Şirket haberleri 2 Aralık 2016

Emlak Konut (EKGYO, Pozitif)Kasım ayında 1,15 milyar TL tutarında 2.205 adet bağımsız bölüm satışı yaptığını açıkladı. Kasım ayı satışları ise TL bazında Ekim ayına göre %28, 2015 yılı Kasım ayına göre ise  %129 oranında artış kaydetmiştir. 2016 yılı Ocak-Kasım döneminde ise toplamda 6,2 milyar TL’lik (yıllık bazda %8,1’lik artışla) 8.926 adet bağımsız bölümün satışının gerçekleştirildiği bildirildi.

Bimeks’de (BMEKS, Negatif) dün ortaklarından SPV Bilişim ve Dış Ticaret A.Ş’nin 5.774.500 adet hisse satışı yaptığını bildirdi. Şirketin hisse satışının nedeni olarak da kredili hesaplardan kredi-özkaynak dengesinin sağlanması gerekçesi gösterildi. Ayrıca kamuoyu ile paylaşılması gereken herhangi bir olağanüstü durum bulunmadığını ve şirketin 60 şehirdeki 135 mağazasında olağan faaliyetlerine devam ettiği belirtildi.

Orge Enerji (ORGE, Sınırlı Pozitif) Epique Island Projesi kapsamındaki elektrik taahhüt işlerinin yapımı için 10.582.322TL+KDV bedel üzerinden anlaşma sağlandığını bildirdi.

Doğan Şirketler Grubu (DOHOL, Nötr) hisse geri alımı yapacağını açıkladı.Medyadayer alan haberlerin yatırımcılar üzerinde kısa vadede yaratabileceği olumsuz etkileri gidermek amacıyla hisse geri alımı yapılacağını bildirdi. Geri alım için ayrılan azami fon tutarı 5,2 milyon TL tutarındadır.

Reysaş (RYSAS, Nötr) portföyünde yer alan İzmir İli Menderes İlçesindeki arsa üzerinde bulunan 10.606 m2'lik deponun 3.850 m2'lik depolama alanının Helvacızade Gıda İlaç Kimya Sanayi’ne 5 seneliğine kiraya verildiğini bildirdi. Kiraya verilen depodan 5 senede yaklaşık KDV dahil 2,8 milyon TL gelir elde edilecek.

DO&CO (DOCO, Nötr)Frankfurt'ta dünya çapındaki 30. Havayolu Yolcu salonunun planlandığı şekilde açıldığını bildirdi.
Basın Haberleri

Türk Telekom (TTKOM)Oger Telecom Limited, Türk Telekom'da sahip olduğu yaklaşık 27,12 milyon adet borsada işlem gören D grubu hissenin satışına başladığını ve işlem sonunda şirkette payı kalmayacağını bildirdi. Ancak söz konusu payların borsada işlem gören nitelikte olması nedeniyle Ojer Telekomünasyon A.Ş'nin Türk Telekom'daki %55'lik hissedarlığında bir değişiklik olmayacağını duyurdu. (Dünya)

Coca Cola (CCOLA)Coca-Cola Şirketi ve National Beverage Company (NBC), 20 milyon dolar yatırım ile Gazze’deki 4. şişeleme fabrikasının resmi açılışını yaptı. Filistin’deki operasyonlarını dört şişeleme fabrikası ve dört dağıtım merkezine çıkaran National Beverage Company’nin Coca-Cola Gazze fabrikası gelecek üç yıl içerisinde, Batı Şeria ve Gazze’de Filistinlilere sağlanan toplam istihdamı 750, dolaylı istihdamı ise 7.500’e çıkaracak. (Dünya)
Bankacılık Sektörü: Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunun (BDDK) haftalık bültenine göre, sektörün kredi hacmi25 Kasım ile biten haftada 16 milyar 546 milyon lira arttı. Böylece söz konusu dönemde toplam kredi hacmi 1 trilyon 708 milyar 145 milyon liradan, 1 trilyon 724 milyar 691 milyon liraya ulaştı. Bu dönemde mali kesime verilen kredilerin toplamı 47 milyar 672 milyon lira, mali kesim hariç toplam kredi hacmi ise 1 trilyon 587 milyar 547 milyon lira düzeyinde gerçekleşti. Bankacılık sektöründeki toplam mevduatta (bankalar arası dahil) 25 Kasım ile biten haftada 11 milyar 512 milyon liralık artış yaşandı. Söz konusu haftada %0,8 yükselen bankacılık sektörü toplam mevduatı 1 trilyon 516 milyar 602 milyon lira oldu.
 
Anadolu Yatırım

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.