Şirket haberleri 28 Kasım 2016

Anadolu Sigorta (ANSGR, Nötr): 26.12.2014 ve 06.02.2015  tarihli Özel Durum Açıklamalarında belirtilen Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu'nun Şirket nezdinde yürüttüğü Banka ve Sigorta Muameleleri Vergi İncelemesi  Raporuna istinaden Şirket'e tebliğ edilen 2009, 2010, 2011 ve 2012 yıllarına ait vergi cezaları için 6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanundan yararlanılmak üzere başvuruda bulunulmuştur. 

Pegasus (PGSUS, Nötr): Bloomberght.com internet sitesinde yayınlanan habere göre; Pegasus Havayolları önümüzdeki yıl teslim alacağı 3 Boeing siparişini erteleyebilir, mevcut filosunda bazı uçakları kiralayabilir ve eski uçaklarından bazılarını satabilir. Reuters'e konuşan Pegasus CEO'su Mehmet Nane, "Önümüzdeki yıl Boeing'den 5 uçak teslim alacaktık. 2'si gelecek ancak 3'ünü daha sonra alabiliriz" dedi.

Özak GYO (OZKGY, Pozitif): Şirket toplamda 3mn adet payı ve Cuma gününden itibaren 1 yılı aşmamak kaydıyla, yapılacak ilk genel kurul toplantısına kadar, gerekli görülen durumlarda geri alım yapılmasına, bu amaçla 6mn TL tutarına kadar kaynak ayrılmasına karar vermiştir.

Arena Bilgisayar (ARENA, Nötr): Arena Bilgisayar'ın Nisan 2011 - Nisan 2014 döneminde gerçekleştirmiş olduğu ithalat işlemleri Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müfettişlerince incelenmiş ve inceleme sonucu hazırlanan raporlara istinaden Şirket'e toplam 4,1mn TL tutarında para cezası ve ayrıca 5.100 TL usulsüzlük cezası tahakkuk ettirilerek 17 Nisan 2015 tarihinde tebliğ edilmişti. Arena Bilgisayar söz konusu tutarlar için 749bin TL ve ayrıca usulsüzlük cezasına ilişkin yapılan uzlaşma sonrasında 1.500 TL ödenerek Şirket'in T.C. Gümrük Müdürlükleri nezdinde gözüken geçmişe dönük tüm borç ve yükümlülüklerinin yerine getirilmiştir.

Şekerbank (SKBNK, Nötr): Banka Varlık Teminatlı Menkul Kıymet programı kapsamında 180mn TL tutarındaki menkul kıymet ihracı gerçekleşmiştir. Söz konusu menkul kıymetlerin vadesi 13.09.2021 olup; ihracın yatırımcısı Dünya Bankası kuruluşu Uluslararası Finans Kurumu'dur (IFC). İlgili fonlama esnaf, işletme ve KOBİ'lerin finansmanında kullanılacaktır.

Ziraat Bankası: Ziraat Bankası'nın, Gürcistan'da faaliyet gösteren şubelerinin, sermayesinin tamamı Bankaya ait olarak kurulacak olan iştirak banka çatısı altında faaliyetlerini sürdürmesine yönelik olarak, BDDK'ya izin başvurusu yapılmıştır.

SEKTÖR HABERLERİ

Bireysel Emeklilik: Bireysel Emeklilik Sistemine (BES) otomatik katılıma ilişkin Başbakanlık Genelgesi, Resmi Gazete'de yayımlandı. BES'in 1 Ocak 2017 tarihinde hayata geçirileceği hatırlatılan genelgede, yükümlülüklerini yerine getirmeyen işverenlere ilgili kanun uyarınca Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından idari para cezası uygulanacağı uyarısında bulunuldu. Kaynak: AA

DİĞER ŞİRKET HABERLERİ

Reysaş Lojistik (RYSAS, Nötr): Şirket'in İzmir Torbalı Şubesi, bölgedeki faaliyetler İstanbul Merkez'den yürütüleceği için kapatılmıştır.

Türkiye Kalkınma Bankası (KLNMA): Türkiye Kalkınma Bankası %212.5 oranındaki bedelli sermaye artırımını 28/11/2016 tarihinde yapacak.
 

ZİRAAT YATIRIM

Anahtar Kelimeler:
şirket Habeleri
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.