Yurtiçi Günlük Bülten Ve Hisse Önerileri

Yurtiçi Günlük Bülten Ve Hisse Önerileri

PhillipCapital Günlük Bülten ve Hisse Önerileri 13.01.2022

ÖNEMLİ HABERLER

ABD'de "tüketici fiyatlarının" 39 yılın en yüksek seviyesinde artmasının, Fed'in Mart ayından başlamak üzere 4 kez faiz artırabileceği beklentilerini desteklemesiyle, Asya piyasaları bugün ekside seyrediyor. Asya'daki satışlarda China Evergrande Group'ın da dahil olduğu Çinli gayrimenkul şirketlerinin bu hafta gerçekleştirmeleri gereken tahvil ödemelerinin yaklaşması da etkili oldu. https://www.bloomberght.com/

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararıyla otomotivde sıfır araçlar için alınacak Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) matrah limitleri değiştirildi. Değişikliğin fiyatlarda yüzde 3,33-yüzde 16,67 arasında indirim olarak yansıması bekleniyor.

OZBAL'ın bir kül halinde payları Borsa'da işlem görmeyen Erciyas Çelik Boru tarafından devir alınmasına ilişkin pay dağıtım işlemleri 13.01.2022 tarihinde gerçekleştirilecek olup Erciyas Çelik Boru payları ERCB kodu ile 13 Ocak'tan itibaren Yıldız Pazar'da işlem görmeye başlayacaktır. ERCB.E pay sırasında işlem gerçekleşinceye kadar serbest marj uygulanacak olup, oluşan ilk işlem fiyatı o seansın devamı için baz fiyat olacaktır. ERCB için referans olarak alınabilecek fiyat 59.66 TL'dir.

HEKTS, faaliyet konusu "tohumculuk ve tohum ıslahı" olan Avustralya'da yerleşik Agriventis Technologies Pty.Ltd.' nin sermayesini temsil eden payların %51'lik kısmını 28.000.000 TL bedel karşılığında devraldı. Edinilen finansal varlığın şirketin son finansal tablolardaki aktif toplamına oranı %0.07'dir.

VBTYZ, posta ve kargo alanında faaaliyet gösteren köklü bir devlet kurumunun teknoloji şirketi ile "Yazılım ve Teknoloji Geliştirme Hizmeti Alt Yüklenici" sözleşmesi imzaladı. Sözleşme 3 yıllık olup yıllık artışlar hariç toplam değeri 8.820.000 TL'dir. Şirketin 2021'nin ilk dokuz ayındaki toplam hasılatı 77 Milyon TL'ydi.

ODAS, bağlı ortaklığı CANTE'nin çıkarılmış sermayesinde sahibi olduğu ve sermayenin %76,77'sini temsil eden 245.651.000 TL nominal değerli paylarından 165.651.000 TL nominal değerli payların borsada işlem gören niteliğe dönüştürülmesine yönelik hazırlanan pay satış bilgi formunun onaylanması talebiyle SPK'ya başvuruda bulundu.

ULUUN, Nisan 2020'de başlattığı potansiyel ortaklık görüşmelerine ara verilmesine karar verdi.

ARCLK, 2021 yılsonu mali tablolarını 26 Ocak'ta açıklamayı planladığını bildirdi.

TOASO, 2021 YIL sonu mali tablolarını 3 Şubat'ta yayınlamayı planladığını bildirdi.

QUAGR: Borsada işlem görmeyen nitelikte 48.000.000 payın borsada işlem görebilir niteliğe dönüştürülmesi için hazırlanan pay satış bilgi formunu onay için SPK'ya sundu. Söz konusu payların fiili dolaşımdaki paylara oranı %83, sermayeye oranı %20'dir.

SANEL: Borsada işlem görmeyen statüde 669.641 adet pay senedinin Borsada satışa konu edilebilmesi amacıyla MKK'ya başvuru yapıldı. Söz konusu payların fiili dolaşımdaki paylara oranı %3,8 ve sermayeye oranı %3,6'dır.

DOBUR ve KRSTL payları VBTS kapsamında 13/01/2022 seans başından 11/02/2022 seans sonuna kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecek. KRSTL'de halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri) emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.

Günlük Hisse Önerileri

KOZAA: Bir süredir geçmekte zorlandığı önemli bir yatay direncin üzerinde kapanış alan KOZAA, yükselişini sürdürüyor. Hedef Fiyatlar: 22,10 TL ve 23,60 TL. Zarar Kes: 20,60 TL

NETAS: Yükselen dipler, yükselen tepeler oluşturarak bir dip çalışması görüntüsü oluşturan NETAŞ, pozitif trend oluşturmayı deniyor. Hedef Fiyatlar: 19,17 TL ve 20 TL. Zarar Kes: 18 TL

TCELL: Diplerin yukarıda oluştuğunu ve işlem hacminin arttığını gördüğümüz TCELL, 21 günlük üssel hareketli ortalamasını destek haline getirerek pozitif trendine dönmeyi deniyor. Hedef Fiyatlar: 21,12 TL ve 22,18 TL. Zarar Kes: 19,30 TL


 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.