizde bunu öiçecek bir araç ta yok...Ben zaman zaman altını çizmiştim...Buradaki ilişkiler de çıkara dayalı ve yapılanların hep bir nedeni var...Hatta şöyle söylemiştim farklı kimliklerle farklı şeyler yazılabileceğine ilişkin...Hani hep olumluysa ya da hep olumsuzsa var bir nedeni ve bu anlaşılabilir bir durum der geçersiniz...

Ama farklı nick lerle farklı yazılar yazıp ky manipüle ediliyorsa işte bu belki de buradaki yorumlara göre yatırım yapan(var çünkü biliyorum)biliyorsunuz işte bu ky canı çok yanabilmekte ve ah alınmakta...

Ben buradaki dostlara yazanlara burası borsa olsa da vicdanlarını hepten terk etmeden yazmalarını öneriyorum...Kendi başımıza gelmesini istemediklerimizin başkasının başına gelmesine de zemin hazırlamayalım hazırlayan biz olmayalım...

Hepinize selamlar saygılar...

Borsamen34
11-02-2010, 00:06
Sayın BORAMEN34,

Yazınızı okuduk. Sağlıklı bir yazı. Bundan dolayı özellikle teşekkür ederiz.

Halka arz KAİ'nin büyüklüğü ve piyasa koşulları dikkate alındığında şirket yöneticilerince başarılı oldu. Fakat halka arz sürecini başarılı götüremediler, yönetemediler. Daha önceki halka arzlarda olduğu gibi yabancılara ne kadar iskontolu senet verildi bunu bilemiyoruz. Bizim yabancı işlemlerimiz olmadığı için bunu ölçemiyoruz. Yerli yatırımcı halka arzlarda erkenci davranıyor bu da satış baskısı yaratıyor.
Halka açıldığı ilk günü görmek gerekli. Olumlu düşünmeye çalışıyoruz. Fakat 50-60 liralık beklentiler yüzünden KY çok üzüldü çok yıprandı. Hiç hoş olmadı. Bunlar tahtadaki hareketlerden gözlemlenebiliyordu. Hemen hemen herkesin elinde İKİZLER bulunmakta. Artık simitçide bile İKİZLERDEN var.

Dikkatli bir okuyucusunuz. tşk. Burada sizlere ilk söyleyemek isteğimiz bir rakama kilitlenmeyiniz. İPEK 3.20 nin altına inmez diye bir kural yok. 3.20 olduğunuzda ne yapmalısınız onu planlayın. Senet 4.14 e yükseldi ne yapacaksınız. Gevşerseniz olmaz. O rakamda bir stratejiniz olmalı. Bizler 4.14 direnci kırıldığında senedin nereye gideceğini yazdık. Fakat İPEK'ler sanki hiç beklenti kalmamış halka arz yokmuş gibi 2 kere 4.0 ün altına salındı. Durumu o zaman anladık hatta 2 kere önemli derecede SAT-AL yaptık. Oradaki senet hareketinden senedin geriye geleceğine karar verdik.
Sanırım üçüzlerde öncelik KOZAL-KAİ de olacaktır. Herkesin gözü onda, halka arzın başarısı onunla ölçülmeye çalışılacak. Ee bunları PATRON-SPEK de bildiğine göre 1. numara KAİ...
İyi olmak zorunda SENET. Bakalım bunu nasıl başaracaklar. Sonra her nedense KOZA'da SATIŞ baskısı fena şekilde arttı. Bunun nedenini çözmek gerek. Şahsen biz bunu çözmeye çalışıyoruz. KOZA'nın riskinin azaldığını düşünüyoruz. Bundan sonraki dönemlerde endeks üzeri bir getiri bekliyoruz. Bütün bunlardan sonra AKIN'ın medya sektörüne girmesi pek de akıllıca olmayacaktır. Onlar yaptıklarını anlatmak açısından medyanın işe yarar olabileceğini düşünebilirler.

Bizleri dikkatli okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu diğer kişilere de örnek olur inşallah. Yaptığınız dikkatli davranışlarla kazanmak adına yapılacak ilk adımı attığınızı düşünüyor ve bol kazançlar diliyoruz.

sn. Eskişehirli; sanırım o benim forumdaki yazılarınıza ara verme sebebinizi kaçırdığım dönemde ortada bir çok hesap kalmış. Dönüşünüzle beraberde bu hesapları kapatmak yada belki daha da derinleştirmek için hatırı sayılır adette ileti eklemişsiniz. Bu yoğun tempoda benim de soruma cevap vermeye çalıştığınız için teşekkür ederim.

Cevabınızdan anladığım halka arzın şu anda görünen sonucu başarısız değil, buna siz de katılıyorsunuz. KAİ için de olumlu düşünüyorsunuz. Demek ki en azından şu anda üçüzler için ortaya çıkmış olumsuz bir durum yok. 4000'lerden 3200'lere geğmesini ve tam da hedeflediğimiz noktada tepki göstermesini orta-uzun vadede olumsuz sonuçlar doğurmayacak pek çok sebebe bağlayabiliriz. Küresel kriz korkusu, tüm piyasalardaki paranın tedirgin oluşu ve kaçışı, talep toplama ve işlem görmeye başlayacak yeni hisse için pozisyon alma isteğiyle nakde dönme gibi.

Yazdıklarınızı bir kısmına katılıyorum, bir kısmını anlıyorum ,bir kısmına katılmıyorum, bir kısmını da izin verirseniz eleştirmek istiyorum. Katıldığım nokta 3200'ün altına düşmez yorumumun aslında çok reel ve garanti bir hedef olmadığı. Elbette 3200'ün altına düşebilir. Hangimiz yarın Fransa'da da Yunanistan'da yaşananların bir benzerinin yaşanmayacağını bilebiliriz ki ? Bu sadece hissenin desteklerine, aracı kurumların kağıt toplama stratejilerine ve biraz da İş'de çok vakit geçirdiğimden nasıl düşündüklerini tahmin edebilmemle ilgili bir yorumdur. Kısa vadede nereye değip nereden döneceğini kimse bu saydığım tahmin methodları dışında bilemez. Anlıyorum dediğim yorumlarınız ise 3200'ün altına düşünce ne yapmamız gerektiğini düşünmemiz gerektiği önerinizle ilgili. Bunu anlıyorum ama katılmıyorum. Yani tüm portföyünüzü fiyat üzerinden yönetiyor ve işlem yapıyorsanız belki değdiği fiyatlara göre strateji alırsınız. Ama ben kendi adıma fiyata göre asla strateji belirlemem. İpmat'ta aldığım pozisyon gerekçeleri ne kağıdın 3200'ü geçmesi,ne 4000'den dönmesiyle ilgili. Gerekçem fiyat değilken neden fiyata göre aksiyon alayım.(düşerken toplama aksiyonu hariç ) Şayet kısa vadede bişeyler koparayım isteğinde olsaydım ben borsayı kullanmaz gider maddi durumuma göre ya Kıbrıs'ta 21 oynar, ya mahalle aralarında zar atardım.

Katılmadığım kısım KAİ beklentili fiyatının 50-60 TL olması, ancak gerçekleşenin 36 olması ky için üzücü bir durum değildir. Yazdıklarınızdan anladığım çok fazla halka arz yapmışsınız ama bence burada yanılıyorsunuz. Piyasa kağıdın hedef fiyatının çok altında bir rakamla halka arz edilmesini bir olumsuzluk olarak alır, evet..ama bu olumsuzluk sadece talep miktarlarını etkiler. Yani işlem görmeye başladıktan sonra beklentili fiyatın reel fiyatın üzerinde olması sadece beklentiyi arttırır ve aslında olumlu bir etki yapar. E sonuç olarak talep toplamada %100'ün üzerinde gerçekleştiğine göre ben olumlu etkisinin dışında, hele üzücü bir etki göremiyorum. Bir de simitçide bile ikizlerin olması bence kötü değil. Kısa vadede o simitçiyi dökmek için maniplasyonlar tabiiki olacaktır ama uzun da simitçilere para kazandırmamak için beklentileri gizleme şansı kimsenin yok. Bir yazımda söylemiştim, herkes aynı yola giderse o yol o an itibariyle doğru yoldur.

Eleştirdiğim kısma gelince,sizinle kontak kuran her kişiyi sizden yatırım tavsiyesi bekleyen bir kişi olarak algılamış ve o şekilde bir uslup kullanmış olmanız. Ben bu forumda 4-5 adet, fikrimi beyan ettiğim, kendimce borsa hayatı sadece bu topikten ibaret olduğunu düşündüğüm kişilere tabiri yerindeyse ahkam kestim. Eğer sizin deyiminizle borsada sizi okuyarak daha yeni kazanmaya başlayacak duruma gelmiş birisi olsam inanın bu şekilde ahkam kesmezdim. Yine de iyi niyetli olduğunuzu düşünüp, dediğim gibi bu yoğun döneminizde zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.

Çok fazla ileti görünce benim de çenem düştü.

Umarım ilk işlem günü düşündüğümüz gibi başlar. Yoksa yazdığım herşeyin uzun vade için olduğunu söylememe rağmen, hatalı yorum yapmışım gibi eleştirileceğimi hissediyorum :) bu Hiç de adilane olmaz...

İyi geceler.

deniz52
11-02-2010, 00:13
Bak sevgili kardeşim öyle şey olmaz...Bize de güvenme tabi kendi adıma konuşuyorum...İnsan denen canlıdan herşey beklenir...Ve elimizde bunu öiçecek bir araç ta yok...Ben zaman zaman altını çizmiştim...Buradaki ilişkiler de çıkara dayalı ve yapılanların hep bir nedeni var...Hatta şöyle söylemiştim farklı kimliklerle farklı şeyler yazılabileceğine ilişkin...Hani hep olumluysa ya da hep olumsuzsa var bir nedeni ve bu anlaşılabilir bir durum der geçersiniz...

Ama farklı nick lerle farklı yazılar yazıp ky manipüle ediliyorsa işte bu belki de buradaki yorumlara göre yatırım yapan(var çünkü biliyorum)biliyorsunuz işte bu ky canı çok yanabilmekte ve ah alınmakta...

Ben buradaki dostlara yazanlara burası borsa olsa da vicdanlarını hepten terk etmeden yazmalarını öneriyorum...Kendi başımıza gelmesini istemediklerimizin başkasının başına gelmesine de zemin hazırlamayalım hazırlayan biz olmayalım...

Hepinize selamlar saygılar...

ben senin.ne olduğunun acilen.araştırımasını.istiyorum..

quasar2007
11-02-2010, 00:15
teşekkürler sayın asenas. işte size bu yüzden güveniyorum. kimseyi yanlış yönlendirmemek ve ah almamak için yazılarınızı ince eleyip sık dokuyarak yazıyorsunuz.

halka arz dan dolayı çok beklenti içine girildiği için önümüzdeki 1 hafta 4 leri göremicez gibi geliyor bana. hatta içimi karamsarlık sarmaya başladı. bu konuda yorumunuzu esirgemezseniz sevinirim. merak etmeyin hiç kimsenin etkiisi altında kalmamayı öğrendim.

deniz52
11-02-2010, 00:16
Site yönetiminden ricam şu terbiyesize haddini bildirmek adına bu forumda bulunan kullanıcı isimlerini yazdığı kişilerin aynı kişi olup olmadıklarını ortaya çıkarmalarıdır. İvedilikle talep ediyorum bunu.

Sonucunda buraya yazılmasını önemle rica ediyor bu iddianın asılsız olduğu sonucu ortaya çıkarsa bu temelsiz suçlamasından ötürü bu kişinin kurallara göre forumdan atılmasını talep ediyorum.

Seni gidi terbiyesiz seni, ben bu iddialarını yedirmezmiyim şimdi sana.

ben senin ne olduğunu acilen araştırılmasını istiyorum..

deniz52
11-02-2010, 00:18
ben senin.ne olduğunun acilen.araştırımasını.istiyorum..

ben senin ne olduğunu acilen araştırılmasını istiyorum..

bu bir saat 24 sendromu..yanlış alıntı..

kadir
11-02-2010, 00:27
RAPOR-İPEK MATBAACILIK VE KOZA ALTIN TEKNİK ANALİZİ(ANADOLU YATIRIM)
Anadolu Yatırım ( www.anadoluyatirim.com.tr ) Tarafından Hazırlanan Teknik Analiz Raporu: "SERT TEPKİ YÜKSELİŞİ GELEBİLİR. ZIRVEDEN ITIBAREN YUZDE -24 GERILEDI. IPMAT ALIS RISKINE GIRILEBILECEK SEVIYEDE HAFTA ICINDE ILK ADIMDA 3.60 VE ARDINDAN 4.00 DENEMEK ISTEYECEKTIR. ZARARKES 3,08 ZAMAN STOP ARALIĞI 1-8 SEANS KOZAA SERT TEPKİ YÜKSELİŞİ GELEBİLİR. ZIRVEDEN ITIBAREN YUZDE -27 GERILEDI. KOZAA ALIS RISKINE GIRILEBILECEK SEVIYEDE HAFTA ICINDE ILK ADIMDA 4.56 VE ARDINDAN 5.00 DENEMEK ISTEYECEKTIR. ZARAR KES 4.00 ZAMAN STOP ARALIĞI 1-8 SEANS NOT Tepki yükselişi trendin tersine oluşan reaksiyonlar olması sebebi ile risk seven yatırımcılar için veya çok kısa süreçte trade etmek isyteyen yatırımcı profiline hitapetmektedir.Tabiki aynı zamanda tepki sonrası süreç biraz daha az risk seven yatırımcıların tepki sonrası süreçte piyasalara girmeleri hakknda daha net resmi görmelerini sağlayacağı için tepki sonrası fiyatlamalar bu yatırımcı profili için daha güvenli olacaktır." ******

quasar2007
11-02-2010, 00:29
arkadaşlar biraz sakin olalım lütfen. hangi nicklerle kimin neyi savunduğu neyi yazdığı forumda kayıtlı zaten. aklı başında bir yatırımcı araştırmacı olur, her düşünceye açık olur ve kendi yolunu çizer. ben sahsen ciddi bir yorum görürsem o kişinin forumda geçmişte hangi zamanlarda ne tür yazılar yazdığına bakarım ve güvenilirliğine öyle karar veririm. yani sen söylesin sen böylesin diye kendinizi paralamayın lütfen. öğrenmek isteyen öğrenir zaten.
herkese iyi geceler.

herkese Allah hayırlı kazanç nasip etsin inşallah.

ft-2
11-02-2010, 00:34
Anadolu Yatırım ( www.anadoluyatirim.com.tr ) Tarafından Hazırlanan Teknik Analiz Raporu: "SERT TEPKİ YÜKSELİŞİ GELEBİLİR. ZIRVEDEN ITIBAREN YUZDE -24 GERILEDI. IPMAT ALIS RISKINE GIRILEBILECEK SEVIYEDE HAFTA ICINDE ILK ADIMDA 3.60 VE ARDINDAN 4.00 DENEMEK ISTEYECEKTIR. ZARARKES 3,08 ZAMAN STOP ARALIĞI 1-8 SEANS KOZAA SERT TEPKİ YÜKSELİŞİ GELEBİLİR. ZIRVEDEN ITIBAREN YUZDE -27 GERILEDI. KOZAA ALIS RISKINE GIRILEBILECEK SEVIYEDE HAFTA ICINDE ILK ADIMDA 4.56 VE ARDINDAN 5.00 DENEMEK ISTEYECEKTIR. ZARAR KES 4.00 ZAMAN STOP ARALIĞI 1-8 SEANS NOT Tepki yükselişi trendin tersine oluşan reaksiyonlar olması sebebi ile risk seven yatırımcılar için veya çok kısa süreçte trade etmek isyteyen yatırımcı profiline hitapetmektedir.Tabiki aynı zamanda tepki sonrası süreç biraz daha az risk seven yatırımcıların tepki sonrası süreçte piyasalara girmeleri hakknda daha net resmi görmelerini sağlayacağı için tepki sonrası fiyatlamalar bu yatırımcı profili için daha güvenli olacaktır." ******

BU RAPOR BUGÜN VERİ SAĞLAYICIların ekranına düştü mü?...

kadir
11-02-2010, 00:37
dostum bilmiyorum başka bir yerden buldum 21,30 düşmüş
arkadaşların bilgisi olsun diye yazdım

quasar2007
11-02-2010, 00:37
ben bugün raporu bir yerde görmüştüm. ama anadolu yatırım ikizler raporlarında pek başarılı olmadıkları için dikkate almadım. genelde eldekilerini satmaya çalışırlarda.

quasar2007
11-02-2010, 00:39
sayın ft2 bugün sizde haikkaten bir farklılık var. hadi hayırlısı. tekrar iyi geceler.

ft-2
11-02-2010, 00:42

-Bugün 2. seansda düşen endekse göre diri durması ve endeksde işlem hacminin dırduğu bir dönemde sert hareketerin sebebi anlaşıldı...buralar dip algılaması yaratılacak, sert işlemlerle dikkat çekilcek..ve anadolu yat. raporu ile süslenip ambalaj yapılacak...

daha 11 gün önce rapor yayınladılar, milleti gaza getirdiler...

deniz52
11-02-2010, 00:43
arkadaşlar biraz sakin olalım lütfen. hangi nicklerle kimin neyi savunduğu neyi yazdığı forumda kayıtlı zaten. aklı başında bir yatırımcı araştırmacı olur, her düşünceye açık olur ve kendi yolunu çizer. ben sahsen ciddi bir yorum görürsem o kişinin forumda geçmişte hangi zamanlarda ne tür yazılar yazdığına bakarım ve güvenilirliğine öyle karar veririm. yani sen söylesin sen böylesin diye kendinizi paralamayın lütfen. öğrenmek isteyen öğrenir zaten.
herkese iyi geceler.

herkese Allah hayırlı kazanç nasip etsin inşallah.

sakiniz.gayet rahat.bazılarımız kendi yolunu.çizdirir.şahsen bence sizin çizdğiniz yol doğru.düşüncelerinizi..şeytanların esiri etmediğiniz.sürece..

yol yokuşlu..ıslak,kaygan..badireli..

ft-2
11-02-2010, 00:50
Tabiki aynı zamanda tepki sonrası süreç biraz daha az risk seven yatırımcıların tepki sonrası süreçte piyasalara girmeleri hakknda daha net resmi görmelerini sağlayacağı için tepki sonrası fiyatlamalar bu yatırımcı profili için daha güvenli olacaktır."

-bu cümleden bir şey anlayan var mı?...Böyle özensiz bir cümleyi kurmak için çok mu çalışmışlar?..

deniz52
11-02-2010, 00:51
ben bugün raporu bir yerde görmüştüm. ama anadolu yatırım ikizler raporlarında pek başarılı olmadıkları için dikkate almadım. genelde eldekilerini satmaya çalışırlarda.

biryer de hangi saatte nerde görmüştün..valla.sizde farklıklık yok. ben göremedim.

ft-2
11-02-2010, 00:59

-bu raporu anadolu yatırım ın yaptığından eminmisiniz...aldığınız yer neresi?...anadolu yatırımın internet sitesinde var mı(ben göremedim)...

-birileri anadolu yatırımın adını mı kullanıyorlar?...

quasar2007
11-02-2010, 01:05
biryer de hangi saatte nerde görmüştün..valla.sizde farklıklık yok. ben göremedim.

bugun saat 20 - 24 arasi gordum ama hangi sitede hatirlayamadim. dedigim gibi anadolu yatirimin raporlarina guvenmedigim icin onemsemedim. zaten herkes bir teppki yukselisi bekliyor.

kadir
11-02-2010, 01:05
KOZA HAFTASI GELİYOR DİYENLER Beğeni Ayarlar Başlığa Abone Ol
Bu başlığı e-posta ile gönder
Başlığı Yazdır
Başlığı İndir
Bu bölüme abone ol
Gösterim şekli
Değiştir: Dışsal
Normal
Değiştir: Doğrusal+

tamer57

Üye Profili Dün, 21:42 İleti #1

TEĞMEN

Grup: Members
Üye No: 21.559

http://forum.**********.com/index.php?showtopic=5630

ft-2
11-02-2010, 01:12
İşbankasının internet sitesinde bugün ÖĞLEDEN SONRA 14.38 gibi yayınlanmış...hareketin sebebi demek buymuş...

eskiden matriks, foreks veririrdi bu raporları..artık onlar da itibar etmiyor demek kii...

bu raporda boşa geçmiş oldu....

ft-2
11-02-2010, 01:15
İşbankasının internet sitesinde bugün ÖĞLEDEN SONRA 14.38 gibi yayınlanmış...hareketin sebebi demek buymuş...

eskiden matriks, foreks veririrdi bu raporları..artık onlar da itibar etmiyor demek kii...

bu raporda boşa geçmiş oldu....

istyatırımın sitesinde foreksden alındığı belirtiliyor....matriks vermemiş....foreksden izleyen yok herhalde...

asenas
11-02-2010, 01:24
teşekkürler sayın asenas. işte size bu yüzden güveniyorum. kimseyi yanlış yönlendirmemek ve ah almamak için yazılarınızı ince eleyip sık dokuyarak yazıyorsunuz.

halka arz dan dolayı çok beklenti içine girildiği için önümüzdeki 1 hafta 4 leri göremicez gibi geliyor bana. hatta içimi karamsarlık sarmaya başladı. bu konuda yorumunuzu esirgemezseniz sevinirim. merak etmeyin hiç kimsenin etkiisi altında kalmamayı öğrendim.
Pek çoğumuz bu beklenti içindeydik. İnce eleyip sık dokuma hani kırmamak adına dilime dikkat etmeye çalışıyorum ama onlarca yorumlama yanlışım oldu. Bu konuda titizliğim etkilenilmemesi uyarıları oluyor. topiğe cepten girmek zorundà kaldım. Çok zor yazdm. Iyi gceler.

HAYVANFİNANS
11-02-2010, 01:32
Burası "Yurttan Sesler Türk Halk Müziği Korosu"na dönmüş. Gecenin bu vaktinde başım zonklamaya başladı. Bir yığın sayı yazılmış, bir kamyon dolusu yorum yapılmış ama hiç kimse 10.02.2010 itibarıyla, yazdıkları verilere göre İpek'in İMKB'de olması gereken fiyatı yazmamış. Ben kör cahil bir zavallıyım. Lütfedip "İpek bu veriler ışığında şu fiyatta olmalıydı" diyebilecek birisi varsa mutluluktan deliye dönebilirim...(Zat-ı muhterenin birisi "Ben elimdeki hisseleri falanca fiyattan sattım" diyor. Bence yalan...Bu adam muhtemele malda yakalandı düşüşe)

HAYVANFİNANS
11-02-2010, 01:34
Zat-ı muhterem olacaktı. "muhteren" yazmışım. Dedim ya, başım zonkluyor...

HAYVANFİNANS
11-02-2010, 01:53
Sayfanın üst tarafındaki ABD Doları'ndaki adam ne diyor öyle? Kaşı gözü oynuyor adamın. Küfür mü yapıyor yoksa?

Nimet Abi
11-02-2010, 02:06
Ben kardeşlerimi severim.Zor günlerden geçiyoruz.borsanın kolay olmadığını söylemiştik.

vieja
11-02-2010, 03:03
Ben kardeşlerimi severim.Zor günlerden geçiyoruz.borsanın kolay olmadığını söylemiştik.

bil mukabele, severim ben de ama bazılarını sadece yaratandan ötürü..

yoksa ukalaları evladım diye yazıp ..miştik biliriz ederiz deiyenlerden şahsen hazzetmem..

hakihaki
11-02-2010, 05:26
HABERTÜRK

Borsaya vergi geliyor
Maliye hisse senedi gelirlerinin yüzde 5 ile 10'nun alabilmek için formül arıyor
Yatırım araçlarında stopajın sıfırlanmasının Maliye'ye faturası ağır oldu. Anayasa Mahkemesi'nin iptaliyle gelir kaybına uğrayan Maliye Bakanlığı, yeni oran için çalışmalarını sürdürüyor. Bakanlık, yatırım araçlarındaki stopaj için yüzde 5 ile 10 arasında farklı oranlar üzerinde duruyor. Sektör yetkilileri oranın yüzde 3 ile 5 arasında olmasını istiyor.
Anayasa Mahkemesi'nin bazı yatırım araçlarında yerli ve yabancılara farklı vergi uygulamasına yönelik hükmü iptal etmesinin faturası Maliye'ye çıkacak. Maliye bürokratlarının hesaplamalarına göre verginin sıfırlanmasının 2010 yılı bütçesine maliyeti 1,2 milyar lira. Yüksek Mahkeme'nin gerekçeli kararının ardından Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) ile Gelir Politikaları Genel Müdürlüğü çalışmalarına hafta sonları da devam ediyor. Düzenlemeyi mart ayına kadar yetiştirmek için mesai yapan bürokratlar, yatırım araçlarında stopaj uygulamasına dönük farklı alternatifler üzerinde duruyor. Yerli ve yabancı yatırımcıya yüzde 5 stopaj uygulanması, stopaj oranının yüzde 5 ile 10 arasında belirlenmesi bu alternatifler arasında yer alıyor. Bakanlık, söz konusu yatırım araçlarının sıfırlanmasına ise herhangi bir şekilde sıcak bakmıyor. Görüşmelerde sektör yetkilileri de söz konusu yatırım araçlarındaki stopajın yerli ve yabancılar için yüzde 3 ile yüzde 5 arasında olabileceğini dile getiriyor.

Anayasa Mahkemesi'nin ücretlilerle ilgili yeni düzenleme için 6 ay, stopaj için de 9 ay süre verdiği Maliye, gerekçeli kararın ardından yoğun bir çalışma içine girdi. Edinilen bilgiye göre, Maliye Bakanlığı'nda Gelir İdaresi Başkanlığı ve Gelir Politikaları Genel Müdürlüğü yetkililerinin de katıldığı bir dizi toplantı yapıldı. Maliye yetkilileri, yeni stopaj düzenlemesi için aracı kuruluş yetkilileriyle de bir araya geldi. Çalışmalar sırasında, Anayasa Mahkemesi'nin iptaline konu olan yabancılara sıfır stopaja ilişkin maliyet analizi de yapıldı. Bu çalışmada, bono, yatırım fonu ve hisse senedinde stopajın yabancılarda olduğu gibi yerlilerde de sıfırlanması halinde bunun 1,2 milyar liralık bir vergi kaybına sebep olacağı hesaplandı. Bu çerçevede, yatırım araçlarında yerli ve yabancılara sıfır stopajın mümkün olamayacağı belirtildi. Yeni düzenleme çalışmalarında, ücretliler için de alternatifler hazırlandı. İlk alternatifte ücretliler ile diğer gelir unsurları için daha önce de uygulanan ikili tarife uygulaması yer aldı. İkinci alternatifte ise ücretliler ve diğer gelirler için aynı vergi oranlarının geçerli olması, ancak ücretliler için ayrı, diğer gelirler için de ayrı dilimler belirlenmesi öngörüldü. Maliye Bakanlığı'nın da ağırlıklı olarak üzerinde durduğu bu alternatifte, Gelir Vergisi tarifesinde mevcut yüzde 15, yüzde 20, yüzde 27 ve yüzde 35 oranları korunacak. Ücret dışındaki gelir kalemleri mevcut dilimler üzerinden vergilendirilmeye devam edilecek. Ancak ücretliler için mevcut dilimler biraz daha artırılacak. Bu şekilde ücret gelirlerinin alt dilimlerde ve düşük oranlarla vergilendirilmeleri sağlanacak.

Maliye Bakanlığı yetkilileri, teknik düzeyde yürütülen çalışmaların Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'e sunulacağını ifade ederek, "Gerek stopaj gerekse ücretlilerin vergilendirilmesinde nihai kararı hükümet verecek. Biz, bu konuda hükümetin önüne çeşitli alternatifleri ve bunların mali boyutlarını koyacağız. Son karar da oradan çıkacak." dedi. Anayasa Mahkemesi'nin iptal ettiği düzenleme, yerli yatırımcıların bono, yatırım fonu ve hisse senetlerinde vergi ödemesini düzenliyor

hakihaki
11-02-2010, 05:35
RADİKAL

Halka arz konsorsiyumunda yer alan aracı kurumlardan birinin yetkilisi, “Bu halka arzda en iyi gayret değil kısmi yüklenici sözleşmeleri imzalandı. Yani taahhüt ettiğiniz tutardaki hisseyi satamazsanız siz aracı kurum olarak satın almak zorunda kalıyorsunuz. Ve biz de taahhüt ettiğimiz tutarı talep gelmediği için satamadığımız için yüzde 85’ini kendimiz satın almak zorunda kaldık” açıklamasında bulundu. Aynı yetkili, “Koza Altın halka arzda zorlandı. Ek satış yapıp halka arz oranını yüzde 34.5’e çıkaramadı” dedi.

lee
11-02-2010, 08:20
allah kortuklarınızdan emin umduklarınızdan çok daha iyisini nasip etsin dostalra . dostunda eşinde kazancında hayırlısını versin . hayırlısı ile ağız tadi ile yemeyi nasip etsin . karşılıklı tartışmaya hakaret etmeye gerek yok . işimize bakalım altınımız da var petrolümüzde var . çok şükür dostlaral muhabbetimizde var .herkese selam ve saygılarımla

ft-2
11-02-2010, 08:24
-Hiçbir aracı kurum, tepkiye oynayın diye rapor yazmaz...tepkinin nereden geleceği belli olmaz..yüzde 15 düşüşden tepkiye oynayan biri şu anda yüzde 10 zararda...

-Bu rapor, spek veya birilerinin çok sıkıştığını düşündürüyor...

-tavsiye içermez...

vieja
11-02-2010, 08:31
-Hiçbir aracı kurum, tepkiye oynayın diye rapor yazmaz...tepkinin nereden geleceği belli olmaz..yüzde 15 düşüşden tepkiye oynayan biri şu anda yüzde 10 zararda...

-Bu rapor, spek veya birilerinin çok sıkıştığını düşündürüyor...

-tavsiye içermez...

KOZAL da bir gün/seans tavan demiştiniz, fikriniz değişti mi sn ft?

vieja
11-02-2010, 08:38
Stocks, Commodities Rise on Australian Jobs, Greece Talks, China Inflation
bloomberg
:thumbup1:

ft-2
11-02-2010, 08:46
KOZAL da bir gün/seans tavan demiştiniz, fikriniz değişti mi sn ft?

evet değişti...aracı krumların zorunlu mal sahibi olmaları fikrimi değiştirdi..ilk açılışda 1-2 saniye süren bir tavan gösterme olabilir...ama destek atmak için ayrılan paranın ben ilk günde tükeneceğini düşünüyorum...

tavsiye içermez..

asenas
11-02-2010, 08:57
Hani artık sokaktan azbuçuk borsa ile ilgili birini çevirip sorsanız bu raporla ve adından bahsedilen kurumla ilgili düşüncesi olumsuz olur...Hem inanılmayacak hem de bu raporlar yayınlanacak...Bu kadar basit mi bu mesajı okumak...Bırakacağım ben bu borsacılığı...

asenas
11-02-2010, 09:11
Hani artık sokaktan azbuçuk borsa ile ilgili birini çevirip sorsanız bu raporla ve adından bahsedilen kurumla ilgili düşüncesi olumsuz olur...Hem inanılmayacak hem de bu raporlar yayınlanacak...Bu kadar basit mi bu mesajı okumak...Bırakacağım ben bu borsacılığı...

Benim fikrim tabi böyle değil...Raporlar pek çok şeye hizmet edebilir ya da etmeyebilir...Bu hareketleri raporlar belirleseydi o vakit işler ne kolay olurdu..

Sanırım raporlar hazırlanıyor tepkiler ölçülüyor algısına bakılıyor kullanılıp kullanılmamasını hazılanmasına vesile olan-lar ve süreç belirliyor diye düşündüm hep....

vieja
11-02-2010, 09:15
evet değişti...aracı krumların zorunlu mal sahibi olmaları fikrimi değiştirdi..ilk açılışda 1-2 saniye süren bir tavan gösterme olabilir...ama destek atmak için ayrılan paranın ben ilk günde tükeneceğini düşünüyorum...

tavsiye içermez..

Ben de fikrimi yazayım, arzın ikinci günü tüm dünya büyük türbülansa girmişti, taleplerin bile geri alındığı söyleniyor. Ben dahi iptal için aradım ama vazgeçtim son anda.
Bu durumda arz dönemi katılmaktan çekinenler şimdi ateşi nispeten düşmüm piyasada biraz daha posizitf seyreden altın fiyatları ile tahtan mal alacaktır diye düşünüyorum.

asenas
11-02-2010, 09:22
Belki de istenen, bugün ikizlerin duruşu yarının daha belirleyicisi olacak...Dün kü hareketler sanki bunun habercisi gibiydi...Tabii bence yani böyle bir olasılık var,göreceğiz...

HAYVANFİNANS
11-02-2010, 09:32
Boş boş yazı yazıp durmayın. Dün gece bir soru sordum, cevaplayan olmadı. Nedir bu İpek'in ederi kardeşler?

lee
11-02-2010, 09:43
Boş boş yazı yazıp durmayın. Dün gece bir soru sordum, cevaplayan olmadı. Nedir bu İpek'in ederi kardeşler?

ederini yazaamıyorum zira yasaklanmak istemem . şu an için beleş diyebilirim sadece . şahsi fikrimidir sadece beni bağlar

HAYVANFİNANS
11-02-2010, 09:50
ederini yazaamıyorum zira yasaklanmak istemem . şu an için beleş diyebilirim sadece . şahsi fikrimidir sadece beni bağlar

Evet evet, nerede sayfalar dolusu rezerv, konsolide bilanço, F/K falan filan yazıp duran ÜSTADLAR (!)?

buraks
11-02-2010, 10:02
3.36-3.40 arasında tutmak istiyor birileri,,, bir başka birileri de bu satışları karşılayp, 3.42 üstüne atarsa yukarı hareket ivmelenir,,,

YTD.

lee
11-02-2010, 10:07
kendisini endeksin rüzgarına bırakmış gidiyor ne hareket var ne bereket . beklemeye devam

HAYVANFİNANS
11-02-2010, 10:12
Demek ki neymiş: Zırt pırt "Bu fiyat pahalı, bu kadar etmez bu hisse" demeyecekmişsiniz. Diyecekseniz de ederini yazacakmışsınız ÜSTADCIKLAR...

lee
11-02-2010, 10:27
ver çoşkuyu hocam ver sonuna kadar haklısın

delidolu
11-02-2010, 10:34
Selamın Aleyküm

mail
11-02-2010, 10:43
İMKB'DE YARIN KOZA ALTIN AÇILIŞI NEDENİYLE TÖREN DÜZENLENECEK

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda (İMKB) 12 Şubat'ta seans,
Türkiye'de altın madenciliği sektöründe faaliyet gösteren "Koza Altın
işletmeleri A.Ş." ile açılıyor.
12 Şubat Cuma günü, Koza Altın işletmeleri A.Ş. için Borsa'da
işlem görmeye başlayacağı ilk gün olması nedeniyle, sabah seansının
öncesinde, İMKB İşlem Salonu'nda bir tören düzenlenecek.
İMKB Başkam Hüseyin ERKAN ve Koza Altın İşletmeleri A.Ş. Yönetim
Kurulu Başkanı Akın İPEK'in yapacakları tören konuşmalarının ardından,
İMKB'de seans, saat tam 09.30'da İPEK'in Borsa çanına vurmasıyla
başlayacak.
Borsa'da "KOZAL" koduyla, Ulusal Pazar'da işlem görecek olan Koza
Altın İşletmeleri A.Ş.'nin ÎMKB'deki ilk işlem günü töreni basına açık
olarak gerçekleşecek.

Foreks Haber Merkezi

(11/02/2010 - 09:56:20)

ft-2
11-02-2010, 10:50
Demek ki neymiş: Zırt pırt "Bu fiyat pahalı, bu kadar etmez bu hisse" demeyecekmişsiniz. Diyecekseniz de ederini yazacakmışsınız ÜSTADCIKLAR...

beni kastediyorsanız..ben yazmışdım... kozad 130-150 milyon dolar...ipmat için 75-100 milyon dolar bana göre ederidir...

tavsiye değildir...

HAYVANFİNANS
11-02-2010, 10:58
Verdiğiniz sayılar için teşekkür ederim. Ama sadece siz değilsiniz burada sayılarla konuşan. Diğerlerinden tık yok. Sadece boş boş yazmayı bilir onlar.

buraks
11-02-2010, 11:05
beni kastediyorsanız..ben yazmışdım... kozad 130-150 milyon dolar...ipmat için 75-100 milyon dolar bana göre ederidir...

tavsiye değildir...

Depending on what? Yani neye göre???

İndirgenmiş nakit akımları yöntemine göre mi? Net aktif değer yöntemine göre mi? Yoksa işleyen teşebbüs değeri yöntemine göre mi? Yoksa başka bir değerleme metodu mu kullandınız???

Ya da sadece hissi mi?

ft-2
11-02-2010, 11:21
Depending on what? Yani neye göre???

İndirgenmiş nakit akımları yöntemine göre mi? Net aktif değer yöntemine göre mi? Yoksa işleyen teşebbüs değeri yöntemine göre mi? Yoksa başka bir değerleme metodu mu kullandınız???

Ya da sadece hissi mi?

net aktif değer, benzer şirketler, vs ...bunun hesaplamalarını daha önce birkaç kez yapmış idim....

durugöl
11-02-2010, 11:24

gücüm yettiğince yazayım.
ipek ;piyasa değeri 290 milyon dolar.ne iş yapar?hiçbirşey...sadece kozalın hissederlarından.kozalın halka arz fiyatı belli,ipek buralarda.gerçek bu.peki ne olacak fiyatı.kısa vadede yarınkı kozal tahtasına bağlı.kozala satış gelmezse ipek toparlanacaktır.şahsi fikrim satış gelsede karşılamak zorundalar,çünkü global bir güç olmak istiyorlar.peki daha sonra ne olacak?...kozalın performansına göre fiyatlanacaktır.kozalın değeri 1,5 milyar dolar.nedir beklentiniz.3 yada 5 milyar dolarmı?kısa vadede zor,2-3 yıl sonra olabilir.(akp iktidarda kalırsa tabi)
gelelim ipeğin diğer işine.petrol.bulabilirmi?evet bulur,hatta yerleri zataen bellidir,yalnızca koşullar olgunlaşınca çıkartılacaktır.nedir koşullar?egemen yabancı güçlerin alacakları pay.akp iktidarı devam ederse ipek petrol işinde büyüyecektir.piyasa değeri kozalı bile geçecektir.
bu arada kozad ne olacak.en mantıklısı kozal ile birleştirilmesi.takdir şirket yetkililerinin.
kişisel görüşlerimdir.tatırım tavsiyesi değildir.

umut2010
11-02-2010, 11:45
ipek ;piyasa değeri 290 milyon dolar.ne iş yapar?hiçbirşey...sadece kozalın hissederlarından.kozalın halka arz fiyatı belli,ipek buralarda.gerçek bu.peki ne olacak fiyatı.kısa vadede yarınkı kozal tahtasına bağlı.kozala satış gelmezse ipek toparlanacaktır.şahsi fikrim satış gelsede karşılamak zorundalar,çünkü global bir güç olmak istiyorlar.peki daha sonra ne olacak?...kozalın performansına göre fiyatlanacaktır.kozalın değeri 1,5 milyar dolar.nedir beklentiniz.3 yada 5 milyar dolarmı?kısa vadede zor,2-3 yıl sonra olabilir.(akp iktidarda kalırsa tabi)
gelelim ipeğin diğer işine.petrol.bulabilirmi?evet bulur,hatta yerleri zataen bellidir,yalnızca koşullar olgunlaşınca çıkartılacaktır.nedir koşullar?egemen yabancı güçlerin alacakları pay.akp iktidarı devam ederse ipek petrol işinde büyüyecektir.piyasa değeri kozalı bile geçecektir.
bu arada kozad ne olacak.en mantıklısı kozal ile birleştirilmesi.takdir şirket yetkililerinin.

kardeşim boş boş konuşmayın...ipek matbaa 7 yılda nereden nereye geldi, arkasında kocaman hükümetimiz var. cemaatler var.Akın ipek bir hükümet adamı. ne iş yaptığı önemli değil. yarın doğan gazetelerini de aldımı, arkasınada hökümeti alır. kimse hökömete laf söyleyemez. İşini bilir...hemide müslüman adamdır

durugöl
11-02-2010, 11:50
kardeşim boş boş konuşmayın...ipek matbaa 7 yılda nereden nereye geldi, arkasında kocaman hükümetimiz var. cemaatler var.Akın ipek bir hükümet adamı. ne iş yaptığı önemli değil. yarın doğan gazetelerini de aldımı, arkasınada hökümeti alır. kimse hökömete laf söyleyemez. İşini bilir...hemide müslüman adamdır

islam hakkında dikkatli olmanızı tavsiye ederim.islamda din satıp para kazanmak yoktur.

umut2010
11-02-2010, 11:56
islam hakkında dikkatli olmanızı tavsiye ederim.islamda din satıp para kazanmak yoktur.

kardeşim ben islam hakkında bir şey mi söyledim.hem de söyledikleriniz bana bir şeyi hatırlattı
Rahmetli Osman Bölükbaşı sağ görüşlü, muhafazakar bir siyasetçi idi. Onun hiç unutmadığım bir sözü vardı: ‘Türkiye'de bütün sektörleri tetkik ettim, en kárlı olanın DİN TİCARETİ olduğunu gördüm.'
benim çalıştığım komşu işyeri magazasının adı "tekbir".Magaza sahibinin kaç tane eşi var bir araştır. 3 mü 4 mü ?
ben elhamdülüllah dindarım ama dinci değilim.

arili
11-02-2010, 12:01

hak yiyen müslüman

smergen
11-02-2010, 12:03
Sayın ft-2, size bir sorum var yanıtlarsanız sevinirim. Green shoe kuralını akın ipek uygulamaz ise herhangi bir cezası varmı bunun? Siz araştırmacı bir kişisiniz onun için size soruyorum. saygılarımla...

quasar2007
11-02-2010, 12:04

arkadaslar aslinda ipmat in gelecegi akp nin gelecegine bagli. medya yatirimi da bu sebeple gelecegi icin yaptigi yatirimdir . medya gucunude kullanarak akp tekrar secimi kazanirsa iste o zaman buyuk yatirimlar hiz kazanacaktir ve hedeflere yol alinacaktir. yani uzun vade icin ipmatin geleceginden cok akp nin gelecegine bakmak lazim bence. tum bu yazdiklarim kisisel gorusumdur. ytd

ft-2
11-02-2010, 12:04
KOZAD ın

Özkaynaklar

basın:...... 37.617.437 yüzde 95............35

taşımacılık: ...3.901.072...yüzde 100.........4

KAİ...........180.000.00 TL yüzde 45.........81

İŞTİRKALERDEN payına düşen net aktif varlığı....120 milyon.Tl

umut2010
11-02-2010, 12:05
hak yiyen müslüman

“Sakın kul hakkı yeme çünkü Allah kul hakkı yemeyi affetmez.”

arili
11-02-2010, 12:05
dindarsında borsada ne işin var
kardeşim ben islam hakkında bir şey mi söyledim.hem de söyledikleriniz bana bir şeyi hatırlattı
Rahmetli Osman Bölükbaşı sağ görüşlü, muhafazakar bir siyasetçi idi. Onun hiç unutmadığım bir sözü vardı: ‘Türkiye'de bütün sektörleri tetkik ettim, en kárlı olanın DİN TİCARETİ olduğunu gördüm.'
benim çalıştığım komşu işyeri magazasının adı "tekbir".Magaza sahibinin kaç tane eşi var bir araştır. 3 mü 4 mü ?

z488533
11-02-2010, 12:08

hISSE BIRAZ ASAGILARA KAYINCA FELAKET TELLALLARI MEYDANDA GOBEK ATMIS... ONEMLI DEGIL AKLI SALIM VE BIRAZ PARMAK HESABI YAPMAYI BILEN INSAN KAI'NIN BEKLENTISINE GORE UCUZ OLDUGUNU HESAPLIYABILIR... ADAMALRIN SANSI AVRUPA ETKISINDE ARZ YAPMALARIYDI... O ALIM YAPMAYAN YBN. BAKIN NASIL 1 AY SONRA ALIR KAI'YI... HESAP BELLI ARKASINDAYIZ NEYDI HESAP KAI' 01,07,2009- 30.06.20TARIHLERI ARASINDAKI 1 YILLIK BILANCO DONEMINDE 200 MILYONUN UZERINDE YANI 230-260 ARASI KAR EDECEGIDIR. BU HESAPLA 240 TRRL KARLA f/K ORANI 36.00 HISSE FIATIYLA 9 TEKABUL EDER.. HESABINIZI IYI YAPIN...KISA VADE OYNAYANLARA DIYECEGIM YOK..PASTA BUYUK HERTURLU HAREKET OLABILIR AMA ORTA VE UZUN VADECILER ICIN DUSUSLER ALIM FIRSATIDIR...

BU ARADA ISTIRAK ORANLARINA GORE KOZA MADEN "KAI2NIN 36.80 FIATINA GORE " BUGUNKI 4.22 FIAT ILE % 24.2 ISKONTOLU ISLEM GORMEKTEDIR... BU HESABA HALKA ARZDAN ISTIRAKINE GELEN NAKIT PARA VE MATBAA FAALIYETI DAHIL DEGILDIR...

HODRI MEYDAN.... GLOBAL KRIZ VE DARBE OLMAZSA 2010 HAZIRAN BILANCOLARINDA KOZA MADEN VE KAI BU FIATLARIN EN AZ % 50 USTUNDE OLACAK...

KISA VADEDE NE OLURSA OLSUN SADECE CIKISI KUVVETLENDIRIR...

Bakın yukarda Sayın ISAAC ne güzel açıklamış.
Daha başka ne istiyorsunuz? Oturun oturdugunuz yerde de biraz para kazanın.

umut2010
11-02-2010, 12:10

ittifak, ihlas, kozaa, ipmat, islami borsa....nın ne işi var ?

cosdemi
11-02-2010, 12:13

tabiki HÜKÜMET HÖKÖMET olarak yazılır sa birazda alaycı şekilde olursa ve yazının içeriğinin din dayandırılmaası il birlikte az da olsa bir aşağılama görülüyor.Yoksa sizin hükümet ile sıkıntınız mı var? ŞAHSEN BENİM YOK.

quasar2007
11-02-2010, 12:17
arkadaslar din vicdani bir konudur ve insanin kendisini ilgilendirir. bu sebeple bu tur seylere lutfen inanc konusunu karistirmayalim. kimin neye ne kadar inandigi kimseyi ilgilendirmez ve kimsenin bu konuda hakeret etme hakki yktur. lutfen lutfen lutfen

cosdemi
11-02-2010, 12:20
arkadaslar din vicdani bir konudur ve insanin kendisini ilgilendirir. bu sebeple bu tur seylere lutfen inanc konusunu karistirmayalim. kimin neye ne kadar inandigi kimseyi ilgilendirmez ve kimsenin bu konuda hakeret etme hakki yktur. lutfen lutfen lutfen

Evet haklı olmakla birlikte şunu unutmayalım biz müslüman kardeşlerimizden sorumluyuz.
Onun kötü yollara düşmemesi için elimizden geleni yapmamızda bizim görevimiz.

cosdemi
11-02-2010, 12:22

????
Şimdi dindar olanların borsada işi yok mu demek istediniz.
Borsada bulunanlar dinsiz mi demek istediniz anlaşılmadı.
Dindar olan borsa ya girmemeli mi yani ?

arili
11-02-2010, 12:25
????
Şimdi dindar olanların borsada işi yok mu demek istediniz.
Borsada bulunanlar dinsiz mi demek istediniz anlaşılmadı.
Dindar olan borsa ya girmemeli mi yani ?

hayır onu demek istemedim

lee
11-02-2010, 12:32
Tadi tuzu yok

ft-2
11-02-2010, 12:33
http://i50.tinypic.com/24q0lfb.png

bir arkadaş sormuş...fiyat istikarı uygulmasında mecburiyet var mı? diye...YOK..

Serender
11-02-2010, 12:36
Son yıllarda yıldızı parlayan işadamı Akın İpek 500 milyon dolar verip Star TV, Milliyet ve Vatan’ı almak üzere. Aydın Özdalga, açık mektup yazarak Akın İpek’i uyarıyor: “ Aman ha, Akın Bey ! Yol yakınken bu işten vazgeç. AYDIN ÖZDALGA yazıyor

Akın Bey merhaba,

İzninizle, önce sizi bilmeyenlere, sizi biraz tanıtalım. Çünkü bugünlerde en çok merak edilen portrelerden birisiniz.

Akın İpek varlıklı bir ailenin, iyi eğitim almış, mütevazi bir çocuğu. İlle de bir işadamına benzet derseniz, Mehmet Emin Karamehmet’in muhafazakar olanı diyebilirim. Baba işi kağıtçılık ve davetiye basımı. Aile, Türkiye’de davetiye denilince ilk akla gelen Koza Davetiyelerinin sahibi. Zaten grubun adı “ Koza Grubu “ da buradan geliyor.

Türkiye’de genelde 2. kuşak işadamları, baba işini ya batırır, ya da küçültür. Ancak, üniversite eğitimi sonrası işlerin başına geçen Akın İpek, bu genellemeye uymayarak, Koza Grubunun davetiye işini dünyaya açtı ve grubu gerçek bir dev yaptı.

Akın İpek, 5 yıl önce müthiş riskli bir işe soyundu ve kağıt işinden altın işine geçti.
Akın İpek, 2005 yılında yaklaşık 50 milyon dolara, Bergama’daki sorunlu bir altın madenini satın aldı. Bergama riskli bir yatırımdı. Çünkü altın madeni işletmeciliği, ne kendisinin ne de Türkiye’de başkasının bildiği bir işti.

Altın madenliğinde uzman olan Eurogold Ovacık madenini açmış ama pes edip, bir başka altın madencisi Normandy’e satmıştı. Normandy de “ Yandım allah “ deyip işi bırakmak isteyince, devreye Akın İpek girdi.. 45 milyon dolarlık fiyat, böyle bir maden için dünya piyasalarına göre çok uygundu. Üstelik 25 milyon doları peşin, kalanı da bonus kartı gibi 10 taksitte ödenecekti.

İyi de, Akın İpek bu işin altından nasıl kalkacaktı ? Üstelik bir yandan da, “ Doğayı katlediyorlar “ diyen çevreciler ile uğraşacaktı. Ancak akıllı bir işletme ve dünya konjoktürünün lehte gelişmesi ile işleri toplayan Akın İpek, bir yandan da başka yerlerde altın madeni işine girdi. Altın işi kimsenin, hatta Akın İpek’in bile öngörmediği kadar iyi gitti.

Akın İpek aynı yıl, yani 2005 yılında medyaya da küçük bir adım attı. Mehmet Ali Ilıcak’ın kurduğu, ama tutturamadığı Bugün Gazetesini satın aldı. Akın İpek ilk kez medya dünyasının sahne ışıklarına çıkıyordu. Akın İpek hakkında başlayan tartışmalarda, sonunda herkesin aklında kalan ise “ Fettullah Hocacı “ sıfatı oluyordu.

Akın İpek kimine göre, Fettullah Hoca’nın sözünden çıkmayan tam bir müritti. Kimine göre de Akın İpek Fettullah Hoca’ya sempatisi ve saygısı olan, ama asla müriti olmayan muhafazakar bir işadamıydı. Ancak benim araştırmalarıma göre ikinci tez doğru. Yani, karşımızda, kesinlikle ” Öl de öleyim hocam “ diyen bir Fettullah Hoca müriti yok. Akın İpek’e “ Müteyyedin “ demek bile zor. İş hayatında liberal, özel hayatında muhafazakar bir portre ile karşı karşıyayız. Akın İpek için rahatlıkla Muhafazakarlaşan Türkiye’nin yeni işadamı modeli diyebiliriz.

Akın İpek’in Bugün gazetesi başarısız bir yatırım oldu. Kimliksiz ve ruhsuz olan gazete, doğal olarak satmadı ve etkin olamadı. Gazete sürekli zarar etti. Akın İpek’in kendisine güç sağlamayan ve de zarar eden bu gazeteyi niçin yaşattığı uzun zaman anlaşılamadı.

Kamuoyu Akın İpek’i ikinci kez 2008 yılında müthiş tartışmalı bir olayda tanıdı. Ulusalcı çizigide yayın yapan Tuncay Özkan’ın Kanaltürk’ü, her akşam AKP ve Fettullah Hoca aleyhinde yayın yapıyordu.

Ancak Tuncay Özkan’ın hesapsız kitapsız yatırımı, AKP’nin reklamverenler üzerindeki baskısıyla birleşince, Kanaltürk iflas bayrağını çekti. Tuncay Özkan, hem Aydın Doğan, hem de Turgay Ciner ile satış için masaya oturdu. Ancak iki kurt patron da, Tuncay Özkan’a hayalindeki 25 milyon doları vermedi.

Ve 12 mayıs 2008 tarihinde, Türkiye, özellikle de milyonlarca ulusalcı kelimenin tam anlamıyla şok oldu ! İnternet sitelerinde yer alan haberlere göre, Tuncay Özkan, her akşam Fettullah Hoca’ya sallayan Kanaltürk’ü, Fettullah Hocacı diye bilinen Akın İpek satmıştı !!

Herkes şoktaydı.. Tuncay Özkan’ın müritleri “ Yalan, olmaz öyle şey. Tuncay Özkan’ımız kanalımızı asla Fettullah Hocacılara satmaz “ diye feryat ediyordu. Ama akşam Kanaltürk ekranlarına çıkan Tuncay Özkan pişkin bir şekilde satışı doğruluyıp, Akın İpek’i yere göğe sığdıramazken, Cumhuriyet tarihinin en büyük toplu travmalarından birisi yaşanıyordu.

Akın İpek, artık gazetesi, TV’si ve radyosu olan küçük bir medya grubunun patronuydu. Ancak aradan geçen 18 ayda Akın İpek Kanaltürk’e hiç bir ciddi yatırım yapmadı. Kanaltürk % 1 izlenme payına dahi ulaşamayan küçük ve zarar eden bir kanal olarak kaldı.

Ancak Aydın Doğan’ın malum vergi cezasından sonra, medyada küçülmeye karar vermesi ya da zorunda kalması sonucu, medya piyasası hareketlendi. Akın İpek, 3. kez, hem de bu sefer çok büyük bir satış için yeniden sahneye çıktı. İnternet sitelerinde çıkan haberlere göre, Akın İpek, Star TV, Milliyet ve Vatan gazetesini, almak üzere, Aydın Doğan ile 500 milyon dolara el sıkışmıştı. Bu bedele KDV dahil mi bilinmiyor. Bir de KDV eklenirse, satışın bedeli 590 milyon dolar !

Bu satışta Akın İpek’in para kaynağı ise kendisi. Yani Sabah – ATV olayındaki gibi ballı bir kamu bankası kredisi yok.

Akın İpek’in 5 yıl önce girdiği altın madeni işindeki firması “ Koza Altın İşletmeleri “ şubat ayı başında halka açılıyor. Firmanın değeri, sıkı durun, yaklaşık 2 milyar dolar !! Evet, Akın İpek 5 yıl önce 50 milyon dolara girdiği altın işinde, 5 yıl sonunda koyduğu parayı tam 40’a katladı !

Gel de “ Helal olsun “ deme.

Akın İpek,şubay ayı başında halka açılacak bu firmanın % 30’unu satacak ve buradan gelecek olan tahmini 550 milyon doları, Aydın Doğan’a EFT yapacak....

İşte böyle ilginç bir portre ile karşı karşıyasınız...

Evet Akın Bey, kusura bakmayın sizi biraz beklettim ama, konunun öznesini okuyucuya tanıtmadan da, bu açık mektup işi olmuyor ki...

Akın Bey, lafı hiç uzatmadan minarenin kubbesini koyacağım.

Henüz hala vakit varken, gelin bu işten vazgeçin...

Çünkü, bu kadar başarılı bir iş hayatından sonra, yarattığınız değerlerin büyük bir kısmını heba ediyorsunuz...

100 lira verip, 20 liralık mal alıyorsunuz...

Şapkadan tavşan çıkartan işadamıyken, medyada çırak çıkan işadamları klübünün son üyesi oluyorsunuz....

Belki şimdi bana, “ Sana ne benim zararımdan ? Babamın oğlu musun ? Paramın derdi sana mı düştü ? “ diyebilirsiniz...

Evet, bu işin derdi bana düştü Akın Bey....

Çünkü 25 yıldır çalışanı, 10 yıldırda küçük yatırımcısı olduğum medya sektörünün gelişmesi için, sizin gibi yeni yatırımcıların başarılı olması gerekiyor. Bunun için de, koyduğunuz sermayenin karşılığını almanız lazım. Sizin başarınız, sektörün başarısıdır.Siz başardıkça medyaya yeni sermayeler gelecektir.

Bu nedenle, nasıl ki Turgay Ciner’in medyada işlerinin iyi gitmesi bizi sevindiriyorsa, sizin başarınız da bizi çok ilgilendiriyor...

Bir de, “ Bozkırda yeşil bir yuva, bilgi yuvası. / Orda gönüllere dolar dostluk havası “ var ki, o da bir başka duygusal faktör...

Gelelim “ Niçin çok hatalı bir yatırım yaptığınız “ tezinin açılımına ve alternatif seçeneğe...

Önce şu konuda anlaşalım:

Medyaya kar etmek için mi giriyorsunuz, yoksa güç elde etmek için mi ?

Kar etmek içinse, bu işi hemen unutun gitsin...

Bu alımdan kar değil, sadece inanılmaz bir zarar çıkar.

Bu paketi 500 milyon dolara satın alırsınız, en az 50 milyon dolar yatırım yaparsınız. 2 yılda yaklaşık 100 - 150 milyon dolar işletme zararı yazarsınız. 2 yılda cebinizden yaklaşık 700 milyon dolar çıkınca da, “ yandım allah “ diyerek satmak istersiniz...

Ama, inanın bu pakete 300 milyon dolar veren çıkmaz...

Biliyorum biraz bakkal hesabı gibi oldu.. Gelin bu hesabı biraz açalım.

Star TV’den başlayalım.

Star TV’nin izlenme payı bugün % 8 civarında. Bu oran önümüzdeki dönemde düşecek.

Nereden mi biliyorum ?

Türkiye’deki 4 büyük kanalın payı 20 yıl önce, TV’nin ilk yıllarında % 90’dı. Bugün ise % 50’nin altında. Bu oran her yıl daha da düşecek. Çünkü 15 sene önce 4 büyük kanal, 6 küçük kanal vardı. Bugün ise uydudan yayın yapan 300’e yakın tematik kanal var ve çığ gibi artıyor.. Yabancıları saymıyorum bile.

Yani siz giderek batmakta olan bir “ Genel Kanal “ daha doğrusu “ Dizi Kanalı “ konseptini satın alıyorsunuz. Üstelik son yıllarda sürekli gerilemiş bir kanal olan Star TV’yi.

Yani Star TV’nin izlenme payı sürekli gerileyecek. Gelelim finansa. Star TV bugünkü kalitede bir yayını 100 TL’ye yapıyorsa, size geçince bu maliyet birden 120 olacak. Çünkü o maliyet Doğan Grubu’nun havuz mantığı içinde ulaşılmış minumum değerlerdir. Sizin başka bir binaya taşıdığınız Star TV’nin maliyetlerinin ne kadar arttığını anlamanız için bile 6 ay gerekecek...

Yani giderler artarken, gelirler de dramatik şekilde azalacaktır.

Muhtemeldir ki, pazarlık aşamasında size gösterilen reklam gelirleri gözlerinizi kamaştırmıştır. Dönemsel olarak aylık 15 milyon TL’ye çıkabilen reklam geliri sizi yanıltmasın.

Bu rakamlara Doğan Grubu’nun büyük medya gücünün medya ajansları ve reklamverenler üzerinde acımasızca kullanılmasıyla ulaşılmıştır. Koza grubuna geçen Star TV, aynı ratingi yakalasa dahi, eski reklam gelirinin ancak % 75’ini alır. O da en iyi ihtimalle.

Yani gideri artan, geliri düşen bir kanalın yıllık işletme zararı 50 milyon doları bulacaktır.
Göreceksiniz, satış ertesi tüm yöneticiler kapınıza dayanıp, “ Patron parrraaaaa... “ diyecektir.

Gelelim gazetelere. Milliyet de, Vatan da ciddi şekilde zarar ediyor. Düşünün, Soner Gedik gibi bir maliyeci Zati Sungur bile, elindeki onca şirkete, mali operasyon gücüne rağmen bu zararı bilançolardan saklayamadı. Siz bu müthiş zararla nasıl başa çıkacaksınız ?

Bu zararları daha fazla minimize etmek mümkün değil. Bu zararın daha da artacağına size garanti verebilirim. Çünkü gazetelerin işletme gideri artarken, ( TV kadar olmaz , korkmayın ) reklam geliri de kesin azalacak. Çünkü hızlı ve radikal bir okuyucu profili değişimi ve tiraj kaybı yaşanması kaçınılmaz olacak. Bu da gazetelerin reklam gelirinin ciddi azalması demek.

Sahi, Aydın Doğan neden size Posta’yı satmıyor da, ilk gözağrısı Milliyet ve Vatan’ı satıyor, hiç merak ettiniz mi ?

Siz bakmayın Doğan Grubu’nun “ Çok büyüdük nazara geldik. Biraz küçülelim de, kem gözlerden kurtulalım “ masalına...

Aydın Doğan yıllardır zarar eden Milliyet’ten ve Sabah’ı batırmak için kurduğu ama hala zarar eden Vatan’dan kurtulmak istiyor.Buralarda kar olsa onları ne yapar yapar, yine elinin altında tutardı. Şimdi yanına artık ihtiyacı olmayan Star TV’yi koymuş, müşteri arıyor.

Yani özetle bu alım sonrasında, ne işletmeden kar çıkar, ne de şirket değerlenmesinden kar çıkar...

Umarım ikna olmuşsunuzdur...

Kaliforniya’da altına hucum eden kovboyların bile rüyasında görmediği bir mucizeyi yaratıp, 5 yılda 2 milyar dolarlık bir değer yaratan sizin gibi akıllı bir işadamı bu tabloyu çok rahat görmeli...

Gelelim güç sahibi meselesine. Bence asıl amacınız da bu zaten. Ve de çok doğal..

Ancak burada da, sizi ciddi bir sorun bekliyor...

Star TV’den başlayalım. Star TV’nin tek haber gücü akşamları yaklaşık 45 dakika yayınlanan Ana Haber Bülteni. Gerçi TV haberi gazete kadar etkin değildir, uçar gider ama, görsel ağırlıklı bazı haberler ortalama vatandaşı etkiler. İyi bir bülteni akşamları yaklaşık 3 – 4 milyon kişi izler.

Star Ana Haber en çok izlenen TV haber bülteni. Ekranda Türk halkının en güvendiği TV insanı Uğur Dündar, mutfakta izmirli fırlama Yılmaz Özdil... Haber bülteni net bir şekilde anti AKP ! Umarım bu ekipin sizle çalışmasını beklemiyorsunuz ?

İnanın, Papa Hazretlerinin müslüman olma ihtimali, Uğur Dündar ve Yılmaz Özdil’in sizinle çalışma ihtimalinden çok daha fazla !

Elbette sizle çalışacak adam bulursunuz. Zaten şimdiden bir çok insan kapınızda kuyruk olmuştur bile. Ama hem izlenen, hem de etkin olan popüler bir haber bülteni yapmak çok zordur. Bu iş “ hükümet yalakası “ bülten ya da “ valla billa Ergenekon yoktur “ bülteni yapmaya benzemez..

Yeni bir haber mutfağı, yeni bir ahçı ve yeni bir garson bulacaksınız. Bunları yeni bir haber konsepti içinde eriteceksiniz. Sonra da her akşam hükümete çakan haberlerle relax olmaya alışmış kişilere, “ hadi siz gidin “ deyip, yeni bir izleyici kitlesi yaratacaksınız....

Zor ki, çok zor Akın Bey...

Her pazar öğle vakti ulusalcıları ve laikleri stüdyoya toplayıp, adeta AKP’yi telin mitingi yapan Ruhat Mengi’yi ne yapacaksınız ? Program, o saatlerde rekorlar kırıp ilk 100 program arasında ilk 5’e giriyor ki, böyle bir şey rating tarihinde yok.

Ruhat Mengi mi değişecek, siz mi ?

Boş yere düşünmeyin.. Bu alım olursa, Ruhat Mengi anında Kanal D’ye uçacak...

Yani en büyük parayı verdiğiniz Star TV’den size gelecek medya gücünü yeniden yaratacaksınız.

Gelelim gazetelere...

Aslında medya gücünün en büyüğü gazetelerde ama, alacağınız markalar, hele hele Milliyet o kadar yanlış ki....

Milliyet, Türkiye’deki değişimi algılayamamış, 1980 yılında donmuş kalmış, varlıklı sosyal demokratların ağırlıklı olarak satın aldığı bir gazete. Patron Aydın Doğan değil, gazete içindeki derin Milliyet ve onlara sahip çıkan okuyucu kitlesi. Bir tür Cumhuriyet Gazetesi. Gerçi şimdi gazetenin başında bu işi bilen, önyargısız bir kişi, Tayfun Devecioğlu var ama, o bile çaresiz.

Gazetenin satıldığı açıklanır açıklanmaz, “ Eyvah Fettullah Hocacılar Milliyet’i aldı “ feryatları başlayacak. En geç iki gün içinde, bugün 230.000 civarında olan tirajın 100.000 sınırının altına düşeceğini garanti edebilirim.

Ve hemen ardından gazeteden gelen istifalar, açıklamalar, bina önüne konan siyah çelenkler...
“ Milliyet Okumuyorum, okutmuyorum “ kampanyaları...( Rozetler kesin yapılmıştır bile )

İşi gücü birakıp savunmaya çekileceksiniz, “ Yahu ben Fettullah Hocacı değilim. Tamam, Hocaefendiyi severim, sayarım ama, hepsi bu “ diyeceksiniz. Ama o gürültüde bunlar karambole gidecek. Fettullah Hoca ile özdeşleceksiniz...

Ahmet Çalık bu işi “ Tayyip’in Damatını holdingine müdür yaptı, kamu bankasından ballı krediyi kaptı “ eleştirisi ile geçiştirdi. Ama siz bir anda anti AKP cephesinin hedef tahtasına simge olarak yerleşeceksiniz.

Bu baskı alında tavizler vereceksiniz. Gazete Aydın Doğan’ın olmadığı gibi sizin de olmayacak. Bazı kişiler kendisini attırıp kahraman olmak için acaip yazılar yazacak. Yayınlasan ayrı dert, yayınlamasan ayrı dert.

Gazetede sizin kafanıza yakın tek kişi Taha Akyol.. Gerisi klasik ya da modern Kuvvacı / Ulusalcı / Laik... Bu gazete zaten yönetilemeyen bir gazete, sizden sonra tam anlamıyla zıvanadan çıkacak.

Zaman gazetesinden solcu bir gazete yapmak ne derece mümkünse, Milliyet’ten de sizin kafanızdaki muhafazakar gazeteyi yapmak da o derece mümkün.

Sonuçta Mnilliyet size güç değil, sıkıntı ve itibar kaybı verecektir.

Parasal zararı saymıyorum bile...

Vatan Gazetesine gelince...

Vatan, Aydın Doğan’ın Sabah’ı batırmak için senaryosunu yazıp finanse ettiği, Zafer Mutlu’nun da çektiği bir film. Sonuçta Sabah batmadı ama medya bir gazete kazandı. (Teşekkürler Aydın Bey, teşekkürler Zafer Abi..)

Vatan çok başarılı bir gazete. Zarar ediyor ama, editoryal açıdan müthiş refleks sahibi. 180.000 gibi çok iyi bir tirajı var. Ancak bu başarının temelinde muhalefet var. Ancak bu muhalefet salt AKP’ye karşı değil.. Asker, TÜSİAD, CHP, MHP.. Hata yapan herkese karşı, net ve sert bir muhalefet var...

Bu gazeteyi aldığınızda “ Çocuklar aynen devam edin “ derseniz “ mesele yok. Gerçek patron Zafer Mutlu ve ekibi, bu işi çok dengeli yapacaktır. Ama bu arada hükümete çok sert muhalefet yapan Necati Doğru, Mustafa Mutlu, Ruhat Mengi gibi kalemi sivri isimlere tahammül edebilecek misiniz ? Ya da onlar size tahammül edebilecek mi ?

Burada da sıkıntı var ama, Milliyet’e göre bir cennet...

Serender
11-02-2010, 12:36
Devam

Akın Bey,

Gördüğünüz gibi sonuçta size 700 milyon dolara mal olacak bir operasyonla, normal bir medya gücü satın alırken, inanılmaz bir sıkıntı ve risk de satın alıyorsunuz...

Yol yakınken, gelin bu işten vazgeçin...

Biliyorum, şimdi içinizden, “ İyi ama, ben son 5 yılda çok büyük paralar kazandım. Havada jetim, denizde yatım, karada son model arabalarım var. Yetmiyor, ben daha çok güç istiyorum, ayıp mı ? “ diyorsunuz...

Zaten ben de medya gücü elde etmeyin demiyorum ki...

Bu gücü pahalı ve sorunlu elde etmeyin diyorum...

Bu gücü daha ucuza ve sorunsuz elde etmenin yolu var...

Nasıl mı ?

Öncelikle, günde 45 dakikalık bir güç için, batmakta olan bir kanal konseptini, “ Dizi kanal “ konseptini satın almaktan vazgeçin. ( Turgay Ciner’e sorun, Kanal 1’de nasıl 150 milyon dolar batırdı, yana yakıla anlatsın size. Yaşasın madenci dayanışması ! )

Kanaltürk anlamsız bir kanal. Satın aldınız ama, ne paraya, ne de insana yatırım yapmadınız. Fatih Karaca doğru bir Medya Grup Başkanı seçimi ama, cephanesi ve ordusu olmayan komutan ne yapsın ? Ortaya çıkan Kanaltürk TV sıkıcı, zarar eden, keçiboynuzu gibi bir kanal. İçindeki tek değer Telegol ekibi. Gerisi çok sıradan.

Kanaltürk’ü hemen haber kanalı yapın. Gereken teknik yatırım en fazla 5 milyon dolar. Bu, işin kolay kısmı. Asıl sorun nasıl bir habercilik, nasıl bir kadro ?

Eğer hükümeti destekleyen bir yayın yapacaksınız, boş yere bu işe de girmeyin. Havada hükümet yalakalığı yapan 11 tane kanal varken 12. yalaka kanalı olmanın ne hükümete, ne de size faydası var.

Tarafsız ve doğru bir konsepte dayalı habercilik yaparsanız, saygın olursunuz, izlenirsiniz ciddi bir güç sahibi olursunuz. Formül çok basit;
Haberde ön yargı yok, olaylara hızlı refleks var / ankaranın gündemi değil, halkın gündemi / izleyenlere “günlük hayatta işe yarar “ haberler sun...

Nasıl bir kadro sorusunun yanıtına gelince...

Bir gerçek var.. Yayıncılık entellektüel bir iş... Nasıl ki solcular ticaretten, hizmetten anlamazsa, sağcılar da yayıncılık gibi entellektüel bir işten anlamaz. Elbette istisnalar var, bu bir genelleme...

Size ve çevrenize aykırı gelse de, bağnazlar hariç solcularla çalışmaya alışın. Şu ana kadar ki medya sicilinizde, personel politikanız 3 ! hem de 2,5 üzerinden...

Eğer doğru yöneticiler seçer, onlara karışmazsanız bu iş olur. Genç kuşakta pırıl pırıl çocuklar var. Yakın çevrenizin taleplerine ve önerilerine kulak tıkayın.

Eminim ki, kimse size “ Bizim yeğeni altın madenine işci al “ dememiştir ama medya şirketleri için; iş, köşe ya da program bekleyen yüzlerce torpil ricası vardır.

Kanaltürk’ü oturtursanız, bu işten ilk 2 yıl az zarar edersiniz ama, ilerleyen yıllarda başabaş kapatırsınız. Bugün TV’yi de spor kanalı yapın. Elinizde bu işi bilen bir ekip var, Telegol ekibi. Bu işin teknik yatırım kısmını Kanaltürk operasyonu içinde çok ucuz maliyetle yaparsınız.

Sürekli haber ve stüdyo programları ile yayını götürürsünüz. Gereksiz yere yabancı maç hakları falan almayın. Ucuz dış kaynaklı programlarla yayına takviye yaparsınız. Erkek mileti işin geyiğine bayılıyor. Koy Ahmet Çakar’ı, sabaha kadar konuşsun. İşletme gideri düşük olacak bu kanal da 2 – 3 yıl içinde başabaş kapatır.

Gelelim gazete işine. Asıl medya gücü burada. Bugün gazetesinden hiç bir şey olmaz.. Ölü doğdu, yoğun bakımda masraf yazıyor. Havaalanlarında bedava dağıtılıp, gazeteyi değersiz kıldınız. Yayın politikası tamamen hükümeti desteklemeye dayalı. İnsan kaynağı çok zayıf. Bu kadar yanlış insan kaynakları politikasını yapmak da ciddi bir başarı.Ne yazık ki, yanlış insanla, yanlış hedefle doğru iş olmuyor. Çok istiyorsanız, “ İlk göz ağrım, nostaljik değeri var “ diyorsanız, devam edin ama, sakın ha “ Bugün atak yapsın “ gazına gelip boş yere para harcamayın.

Yeni gazete çıkartın. Değişen, kentlileşen, muhafazakarlaşan Türkiye’nin liberal gazetesini yaratın. En büyük boşluk ve hızla büyüyecek Pazar burada. 1970’li yılların sonunda, 1980’li yılların başında Güneri Cıvalıoğlu’nun yayınladığı Tercüman gazetesini ne kadar hatırlıyorsunuz bilmiyorum ama, Yavuz Donat’a sorun, o size anlatsın. Aynı çizgiyi bugün yakalayabilirsiniz.

Sakın ha, 2. ya da 3. sınıf insanlarla sadece “ Bizim çevreden “ diye çalışmayın. Bu konuda sicil notunuz kırık, ikmale kaldınız. Doğru insanları, yani yayıncılığı bilenleri bulun. Bu arada Ali Atıf Bir’e kulak verin. Çamur atanlara bakmayın; ilginç bir adam. Teoriyi de, pratiği de, piyasayı da bilir ve sentezler. Yakın çevrenizde yararlanacağız bir kaç kişiden biri.

Zafer Mutlu gazete işini hem editoryal, hem de işletme olarak çok iyi bilir. Onunla anlaşın. Bu işi yapacak ekibe sahip. Güneri Cıvaoğlu ve Yavuz Donat’la hem yazar, hem de danışman olarak anlaşın. Onların akil adamlığı, Zafer Mutlu’nun operasyon gücü ile birleşirse, sizi kimse tutamaz.. Hedefi koyun, kaynağı verin ve gerisine karışmayın.

Türkiye’nin, başta Turgay Ciner’inkiler olmak üzere, bütün gün boş yatan matbaları emrinizde. Diğer ofis yatırımı çok ucuz. En büyük para insan transferine gider. Habertürk gibi alışılmadık, farklı bir gazete, 75 kuruşa rağmen, 200.000 bandını aştıysa, böyle bir gazete çok daha ileri gider. Yeter ki editoryal çizgi sapmasın, gereksiz patronaj müdahaleleri olmasın.

Yani özetlersek, etkin bir haber kanalı ve haber ağırlıklı spor kanalı ve 200.000 bandını aşmış kentli / muhafazakar / liberal saygın bir gazete, size istediğiniz tüm gücü ve keyfi verir.

Böyle bir operasyonun yatırım maliyeti, çoğu gazete, lansman ve insan transferi için olmak üzere, 60 milyon dolar civarında olur. Tüm medyanın 2 yıllık işletme zararı ise, 80 milyon doların altında olur. Yani sermaye çıkışı 2. yıl sonunda 140 milyon dolarda durur. Üstelik bu yapıyı siz kurduğunuz için, muhtemel krizlerde işletme giderini kontrol etmek, çok daha kolay olacaktır.

Bu arada internetle ne kadar ilgilisiniz bilmiyorum ama, asıl fırsat burada. İnternet kullanıcı sayısı nufusun % 30’unu geçti ve hızla artıyor. Haberi internetten alanlar, genç kuşak içinde % 50’yi geçti. Sizin Bugün gazetesi 50.000 satarken, bazı bağımsız haber sitelerinde tek bir haber 60.000 kere okunuyor.Günde 100.000’den fazla insanın girdiği bağımsız haber sitesi sayısı 10’dan fazla.

Bu iş dünyada bitti, gazeteler havlu atmaya başladı. Sıra Türkiye’ye geliyor, siz hala gazete, TV peşindesiniz. Aydın Doğan’a ödeyeceğiniz paranın % 10’u ile Türkiye’nin en çok izlenen haber, spor, gençlik, oyun, kadın, müzik ve arkadaşlık sitelerinden 20 tanesini satın alabilirsiniz. Geçmişi değil, geleceği satın alın. Bu işle ilgilenin. Medyada asıl altın madeni internette.. Neyse bu başka ve uzun bir konu....

Aydın Beye bir kalemde 550 milyon dolar ödeyerek risk satın almak mı, kontrollu şekilde 2 yıl vadede 140 milyon ödeyerek, gerekli medya gücünü yaratmak mı ?

Kesin karardan önce muhakkak Turgay Ciner ile bir görüşün Turgay Bey, bu yolllardan sizden önce geçti.. Hem de çok pahalı bir bedel ödeyerek.. Bu deneyimi paylaşın.

Para da sizin, karar da sizin...

Sevgiler,

AYDIN ÖZDALGA

quasar2007
11-02-2010, 12:38
Evet haklı olmakla birlikte şunu unutmayalım biz müslüman kardeşlerimizden sorumluyuz.
Onun kötü yollara düşmemesi için elimizden geleni yapmamızda bizim görevimiz.

ama bu tatli dille ve dinimizin guzelliklerini anlatarak yapilmali. zorlama ve baskinin dinimizde kkesinlikle yeri yoktur. bir dusunsenize ben inancli bbiriyim ama yanlis bir algilamaya sahibim ve bnu baskkiyla arkadasima empoze ediyorum.sonuc ne olur. iyilik mi kotuluk mu. her insanin bunu yapmaya calisigini dusunun. gelecegimiz nokta ne olur. dimi

kazim
11-02-2010, 12:49

hey arkadaşım kendine gel dini imanı işe karıştırma sen dinsiz isen neden dindarların hissesini alır satarsın eğer alıp satmaz isen ne ....... ...... bu forumda yazıp insanların sinirlerini bozarsın.???????????????????????

smergen
11-02-2010, 13:06
Sayın ft-2 cevabınız için teşekkür ederim. Fiyat istikrarını uygulamamanın cezası yok ise. Yarın kozal a 2 taban çektirip 600 milyona sattığı bütün hisseleri %20 aşağısından 480 milyona geri alsa bir günde 120 milyon kazanmış olur.Sonra yavaş yavaş yukarılara taşıyarak topladıklarını satamaz mı?
peki bunu yaparlarmı? yarın göreceğiz.... kozaa ve ipmat a bu fiyatlar önceden yansıtıldı diye düşünüyorüm.

ft-2
11-02-2010, 13:19
Sayın ft-2 cevabınız için teşekkür ederim. Fiyat istikrarını uygulamamanın cezası yok ise. Yarın kozal a 2 taban çektirip 600 milyona sattığı bütün hisseleri %20 aşağısından 480 milyona geri alsa bir günde 120 milyon kazanmış olur.Sonra yavaş yavaş yukarılara taşıyarak topladıklarını satamaz mı?
peki bunu yaparlarmı? yarın göreceğiz.... kozaa ve ipmat a bu fiyatlar önceden yansıtıldı diye düşünüyorüm.

-sonra...kendi kendine çelik çomak mı oynayacak....dolaşımdaki kozad ve ipmat hisselerinin çoğunluğu da onlarda KAİ 2 dip çekerse cuma günü kozad ve ipmat ı kim tutabilecek
-kai nezle olursa kozad ve ipmat zatürre olurç

HAYVANFİNANS
11-02-2010, 13:25
Bakın yukarda Sayın ISAAC ne güzel açıklamış.
Daha başka ne istiyorsunuz? Oturun oturdugunuz yerde de biraz para kazanın.
Sen ne ukalaca bir ifade yazmışsın buraya böyle..Millet sana mı soracak oturup kalkarken de emir vermeye kalkışıyorsun ta bilmem nereden. Önce haddini bil, adam gibi ifade seç yazarken.....

umut2010
11-02-2010, 13:26
İTTİFAK'TAN SONRA KOMBASAN DA BORSAYA GELİYOR
Konya merkezli İttifak Holding'den sonra Anadolu sermayesiyle kurulan Kombassan da halka arza hazırlanıyor.
İttifak'tan sonra Kombassan da Borsa'ya girmeye hazırlanıyor

76 bin ortaklı Kombassan'da yeni yönetim hedef büyüttü. Ortaklar tarafından 2007 yılı Eylül'ünde yapılan seçimli genel kurulda eski yönetimin tasfiyesi ile getirilen yeni yönetim, kısa bir süre içerisinde Borsa'ya açılmayı hedefliyor. Konjonktürel sebeplerin ve baskıların etkisiyle yönetim zafiyetine giren, bu nedenlerle önemli ölçüde güç kaybeden Kombassan, özellikle bankalara olan borçlarının büyük bir kısmını ödedi. Kısa bir süre daha ortaklarından sabır isteyen yönetim kurulu, 'amacımız birkaç yıl içinde hem Borsa'ya açılmak hem de kâr payı dağıtmak' açıklamasında bulunuyor.

Anadolu sermayesinin öncü gruplarından biri olarak 1989 yılında Konya da kurulan ve halen 30 ayrı şirketi ile birçok sektörde faaliyetlerini sürdüren Kombassan'da önemli gelişmeler yaşanıyor. İki yıl önce yapılan genel kurulun ardından göreve gelen yeni yönetim önce zarar eden şirketleri elden çıkardı. Bazı şirketleri yeniden revize ederek banka borçlarının büyük kısmını da ödedi. Dünyada yaşanan ekonomik krize rağmen iyi bir çizgi yakalayan holding, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK)'ya müracaat ederek Borsa'ya açılmak istediğini duyurdu. Kombassan en geç 2 yıl içinde Borsa'da işlem görecek şirketler arasına katılacak. Kombassan Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Şan, kötü günlerin geride kaldığını söyledi. Uzun süredir sessizliklerini koruduklarını, sadece işleri yoluna koymak için samimi bir şekilde uğraş verdiklerini anlatan Ahmet Şan, ortakların içini rahatlatacak açıklamalarda bulundu. Başta bazı holding ve şirketlerin sermayelerinin renklere ayrılmasının kendilerine büyük zarar verdiğine dikkat çekti. Ahmet Şan, 13 yıldan bugüne yaşadıklarını şöyle ifade etti: "Türkiye, sermayenin farklı renklere ayrılma süreciyle birlikte zor dönemler geçirdi. Özellikle bizim gibi Anadolu insanının iyi niyetlerle kurduğu şirketler ve holdingler üzerindeki baskı ve karalamalar, birçoğunun batmasına neden oldu. Tabii bizim yöneticilerimizin de çok büyük hataları oldu. Bu dönemde birçok şirket mağdur edildi. Bu mağduriyetten biz de nasibimizi aldık." dedi.

z488533
11-02-2010, 13:50
Sen ne ukalaca bir ifade yazmışsın buraya böyle..Millet sana mı soracak oturup kalkarken de emir vermeye kalkışıyorsun ta bilmem nereden. Önce haddini bil, adam gibi ifade seç yazarken.....

Baksana kağıt %20 düştü diye ağlamaya başlamışsın bile.

Bu kafayla işin zor senin. Niye üstat aramaya başladın hemen. Rakkam istiyorsun bir de. Senin kendini güvenin ne kadar olduğu ortada.

Allah yolunu açık etsin.

cosdemi
11-02-2010, 14:12
ama bu tatli dille ve dinimizin guzelliklerini anlatarak yapilmali. zorlama ve baskinin dinimizde kkesinlikle yeri yoktur. bir dusunsenize ben inancli bbiriyim ama yanlis bir algilamaya sahibim ve bnu baskkiyla arkadasima empoze ediyorum.sonuc ne olur. iyilik mi kotuluk mu. her insanin bunu yapmaya calisigini dusunun. gelecegimiz nokta ne olur. dimi

evet çok doğru kesinlikle iyilik ve güzellikle anlatılmalı.
Bu da zaten hayatımızı iyilik ve güzellik üzerine kurmamıza bağlı.

cosdemi
11-02-2010, 14:13
Bu forumda kağıt düştü diye alenen zil takıp oynayanlar gibi karşıyı rencide etmemeli...

HAYVANFİNANS
11-02-2010, 14:41
Baksana kağıt %20 düştü diye ağlamaya başlamışsın bile.

Bu kafayla işin zor senin. Niye üstat aramaya başladın hemen. Rakkam istiyorsun bir de. Senin kendini güvenin ne kadar olduğu ortada.

Allah yolunu açık etsin.
Sen sokaklarda fistan ile körebe oynarken, ben borsa oynuyordum. Benim yukarıda yazdıklarımı anlayamayacak kadar uçuk zekaya (!) sahip olduğun anlaşıldı. Üstad arıyormuşum!!!! Anlayıışını sevsinler senin...

kalkancemil
11-02-2010, 14:52
bir haber bekleniyor gibi sanki durgun

CC1760
11-02-2010, 14:58
borsanın da tadı tuzu yok bu topiğin de...
bu topicte inançlar neden öne çıkarılmaya çalışılır ki?
ya da dindarsan burada(borsada) ne işin var gibi sualler neden sorulur ki?
bu yaklaşımları görünce borsa ile ilgili yapılan yorumların objektifliği konusunda kafamızda ciddi soru işaretleri uyanıyor...
paylaşımı ve hoşgörüyü üst seviyede tutmanın yolları olmalı.
gelin hep beraber deneyelim...

kalkancemil
11-02-2010, 15:00
neden meskul ediyosunuz forumu gidin konusmalrınızı kavgalarınızı baska yerde yapın bos bos konusuyosunuz . imammısınız kardesim gidin camiye sohbet icinn

cosdemi
11-02-2010, 15:09
neden meskul ediyosunuz forumu gidin konusmalrınızı kavgalarınızı baska yerde yapın bos bos konusuyosunuz . imammısınız kardesim gidin camiye sohbet icinn

cami sohbet yeri değildir ALLAH ın evidir ve dünyalık boş işler konuşulmaz.
cami bahçesi daha uygundur sohbet için.

kalkancemil
11-02-2010, 15:17
bende namaz esnasınında sohbet edin demedim o kadar zekası vardır her halde . . . cami bahcesinde sohbet edin ayrıca her yazılanı harfi harfine düzelmekte bos bir istir. arkadasım ben burda borsa konusmak istiyorum o kadar rahatsız oluyorum anlasıldımı

kalkancemil
11-02-2010, 15:18
ipmat konusalım

cosdemi
11-02-2010, 15:20
ipmat konusalım

çok haklısın.
anlat bakalım biraz bilgilenelim düşer mi çıkar mı nasıl olur sence.

kalkancemil
11-02-2010, 15:25
zorunamı gitti cosdemi.

cosdemi
11-02-2010, 15:39
zorunamı gitti cosdemi.

nedemek oluyor bu şimdi .ne demek istiyorsunuz.
Anlat bildiklerini dedim.Bilgi paylaşıldıkça güzel.zora gidecek birşey yok.
Niçin zoruma gitsin ama yinede siz kendinize dikkat edin.
Bende gerçekten bir şeyler anlatacaksınız zannetmiştim.
pardon kusura bakmayın....

cosdemi
11-02-2010, 15:44
ipmat konusalım

kendin demişin ipmat konuşalım diye.yanlış bir şey mi söyledim.

kalamora
11-02-2010, 15:45
sıktın artık ya... nasıl kağıtsın böle aşağımı gidecen yukarımı yeter artık karar ver de yönümüzü tayin edelim...

DÜRÜST
11-02-2010, 15:56
Yarın yukarı aşağı sert hareketler sonucunda Kozal da pozitif bir netice bekliyorum. Benim kesinlikle bildiğim resmi ödünç alma işlemleri ile açığa satış yaparak olumsuzluğa oynayan bir lobi var. Bu lobinin tetikçileri deözel olarak forumlarda çığırtkanlık yaptırılarak yatırımcıları yanıltmaya çalışıyorlar. Burada bu tiplere dikkat etmek gerek. Özellikle bu forumu iyi takip edenler benim kimi kastettiğimi gayet iyi biliyorlar. Yarın fiyat istikrarı sağlanıp sağlanmıyacağı tartışılıyorken bu konuda belli bir fon ayrıldığını halka arz sonrası Hayrettin bey tv de açıkladı. Bu konunun izahnemedeki yazılarından yola çıkıp olumsuz yazmak ta tetikçilik taktiğidir. Ek talep olmamasına rağmen istikrar sağlayıcılık yapılacağı resmen açıklanmıştır , bunun başka bir izh yolu yoktur.

CC1760
11-02-2010, 16:14
fiyat istikrarına çok fazla itibar etmemek lazım...
türk traktör'ün halka arzına katılmıştım. yanlış hatırlammıyorsam arz fiyatı 8 TL idi. Onda da fiyat garantisi vardı. o vakit KOÇ adı da bizler için anlamlıydı.
sonra ne mi oldu?
kağıt tahtada işlem görmeye başladı işlemler bizler için gayet pozitifti. tam tavan/tavanlar beklentisine girmişken daha ilk seansta arz fiyatının altında vermeye bir başladılar. hatırı sayılır bir zararla o seans kağıttan çıktım. bekleyenler biraz daha zarar yazdı.
o gün bugündür fiyat istikrarına itibar etmem.
umarım yarın bunlar yaşanmaz. yoksa ipek kızımız da bizler de duman oluruz.

ft-2
11-02-2010, 16:18
_kim takar yalaova kaymakanını pardon, şube müdürünü...

HALK ARZ İZAHNAMESİNDE ne diyor...

-bir garanti yok...yapabilirz de yapmayabilirz de ..yapsak da bir fiyat garantisi veremeyiz....

Madem kimi kstettiğiniz herks biliyor...neden açık seçik yazmıyorsunuz?...

ft-2
11-02-2010, 16:30
sene 2004, türk traktör hlka arzından bir müddet sonra, o zamanlar hem İMKB yönteim kurlu üyesi olan garanti menkülk değerler genel mdürü metin ar, TV TV gazwete gazete gezerek, halka arzda fiyat istikrarı uygulayacaklarını bunun için çok büyük para ayrıdıklarını, ama buna hiç ihtiyaç olmayacağını, yabancıların çok talebi olduğunu ama mevzauta gereği yüzde 50 den fazla yabancılara veremedikelrini (türklerin fiyattan pek anlamadılklarını)..mealinde anlatyordu...

İzahnaamede de kozal ınkine benew ifadeler vardı...bu bir garanti değildir..yaparabilirz de yapmayızda, 1 ay da sürer daha kısa da...para bitince fiyat istikrarını unutun vs...

Sonra fiyat istikrarı için ayrılan parayı ilk işliem gününde halka arzdabelirledikleri fiyatın 1 kademe altına yazdılar...çin seddi oluşturdular...bu çin seddi tam 100 saniye dayanabildi...

peki, bu çin seddini yıkan kimndi...Hatırlı müşteriler mi?...pseudoyabancı mı?...eş dosta aldırkları mı?...KY eli tuşabile gidemedi...

sonra 2-3 ay içinde 6.85 den 2.90a değdi...

DOAŞ ın sloganı şuydu: kulaklarından para fışkıran şirket....

cosdemi
11-02-2010, 16:41
ft -2
yayınladığınız bir rapordada 1 ay garantisi ibaresi var öyle değil mi?
Bu 1 ay içersinde kağıdı belli bir fiyatta tutma garantisi verildiği anlamına gelmezmi?
Yani 36 tl den açılırsa bu madde gereği 1 ay boyunca 36 tl altına düşürülmeyeceği anlamına gelmiyor mu?

CC1760
11-02-2010, 16:42
arz fiyatı 6,85 olabilir...
fiyat istikrarını merak edenler TTRAK'ın grafiğine bir baksınlar...şelale düşüşü mü ne...:) diyorlar.
yeşil sermayenin altına sahip çıkacağını düşünenlerdenim.
hatta diğer renk sermaye de yarın KOZAL'a destek atabilir...:)
lakin düşüncem sermayenin renginin olmadığı yönündedir...

ft-2
11-02-2010, 16:46
ft -2
yayınladığınız bir rapordada 1 ay garantisi ibaresi var öyle değil mi?
Bu 1 ay içersinde kağıdı belli bir fiyatta tutma garantisi verildiği anlamına gelmezmi?
Yani 36 tl den açılırsa bu madde gereği 1 ay boyunca 36 tl altına düşürülmeyeceği anlamına gelmiyor mu?

yazı yukarda...açık seçik garanti yok diyor...garanti yok ise 1 ay ın anlamı yok ki...

para bitince fiyat sitikraını ne ile yapacaksınız ki?...paranın ayrılması yapılacağı analamına da gelmez diyor..ister yaparız ister yapmayız...diyor dana bundan açık nasıl ifade edilebilir...

Ayrıca, şube müdürü...İZAHNAMEDE yazılanlardan farklı bir ifadede bulunmuş ise bu bir suçtur...

CC1760
11-02-2010, 17:05
http://www.yapikrediyatirim.com.tr/images/uploaded/Popup/KozaAltin_Izahname4.pdf

CC1760
11-02-2010, 17:09
http://haber.sol.org.tr/yazarlar/tahir-ongur/altin-nasil-kazandirir-koza-altin-kac-para-eder-koza-altin-altini-nerede-buldu-

cosdemi
11-02-2010, 17:17
ben alıyorum elimdeki az bir miktarla
şahsi fikrimdir.kimsede sorumlu değildir...

CC1760
11-02-2010, 17:17
menfi ya da müsbet yazılıp çizilenden anladığım: sonuçta altın altındır...:)

cosdemi
11-02-2010, 17:19
sabahdan kağıdların arkasına bakıp kalmak istemiyorum.
bismillahirrhmanirrahim deyip a-lı-yo-rum

cosdemi
11-02-2010, 17:21
allahım utandırmasın...

cosdemi
11-02-2010, 17:28
kendimi dinledim ve aldım.umutluyum .

cosdemi
11-02-2010, 17:37
http://haber.sol.org.tr/yazarlar/tahir-ongur/altin-nasil-kazandirir-koza-altin-kac-para-eder-koza-altin-altini-nerede-buldu-

askerliğim hariç hayatımde hiç bir zaman SOL ile başlamadım.
Hep SAĞ ımı kullandım.
Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim.

define
11-02-2010, 18:53
http://i50.tinypic.com/339jb0m.jpg ..........

define
11-02-2010, 18:54
http://i46.tinypic.com/293ja69.jpg iyi akşamlar...

sahin44
11-02-2010, 20:43
Sayin Syncelik,

Topikte ve arkadaslarda, korku, panik, olumsuzluk hakim.

Ipek, bugun itibariyla 2007 yili zirvesinden yaklasik %35 asagi, bu yil

zirvesinden ise yaklasik %25 asagi.

Ne olumsuzluk olduda bu kadar dustuk. Benim bildigim yuzlerce olumlu sey var.

Bence cok basarili olmasada, arz da cok olumlu bir gelismedir. Sonucta sirkete

buyuk miktarda para girisi olmustur.

Bu dususun nedenini ve olabilecekleri bir yorumlarsan cok memnun olacagim.

Borsa konusunda az bilgi sahibi oldugum icin, bunu sizden ozel olarak talep ediyorum.

Simdiden tesekkur eder, iyi aksamlar dilerim.

syncelik
11-02-2010, 21:54
Sayın şahin44 topiğin tadı çok kaçtı bir yıldır kazanırken burada bizimle olmayanlar , şimdi kaybederken hesap sormaktalar, onlarda kendilerince haklıdır,
Ayrıca burada hiç kimse üstad olduğunu iddia etmemiştir.
Dostlarımız bu sıfatı, sadece saygı ifade etmek babında kullanırlar, hocam, abim gibilerinden, Hiç kimsede böyle bir sıfat zorlaması ile yazmaz, konuşmaz, amacımız az buçuk bilgi, tecrübe ve düşüncelerimizi dostlarla paylaşmaktır.
Borsada hiç bir zaman hiç kimse kesin bir şeyi iddia edemez.Edemez ama bizler kozalın piyasya 40-50 li fiyatlardan geleceğini yazarak büyük hata yaparız, bir başkasıda 5-20 lira fiyat biçerken bu başarısı ile zafer çığlıkları atar.
kozal borsada 20 tl yede düşürülebilir 80 tl yede çıkartılabilir, bence 2010 da 40-60 lı fiyatlar kozal için normaldir.

Yardımcı olabiliyorsak ne ala , kısa vadede kazanmak isteyenler bizlere itibar etmesinler, kısa vadeler, ne temeli dinler nede rezervi, spekler ve global piyasalar ne derse kısa vadede o olur.
Şu sıralardada spekler ve global piyasalar aşağı oynamaktalar. IMKB düzeltmesini tamamlamadanda ikizlerin işi zor, düzeltme nerde ne zaman biter buna uzmanlarda yanıt veremiyor,şahsen olumsuz algılama mart sonlarını bulabilir diye düşünüyorum,kısa zamanda Portföyümün bir kısmını %40'ı ipek ve %10'u kozal olarak sandık altı yapıp %50 si ile bir süre borsaları uzaktan izlemek istiyorum.
Her kesin nakit ihtiyacı, gelir gider dengesi ve portföy büyüklüğü farklı olduğundan, herkes kendi özeline uygun stratejiyi geliştirmelidir diye düşünüyorum.
İnşallah hepimizde hakkımızda en iyi kararları alırız.
Uzun vadede petrole inananlar için değişen bir durum yoktur, bu nedenle petrole inandığım için uzun vadede bir miktar ipeklerimi sandık altı yaptım. kısa ve orta vadede %50 yukarı %50 aşağıları bekliyorum.
Bu topikte yazan buraks arkadaşın da çok isabetli öngörüleri var, ben kendisinden hem ipek için hem endeks için kısa ve orta vadeli teknik analiz bekliyorum.
Teknik analizden anlayan diğer dostlardanda ipek ve IMKB için kısa ve orta vadeli yorumlarını bekliyorum.
sss

harbi1962
11-02-2010, 22:13
Syncelık cok tesekkurler yararlı bır calısma olmus.

harbi1962
11-02-2010, 22:15
Bayagı bır satan var. Bunu duyan spek yarın ıpegı tekrar 3.60 lı sevıyelere getırmesın.

sahin44
11-02-2010, 22:19
Sayin Syncelik cok tesekkur ederim.

hathat
11-02-2010, 22:35
kai yarın mı açılıyor?

kavak63
11-02-2010, 22:38
sabahdan kağıdların arkasına bakıp kalmak istemiyorum.
Bismillahirrhmanirrahim deyip a-lı-yo-rum

yavaŞ yavaŞ al.durumunu incele Öyle dal

kavak63
11-02-2010, 22:40
Evet yarin saat 0930 da tÖrenler acilacak.herkeze bol kazanclar.

cosdemi
11-02-2010, 22:46
yavaŞ yavaŞ al.durumunu incele Öyle dal

eğer yazılarımı okudu iseniz AZ miktar diye geçer .yavaş yavaş aldım.saat 17,27 sularında.
yarın sabahdan AZ AZ yine alacağım sizin değiminizle yavaş yavaş.
Durumları kendi gözümce inceledim SAĞduyuma güvenerek aldım.
Teşekkür ederim gösterdiğiniz yol için...

kavak63
11-02-2010, 22:50
Mali yapi olarak ipekle koza ayni sayilir koza yerine ipek almak yerinde olur.koza altina ilerleyen zamanlarda bakariz .hic bir yere kacmaz merak etmeyin

kavak63
11-02-2010, 22:57
cami sohbet yeri değildir allah ın evidir ve dünyalık boş işler konuşulmaz.
Cami bahçesi daha uygundur sohbet için.

cuma namazinin Özellİgİn anlatiriziniz

lee
12-02-2010, 07:58
bugün cuma mübarek gün . inşallah hayırlı bir kai açılışı yaparızda bu kötü günler geçer . herkese hayırlı kazançlar

lee
12-02-2010, 08:05
aaslında tüm sorun bu . camiler birer sosyal kültür merkezi olmalı . avrupada hep öyle hem insanlar gelip oturup çayını kahvesini içebiliyor gençler bir araya gelip sopr yapabiliyor hem vakit gelicne namaz kılınyor . zaman zaman toplantılar kermesler düğünler yapılıyor . olması gereken bence bu . tabiki tartışma yeri burası değil ama konu açılınca yazma gereği hissettim . normal vaktilrede bir iki saf cemaat dışında boş olan camiler ve imamları daha etkili hale getirmek lazım

syncelik
12-02-2010, 08:15
Hayırlı cumalarınız olsun dostlar,
Sayın m atill mesajımı okudunuzmu
sss

Borsamen34
12-02-2010, 09:04
Hayırlı Cumalar...

Tüm üstadlar aldıkları ve değiştirdikleri pozisyonları belirtmiş. Ben de yazayım da görüşler zenginleşsin, çeşitlensin, forumdan etkilenen arkadaşlar araştırma ihtiyacı hissetsinler.

Naktimin %50'sini ve Lülks ile Sasa pozisyonlarımı İpmat'a kaydırdım. Bugün olmazsa seneye bugün..

İŞ bilenin..

sevgiler..

buraks
12-02-2010, 09:49
33.25 ile açtı KOZAL... İpek ve Kozaa'da ise açılış itibariyle anormallik yok... Adamların kafasında bir strateji var, ve bugün itibariyle uygulamaya konuldu... Çok ilginç şeyler olacak gibi...

karakule001
12-02-2010, 09:58
*koza altin İŞletmelerİ'nİn vergİ daİresİne sunduĞu 2009 yili net dÖnem kari 155.728.833 tl

cosdemi
12-02-2010, 10:01
cuma namazinin Özellİgİn anlatiriziniz

yaşınız kaç bilemiyeceğim ama çocukluktanda olsa anne-baba terbiyesi alan biri
cuma namazınında önemini bilmesi lazım...

lee
12-02-2010, 10:04
halka arz olmasa bundan iyiydi biz iyiydik 4 lerde bu ne yaaaaaaaaaa

lee
12-02-2010, 10:05
hadi kızım kendine gel işimiz gücümüz var senlemi ugraşcaz

USTAKAHRAMAN
12-02-2010, 10:05
yav kozal 36.80 den işlem görmeyecekmiydi.onuda geçelim bu alanlar 36.80 den almadılarmıki bu fiyata satıyorlar.anlamıyorum.üstelik açılıştan önce haberde düşürdüler .enteresan

CC1760
12-02-2010, 10:08
erken öten horoz olmak istemem ama fiyat istikrarı bu olmalı....
millet 36,80 den aldığını 33'lü fiyatlardan satıyorsa halka arz etiğini sorgulamak lazım.
dün TTRAK olayında anlatmaya çalıştığımızda buydu aslında...

USTAKAHRAMAN
12-02-2010, 10:09
oysaki ne hayallerimiz vardı.kozal tavan açılacaktı biz 5 tl olacaktık

CC1760
12-02-2010, 10:11
sermayenin rengi olmaz diye onun için diyoruz.
ha kırmızı ha yeşil hepsi yutmak üzerine kurulu.
afiyet olsun...

ironman
12-02-2010, 10:11
2009 yili net dÖnem kari 155.728.833 tl
Sayın üstadlar bu kar iyi midir kötü mür...
mantıklı yorumlara teşekkürler...

USTAKAHRAMAN
12-02-2010, 10:12
peki şunu soralım bu millet 36.80 den aldığını neden 33 den satar.şirketmi battı,zararmı açıkladı,endekste genel bir düşüşmü var?bunların hiçbirisi yok.peki neden?spk bu satanların kim olduğunu kaçtan aldığını ve neden sattığını araştırmalı.

buraks
12-02-2010, 10:18
peki şunu soralım bu millet 36.80 den aldığını neden 33 den satar.şirketmi battı,zararmı açıkladı,endekste genel bir düşüşmü var?bunların hiçbirisi yok.peki neden?spk bu satanların kim olduğunu kaçtan aldığını ve neden sattığını araştırmalı.

Çözülmesi gereken soru da bu zaten... Acaba gerçekten satıyor mu? Ya da bir cepten diğerine aktarırken, bir yandan da fiyatın düşmesini mi sağlıyor??? Yarın belki bu yaptığı sayesinde, 36.80'den alanların malını 25.00'lerden almış olacak...

CC1760
12-02-2010, 10:18

bu olay ne ilk ne son.
minareyi çalan kılıfını uydurur.
36,80 den aldım paraya ihtiyacım var 30 dan satıyorum. spk buna ne diyebilir.
bırakınız yapsınlar bırakınız geçsinler :)

smergen
12-02-2010, 10:20
ipek ve kozaa kozalın 2 tabanını fiyatlamış durumda ikinci seans da taban olsa ipek ve kozaa yı fazla etkilemeyebilir
(şahsi görüşümdür, yatırım tavsiyesi değildir)

cptlink
12-02-2010, 10:23
Yapı Kredi nin yorumudur!

KOZAL'ın vergi dairesi karı 155.8mn TL12 Şubat 2010 Cuma, 10:09

2008'de vergi karı 76.5 iken SPK formatındaki kar rakamı 80.3 mn TL olmuş. Yani Vergi dairesine sunulan finansal tabloların KOZAL için büyük oranda gösterge olduğu söylenebilir.

Şirketin dokuz aylık karı 89.5mn TL idi. Son çeyrek iyi görünüyor.

lee
12-02-2010, 10:24
acayip dolaplar dönüyor anlayamadım
millete sattıkları hisleri düşürüp tekrar ufak ufak toplayacaklırmı yoksa bunlar

USTAKAHRAMAN
12-02-2010, 10:26
tabanımız hayırlı olsun

lee
12-02-2010, 10:31
320 dip görünüyor inşallah kırmaz aşagı . yaptıkları hiç hoş değil ipek ilred 10 bile olsa insalrla oynama hakları yok . böyle kazancın bereketimi olur

USTAKAHRAMAN
12-02-2010, 10:33
altını satıp ipekmi alıyorlar ne?

lee
12-02-2010, 10:40
keşke öyle bir güzellik yapsalar

Beekeeper
12-02-2010, 10:42
Bugünün en aktif, en çok konuşulan, en "hadi hayırlı olsun bakalım! başarılar dileriz!" denecek 3 hissesi olması gerekirken, çocuğum oldu diye bir insanın belki de hayatında en sevinmesi gereken günde "çocuğum oldu ya! ben bunu istemiyordum, napayım şimdi bunu..." der gibi bir hal aldı. Hiç mi hiç normal değil bu hareketler. Sen bir de kalkıp ilk önce Londra Borsa'sında satışa çıkarmayı düşün de sonra ... Tabi orada böyle yapacak olsan hemen "n'apıyorsun sen arkadaş, problem nedir?" derler adama.

Hoş şöyle de düşünülebilir, zaten iki çocuğum vardı, 3.sü biraz hormonlu beslenmeyle doğdu ve o da ne??? çocuk doğunca onun da boğazına bakmak lazım, valla çocuklar sizler abi ve abasınız kardeşiniz için bu fedakarlığa katlanacaksınız der gibi onların yiyeceklerinden kesmek gibi birşey oldu sanki! Hayırlısı olsun! Görelim, katlanalım...

lee
12-02-2010, 10:52
bu ipek acayip akıllı bir adam . yaptığını kesinlikle tasvip etmiyorum önce insan olmak gerekir . 4 lü rakamlardan sattı ipeği aldı koza altını yüzde 25 kar etti en az ipeklerden . şimdi kozayı verdiyor 33 e yüzde 10 zararla . dönecek ipeğe. . mis gibi havadan yüzde 15 kar çık tekrak 4 .ere oldu sana yüzde 40 kar oturduğun yerde . peki kul hakkı ne oluyor . akın ipek ne olursan olun önce insan ol . seni kınıyorum

lee
12-02-2010, 10:58
ya kendine gel ya da buyur bize gel çay ikram edelim sana . alnımızın teriyle kazandıımız üç beş kuruş a aldığımız çaydan . kimsenin ahı olmayan helal çaydan . senin içtiklerine benzemez . seni tekrar kınıyorum . bundan sonra ipek kaça çıkarsa çıksın biz kanazınır belki ama sen çok zarar ettin çok

ft-2
12-02-2010, 11:08
Yarın yukarı aşağı sert hareketler sonucunda Kozal da pozitif bir netice bekliyorum. Benim kesinlikle bildiğim resmi ödünç alma işlemleri ile açığa satış yaparak olumsuzluğa oynayan bir lobi var. Bu lobinin tetikçileri deözel olarak forumlarda çığırtkanlık yaptırılarak yatırımcıları yanıltmaya çalışıyorlar. Burada bu tiplere dikkat etmek gerek. Özellikle bu forumu iyi takip edenler benim kimi kastettiğimi gayet iyi biliyorlar. Yarın fiyat istikrarı sağlanıp sağlanmıyacağı tartışılıyorken bu konuda belli bir fon ayrıldığını halka arz sonrası Hayrettin bey tv de açıkladı. Bu konunun izahnemedeki yazılarından yola çıkıp olumsuz yazmak ta tetikçilik taktiğidir. Ek talep olmamasına rağmen istikrar sağlayıcılık yapılacağı resmen açıklanmıştır , bunun başka bir izh yolu yoktur.

-bir yorum alsak....

Serender
12-02-2010, 11:17
''Çarşamba'nın gelişi perşembeden bellidir'' Atasözü

keko283
12-02-2010, 11:18
Diğer arkadaşlara da daha önce bende söylemiştim ft-2 yi dikkate alın ve de geçmişe doğru yazılarını okuyun diye.
ama herkes onu çok kötümser buldu.oysa ft-2 nin çok dolu olduğunu hem buradan hem de diğer topiklerden görüyorum.bence ft-2 yi her zaman dikkate almakta fayda var .

daha önce de söylediğim ft-2 nin söylediklerinin bir tek zamanlaması tutmadı .eğer geçmişte yaptığı yorumları son bir ay içinde yapsaydı şu anda reytingi en yüksek arkadaşımız olurdu.

kendisini tekrar kutluyorum umarım bir çok kişiyi akın ipek düzenbazından korumuştur.kendisine başarılar dilerim.

Beekeeper
12-02-2010, 11:19
Çek, çek aşağıya da içiniz rahat etsin! Bak, taban 3.00 yazıyor, yazıklar olsun!!!

Serender
12-02-2010, 11:26
Bu sabah Bloomber HT'de Yavuz Semerci söyledi: Koza Grubu'nun Aydın Doğan ile yaptığı pazarlıklarda Posta Gazetesi'nin de olduğunu duydum.
Yavuz Semerci yanılmıyor isem İpek Medya Grup Başkanı Fatih Karaca ile çok yakındır.Böyle bir iddiayı durduk yere söylemez.Eğer doğru ise daha çook para lazım Akın efendiye.Sen milletin ahını al,sonra 5 vakit namaz kıl bu ne yaman çelişki...?

kalamora
12-02-2010, 11:29
yazıklar olsun be kağıt sana adam biraz olasun çıkar... nasıl bir oyundur bu yaa
milleti resmen kandırdılar..

Serender
12-02-2010, 11:32
yazıklar olsun be kağıt sana adam biraz olasun çıkar... nasıl bir oyundur bu yaa
milleti resmen kandırdılar..

Game is Just Starting..!

DÜRÜST
12-02-2010, 11:32
Öncelikle hayal ettiğim senaryolar gerçekleşiyor, oluşan fiyatlar ise beklentilerimiz doğrultusunda değil.
Ft2 nin ısrarlı bilanço tarihi konusunda yine dediğim oldu bilanço kağıdın pazara geldiği gün gönderildi ve beklenenin çok üzeri ve süper. Ama borsamızda herkez bilançolara değil oluşan fiyatlara konsantre oluyor. Halka arz bu aşamada fiyaskodur bu tartışılmaz bir olgudur bunu da tek sorumlusu ana konsorsyum lideridir.
Oluşan bu tabloda saat 11.22 itibarı ile iki olasılık var.
1- Yabancı enayi değil neden zararına satsın. Demekki iskontolu almış satış bundan kaynaklanıyor.
2- Patron dökülen dökülsün, panikçi veye gruba güvenmeyen varsa onun malını neden ucuza alayım deyip fiyat istikrararı için ayrılan fonunu daha sonra kullanacak.

ft-2
12-02-2010, 11:37
-bu günler iyi günler, asıl cümbüş 3 aylık konsolide bilançolar gelince görülecek... nisan mayısı bıulur...

harbi1962
12-02-2010, 11:37
Game is Just Starting..!
Cok haklısınız

Serender
12-02-2010, 11:38
-bu günler iyi günler, asıl cümbüş 3 aylık konsolide bilançolar gelince görülecek... nisan mayısı bıulur...

Altına imzamı atarım...

CC1760
12-02-2010, 11:39
ne yani fiyat istikrarı için ayrılan fonu 20 li fiyatlarda mı kullanacak? bunun adı fiyat istikrarı mı oluyor?
bunlar hikaye dostum...hala nasıl istikrardan bahsedebiliriz.

ft-2
12-02-2010, 11:44
İPMAT, KOZAL ın yüzde 2 sine yakın parasyı 45 trilyona yakın parayı nerden buldu?

DÜRÜST
12-02-2010, 11:45

Tam tersi asıl bilançolar 3 aylık konsolideler gelince bizim tablolara yansıyacak. BİLANÇO TARİHİ KONUSUNDA NASIL YANILDIYSAN BU KONUDADA YANILIYORSUN...

Serender
12-02-2010, 11:46
Öncelikle hayal ettiğim senaryolar gerçekleşiyor, oluşan fiyatlar ise beklentilerimiz doğrultusunda değil.
Ft2 nin ısrarlı bilanço tarihi konusunda yine dediğim oldu bilanço kağıdın pazara geldiği gün gönderildi ve beklenenin çok üzeri ve süper. Ama borsamızda herkez bilançolara değil oluşan fiyatlara konsantre oluyor. Halka arz bu aşamada fiyaskodur bu tartışılmaz bir olgudur bunu da tek sorumlusu ana konsorsyum lideridir.
1- Yabancı enayi değil neden zararına satsın. Demekki iskontolu almış satış bundan kaynaklanıyor.
2- Patron dökülen dökülsün, panikçi veye gruba güvenmeyen varsa onun malını neden ucuza alayım deyip fiyat istikrararı için ayrılan fonunu daha sonra kullanacak.

Sn. Dürüst sizde yazmışsınız ne güzel fiyat istikrarı diye, onun için ayrılan para diye.Benmi anlayamıyorum acaba bu cümleden bişey,yoksa bu borsa dilinde başka bir anlama mı geliyor.
Fiyat istikrarı neye göre kime göre fiyat istikrarı o halde, çünkü 36,80 dendi 33,25 den işlem görmeye başladı hadi onuda anladım yazdığınız gibi dökülen dökülsün dendiğinde fiyat zaten düşmü olacak sonra bu fonu kullanmanın manası fiyat istikrarı değil, milleti kaz gibi yolmaktır benim lügatıma göre.Sevgiler...

umut2010
12-02-2010, 11:47
Bu sabah Bloomber HT'de Yavuz Semerci söyledi: Koza Grubu'nun Aydın Doğan ile yaptığı pazarlıklarda Posta Gazetesi'nin de olduğunu duydum.
Yavuz Semerci yanılmıyor isem İpek Medya Grup Başkanı Fatih Karaca ile çok yakındır.Böyle bir iddiayı durduk yere söylemez.Eğer doğru ise daha çook para lazım Akın efendiye.Sen milletin ahını al,sonra 5 vakit namaz kıl bu ne yaman çelişki...?

DÜRÜST
12-02-2010, 11:49
2- Patron dökülen dökülsün, panikçi veya gruba güvenmeyen varsa onun malını neden pahalıya alayım deyip fiyat istikrararı için ayrılan fonunu daha sonra kullanacak.
Düzeltiyorum

umut2010
12-02-2010, 11:50
arkadaşlar akın ipek e para lazım...pamuk eller cebe. Çocuğunuzun rızkından kesin verin lütfen. adam gazete alacak ve hükümete destek verecek...

DÜRÜST
12-02-2010, 11:54
Sn. Dürüst sizde yazmışsınız ne güzel fiyat istikrarı diye, onun için ayrılan para diye.Benmi anlayamıyorum acaba bu cümleden bişey,yoksa bu borsa dilinde başka bir anlama mı geliyor.
Fiyat istikrarı neye göre kime göre fiyat istikrarı o halde, çünkü 36,80 dendi 33,25 den işlem görmeye başladı hadi onuda anladım yazdığınız gibi dökülen dökülsün dendiğinde fiyat zaten düşmü olacak sonra bu fonu kullanmanın manası fiyat istikrarı değil, milleti kaz gibi yolmaktır benim lügatıma göre.Sevgiler...

Çok haklısınız. Bu konu SPK lık. Sorumlu ana konsorsyum lideri. Bence şikayet etmek lazım. Ama izahnameyi okuduğumda herşeyi kendi lehlerine göre düzenlemişler tek te onların çift te. Hem istikrar fonu olacak dendi hem kaçamak yolları var. Yatırımcı keriz ya . Burada yapılacak tek şey var halka arzları protesto etmek çünkü her zaman halka arz halka kazık değilmi....

Serender
12-02-2010, 11:56

Çünkü güzel kardeşim bunu her yerde herkesle tatışırım.Koza altının yaptığı iş belli, senelik kazandığı para belli(bunlar iyi durumlardaki bilançolar,mahkeme kararı vs. olduğunda bunları da göremez)halka arzda kasaya koyduğu para belli, bu medya alımında gidecek para belli.
''Akın İpek de Ahmet Çalık gibi devlet bankalarından “uygun koşullarda” kredi istedi çünkü yeterli parası yoktu. Gelin görün ki Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Akın İpek’e vize vermedi.'' Odatv.com
Bankaların kredi vermediği süreçte halka arzdan gelen parada alıma yetmeyince borsadan biraz daha para kazanmak lazım diymi güzel kardeşim..?
Onun için senin benim dökülmemiz lazım.Onun için paranın bizden gitmesi lazım,çünkü yabancı yatırımcı böyle oyunları önceden bilir,görür.Sen ben düz yolda yolu şaşırır bakakalırız.O zamada çoluğumuzun çocuğumuzun rızkı bir anda postanın,starın,milliyetin alımına gider

lee
12-02-2010, 12:02
cuma vakti sana ah eden insanlar varsa ve sen bilinçil birn oyunun içindeysen sayın ipek altın madenin değil elmas madenin olsa seni kurtaramaz .
kaza altınının bilançosu çok iyi . ne yapmaya çalışıyorlar kendileri bilir uzun vadeedede özellikle ipmat bedava

DÜRÜST
12-02-2010, 12:03
Ana konsorsyum liderinin başarızlığını şirketin temel beklentileri başarılı hale getirebilir. Bence gelecek haberleri beklemek lazım, panik yapan her zaman kaybeder. Habermi? Size hayalini kurduğum maddeler varya........

CC1760
12-02-2010, 12:05
hadi bakalım utandırın bizi...:)

ironman
12-02-2010, 12:06
Synçelik siz den cuma ya gitmeden bir yorum alsak...
dua mı ediyim yoksa etmiyim mi diye hani...
yürre be koçum bu arada gidiyoz ali akın ipek show mübarak cuma yı mı belkiyodun...

DÜRÜST
İşte şov başlad KOZALdaı 7 kademe birden kalktı

ironman
35,00 tarihi zirve:)

ft-2
12-02-2010, 12:15
Ey SPK,... bundan sonraki halka arzları nasıl yapacaksınız?...

sektöre göre pd-dd 0.60 olması gereken İTTİFAK HOLD.1.6 pd-dd ile halka arzına göz yumdunuz...

-al bir de KOZAL...

-DANDİK ŞİRKETLERİN işlem hacmi piyasadaki lotun 10 katına çıkıyor...ne oluyorz dediğiniz yok...

-İMKB, tam bir kumarhane oldu....yazıklar olsun size...

durugöl
12-02-2010, 12:18
yazılanlara bakınca arkadaşlar çok gergin ve kızgın haklı olarak.olaylara biraz kuşbakışı bakalım .
ipek gurubu neden ipek matbacılık ve koza davetiyelrini kozalın hissederları yaptı.çok basit borsada işlem görüyorlardı nakit ihtiyacını bu hisselerin geğer artışından yaptı.
kozalı erdoğanın istediği basını satın almak için halka arz etti.işi bitti.burada söz sahibi akp idi.frofesyonelce bakıldığında medya işine girmenin anlımı yok.ama akp basının tamamını istiyor.hadise budur.
kısa vadede ne olur,bilemem.
ben derimki masadaki kırıntılarla uğraşmayalım.asıl büyük pastayı görelim.petrol.....akp nin iktidarda kalacağına inanaıyorsanız ipek gurubu petrol çıkartacaktır.yanlız değil tabi.karadenizdeki aramalara brezilya ve abd de ortak.
geri çekilmeler ve avrıpadaki kriz söylentileri ipek için alım fırsatı yaratabilir.bekleyip görmek lazım.
eğer iktidardan düşerlerese kozal üzerindeki davaları düşünün derim.....saygılar.
yatırım ,al,sat tavsiyesi değildir,

queen
12-02-2010, 12:25
İşte şov başlad KOZALdaı 7 kademe birden kalktı

Ne yaptıkları belli olmuyor Sn.Dürüst....şimdi de verdiler...silkelememi acaba...

Serender
12-02-2010, 12:33
yazılanlara bakınca arkadaşlar çok gergin ve kızgın haklı olarak.olaylara biraz kuşbakışı bakalım .
ipek gurubu neden ipek matbacılık ve koza davetiyelrini kozalın hissederları yaptı.çok basit borsada işlem görüyorlardı nakit ihtiyacını bu hisselerin geğer artışından yaptı.
kozalı erdoğanın istediği basını satın almak için halka arz etti.işi bitti.burada söz sahibi akp idi.frofesyonelce bakıldığında medya işine girmenin anlımı yok.ama akp basının tamamını istiyor.hadise budur.
kısa vadede ne olur,bilemem.
ben derimki masadaki kırıntılarla uğraşmayalım.asıl büyük pastayı görelim.petrol.....akp nin iktidarda kalacağına inanaıyorsanız ipek gurubu petrol çıkartacaktır.yanlız değil tabi.karadenizdeki aramalara brezilya ve abd de ortak.
geri çekilmeler ve avrıpadaki kriz söylentileri ipek için alım fırsatı yaratabilir.bekleyip görmek lazım.
eğer iktidardan düşerlerese kozal üzerindeki davaları düşünün derim.....saygılar.
yatırım ,al,sat tavsiyesi değildir,

Düşüncelerinizin bir kısmına katılıyorum sn. durugöl, ama bu işlerde teknik konular çok önemlidir.Yani asıl büyük pasta dediğiniz petrol işi;Arama-geliştirme-zenginleştirme safhalarından oluşur.Koza'nın bu işi yapabilecek ne ekibi vardır ne de ekipmanı!!! dediğiniz gibi yabancılarla ortak çalışmalar yürüteceğini varsayarsak bu bahsettiğim evreler (arama-geliştirme-zenginleştirme) 8-10 yıldan aşağı neticelenmez.Bu bilgileride göz ardı etmeyiniz lütfen,Sevgiler...

Serender
12-02-2010, 12:37
Ha birde 2 yıl sonra iktidar değişir ise Koza ne olur onuda düşünmek lazım...

ft-2
12-02-2010, 12:44
Tam tersi asıl bilançolar 3 aylık konsolideler gelince bizim tablolara yansıyacak. BİLANÇO TARİHİ KONUSUNDA NASIL YANILDIYSAN BU KONUDADA YANILIYORSUN...

-bana eski yazılarını getirtirme....

-yok yakınken, SPK ya ıslak imzalı bir dilekçe yazınız... aşağıdaki mealde:

...KOZAA nın KOZAL ın halka arzdan sonra bu şirketteki dolaylı ortaklığı yüzde 45+2 yüzde 47 oldu...bu durumda bundan sonra konsolide mali tablılarda, ATP ve dolayisyle KOZAA, eskiden olduğu gibi tam konsolidasyona tabii tutmaya devam edecek, yoksa ÖZKAYNAKTAN PAY ALMA yöntemi ile mi konsolide edecek...yatrıım kararlarımı etkileyeceğinden ivedilikle cevaplandırmanızı arz ederim.

ADNAN@
12-02-2010, 12:54
arkadaşalr bırakın altını gübreye gelin derim şimdi boklardan para kazanma zamanı derim ben den demesi

Serender
12-02-2010, 12:54
Bunlar yabancılara iskontolu olarak kaçtan verdiler acaba? Bu önemli asıl.Adamlar o fiyata kadar indirir kanaati oluştu bende ilk seans...

quasar2007
12-02-2010, 12:57
arkadaslar bence sakin olmak lazim. panik her zaman kaybettirir. halka arz ile ilgili cok beklenti vardi. her zaman ki gibi tersi gerceklesti. yine sabirlar sonuna kadar sinanacak gibi. sabredebilenin kazanacagini tahmin ediyorum. en azindan zararin buyuk kismini kapatacagini umuyorum. kendi dusuncemdir. ytd.

Serender
12-02-2010, 12:58
Şu Koza Altın'ın Basın genel müdür yardımcısı ne yalancıymış yahu,pes yani.Şimdi şöyle halka arz geçmişine göz attım google'dan adam konuştumu mangalda kül bırakmıyor :) ama gerçekleşen hep aksi oluyor.Bir kurum bu kadar yalancı bir basın genel müdür yardımcısını neden tutar..?

lee
12-02-2010, 13:00
üstat zaten sakiniz sadece kızgınız . oyuna gerek yok şirket sağlam . kata gulle yapmadan ylumuza devam etmek istiyoruz o kadar .

durugöl
12-02-2010, 13:12
[
Düşüncelerinizin bir kısmına katılıyorum sn. durugöl, ama bu işlerde teknik konular çok önemlidir.Yani asıl büyük pasta dediğiniz petrol işi;Arama-geliştirme-zenginleştirme safhalarından oluşur.Koza'nın bu işi yapabilecek ne ekibi vardır ne de ekipmanı!!! dediğiniz gibi yabancılarla ortak çalışmalar yürüteceğini varsayarsak bu bahsettiğim evreler (arama-geliştirme-zenginleştirme) 8-10 yıldan aşağı neticelenmez.Bu bilgileride göz ardı etmeyiniz lütfen,Sevgiler...

(arama-geliştirme-zenginleştirme) 8-10 yıl sürmesi konusunda bir bilgim yok.şunu söyleyebilirim ama petrol kaynaklarının yeri zaten biliniyor.sorun yabancıların alacağı orandır.hukiki çözüm sonucunda petrol çıkarılabilir.net bir örnek vereyim ırak işgal altındadır.orada çıkarılan petrolün yüzde 70 i abd ve ingiliz şirketlerinindir.ülkemizdeki oran net olarak bilmiyorum ama sayın sezerin veto ettiği petrol yasasıyla neredeyse amaçlarına ulaşıyorlardı.
sonuç olarak kaynakların bilindiğini düşünüyorum sorun pay edilmesi...selamlar.

Serender
12-02-2010, 13:20
[

(arama-geliştirme-zenginleştirme) 8-10 yıl sürmesi konusunda bir bilgim yok.şunu söyleyebilirim ama petrol kaynaklarının yeri zaten biliniyor.sorun yabancıların alacağı orandır.hukiki çözüm sonucunda petrol çıkarılabilir.net bir örnek vereyim ırak işgal altındadır.orada çıkarılan petrolün yüzde 70 i abd ve ingiliz şirketlerinindir.ülkemizdeki oran net olarak bilmiyorum ama sayın sezerin veto ettiği petrol yasasıyla neredeyse amaçlarına ulaşıyorlardı.

Petrol konusunda Türkiye'nin jeolojisi ile Irak-Kuveyt gibi yerlerin jeolojisi aynı değildir.Aynı sistemle ve orada olduğu gibi çabuk yada smart şekilde ülkemizde petrol çıkaramayız.Yöntem farklıdır,meşakatlidir.Ama neticede çıkarılabilir.Petrolün bilinirliği yoktur.Potansiyel petrol sahası vardır.Burada epey uzun çalışmalar sonucu petrol varlığından yada yokluğun yada var ama fizibıl olmadığından söz edebilirsiniz.Sen hele bir aramaya başla o geçen süre içinde haydi haydi oran sorunu çözüm bulur...

YUNUSMEVLAM
12-02-2010, 13:23
çözüm sonucunda petrol çıkarılabilir.net bir örnek vereyim ırak işgal altındadır.orada çıkarılan petrolün yüzde 70 i abd ve ingiliz şirketlerinindir.ülkemizdeki oran net olarak bilmiyorum ama sayın sezerin veto ettiği petrol yasasıyla neredeyse amaçlarına ulaşıyorlardı.

Sayın Ahmet Necdet SEZER'in VETO ettiği PETROL YASASINI 2007 yılında Sayın Abdullah GÜL onaylayarak yürürlüğe koydu. Bununla ilgili Yiğit Bulut'un ve başka yazarlarını köşe yazılarını okuyabilirsiniz. Ayrıca link vermek yasak. İnternette petrol yasası diye arayabilirsiniz.

Serender
12-02-2010, 13:23
Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı'nın (TPAO) senelerdir neden petrol çıkaramadığını bir araştırın sn. durugöl...
Öyle dış güçler,oran vs. vs. değil Türkiye'nin Jeolojisi ve teknik nedenlerdir...

malawi
12-02-2010, 14:05
bu hissede hikaye bitmez değerli arkadaşlar ( sayın dürüst ün dediği gibi) o yüzden uzuncu arkadaşlara diyorumki moralinizi bozmayın hatta kızıyorsanız bakmayın geçen sene ne yapmış 600 lerden 4 binler bence yapacak potansiyel yine var önemli olan bekleyebilmekte birde ft2 haklı bulan arkadaşlara şunu söylüyorum ya bu arkadaşın geçmiş yazılarını okuyun hisse kaç parayken ne yzaıyormuş ft2 son yazdıklarını forumda yeni yazmış olsaydı bende hak veriridim ama bence hala kasıtlı yazmaya devam ediyorbu forumda inanmadığı yazıları yazan sırf burdaki ky ları yanıltmak için yazan kimse yazıklar olsun diyorum bunlar benim kendi kendi düşüncelereimdir yanılabilirim ama birilerini yanıltmak için yazmadım al sat falan değildir

durugöl
12-02-2010, 14:21
Sayın Ahmet Necdet SEZER'in VETO ettiği PETROL YASASINI 2007 yılında Sayın Abdullah GÜL onaylayarak yürürlüğe koydu. Bununla ilgili Yiğit Bulut'un ve başka yazarlarını köşe yazılarını okuyabilirsiniz. Ayrıca link vermek yasak. İnternette petrol yasası diye arayabilirsiniz.

bu yazıların birçoğunu okudum.birebir aynı değil sayın yunusmevlam.olamazda zaten!

durugöl
12-02-2010, 14:23

çıkan petrol yasası birebir aynı değil.yanlış anlaşılmasın

cosdemi
12-02-2010, 14:27
Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı'nın (TPAO) senelerdir neden petrol çıkaramadığını bir araştırın sn. durugöl...
Öyle dış güçler,oran vs. vs. değil Türkiye'nin Jeolojisi ve teknik nedenlerdir...

yok yok öyle değil.
Neden zamanın idarecisinin bir anlaşma gereği toprak altındaki cevherlerini 2012 yılına kadar çıkaramaz
işleyemez ve kullanamaz.
evet sadece imzalamış olduğumuz anlaşmadaki bu madde gereğidir.

cosdemi
12-02-2010, 14:28
üçüncümüz tavan yapacak herhalde.olursa bizde sıçrarız inşaallah

lee
12-02-2010, 14:32
uzayan kol bizden olsun yapsın yapsın tavanr yapsın nasıl olsa bizde ortağız

lee
12-02-2010, 14:36
hadi kızlar üçünüzünde bahtı açık olsun

blackk
12-02-2010, 14:43
Koza Altın'ın 2009 net kârı 155,7 milyon lira oldu
http://www.referansgazetesi.com/haber.aspx?HBR_KOD=136762

durugöl
12-02-2010, 14:48

peki;net bir örnek o halde.
suriye sınırı mayınlı araziler.....arazide çok derinde olmayan cevherler varmı?.var.çünkü hemen sınırın karşısında süriyede petrol çıkarıyorlar.bu araziler neden mayınlandı?1955 -1960 yılları suriyeden gelebilecek kominizm tehlikesi algılaması ile NATO TARAFINDAN ALINAN KARARI UYGULADIK.ne hikmetse aynı mayınlı arazide 1980 sonrası pkk teröristleri geçiş yolu olarak kullandılar.YANİ ÖNLEMİYORMUŞŞŞŞŞ.
dostlar emperyal devletlerin biri iyi diğeri kötü değildirr.
BİR TAŞLA İKİ KUŞ VURDULAR YANİ.SURİYE SINIRINDAKİ PETROLÜ ÇIKARMAMIZI BU YOLLA ENGELLEMİŞ OLDULAR.ÇOK DERİNDE DEĞİL ÇÜNKÜ.
DOĞRULAR DEĞİŞEBİLİR ,GERÇEK BİR TANEDİR .GERÇEKLERDE BULUŞMAK DİLEĞİYLE.....selamlar

NİŞANCI
12-02-2010, 14:56
slm arkadaşlar
Buralardan bir yerden para kokusu geliyor. Nerden geldiğini bilen var mı?

tenay1
12-02-2010, 15:06
pişkinler ve pazarlamacılar hiç bir şey olmamış gibi yazmaya devam ediyorlar bakıyorum...

ft-2
12-02-2010, 15:11
peki;net bir örnek o halde.
suriye sınırı mayınlı araziler.....arazide çok derinde olmayan cevherler varmı?.var.çünkü hemen sınırın karşısında süriyede petrol çıkarıyorlar.bu araziler neden mayınlandı?1955 -1960 yılları suriyeden gelebilecek kominizm tehlikesi algılaması ile NATO TARAFINDAN ALINAN KARARI UYGULADIK.ne hikmetse aynı mayınlı arazide 1980 sonrası pkk teröristleri geçiş yolu olarak kullandılar.YANİ ÖNLEMİYORMUŞŞŞŞŞ.
dostlar emperyal devletlerin biri iyi diğeri kötü değildirr.
BİR TAŞLA İKİ KUŞ VURDULAR YANİ.SURİYE SINIRINDAKİ PETROLÜ ÇIKARMAMIZI BU YOLLA ENGELLEMİŞ OLDULAR.ÇOK DERİNDE DEĞİL ÇÜNKÜ.
DOĞRULAR DEĞİŞEBİLİR ,GERÇEK BİR TANEDİR .GERÇEKLERDE BULUŞMAK DİLEĞİYLE.....selamlar

o sınırdaki mayınlı arzinin genişliği 30-50 m arasında....kenarından çıkarmaya engel mi var ki?...

Bizim millet ne kadar çok komployu seviyor...başarsızlığının nedeninin başkasında aramayı ne çok seviyor...

DÜRÜST
12-02-2010, 15:22
Tetikçiler hissesi olmamasına rağmen neden yazar hiç düşündünüzmü?
Borsada resmi olarak ödünç işlemi sonucunda hisselerin anlaşma sonucu belli vadelerde kiralanması sistemi vardır. Aşağı düşünen oyuncu malı belli bir faiz karşılığında uzun vadeli yatırımcıdan kiralar. Kiraladığı malı da satar. Vade sonunda ise faizi ile birlikte malı teslim eder. Bu konuda aracılık yapan bankalar var ve örneğin KOZAA da YKY büyükçe bir miktarı kiralamış ve oyuncusu da açığa satmıştır. Burada açığa satan lobi sattığı malın düşmesini ister ve bu konuda elinden ne gelirse yapar. Bizim forumlarda iş yapan tetikçilerde bu lobilerin paralı uşaklarıdır. Her söyledikleri yalan dolandır, ama öyle allayıp pullarlarki okuyan etki altında kalır. Lobi malını aşağıdan yerine koyunca birdenbire ortadan koybolurlar. Malesef halka arz sürecinde konsorsyum liderinin hataları ve yanlış taymingi bu lobilerin ekmeğine yağ sürmüştür.

durugöl
12-02-2010, 15:24
o sınırdaki mayınlı arzinin genişliği 30-50 m arasında....kenarından çıkarmaya engel mi var ki?...

Bizim millet ne kadar çok komployu seviyor...başarsızlığının nedeninin başkasında aramayı ne çok seviyor...

Anti personel ve anti tank mayını kaplı alan; ortalama 500 m eninde ve Suriye sınırı boyunca 510 km uzunlukta, 216 bin dönüm (yani 21600 hektar = 216 km2) yer kapsıyor, içinde 615149 mayın bulunuyor.

queen
12-02-2010, 15:24
Tetikçiler hissesi olmamasına rağmen neden yazar hiç düşündünüzmü?
Borsada resmi olarak ödünç işlemi sonucunda hisselerin anlaşma sonucu belli vadelerde kiralanması sistemi vardır. Aşağı düşünen oyuncu malı belli bir faiz karşılığında uzun vadeli yatırımcıdan kiralar. Kiraladığı malı da satar. Vade sonunda ise faizi ile birlikte malı teslim eder. Bu konuda aracılık yapan bankalar var ve örneğin KOZAA da YKY büyükçe bir miktarı kiralamış ve oyuncusu da açığa satmıştır. Burada açığa satan lobi sattığı malın düşmesini ister ve bu konuda elinden ne gelirse yapar. Bizim forumlarda iş yapan tetikçilerde bu lobilerin paralı uşaklarıdır. Her söyledikleri yalan dolandır, ama öyle allayıp pullarlarki okuyan etki altında kalır. Lobi malını aşağıdan yerine koyunca birdenbire ortadan koybolurlar. Malesef halka arz sürecinde konsorsyum liderinin hataları ve yanlış taymingi bu lobilerin ekmeğine yağ sürmüştür.

Süper bir yorum...tebrikler....