Şirket Haberleri 14 Aralık 2017

ŞİRKET HABERLERİ

Çimsa Çimento (CIMSA, Öneri "EKLE", Nötr): Şirketin Dış Ticaret Sermaye Şirketleri listesine eklendiği Resmi Gazete'de yayımlanmıştır.

TAV Havalimanları (TAVHL, Öneri "EKLE", Nötr): Şirketin 4 Nijerya havalimanına teklif vermeyi düşündüğü açıklandı. (Kaynak: Bloomberg HT)

Turkcell (TCELL, Nötr): Turkcell Finansman A.Ş.'nin kaynak kuruluş olacağı yapıda Varlığa Dayalı Menkul Kıymet ihracı için görevlendirilen Aktif Yatırım Bankası A.Ş.'nin kurucusu olduğu Aktif Yatırım Bankası A.Ş. (3) No' lu Turkcell Varlık Finansmanı Fonu tarafından, 1 yıl içerisinde 100mn TL'ye kadar ihraç edilecek üçüncü Varlığa Dayalı Menkul Kıymetler ihraç belgesi onayı için Sermaye Piyasası Kurulu'na başvuru yapılmıştır.

Vakıfbank (VAKBN, Öneri "AL", Nötr): Banka'nın, 154 gün vadeli 300mn TL nominal değerli finansman bonolarının halka arz edilmesine ilişkin SPK'ya yaptığı başvuru onaylanmıştır.

Tüpraş (TUPRS, Öneri "TUT", Nötr): Rekabet Kurulu'nun 17 Ocak 2014 tarih 14-03/60-24 sayılı kararının iptali istemiyle Şirket'in açtığı davanın reddedildiği dün şirkete bildirilmiş olup, alınan bu karar aleyhine 30 günlük yasal süresi içinde temyiz başvurusunda bulunulacaktır. Karara konu idari para cezasına ilişkin ödeme 23 Mayıs 2014 tarihinde yapılmış olduğundan, alınan bu kararın finansal tablolarımıza herhangi bir etkisi bulunmamaktadır.

Zorlu Enerji (ZOREN, Nötr): Şirket'in %100 bağlı ortaklığı Zorlu Doğal Elektrik Üretimi AŞ bünyesinde yer alan Rize'nin İkizdere ilçesindeki İkizdere Regülatörü ve Hidroelektrik Santrali'nin 18,6 MW olan kurulu gücünün 24,94 MW'a yükseltilmesi için yapılan rehabilitasyon çalışmaları sırasında ortaya çıkan ek işlerden dolayı tesisin 2017 yıl sonu olarak hedeflenen devreye alma tarihinde değişiklik olmuştur. Bu kapsamda santralin elektrik üretim lisansında yer alan tamamlanma tarihi 10 Mayıs 2018 olarak tadil edilmiştir.

SEKTÖR HABERLERİ

Akaryakıt: Benzinin litre fiyatına, bugünden geçerli olmak üzere 8 kuruş zam yapıldı.
 
DİĞER ŞİRKET HABERLERİ

Hedef Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı (HDFGS, Nötr), Seyitler Kimya (SEYKM, Negatif): Payları Borsa İstanbul Gelişen İşletmeler Pazarında işlem gören Seyitler Kimya San. A.Ş'nin (SEYKM) çıkarılmış 9.190.000 TL sermayesi içerisinde %57,278'ine tekabül eden 5.263.912,648 adet pay karşılığında 14.738.955,42 TL tutarında girişim yatırımı yapılmıştır. Bu çerçevede; 1- Seyitler Kimya sermayesinin %28,14'ünü temsil eden 2.585.684 adet B grubu halka kapalı payın pay başına 2,80 fiyat ile Seyit Şanlı'dan, 2- Seyitler Kimya sermayesinin %29,14'ünü temsil eden 2.678.229 adet B grubu halka kapalı payın pay başına 2,80 fiyat ile Trust Invest Sınai ve Mali Yatırımlar A.Ş.'den satın alınmıştır. Söz konusu payların devir işlemleri tamamlanmıştır.

Şekerbank (SKBNK, Nötr): Şekerbank, Varlık Teminatlı Menkul Kıymet programı kapsamında KOBİ ve tarımın finansmanında kullanılmak üzere Hollanda Kalkınma Bankası ile (FMO) 50mn USD muadili TL tutarında 3 yıl vadeli finansman sağlamak üzere sözleşme imzalamıştır.

ZİRAAT YATIRIM

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.