SPK Sosyal Medyada Dolandırıcılara Karşı, Yatırımcıları Uyardı

Kamuoyunun Dikkatine

Kurulumuzca yapılan piyasa gözetim ve denetim faaliyetleri neticesinde, Kurulumuzca yetkilendirilmiş yatırım danışmanlığı ve benzeri sermaye piyasası faaliyet izni olmadan Facebook, Twitter vb. sosyal medya hesapları üzerinden yatırımcıların yönlendirilerek mağdur edilmeye çalışıldığı görülmektedir.

Herhangi bir makul ekonomik ve finansal gerekçeye dayanmayan, tamamıyla yatırımcıların aldatılmasına ve mağdur edilmesine yönelik olduğuna dair ciddi emareler bulunan söz konusu fiilleri işleyenler ve bunlarla birlikte hareket edenler hakkında gerekli hukuki işlemler yapılmaktadır.

Yatırımcıların herhangi bir hak kaybına ve mağduriyete uğramamasını teminen, gerek sosyal medya gerekse diğer iletişim ve haberleşme kanalları üzerinden bu nitelikte faaliyetlerde bulunan kişilere itibar edilmemesi önem arz etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Şikayet İhbar Linki https://beb.spk.gov.tr/

http://www.spk.gov.tr/duyurugoster.aspx?aid=20170203&subid=2&ct=c&submenuheader=null

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Cüneyt Güngören 2 ay önce

Ne biçim uyarı bu. Dolandıranları uyaracağına mağdurları uyarıyor. Hisse alıp Twittere yazıp iki kademeden satanlar, portföyünü paylaşanlar şunu aldım bunu sattım diyenlerle dolu piyasa. Birde alta yazıyorlar YTD dir. Spk resmen göz yumuyor.